Jak člověk vnímá popravu gilotinou

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod michal-20 2. 1. 2011 23:22

Tak jsem koukal na nějaké popravy na youtube, jak zabíjeli pomocí gilotiny. Zajímalo by mě, jak dlouho to člověk asi vnímá, jestli ještě ucítí, jak mu hlava spadla a za jak dlouho už nevnímá nic. Je na to nějaká studie?
michal-20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 1. 2011 11:08

Není nad to vyzkoušet si to na vlastní kůži. Pak nezapomeň poreferovat :-)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod gagarin 3. 1. 2011 22:18

gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal-20 19. 1. 2011 13:09

Moc informací jsem se tu nedozvěděl. To tady fakt nikdo neví?
michal-20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 19. 1. 2011 21:30

Pravděpodobně to bude tím, že tento styl popravy není v našich zeměpisných šířkách a hlavně době moc rozšířen. A moc hlavních aktérů sem nenapíše, protože jsou jak tělo bez hlavy.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod mareq0 19. 1. 2011 22:44

zřejmě se člověku trošku zatočí v hlavě :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 19. 1. 2011 22:55

To také a hlavně neví, kde mu hlava stojí.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Tukatkat 19. 1. 2011 23:03

Spis lezi..
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod mareq0 19. 1. 2011 23:41

já trvám na rotaci :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 20. 1. 2011 00:50

A přece se točí?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod 2Pix 22. 3. 2011 08:15

Here, then, is what I was able to note immediately after the decapitation: the eyelids and lips of the guillotined man worked in irregularly rhythmic contractions for about five or six seconds. This phenomenon has been remarked by all those finding themselves in the same conditions as myself for observing what happens after the severing of the neck …

I waited for several seconds. The spasmodic movements ceased. […] It was then that I called in a strong, sharp voice: "Languille!" I saw the eyelids slowly lift up, without any spasmodic contractions – I insist advisedly on this peculiarity – but with an even movement, quite distinct and normal, such as happens in everyday life, with people awakened or torn from their thoughts.

Next Languille's eyes very definitely fixed themselves on mine and the pupils focused themselves. I was not, then, dealing with the sort of vague dull look without any expression, that can be observed any day in dying people to whom one speaks: I was dealing with undeniably living eyes which were looking at me. After several seconds, the eyelids closed again […].

It was at that point that I called out again and, once more, without any spasm, slowly, the eyelids lifted and undeniably living eyes fixed themselves on mine with perhaps even more penetration than the first time. Then there was a further closing of the eyelids, but now less complete. I attempted the effect of a third call; there was no further movement – and the eyes took on the glazed look which they have in the dead.
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dancek 21. 9. 2011 20:30

Řekl bych, že mozek postřehne přerušení, bolest, ale již nestihne si ten člověk plně uvědomit to vše, to co se stalo. Do sekundy je člověk mrtvý, ale nikdo Ti nikdy zřejmě neřekne, co člověk cítí, při popravě. ;-)
Dancek
Čtenář

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 4. 11. 2011 22:23

Doporučím zúčastnit se takové akce a po skončení se pokusit hlavního aktéra trochu vyzpovídat.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 6. 2012 08:44

tady je o tom zajímavé video :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod ryder24 14. 7. 2012 22:14

Několik sekund stále vnímáš, mozek přestane fungovat třeba po šesti sekundách a pak navždy usneš.
ryder24
Čtenář