Byl Ježíš člověk, mýtus nebo Bůh?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 3. 2012 11:49

ateismus neni vira. nahota taky neni jiny druh obleceni.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 3. 2012 11:59

A co je tedy Ateismus ?
MonoTEISMUS, PolyTEISMUS, TEISMUS, ATEISMUS jsou o víře či nevíře v Boha.
Takže v něj buď věříš ci nevěříš.
Čili je to víra, protože nijak nedokazuje, zda Bůh (lépe představa o něm) je či není.

Nepleť sem nahotu a oblečení. To je jako míchat jabka a hrušky.

Mě nejde o to se tady hádat s vyznavači ateismu či materializmu.
Uvedl jsem odkazy, podle kterých lze mnoho tak zvaně nadpřirozených věcí ověřit. A to bez ohledu na vyznání či víru. Je jedno, zda jsi atesta, teista, křesťan či mormon.

ALE JE TO JEN PRO LIDI BEZ PŘEDSUDKŮ, KTEŘÍ CHTĚJÍ HLEDAT PRAVDU a ne se držet svých předatav a náboženských dogmat.
A těch je málo - možná jeden ze sta či méně.

Takže kdo si chce mlít svá dogmata, ať si mele. A mohou to být dogmata Teistická i Ateistická, ale furt jsou to dogmatické představy.

Kdo chce hledat Pravdu, ať hledá nějakou metodou v Praxi ! Uvedl jsem jen některé knihy, podle kterých lze prakticky postupovat k vyšší a vyšší bělosti nebo tzv magickým schopnostem .....

Mě nejde o při, zda Bůh ( vaše představa tohoto slova neboli víra ) je či není. Mě jde o Pravdu.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 3. 2012 12:29

no neni to stejne. Teismus je vira v boha. V bohy. Proste ma za fakt, ze buh je. Z reckeho slova "buh." Ta predpona A je ale zapor.
To tvrdi verici, ze ateismus je vira. Proste neumi prijmout fakt, nekdo je jiny nez oni a proste neveri.
Slysel jsi nekdy treba o Neviditelnem ruzovem jednorozci? Ty veris, ze neni? No neni vira jako vira.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 3. 2012 13:25

Tak jinak, když chceš postupovat takto.
Atom - existuje atom nebo v něj TY věříš.
Viděl jsi ho na vlastní oči ?
Nebo alespoň nějakým přístrojem ?
Pokud jsi ho neviděl na vlastní oči, tak jen můžeš či nemusíš VĚŘIT. Ale nevíš.
Pokud jsi ho viděl skrze přístroj, tak zase jen musíš nebo memusíš VĚŘIT, že přístroj zobrazuje cosi definované jako Atom. Mimochodem ani atom neexistuje. Je to jen název pro nějaký definovaný shluk částic....

A teď k víře a ateismu - to, co jsi napsal, je definice ateistů. Teismus není fakt, ateismus není fakt.... Objektivně lze pouze říci, že existuje několik skupin lidí s Teismem v základu slova. A každý se múže či nemusí s danou skupinou stotožnit. A hlavně - vychází z dané skupiny lidí, a podle toho dělá definice i on sám. Bez ohledu na ostatní skupiny. Takže pro mě je nepodstatné, co o sobě prohlašuje která skupina.
Pro mě platí - věříš v Boha, .... věříš v bohy, .... věříš, že Bůha a bohové nejsou nebo nevěříš..... Prostě je to pro mě víra, protože pro mě není podstatné, co o sobě a své víře či nevíře která skupina prohlašuje. Vždy se najdou dogmatici, kteří si pletou víru a poznání. Jen vlastní poznání je fakt.... Jinak je vše o víře, i když ji označíš jako NEvíra. Prostě máš nějakou představu, se kterou jsi v souladu.

A znovu na závěr - přece nejde o hádání se o SVÁ fakta. Ale o postupy a metody, je-li to možné, které vedou bez ohledu na víru či nevíru k výsledkům popisovaným v dávných pramenech jako "nadpřirozené síly, siddhi, boží moc" a podobně. A toto lze ověřit jen Praxí. Ne vírou či nevírou v jakási subjektivně přijatá fakta....
A myslím, že je velmi dobré, pokud existují postupy, které nikoho nenutí věřit v to či ono. Jen je třeba splnit nějaké podmínky, bez ohledu na víru či nevíru ;-)
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 7. 1. 2013 01:56

:tleskani :tleskani :tleskani, jest tak, VÍRA nemá protiklad, pokud křesťan nevěří v ateismus mohl by být též považován za nevěřícího, což je zřejmý nesmysl, poněvadž potom všichni by museli být považováni za nevěřící. Všichni jsme VĚŘÍCÍ, neb věříme ve svět, který máme pouze ve své PAMĚTI, coby abstrakce, kde jde o pouhý záznam, nikoliv o skutečnou realitu :-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 21. 1. 2013 09:19

Jezis Kristus bol,bol z masa a kosti ako kazdy z nas,ale kedze bol na tuto zem narodeny s "poslanim",veci o ktorych hovoril donutili inych jednoducho skonstatovat,akoby "nebol z tohto sveta".Chcel,aby ludia zili v laske a v dobru - v dobrej spolocnosti.To sa samozrejme nepacilo ludom,ktori presadzovali na tejto zemi zlo a zaujmy pyramidy.On si uvedomoval,ze v tomto svete zomrie a ze jeho smrt bude pre inych ponaucenim.

-- 21. 1. 2013 09:39 --

seterwohipikule píše:Tak třeba jsi mámě vylezl z análu, zvláštní případy, jako jsi ty se asi neuvažují
http://www.youtube.com/watch?v=BNEclgQFDNg

tebe davam 10 z 10.Pokial nam takyto ludia aj vladnu niet sa comu cudovat kde sa momentalne nachadzame.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 21. 1. 2013 10:37

Jako ponaučení... Mladší historie nám ukázala, že asi se to moc nepovedlo, byť se o něm stále hovoří.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků