Illuminát vs lepší svet a štastný život

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Stoura 1 28. 1. 2014 21:49

Kniter píše:keby bola lahka ako pierko, pri tom istom vykone by mohli pripojit dalsie vagony,

Ne. Keby bola lahka ako pierko, nemohol byste za ňu pripojiť žiadne vagóny, lebo by sa jej už len s jedným šmýkali kolieska. ;-)
(reálně lokomotiva utáhne zhruba 10-násobek své váhy (může to být víc i méně - záleží na požadavcích na akceleraci a stoupání).

Kniter píše:Tu nieto pisal navod na domaci reaktor
moc technicke na mna.
Mna skor zaujima elektrika ako chemia.

Ten reaktor byl biochemický. Takže se divím, že Vás to nezajímá, když patří do chemie.
Obecně je ale bioplyn využitelný jen omezeně. Například pražská čistička odpadních vod využívá plyn z exkrementů milionu lidí. Nestačí to ani k pokrytí provozu té čističky.

Kniter píše:Pokial by sme minuli 10Wh elektriny a minuli by sme aj urcite mnozstvo vody, tak by sme logicky mohli dodat elektrickemu spotrebicu viac ako 10Wh. Ziadne perpetumobile.


Kolik je to "určité" množství vody? A na co se mine? (co z ní vznikne na konci?)

Voda je totiž sloučenina, která při svém vzniku vydá velké množství energie. Má v sobě tedy uložen energetický dluh. Pokud ji použijete tak, že ji rozložíte, je při rozkladu potřeba ten dluh splatit - dodat energii. Jestliže se do toho stroje dá voda a energie, voda energii odebere na svůj rozklad a přesto té energie vyjde ven víc, jedná se o perpetuum mobile - a ne že ne.

Kniter píše:Ide len o to, aby sme vyuzili iny lacnejsi druh niecoho, coho je vela (priklad: voda v mori, vietor, slnko), na premenu na elektrcku, alebo mechanicku energiu.

Všechny zdroje, které jste vyjmenoval, mají společnou vlastnost: malou hustotu energie a nepravidelný tok té energie. Vyžadují proto obrovské objekty (obrovské zastavěné plochy) pro získání té energie a navíc také obrovská zařízení pro akumulaci (obrovská cena, náklady na údržbu). Celkově proto tyhle "levnější" zdroje vycházejí sakra dost draze.

-- 28. 1. 2014 22:09 --

icotech852 píše:Tieto dane nejdu na obnovu statu,zdravotnictvo ci skolstvo - stat si berie pozicky od centralnych bank,tak isto ako i ty.A ty splacas svoje pozicky a aj pozicky statu.


Nevím jak na Slovensku, ale v Česku alespoň část na tyto účely jde.
Skoro polovina státního rozpočtu jde na důchody a různé podpory (do rozpočtu se počítají i vybrané sociální odvody), přes desetinu na školství, na opravu silnic jde víc než na armádu (obojí po zhruba 4%).

Splátky státních půjček ale už dělají zhruba 5% rozpočtu - a bude hůř.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 1. 2014 22:09

Stoura 1 píše:Ne. Keby bola lahka ako pierko, nemohol byste za ňu pripojiť žiadne vagóny, lebo by sa jej už len s jedným šmýkali kolieska. ;-)
(reálně lokomotiva utáhne zhruba 10-násobek své váhy (může to být víc i méně - záleží na požadavcích na akceleraci a stoupání).


kedze sa bavime ciste teoreticky o vykone parneho stroja, nase moznosti ho dokazu vyrobit len tazky z tvrdeho kovu( existovali aj parne stroje, ktore boli vo fabrike a nic netahali za sebou)
samozrejme som to myslel ako zubacku, a aby ju nedvihalo a nepreskaovali zuby, bola by naviac primontovana ako vlak na horskej drahe. bola by zo supertvrdeho materialu lahkeho 0,1gramu, aby jeho velka hmotnost nebola na skodu
Benzinovy eqvivalent parneho stroja o tom istom vykone je mensi.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 28. 1. 2014 22:19

Kniter píše:kedze sa bavime ciste teoreticky o vykone parneho stroja, nase moznosti ho dokazu vyrobit len tazky z tvrdeho kovu( existovali aj parne stroje, ktore boli vo fabrike a nic netahali za sebou)


To není pravda. Lze vyrobit i lehký parní stroj. Například automobilka Saab kdysi vyrobila automobil s miniaturním parním strojem, velkým, těžkým a výkonným jako normální dieselový motor.
Obecně není problémem ani tak parní stroj (ten se dá udělat velmi malý), jako spíše dost výkonný kotel (lokomotivy potřebují několik megawattů výkonu).

U lokomotiv je je třeba adhezní hmotnost - proto jsou i moderní lokomotivy velmi těžké (obvykle 80 tun). Proto nebyl u parních lokomotiv tlak na snížení hmotnosti. Robustní konstrukce zajišťovala dlouhou životnost.
Zubačky jsou nevhodné pro vyšší rychlosti.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 1. 2014 07:35

podme dalej,presunieme sa k NWO a k tym,ktori sa tam tento system snazia dostat.Zaujimava vypoved Aurona Russa


zaujimava je i vypoved tohoto chlapika,ten mimochodom nema ziadne zabrany - povedal veci tak,ako sa naozaj maju


-- 29. 1. 2014 07:40 --

hovori o tom,ze edit: jestvovala hrozba z Japonska,ktora zahrnovala nuklearnu hrozbu vybuchu pod morskou hladinou.Ako vieme,Japonsko je najzadlzenejsou krajinou na svete a snazi sa roznym sposobom vymanit z pod ruk Fedu.

Myslim,ze sa jednalo o opatrenie "poslusnosti" voci Japonsku.Hovori aj o Iraku,Syrii atd...

Hovori o Illuminati - Satanistickej sekte na vysokych miestach.Hovori i o tom,ze Zidia neuvedomele vyznavaju svoju vieru,ktora bola zalozena Satanistami.O tejto teorii som pocul - ich viera totizto zpociva v tom,ze z ich pohladu neveriaci im budu sluzit - cely svet bude sluzit Zidom.Oni si ale neuvedomuju co znamenaju zidovske znaky - je tam i satanisticka symbolika (pentagramu),je to i v zidovskych knihach.

O tej satanistickej symbolike - co to znamena - Royals - satanisticke pentagramy v znaku
Obrázek

Vsetkym je zname ako ciny spravil Bush,tu je napr. na navsteve u kralovnej.Vyskiera sa a presadzuje satanisticku symboliku.
Obrázek

Satanistickou symbolikou sa hrdo pysi vacsina celosvetovych politikov
tu su fotografie https://www.google.sk/search?q=politics ... 1&tbm=isch

podla statistik sa jedna az o 6milionov clenov v najvyssich poziciach.Nie som veriaci,ale nepisalo sa nahodou v Biblii,ze Satan vladne svetu? Otazkou uz len zostava co samotny Satan predstavuje

-- 29. 1. 2014 08:12 --

nehovoriac o tom,ze vacsina uzivatelov ma v nicku symboliku 666.Bud si ju tam davaju uvedomele,alebo neuvedomele...
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 29. 1. 2014 09:45

icotech852 píše:podme dalej,presunieme sa k NWO a k tym,ktori sa tam tento system snazia dostat.

Tohle téma mne moc nezajímá. Budu se možná věnovat jen jeho technickým detailům.

icotech852 píše:Vyskiera sa a presadzuje satanisticku symboliku.

Tak tohle jsem teď dělal po tři týdny také. Měl jsem poraněný ukazováček a přitom moc nepoužívám malíček. Takže jsem často ukazoval stejný symbol. Že bych byl skrytý satanista?
(tím nijak nezpochybňuji své přesvědčení, že GWB byl fanatický magor)

icotech852 píše:nehovoriac o tom,ze vacsina uzivatelov ma v nicku symboliku 666.

Většina uživatelů čeho?
Připomínám, že většina je více než 50%.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 31. 1. 2014 23:50

Já mám v nicku také symboliku pekelného čísla?
Pak mě zajímá ta židovská symbolika pentagramu. Je nějaký obrázek?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 2. 2014 01:02

trent: No jistě! Jsi zapomněl, proč ti byl vybrán tento nick? Trent - když sečteš čísla pořadí písmen v abecedě (2+0+1+8+5+1+4+2+0) = 23 tohle vynásobíš a máš 6! A teď pozor! V den, kdy jsi se "náhodou" zeptal, skončil Bernanke (2+4+1+8+1+4+1+1+4+1+1+5) = 33 a protože každý ví, že u velkého židobolševickýho židozednářskýho židoilluminátskýho žida se to sčítá, je to zase 6!
A já se ptám. Je to jenom náhoda? A proč vychází zrovna šestka? Každý ví, že 666 je pekelný číslo, tak kde máme poslední 6? No ano je to icotech852 (9+3+1+5+2+5+3+8+8+5+2) = 51. Icotech ze sebe dělá odpůrce, takže se to sčítá!
To už není náhoda. Icotech je Illuminát, to je konec světa. Definitivní ovládnutí.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 2. 2014 05:11

tak to vobec nie je,netrep hluposti.Staci sa pozriet kolko uzivatelov ma v znaku na youtube ci forach pentagram a 666.Napr.v battlefielde 4 je ich dost.

-- 1. 2. 2014 05:51 --

trent píše:Já mám v nicku také symboliku pekelného čísla?

nie lebo si si ho tam nedal,inak by si mal napr.trent666,alebo iny typ nicku.

Pak mě zajímá ta židovská symbolika pentagramu. Je nějaký obrázek?

je to hexagram.Z minulosti sa stretavame s roznymi symbolmi - Illuminatsky trojuholnik,pentagram a hexagram.

Obrázek
Obrázek

Tym som nechcel povedat to,ze by tento narod bol "zly".To urcite nie,ale ide v slapajach sekty - ako dobre vieme Zidia a USA su jedna ruka (Izrael a USA) a je mozne ze vykonavaju spolocny ciel - ciel k ovladnutiu sveta pomocou penazi a bankoveho systemu.

Pentagram je v podstate aj komunisticka hviezda i americka hviezda.Aj EU ma v znaku tieto hviezdy - pentagramy.Tento znak je vsade - http://www.chinadaily.com.cn/world/2007 ... 579182.jpg
Spolocnost (a najma stat a system) nas naucil,ze tento znak znamena hviezda.Toto ucenie sa bude cim dalej tym viac presadzovat - bud budes sam a bohaty,alebo slobodny a chudobny.Stredna trieda zanikne - (ROYALS and SLAVES)

Zaujimavostou je i nacisticky znak - svastika,ktory ma korene v budhizme.Hitler presadzoval budhizmus? to urcite nie,chcel vybudovat novu risu.Je preto zaujimave,preco si tento znak osvojil (alebo preco mu ho niekto pridelil).Ohladne nacistov jestvuje konspiracia,odkial za tak kratku dobu (behom par rokov) nabrali technologiu,ktoru ludstvo po vojne dalej zdokonalovalo (napr.NASA a USA projekty pochadzaju od nacistickych inzinierov).Je mozne,ze im v tom niekto "dopomohol",alebo prezradil "ako na to"
http://www.tricycle.com/sites/default/f ... 200002.jpg
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 2. 2014 06:31

Stoura 1 píše:Měl jsem poraněný ukazováček a přitom moc nepoužívám malíček. Takže jsem často ukazoval stejný symbol. Že bych byl skrytý satanista?

Otazka mi trosku pripomina otazku maleho dietata.Skusim odpovedat podobnou otazkou:

Clovek ktory ukazuje v spolocnosti prostrednik bez toho aby si uvedomoval co dane gesto v nasej spolocnosti znamena je zly clovek?

Cloveka robia ciny - pokial budu Bush,Obama a iny vladny predstavitelia ukazovat verejnosti tieto symboly,ktore som si myslel ze patria na rockovy koncert a bude hovorit o tom,ako chce pomahat a chranit...su to prazdne slova a jeho ciny hovoria za uplny opak.

To ci ste satanista neviem,ale i Satanisticka sekta ma urcite pravidla.Viem,ze slovo Satan (šajtán) znamena nepriatel,odporca človeka.A viem že i vesmir je pre nas len pozorovatelnym vesmirom.Pokial ste materialista mozte si ukazovat znaky ake len chcete,ja budem za nimi hladat ciny.Niekto bojuje za mier...kludne - tak to potom mozeme sulozit za panenstvo

-- 1. 2. 2014 06:38 --

Povedzme si a poprime,ze nejestvuje nic take,co by sa mohlo Satanom nazyvat.Tak aky maju potom zmysel tieto pesnicky



tancovanie s textom "podme zomriet" v znameni pentagramu,iluminatskych symbolov,obratenych krestanskych krizov a skull&bones - bohuzial nemozem si pomoct,ale ja v tom vidim len Satanisticku sektu.Aky to ma zmysel? rad si vypocujem vysvetlenie.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 2. 2014 01:38

icotech852 píše:Clovek ktory ukazuje v spolocnosti prostrednik bez toho aby si uvedomoval co dane gesto v nasej spolocnosti znamena je zly clovek?

Může být i nemusí. Stejně tak to platí i v případě, že si uvědomuje, co dané gesto znamená (například můj příklad se zraněným prstem, nebo při nevědomém tiku).

icotech852 píše:Cloveka robia ciny - pokial budu Bush,Obama a iny vladny predstavitelia ukazovat verejnosti tieto symboly,ktore som si myslel ze patria na rockovy koncert a bude hovorit o tom,ako chce pomahat a chranit...su to prazdne slova a jeho ciny hovoria za uplny opak.

Já si nejsem jist, jestli ta gesta dělají vědomě.
Za jejich činy považuji to, co dělají v politice. A tam u Bushe ty činy vypadají spíše na křesťanského fundamentalistu (války podle mne chápal jako obdobu křížových výprav) a u Obamy na poněkud narcisistního kariéristu (obojí silně zjednodušuji).

icotech852 píše:bohuzial nemozem si pomoct,ale ja v tom vidim len Satanisticku sektu.Aky to ma zmysel? rad si vypocujem vysvetlenie.

Myslím si, že to má smysl šokovat a tím si dělat reklamu. V popmusic je dost velký přetlak, takže jakákoliv stylizace, která vzbudí rozporuplné reakce a přitáhne tím pozornost, je pro interpreta a jeho agenty úspěchem. Koneckonců to zjevně zapůsobilo i na Vás, když video té zpěvačky sám dobrovolně rozšiřujete a tak spolupracujete na její propagaci.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 2. 2014 02:25

Nezaposobilo bohužial,ja nie som čistý materialista takže problematiku vnímam trochu inak.Túto vec vnímam ako sektársku propagandu.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 2. 2014 07:44

icotech852 píše:Nezaposobilo bohužial,ja nie som čistý materialista takže problematiku vnímam trochu inak.Túto vec vnímam ako sektársku propagandu.

Z obchodního hlediska je jedno, jak to vnímáte. Téma Vás přimělo ke shlédnutí a šíření toho videa. Přiměl jste ke shlédnutí i mne (ač se popu normálně vyhýbám širokým obloukem) a možná i další účastníky diskuse. Takže na Vás dokonale zapůsobilo požadovaným způsobem.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 2. 2014 09:07

Vy si viete vzdy vysvetlit veci podla seba tak,ako sa vam to hodi.Pripomina mi to rodicov,ked som si ako teenager obliekal tricko Metallica.Ja som si ho vzdy obliekal preto,pretoze sa mi pacilo a pacila sa mi i hudba.Rodicia to brali z podobneho hladiska ako vy - ze preco nosim na tricku reklamu.... :-l materialisti,osobne voci nim nemam nic,ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody - malo sucitu,ziadne emocie - rozpadnute vztahy,nestastne manzelstva ;)

-- 3. 2. 2014 09:12 --

Stoura 1 píše:Téma Vás přimělo ke shlédnutí a šíření toho videa

tema ma vobec nedonutila k zhliadnutiu - ide to v TV,takze media a je to verejne dostupne komukolvek.Nemozem za to,ze ste nevsimavy

A sirenie? ano,upozornil som na video - vysvetlite si to ako chcete,mate svoj uhol pohladu na svet
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 2. 2014 11:46

icotech852 píše:Vy si viete vzdy vysvetlit veci podla seba tak,ako sa vam to hodi.

Vždy ne.
A to, že si věci člověk vysvětluje podle sebe, je snad přirozené. Vy to snad neděláte?

icotech852 píše:materialisti,osobne voci nim nemam nic,ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody - malo sucitu,ziadne emocie - rozpadnute vztahy,nestastne manzelstva

1. Jak určujete množství soucitu?
2. Všechny Vámi vyjmenované jevy se týkají jak materialistů, tak idealistů a tak i skeptiků či agnostiků. Máte nějakou statistiku, ukazující, že by se Vámi vyjmenované jevy některé z názorových skupin vyhýbaly?
3. Za sebe jen dodávám, že (a) nejsem materialista a (b) žiji přes desetiletí v relativně šťastném manželství.

icotech852 píše:ide to v TV,takze media a je to verejne dostupne komukolvek.Nemozem za to,ze ste nevsimavy

Ano. Za to, že téměř nesleduji televizi, skutečně nemůžete. Nebaví mne sledovat navkládanou placenou reklamu.

icotech852 píše:A sirenie? ano,upozornil som na video

Nejen upozornil, ale i vložil to do diskuse.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 2. 2014 16:09

Vložil a ne prvně. Myslim, ze jednu dvě stránky zpět tam už to video bylo. Nebo to bylo jiné vlákno? Každopádně na tom nesejde. Šíří se tedy i zde a neznamená to nutné, ze jste zly člověk. Je asi potřeba na to koukat z více úhlu pohledu. Myslim, ze na toto téma jsme se již bavili. Proto mě nějaká symbolika u pop celebritek nechává v klidu. Je to kšeft, stejně jako tričko s metalicou.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků