Olympiáda v Číne

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gofry 29. 3. 2008 22:38

Je podľa vás normálne, že Západné, demokratické (a zatiaľ aspoň trochu slobodné) krajiny podporili aby sa olympiáda - symbol mieru a slobody, konala v komunistickej Číne?

Myslíte, že sa nájde nejaká krajina, ktorá nájde dostatok hrdosti alebo morálky a bude tieto hry bojkotovať? Alebo kvôli zisku nejakých blbých medailí obetujeme prakticky základy toho, na čom je Západná civilizácia vybudovaná?

Ja osobne som si predsavzal, že tieto hry budem bojkotovať aspoň tým, že sa nebudem pozerať na žiadny televízny prenos z tejto olympiády.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jony 29. 3. 2008 22:56

OH v totalitnich rezimech neni nic noveho...
viz 1936 - Berlin
1980 - Moskva
???? - Sarajevo
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 3. 2008 22:56

Mně Tvůj bojkot připadá trošku směšný. Ničeho tím totiž nedosáhneš - to bys měl spíš bojkotovat čínské výrobky a do toho by se Ti asi nechtělo :wink: Rozhlédni se kolem sebe a uvidíš, že bys měl být vlastně komunistické Číně "vděčný", že pro Tebe vyrobila takovou hezkou klávesnici, myš, monitor atd. a nakonec možná i tu televizi, na kterou se budeš nakonec dívat a obdivovat nejkrásnější olympiádu všech dob :D :mrgreen:

Hehe, jenom takovou perličku, mně se jednou v noci zdálo, že se ta budoucí olympiáda v Číně vůbec neuskutečnila. Tak uvidíme :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 02:18

Ak si budeš myslieť, že tým nič nedosiahneš, tak tým skutočne nič nedosiahneš.

Áno, nemôžem bojkotovať všetky výrobky z Číny. Asi neexistuje počítač, ktorý by neobsahoval "čínsku prácu" (a počítače ma živia). Ale olympiádu pozerať nemusím. A ako som už napísal vyššie, ani nebudem.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 3. 2008 11:29

třeba právě tím "vstupem celého světa" do číny padne komunismus... :)

Nebo myslíte že se Čína začne vychloubat komunismus když na ni bude zaměřený cely svět aby sledoval největší událost v roce?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Matik 30. 3. 2008 12:05

Na olympiádu v Pekingu se těším, budu sledovat spoustu sportů hlavně Čechy. Politizace sportu je nesmysl. V olympijské chartě je uvedeno, že sportovci by se měli zdržet jakýchkoliv politických gest během olympiády.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 12:31

Matik píše:Politizace sportu je nesmysl. V olympijské chartě je uvedeno, že sportovci by se měli zdržet jakýchkoliv politických gest během olympiády.y/quote]
To je síce pekné, ale aký to má súvis so zneužívaním olympiády politikmi?

Na jednej strane Čína organizuje olympiádu - symbol mieru a slobody, na druhej strane sa pozri na Tibet.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 30. 3. 2008 13:17

Já nevím jak, kdo zneužívá olympiádu. Pro mě je to svátek sportu, na kterém by měli sportovci na sebe upozorňovat jen svými výkony. O konání místa pro LOH se rozhoduje 7 let předem. Pekingu bylo pořadatelství přiděleno už v 2001, jestli to byla správná či špatná volba se ukáže až po olympiádě. Já bych to formuloval takto: Přestože se v Tibetu děje to, co se děje, v Pekingu se klidně může konat olympiáda.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 13:34

Matik píše: Přestože se v Tibetu děje to, co se děje, v Pekingu se klidně může konat olympiáda.m/quote]
A to je presne to, čo ja proste neviem pochopiť ako je možné.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 13:36

Já taky nechápu postoj EU ke Kosovu a přece ty státy taky nikdo nevylučuje z olympiády. Nebo Rusko/Čečna, Izrael/Palestina, USA/"teroristické státy" et cetera et cetera
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 20:25

Čína je velmoc s nepředstavitelným potenciálem. Navíc se teprve začíná hospodářsky probouzet. Kdo chce zpátečnicky lízt do pozadí amíkům, ať si bojkotuje co chce. Čínu to rozhodně nepoškodí a každej si do svýho hnízda nakálí sám...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 20:27

Mám tomu rozumieť tak, že Čína sa prebúdza a preto budeš do zadku liezť Číne?
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 20:46

Budeme tam natlačeni všichni... Do teď si s náma zadek vytírá amerika...
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 30. 3. 2008 20:50

prestanem jest cinske zradlo :!:
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 20:54

A já vyvěsím čínskou vlajku :nenapadne
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 21:02

To stejně budeš muset
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 31. 3. 2008 07:58

strider píše:Mozno sa o OH v Cine rozhodlo aj preto aby sa demokratizovala a toto moze byt vhodna prilezitost...

:roll: Asi jako v Berlíně 1936 nebo Moskvě 1980...

quote="KOSŤA KOSTIČ"tČína je velmoc s nepředstavitelným potenciálem. Navíc se teprve začíná hospodářsky probouzet. Kdo chce zpátečnicky lízt do pozadí amíkům, ať si bojkotuje co chce. Čínu to rozhodně nepoškodí a každej si do svýho hnízda nakálí sám...
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 31. 3. 2008 21:06

:hm problém je v tom,že si myslíme,že jsme jako stát pupkem světa a že naše vláda bude určovat,co se kde stane,jestli prezident takového státečku, jako jsme my, pojede či nepojede do Číny,to je přece směšné plácání do vody.Celkově máme méně obyvatel,než kterékoli větší město v Číně.Západ si bude muset rychle zvykat,že už nemůže světu diktovat svoje "demokratické" názory.Jen se podívejme,jak třeba Indická ekonomika válcuje automobilky v Evropě.Původně to byla kolonie a dnes skupuje automobilky svého kolonizátora.Západní "demokracie" už východnímu světu nemůže jakkoli ublížit,USA snad konečně chápe,co to je neustálé válčení ve snaze nadále drancovat surovinové zdroje jiných zemí.Irák je další výmluvný pomník , po Vietnamu.Dolar pomalu má cenu potištěného papíru a recese ekonomiky USA už není žádným tajemstvím.Jenom ta naše loutková vláda ještě nepochopila,komu slouží a k čemu.Do budoucna bude stále víc rozhodovat ekonomická síla a ne harašení zbraněmi.Jenomže některé západní "demokracie" to ještě nepochopily a dál chtějí světu diktovat svoje pravidla.No a olympiáda je zase příležitost,jak rozeštvávat svět.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 31. 3. 2008 21:20

No, to by si mohol povedať aj o disidentoch z doby pred 1989 že zbytočne emigrovali a protestovali atď lebo ich bolo málo a aj tak nič nezmenia. Ale to nie je o tom, či sa zmení svet alebo nie, to je o vyjadrení svojich morálnych postojov. Nič viac, nič menej.

To, čo si práve opísal je presne postoj takzvaných "vohnoutů" (výraz som prebral), ktorí nemajú žiadny vlastný názor (najmä morálny) a ohýbajú sa podľa toho, odkiaľ vietor fúka a kde im to prinesie najväčší zisk bez ohľadu na ostatných. Takýto ľudia sú podľa mňa urážkou ľudstva.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 1. 4. 2008 19:15

:pozor2 pokud mám jiný názor na řadu událostí,ještě neznamená,že jsem nějaký "vohnout".Prostě současná situace na politické aréně se mi nelíbí a nehodlám nekriticky přejímat mnohdy absurdní představy,které jsou nám předkládány v zaprodaném tisku a poslušné televizi.Ani milióny disidentů by nezměnily situaci v naší zemi,pokud by to nebyla vůle mocností a o tzv.disidentech,kteří opustili republiku si myslím,že to byl akt vypočítavosti a předem připravená cestička politických aktérů.Za větší hrdiny považuji ty,kteří prostě nezdrhli a dokázali odvahu měnit situaci tady.A i tady to mnohdy bylo divadélko,byli dobře informováni o tom,že se jim to prostě vyplatí.Chtěl bych vidět jediný příklad disidenta,který si po převratu nepolepšil,počínaje p.Havlem,jehož největší starost byly nechutné tahanice o Barandovské ateliéry.Takto bychom mohli pokračovat o samotném smyslu celé "sametovky".
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 1. 4. 2008 19:41

nazdar (novy) píše::pozor2 pokud mám jiný názor na řadu událostí,ještě neznamená,že jsem nějaký "vohnout".Prostě současná situace na politické aréně se mi nelíbí a nehodlám nekriticky přejímat mnohdy absurdní představy,které jsou nám předkládány v zaprodaném tisku a poslušné televizi.Ani milióny disidentů by nezměnily situaci v naší zemi,pokud by to nebyla vůle mocností a o tzv.disidentech,kteří opustili republiku si myslím,že to byl akt vypočítavosti a předem připravená cestička politických aktérů.Za větší hrdiny považuji ty,kteří prostě nezdrhli a dokázali odvahu měnit situaci tady.A i tady to mnohdy bylo divadélko,byli dobře informováni o tom,že se jim to prostě vyplatí.Chtěl bych vidět jediný příklad disidenta,který si po převratu nepolepšil,počínaje p.Havlem,jehož největší starost byly nechutné tahanice o Barandovské ateliéry.Takto bychom mohli pokračovat o samotném smyslu celé "sametovky".a/quote]

Krásný medailónek "vohnouta"... Není nad kouzlo nechtěného. :hm
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 1. 4. 2008 20:32

téma vlákna je politizace olympiády
pokud si někdo hraje na demokrata,měl by pochopit,že demokracie znamená právo na rovné podmínky pro všechny.Pak je druhá možnost,že pod pojmem demokracie si představuje právo na uplatňování pouze svých požadavků,jenomže to už je mimo mísu.Nepřítelem demokracie je demagogie,kdy se za myšlenky demokracie vydávají pouze vlastní cíle různě maskované,kdo má odlišný názor,ten je omezován nejrůznějšími úskoky.
Komu tedy vadí olympiáda v Číně ? A proč ? Není to náhodou strach z toho,že svět pozná,že i v Číně žijí lidé,kteří mají stejné starosti jako jinde ve světě,že nebydlí na stromech.Má snad někdo strach z toho,že svět uvidí moderní města,ano,třeba i chudobu,ale není náhodou i plno chudinských čtvrtí ve velkých městech třeba i v tak ,některými lidmi ,obdivované zemi jako je USA ? Na složité věci těžko hledat objektivní jednoduché recepty.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 1. 4. 2008 22:08

Tu predsa vôbec nejde o Čínu. Práve naopak, ide o "Západnú civilizáciu". O jej hodnoty, na ktorých je vybudovaná, ktoré však čím ďalej tým viac pre ňu prestávajú byť dôležité - práve napríklad prehliadaním prejavov neslobody v iných krajinách.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 1. 4. 2008 23:08

nazdar (novy) píše: že demokracie znamená právo na rovné podmínky pro všechny
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Z.H. 2. 4. 2008 12:30

Čínu vybrali funkcionáři MOV , tak proč by to ale měli odnést sportovci? Pro sportovce je olympiáda vrcholem jejich mnohaleté dřiny a přípravy a pak by ji měli sledovat jen v televizi kvůli bojkotu? Může to být jejich jediná možnost jet na OH. Myslíš, že když některá země nevyšle svoje reprezentanty do Číny, že se to změní postoj Číny k Tibetu? Olympiáda by měla být jen a jen a sportu a ne o politice.
Z.H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 4. 2008 13:49

Západní (evropská) civilizace má snad nejkrvavější historii ze všech, takže bych na ni moc neodkazoval jako na hodnoty morálky, svobody a míru atd. Antické Řecko a Řím (expanzivní vojenská politika), středověk (proslulý válkami a křížovými výpravami), zámořské objevy (likvidace původního obyvatelstva, otrokářství) a v neposlední řadě zrod 2 světových válek...

Západ Číně nic neumožnil (zbohatnout). Čína se stává/stala ekonomickým gigantem díky své politice (ano i komunismus může přinést ovoce), surovinovému bohatství a pracovitosti. Chtěl bych vidět kohokoli z vás makat tak, jak se maká v Číně (i u nás se rádo zaměńuje těžce pracovat a otročit).

Jistou podobu s Potěmkinovou vesnicí určitě uvidíme - půjde o olympijskou vesnici, ale to není nic nového. Všude kde se konají olympijské hry (nebo jiné velké akce) se budují nové areály a všechno se připravuje tak, aby výsledný efekt byl ohromující...

Že vy jim tu olympiádu závidíte?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 14:05

Z.H. píše: Pro sportovce je olympiáda vrcholem jejich mnohaleté dřiny a přípravy a pak by ji měli sledovat jen v televizi kvůli bojkotu? Může to být jejich jediná možnost jet na OH. /quote]

O tom by mohla vyprávět Helča Fibingerová, formu (čti: doping) měla tak dokonale načasovanou na Los Angeles 1984 a soudruzi to zatrhli, Soul 1988 už nepřicházel v úvahu, protože to by tempem jakým do ní sypali bobule musela soutěžit s chlapama. :-P

Já neříkám, že bojkot sportovci má smysl, ostatně číst ty jejich politicky korektní klišé o Číně a Tibetu o kterých si myslí že mají říkat, přičemž je zřetelné že o tom co se děje mimo hřiště nebo stadión nemají ani páru. Vrchol trapnosti.
Na druhou stranu neúčast politiků na megalomanském zahájení mi přide jako adekvátní situaci.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 14:08

mareq0 píše:Západ Číně nic neumožnil (zbohatnout).o/quote]

A kdo myslíš že tam zainvestoval všechny ty fabriky a technologie - které oni pak ukradli a okopírovali?

aquote="mareq0"]
Že vy jim tu olympiádu závidíte?
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 4. 2008 14:15

Magistr Kelly píše:A kdo myslíš že tam zainvestoval všechny ty fabriky a technologie - které oni pak ukradli a okopírovali?o/quote]
Však to také bylo pro oba výhodné, tomu se říká business, ne krást nebo kopírovat :wink:

Číně je co závidět, "orientální despocii" zrovna nemám na mysli, ale i ta se modernizuje a demokratizuje a to je dlouhý proces... Pro nás platí: "bude o něco hůř", pro Čínu: "bude mnohem líp" :wink:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 14:42

mareq0 píše:
Magistr Kelly píše:A kdo myslíš že tam zainvestoval všechny ty fabriky a technologie - které oni pak ukradli a okopírovali?o/quote] Však to také bylo pro oba výhodné, tomu se říká business, ne krást nebo kopírovat :wink:
i/quote]

Pokud něco vyvineš a vyrobíš a někdo tvůj průmyslový vzor sprostě okopíruje tak se tomu říká krádež a plagiarismus.

Tohle samo o sobě mluví za vše (spodní je vždy čínský plagiát):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ovšem když dva dělají totéž není to totéž:

Obrázek
Opel Frontera, který v roce 2002 získal nijak úžasné *** na crash testu NCAP

Obrázek Obrázek
Čínská parodie Landwind, která získala celých 0 hvězdiček o několik let později.

I když pravda, když se Čínani pustí do "vlastní" tvorby tak si člověk říká že by možná bylo lepší zůstat u těch krádeží...

Brillance BS (BS... asi odvozeno z anglického BullSh*t!?!? :hm ).

Obrázek
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 4. 2008 14:45

Ale ony nejsou stejné, i značky jsou jiné, což je docela postatné (a třeba mají i nějaké smlouvy se zahraničními automobilkami?) :pozor2 A taky je lehké je snadno z něčeho obvinit. Uspěla už nějaká žaloba? A co presumpce neviny :wink:

Čína je taková "dílna světa". Vzhledem k enormnímu množství výrobků, které vyprodukuje je míra kopírování "normální"...

Pamatuji si jak nedávno byla aféra o kopírování v F1 (Ferrari a McLaren), přiznám se, že nevím jak to nakonec dopadlo, ale je to běžný "západní" zvyk. Teď mě ještě napadl příklad přímo od nás - sluchátka Koss Porta Pro a Emgetoňácký "plagiát" Porta Cult. Špína doma nevadí (ČR), ale koukněte co se děje u souseda (Čína) - jj jsme Češi :lol:

ObrázekObrázek

Průměrný Číňan si zahraniční vozy nemůže dovolit, takže je jasné, že levnější domácí nejsou až tak kvalitní, nicméně jsou cenově přístupnější - to není nic neobvyklého a je to tak se vším.

Jeden extrém je kopírování (Čína) a druhý je zavádění všemožných i nemožných až absurdních poplatků (u nás třeba OSA).

Dále máme u nás i takové speciality jako bankovní poplatky (za poskytnutí peněz je + úrok ne - poplatek) a poplatky ve zdravotnictví (podle ústavy máme právo na bezplatnou lékařkou péči) :lol: Jsme prostě vyspělá civilizace. Ale to sem nepatří (OT).
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 2. 4. 2008 18:23

pro Magistr Kelly

píšeš např. o té toxicitě,no to by se dalo skutečně diskutovat o tom,kdo více ničí planetu.Asi víš,jaký je postoj USA k protokolu o snižování škodlivých emisí,atd.Kdo nechce vidět,nevidí.Bohužel jsme ve vleku politiky USA a prezentované informace ve sdělovacích prostředcích nemohou být jiné,prostě vytrhávání souvislostí,zveličování problémů,kde se to hodí, demagogie na každém kroku.
Západní "demokracie" je právě o tom vnucování vlastních představ o lidských právech,demokracii apod.
Jen tak na okraj,všichni víme,jak USA vznikaly.Původní obyvatelstvo vyvražďováno,pozemky rozkradeny,no raději nepokračovat.
No snad ještě na okraj,pozdrav lidstvu ve formě jaderných pum jako argumentu uplatňování "demokracie".Lidé v Hirošimě a Nagasaki také měli své představy o životě,následné nemoci z ozáření a celé generace deformovaných dětí po vystavení rodičů radiaci.Těžko to omlouvat tím,že se to "nevědělo".
Národu s takovou tradicí jako USA se nemohu a nebudu obdivovat.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 22:06

nazdar (novy) píše:No snad ještě na okraj,pozdrav lidstvu ve formě jaderných pum jako argumentu uplatňování "demokracie".Lidé v Hirošimě a Nagasaki také měli své představy o životě,následné nemoci z ozáření a celé generace deformovaných dětí po vystavení rodičů radiaci.Těžko to omlouvat tím,že se to "nevědělo".
u/quote]

To je téma na vlastní thread, ale absurdní argument o "uplatňování demokracie" je fak jak z Haló novin. Šlo o to skončit válku, rychle. Nic víc nic míň. A aspoň je házeli na nepřítele, ne jako Rusáci na vlastní lidi když zkoušeli atmovky při atmosférických testech u Buzuluku.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 3. 4. 2008 21:20

nazdar (novy) píše:Národu s takovou tradicí jako USA se nemohu a nebudu obdivovat.t/quote]
A národu s takovou současností, jako je Čína?

Já USA taky neobdivuju, ale srovnej, kdo se má líp, obyčejnej Američan nebo Číňan?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod le_fox 7. 4. 2008 13:07

to jako sorry, ale obdivovat nebo aspoň hájit Čínu, to je moc :pozor2

a po 8 letech nepojedu na olympiádu :-(
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod Jephy 8. 4. 2008 08:07

To já zase pojedu :), ale Olympiádu budu bojkotovat. Je potřeba ty parchanty kapitalistický rozložit zevnitř. ]:-<
Jephy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 26. 4. 2008 00:39

Stejně všichni skončíte přilepení u televize a bude vám jedno, kde ta olympiáda je :mrgreen:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 26. 4. 2008 16:32

Jephy: Kapitalistický?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod trodas 2. 5. 2008 11:20

V Pekingu už probíhají přípravy na Olympiádu - odchyt toulavých psů a koček.
Odhaduje se, že bude zlikvidováno asi 200 000 psů a koček.

Obrázek

"Na vlastní oči jsem viděla, jak zaměstnanci města chytli a utloukli několik koček. Bylo to příšerné." líčí svou zkušenost Liou z organizace na ochranu zvířat Luckycats v Pekingu.

Obrázek

Honci zvířata tráví jedem, ubíjejí holemi či zavírají do malých klecí, kde je nechají zdechnout hlady.

Obrázek

Ochránci zvířat útulky navštívili a zjistili, že kočky a psi jsou zavřeni do tak malých klecí, že se nemohou ani otočit. Provozovatelé zařízení jen čekají, až zavřená zvířata bez vody a krmiva pojdou.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 5. 2008 17:41

Ale že to dělají s lidma nevadí, ne?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 5. 2008 17:56

Přijedou hladoví západní turisti a hot-dogy a catburgery budou chtít taky :-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Abox 22. 5. 2008 05:07

Obrázek

:?:
Abox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 22. 5. 2008 21:30

Jen jediná poznámka... Dovoluje čínská "svobodná a demokratická" vláda vyrábět ve fabrikách trička "Free Tibet"? :))
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod nl 23. 5. 2008 17:50

lu.kas píše:Jen jediná poznámka... Dovoluje čínská "svobodná a demokratická" vláda vyrábět ve fabrikách trička "Free Tibet"? :))

ked sa to bude predavat, tak hej:)

btw. neviem o tom, ze by cinania o svojej vlade hovorili, ze je slobodna a demokraticka, zato to o sebe tvrdi jedna krajina na druhom brehu atlantiku ;-)
nl
Návštěvník