Krestansky fanatismus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Juanitos 28. 5. 2009 10:08

Marcel Kudlvasr píše:...jinak bychom Chuane vážně byli ještě na stromech...


Neviem ako vy ale ja som na stromy liezol rád, bolo v tom dobrodružstvo a človek z tej výšky viac videl. :o) ale jediný prípadný "dôkaz", že človek sa vyvinul z opice, sú opilci v priekope. :o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 28. 5. 2009 13:12

Obávám se, že to se děje od doby, co se objevil Homo Sapiens. (ano, evolucí :-) ) katastrofy byly a budou, hladomor taktéž, příbuzní se vraždili už za přemyslovců, pro smilstvo bych taky nechodil daleko...žádná novinka
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 29. 5. 2009 13:05

Bobroněnko: Mám otázku, keďže študuješ molekulárnu biológiu, asi budeš vedieť. Podarilo sa už vedcom vyrobiť živú bunku, ktorá by sa ďalej sama rozmnožovala? Ak áno, mala tá bunka aj nejakú funkciu - schopnosť alebo je len živá?
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beholder_ 29. 5. 2009 13:34

-> Juanitos : definuj pojem "živý,-á,-é"? To je totiž podstatná vec a ono to nie je také jednoduché,
ako by sa to zdalo na prvý pohlad.
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 29. 5. 2009 14:29

Ako by si ty definoval "živú" bunku? Ja som sa asi zle vyjadril, v podstate si živú bunku predstavujem ako takú, ktorá má niektoré prejavy života - pohyb, prijímanie a výdaj energie a schopnosť sa reprodukovať... Takže som sa asi mal opýtať, či sa podarilo vedcom vytvoriť bunku, schopnú rozmnožovania...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 29. 5. 2009 19:20

To,že věda doposud nedokázala vytvořit živou bauňku ještě neznamená,že ji vytvořil Bůh.Musíme se smířit s tím faktem,že o vesmíru toho víc nevíme,než víme.Ale jedno víme určitě,v některých meteoritech se nacházejí stopy živých organizmů.Není vyloučeno,že se na zeměkouli dostal život takovouto cestou.Proč by ve vesmíru nemohl vedle neživého světa existovat "živý " svět.Věda pronikla do fáze úplného rozluštění myšího genomu,umí implantovat části řetězce DNA tak,že zkoumaný hmyz roste tak,jak se nám zachce.Vše je jen otázka času.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 29. 5. 2009 21:24

Juanitos píše:Bobroněnko: Mám otázku, keďže študuješ molekulárnu biológiu, asi budeš vedieť. Podarilo sa už vedcom vyrobiť živú bunku, ktorá by sa ďalej sama rozmnožovala? Ak áno, mala tá bunka aj nejakú funkciu - schopnosť alebo je len živá?


To zalezi. Pokud mas na mysli vyrobu bunky ciste chemickou syntezou, pak rikam ne. Pokud beres jako vyrobu to, ze modifikujes bunku existujici tak, ze vytvoris v podstate uplne novy typ, rikam ano. Zivot prece jen je malinko komplexnejsi, nez by se dalo uvarit v bance. A myslim, ze jsi jej definoval pomerne uspesne :-) Tady je problem v tom, ze na co mely bunky miliardy let, ma clovek zatim ukrutne malo casu. Nepopiram, ze ta predstava vyvinu cloveka z jedne bunky je ponekud uchylne znejici, ale stejne tak (dle meho) prestava stvoritele. Pro predstavu: uvadi se, ze pro vznik zivota na bazi takove, jaky ho zname (tedy uhlik jako stavebni kamen) je potreba splnit 20 - 22 podminek, vsechny soucasne. Ciste matematicky receno, pravdepodobnost vzniku zivota je 10 na -22. Mozna to je ukrutne malo, nicmene proc by za tech 4,5 mld let, co Zeme existuje, za tech 1,6 x 10 na 12 dni, se tak nemohlo stat? Ta pravdepodobnost je sice nizka, ale je...pravdepodobnost existence boha by se vyjadrovala hur...proto se drzim toho, co mi prijde pravdepodobnejsi....
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 30. 5. 2009 06:21

Ecce Homo, Chuane, konečně se z Tebe vyloupl Člověk a začíná s Tebou být rozumná řeč, pochopitelně Ti s Tím focením Rád pomohu, již přes 4O let Samaritán a 58 let ,,Střelec,,. Stačí se mi ozvat na SZ či maila, času pro Tebe mám Hafo.a CD grátis taky...Pochopitelně můžeme pokecat i o těch dalších věcech(Příroda, Vesmír, Čloevěk, Historie všeobecná-čehokoliv...). A věřím tomu , že nás to Oba obohatí...třeba pak tím,,fanatikem,,být přestaneš a staneš se Věřícím-vědoucím na Úrovni...a přesuneš se do té II. a III. sféry,,Konání Dobra:nech žít, pomáhej žít a ukazuj Cestu Druhým...,,...Mně se pak vždycky rozezní,,v uchu zdáli Zvon Dobra...Dobro...Dobro...Dobro,,je to fajn pocit , kterej stojí za tu,,štrapáci,,.Myslíš, že je to Boží zvonění a Hosana či je to náčum do Nirvány v lepším a užitečnějším stylu? Západ i Východ mi snad promine?!...Já Ti prostě Juanitos nevím?! A je mi to šumafuk, hlavně jde o TO,,DOBRO,, že...Starec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 5. 2009 15:26

uvozovky se na většině klávesnic nacházejí vedle písmena L...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 5. 2009 15:30

palinoch píše:4. popierat existenciu boha alebo nejakej univerzalnej spravodlivosti je z mojho pohladu nespravne. sila myslienky, prorocke sny a paranormalne javy sa popierat nedaju :arrow: verime ;-)


http://televizia.joj.sk/tv-archiv/sudna ... 15219.html
palinoch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 5. 2009 15:39

a? co jako?
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 30. 5. 2009 23:08

Asi ti chcel naznačiť, že paranormálne javy, či duchovný svet existuje, ľudia to zažívajú.... :o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 30. 5. 2009 23:28

Bobroněnko píše:To zalezi. Pokud mas na mysli vyrobu bunky ciste chemickou syntezou, pak rikam ne.


Myslel som práve túto možnosť. Vieš, ak inteligentný človek - podľa mnohých vrchol evolúcie, nedokáže syntetikovať živú bunku, ako sa to mohlo stať náhodou...? Ak dáš do hrnca súčiastky mlynčeka na mäso a budeš s tým hrncom miliardu rokov triasť, myslíš, že sa ti z toho vytvorí mlynček na mäso? Ale ty ho zostavíš za dve minúty aj bez návodu...

Bobroněnko píše:
Pokud beres jako vyrobu to, ze modifikujes bunku existujici tak, ze vytvoris v podstate uplne novy typ, rikam ano. Zivot prece jen je malinko komplexnejsi, nez by se dalo uvarit v bance. A myslim, ze jsi jej definoval pomerne uspesne :-) Tady je problem v tom, ze na co mely bunky miliardy let, ma clovek zatim ukrutne malo casu. Nepopiram, ze ta predstava vyvinu cloveka z jedne bunky je ponekud uchylne znejici, ale stejne tak (dle meho) prestava stvoritele. Pro predstavu: uvadi se, ze pro vznik zivota na bazi takove, jaky ho zname (tedy uhlik jako stavebni kamen) je potreba splnit 20 - 22 podminek, vsechny soucasne. Ciste matematicky receno, pravdepodobnost vzniku zivota je 10 na -22. Mozna to je ukrutne malo, nicmene proc by za tech 4,5 mld let, co Zeme existuje, za tech 1,6 x 10 na 12 dni, se tak nemohlo stat? Ta pravdepodobnost je sice nizka, ale je...pravdepodobnost existence boha by se vyjadrovala hur...proto se drzim toho, co mi prijde pravdepodobnejsi....

Pravdepodobnosť existencie Boha ešte asi nikto nepočítal. :o) Môžeš to skúsiť, ale neviem ako by si to rátal, lebo tam nemáš žiadne podmienky na jeho existenciu, skôr naopak... Nepotrebuje žiadne podmienky aby existoval.... To že si Ho nevidel, nepočul, necítil neznamená, že nie je... Keď sa pozrieš na vesmír okolo, ako je to všetko úžasne stvorené a to je už všetko poznačené hriechom a porušené a bolo to oveľa krajšie, tak nemôžeš poprieť Stvoriteľa... Ľudia sa odvrátili od Boha a aby Ho nemuseli vidieť v stvorenstve, tak si vymysleli vieru v hmotu...
Ale reči sú nanič, ty to potrebuješ zažiť... Mňa mama viedla k viere v Boha, nejako som vedel že je, aj to nepopieral ale na jednom vtedy ešte zakázanom kresťanskom tábore počas socializmu som zistil, že moja viera v Boha nie je osobná, že Ho nepoznám... O rok nato, som odmietol jedno dievča, ktoré ma malo veľmi rado a bola úprimne veriaca kresťanka a mne to potom prišlo akosi ľúto a keď som o tom večer smutný premýšľal, nejak som mal v sebe taký zvláštny pocit, že ju má kto utešiť a mňa nie...a tiež vo mne ostal pocit, že nie som v poriadku, že som zlý, horší ako som si o sebe myslel, preto som v to leto začal hľadať Boha... Tá cesta bola dlhá a kľukatá a ešte stále mám so sebou isté problémy ale mnohé je mi už jasné a nemôžem inak len veriť, že Ježiš je Boh a iného nieto...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 31. 5. 2009 05:43

Juanitos píše:Asi ti chcel naznačiť, že paranormálne javy, či duchovný svet existuje, ľudia to zažívajú.... :o)

někdo říká paranormální jevy, já říkám, že by to chtělo psychiatra. alespoň za těch 15 minut, které jsem viděl. dál jsem to fakt nevydržel.

Možná to potřebuju zažít. Nicméně, potřebuju motivaci. Mě osobně zatím život naučil jen to, že ze svými problémy se musím vypořádat sám a nikdo mi s nima nepomůže. Až se mi stane nějaký zázrak, možná uvěřím..ale do té doby se spokojím s 10 na -22, protože to pro mě má aspoň nějaký rozměr. Pakliže je něco už z principu postaveno tak, aby to nešlo dokázat, ani vyvrátit, nezajímá mě to. Není tu prostě prostor pro diskuzi. Bůh je a hotovo. Nedokážeš, že ne. Absurdní.

Smím se zeptat, kolik ti je let?
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 31. 5. 2009 07:11

Juanitos píše:Asi ti chcel naznačiť, že paranormálne javy, či duchovný svet existuje, ľudia to zažívajú.... :o)

ano je to presne tak.
no skoda ze si to nedopozeral do konca. hlavne nejakych 15min ku koncu je velmi zaujimavych. a psychosi to urcite niesu. ale to sa dalo ocakavat :-) . to co sa neda vysvetlit racionalne tam pomoze psychiatria :-)) .
palinoch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků