Olympiáda v Číne

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 20:54

A já vyvěsím čínskou vlajku :nenapadne
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 21:02

To stejně budeš muset
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 31. 3. 2008 07:58

strider píše:Mozno sa o OH v Cine rozhodlo aj preto aby sa demokratizovala a toto moze byt vhodna prilezitost...

:roll: Asi jako v Berlíně 1936 nebo Moskvě 1980...

quote="KOSŤA KOSTIČ"tČína je velmoc s nepředstavitelným potenciálem. Navíc se teprve začíná hospodářsky probouzet. Kdo chce zpátečnicky lízt do pozadí amíkům, ať si bojkotuje co chce. Čínu to rozhodně nepoškodí a každej si do svýho hnízda nakálí sám...
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 31. 3. 2008 21:06

:hm problém je v tom,že si myslíme,že jsme jako stát pupkem světa a že naše vláda bude určovat,co se kde stane,jestli prezident takového státečku, jako jsme my, pojede či nepojede do Číny,to je přece směšné plácání do vody.Celkově máme méně obyvatel,než kterékoli větší město v Číně.Západ si bude muset rychle zvykat,že už nemůže světu diktovat svoje "demokratické" názory.Jen se podívejme,jak třeba Indická ekonomika válcuje automobilky v Evropě.Původně to byla kolonie a dnes skupuje automobilky svého kolonizátora.Západní "demokracie" už východnímu světu nemůže jakkoli ublížit,USA snad konečně chápe,co to je neustálé válčení ve snaze nadále drancovat surovinové zdroje jiných zemí.Irák je další výmluvný pomník , po Vietnamu.Dolar pomalu má cenu potištěného papíru a recese ekonomiky USA už není žádným tajemstvím.Jenom ta naše loutková vláda ještě nepochopila,komu slouží a k čemu.Do budoucna bude stále víc rozhodovat ekonomická síla a ne harašení zbraněmi.Jenomže některé západní "demokracie" to ještě nepochopily a dál chtějí světu diktovat svoje pravidla.No a olympiáda je zase příležitost,jak rozeštvávat svět.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 31. 3. 2008 21:20

No, to by si mohol povedať aj o disidentoch z doby pred 1989 že zbytočne emigrovali a protestovali atď lebo ich bolo málo a aj tak nič nezmenia. Ale to nie je o tom, či sa zmení svet alebo nie, to je o vyjadrení svojich morálnych postojov. Nič viac, nič menej.

To, čo si práve opísal je presne postoj takzvaných "vohnoutů" (výraz som prebral), ktorí nemajú žiadny vlastný názor (najmä morálny) a ohýbajú sa podľa toho, odkiaľ vietor fúka a kde im to prinesie najväčší zisk bez ohľadu na ostatných. Takýto ľudia sú podľa mňa urážkou ľudstva.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 1. 4. 2008 19:15

:pozor2 pokud mám jiný názor na řadu událostí,ještě neznamená,že jsem nějaký "vohnout".Prostě současná situace na politické aréně se mi nelíbí a nehodlám nekriticky přejímat mnohdy absurdní představy,které jsou nám předkládány v zaprodaném tisku a poslušné televizi.Ani milióny disidentů by nezměnily situaci v naší zemi,pokud by to nebyla vůle mocností a o tzv.disidentech,kteří opustili republiku si myslím,že to byl akt vypočítavosti a předem připravená cestička politických aktérů.Za větší hrdiny považuji ty,kteří prostě nezdrhli a dokázali odvahu měnit situaci tady.A i tady to mnohdy bylo divadélko,byli dobře informováni o tom,že se jim to prostě vyplatí.Chtěl bych vidět jediný příklad disidenta,který si po převratu nepolepšil,počínaje p.Havlem,jehož největší starost byly nechutné tahanice o Barandovské ateliéry.Takto bychom mohli pokračovat o samotném smyslu celé "sametovky".
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 1. 4. 2008 19:41

nazdar (novy) píše::pozor2 pokud mám jiný názor na řadu událostí,ještě neznamená,že jsem nějaký "vohnout".Prostě současná situace na politické aréně se mi nelíbí a nehodlám nekriticky přejímat mnohdy absurdní představy,které jsou nám předkládány v zaprodaném tisku a poslušné televizi.Ani milióny disidentů by nezměnily situaci v naší zemi,pokud by to nebyla vůle mocností a o tzv.disidentech,kteří opustili republiku si myslím,že to byl akt vypočítavosti a předem připravená cestička politických aktérů.Za větší hrdiny považuji ty,kteří prostě nezdrhli a dokázali odvahu měnit situaci tady.A i tady to mnohdy bylo divadélko,byli dobře informováni o tom,že se jim to prostě vyplatí.Chtěl bych vidět jediný příklad disidenta,který si po převratu nepolepšil,počínaje p.Havlem,jehož největší starost byly nechutné tahanice o Barandovské ateliéry.Takto bychom mohli pokračovat o samotném smyslu celé "sametovky".a/quote]

Krásný medailónek "vohnouta"... Není nad kouzlo nechtěného. :hm
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 1. 4. 2008 20:32

téma vlákna je politizace olympiády
pokud si někdo hraje na demokrata,měl by pochopit,že demokracie znamená právo na rovné podmínky pro všechny.Pak je druhá možnost,že pod pojmem demokracie si představuje právo na uplatňování pouze svých požadavků,jenomže to už je mimo mísu.Nepřítelem demokracie je demagogie,kdy se za myšlenky demokracie vydávají pouze vlastní cíle různě maskované,kdo má odlišný názor,ten je omezován nejrůznějšími úskoky.
Komu tedy vadí olympiáda v Číně ? A proč ? Není to náhodou strach z toho,že svět pozná,že i v Číně žijí lidé,kteří mají stejné starosti jako jinde ve světě,že nebydlí na stromech.Má snad někdo strach z toho,že svět uvidí moderní města,ano,třeba i chudobu,ale není náhodou i plno chudinských čtvrtí ve velkých městech třeba i v tak ,některými lidmi ,obdivované zemi jako je USA ? Na složité věci těžko hledat objektivní jednoduché recepty.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 1. 4. 2008 22:08

Tu predsa vôbec nejde o Čínu. Práve naopak, ide o "Západnú civilizáciu". O jej hodnoty, na ktorých je vybudovaná, ktoré však čím ďalej tým viac pre ňu prestávajú byť dôležité - práve napríklad prehliadaním prejavov neslobody v iných krajinách.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 1. 4. 2008 23:08

nazdar (novy) píše: že demokracie znamená právo na rovné podmínky pro všechny
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Z.H. 2. 4. 2008 12:30

Čínu vybrali funkcionáři MOV , tak proč by to ale měli odnést sportovci? Pro sportovce je olympiáda vrcholem jejich mnohaleté dřiny a přípravy a pak by ji měli sledovat jen v televizi kvůli bojkotu? Může to být jejich jediná možnost jet na OH. Myslíš, že když některá země nevyšle svoje reprezentanty do Číny, že se to změní postoj Číny k Tibetu? Olympiáda by měla být jen a jen a sportu a ne o politice.
Z.H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 4. 2008 13:49

Západní (evropská) civilizace má snad nejkrvavější historii ze všech, takže bych na ni moc neodkazoval jako na hodnoty morálky, svobody a míru atd. Antické Řecko a Řím (expanzivní vojenská politika), středověk (proslulý válkami a křížovými výpravami), zámořské objevy (likvidace původního obyvatelstva, otrokářství) a v neposlední řadě zrod 2 světových válek...

Západ Číně nic neumožnil (zbohatnout). Čína se stává/stala ekonomickým gigantem díky své politice (ano i komunismus může přinést ovoce), surovinovému bohatství a pracovitosti. Chtěl bych vidět kohokoli z vás makat tak, jak se maká v Číně (i u nás se rádo zaměńuje těžce pracovat a otročit).

Jistou podobu s Potěmkinovou vesnicí určitě uvidíme - půjde o olympijskou vesnici, ale to není nic nového. Všude kde se konají olympijské hry (nebo jiné velké akce) se budují nové areály a všechno se připravuje tak, aby výsledný efekt byl ohromující...

Že vy jim tu olympiádu závidíte?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 14:05

Z.H. píše: Pro sportovce je olympiáda vrcholem jejich mnohaleté dřiny a přípravy a pak by ji měli sledovat jen v televizi kvůli bojkotu? Může to být jejich jediná možnost jet na OH. /quote]

O tom by mohla vyprávět Helča Fibingerová, formu (čti: doping) měla tak dokonale načasovanou na Los Angeles 1984 a soudruzi to zatrhli, Soul 1988 už nepřicházel v úvahu, protože to by tempem jakým do ní sypali bobule musela soutěžit s chlapama. :-P

Já neříkám, že bojkot sportovci má smysl, ostatně číst ty jejich politicky korektní klišé o Číně a Tibetu o kterých si myslí že mají říkat, přičemž je zřetelné že o tom co se děje mimo hřiště nebo stadión nemají ani páru. Vrchol trapnosti.
Na druhou stranu neúčast politiků na megalomanském zahájení mi přide jako adekvátní situaci.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 4. 2008 14:08

mareq0 píše:Západ Číně nic neumožnil (zbohatnout).o/quote]

A kdo myslíš že tam zainvestoval všechny ty fabriky a technologie - které oni pak ukradli a okopírovali?

aquote="mareq0"]
Že vy jim tu olympiádu závidíte?
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 4. 2008 14:15

Magistr Kelly píše:A kdo myslíš že tam zainvestoval všechny ty fabriky a technologie - které oni pak ukradli a okopírovali?o/quote]
Však to také bylo pro oba výhodné, tomu se říká business, ne krást nebo kopírovat :wink:

Číně je co závidět, "orientální despocii" zrovna nemám na mysli, ale i ta se modernizuje a demokratizuje a to je dlouhý proces... Pro nás platí: "bude o něco hůř", pro Čínu: "bude mnohem líp" :wink:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka