Dolar končí

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 19. 5. 2008 22:16

trodas vi vsechno lip, driv a je mu hned jasne co a jak je, bylo a bude, na to jsme si uz zvykli :D
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GemblerAudiotex 24. 5. 2008 17:18

Dokud bude vládnout v USA strýček SAM, tak to nedovolí, aby v USA dolar skončil.
Jsem gembler a závislák na audiotexových službách. Měsíčně utratím 10 až 16 tisíc korun.
GemblerAudiotex
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 26. 5. 2008 07:30

Ale dovoli lebo mu nic ine nezostava. Vacsina statov konvertuje svoje statne rezervy na eura a dolar a pomaly ale isto stane zdrapom papiera :hm
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 4. 7. 2008 13:37

Já jsem si myslel, že to AMERO je nějaký vtip či ironie, ale když jsem to našel na wikipedii.cz, tak mi málem vyskočila čelist.. Avšak velice mě udivuje, jak celá amerika donedávna silně kritizovala a zavrhovala Evropskou Unii i její měnu ... a přitom to "sprostě" začíná kopírovat včetně názvu (EURO - AMERO). Zajímalo by mě, jaký bude mít symbol (dvakrát přeškrtnuté A?) a v jakém kurzu bude, když jsou mince v hodnotě 100 Amero.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Severoamer ... C3%A1_unie
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 7. 2008 14:14

několik poznámek.

pokud si to dobře přečteš, píše se tam mimo jiné "potenciální kontinentální útvar" a drtivá většina dalších vět je v tomto stylu. Navíc pouhé 2 jednání za poslední 3 roky? Jednání, kde ještě není jasné, jak se toho moc týkala? O tak závažné věci? ...?

Celé mě to příjde spíš jak snaha umělě něco vyvolat - viz ty ameromince, kde se pak přišlo na to, že to vyrábí uplně někdo jiný a jaký pěký fake to je :-) A jaké ameromince v hodnotě 100A existují? Snad si na to taky nenaletěl :D

Ad ten symbol - nebyl nááhodou nejprve 2x přeškrtnutý dolar? ;-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 4. 7. 2008 14:33

Hele, možná jsem se špatně vyjádřil, ale já moc dobře vím, že zatím je to spíš věc diskuzí a různých zdlouhavých jednání. Společná americká měna může být v roce 2010 nebo taky vůbec. Ale jelikož byly dolary zelené, teď jsou barevné a stále klesá kurs, tak dle mého názoru je velká pravděpodobnost, že pokud se dolar nepostaví na nohy, tak jej bude muset nahradit něco nového a silnějšího. Vidím v tom taky politický záměr ze strany USA - "potichu" se rozšířit, udělat pořádek s mexikáncema a mít společně s Kanadou stabilnější ekonomický růst.

Nevím, jestli ty mince jsou fake nebo ne - ale pokud bys alespoň trochu "pochopil" mou reakci v předchozím příspěvku, tak bys možná přišel na to, že celá ta věc je pro mě čerstvou novinkou. Na googlu mi vyskočilo několik obrázků s amero-mincemi a všiml jsem si jedné v hodnotě stovky, nic víc.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 7. 2008 14:37

sám si tu dal odkaz na wikipedii, ale jak je vidět, ani si to celé nedočetl - na konci vysvětlují, co jsou zač ty mince, které se objevily ;-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 4. 7. 2008 14:56

Je rozdíl dočíst a pochopit. Já jsem to dočetl i pochopil. Tam se nepíše, že ty mince jsou FAKE, ale že jsou pouze PROTOTYP (zkus na to slovíčko kliknout..). Navíc jejich autorem je Daniel Carr, jehož dřívější návrhy jsou několik let v oběhu. Takže to má pro mě úplně jinou váhu, než kdyby ty mince vyrobil nějaký indiánský kemp a dělal si z lidí srandu ... a proto jsem se zamyslel na tou mincí ve stovkové hodnotě.

Možná tomu PROTOTYPU přidali schválně dvě nuly, kdo ví. Ale jelikož je zřejmé, která společnost a návrhář se s tím zabývá, není to pro mě jen pohádka na dobrou noc.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trodas 29. 9. 2008 23:00

píše se tam mimo jiné "potenciální kontinentální útvar"


Samozrejme. Protoze uz samotne jednani o tom, ze se ustava USA a suverennost rozplyne do severoamericke unie je vlastizradou. Proto tak potichu... Ale ticha voda brehy mele. O tom, jak moc je ta unie "potencialni" se je snadne presvedcit. Zadej do Googlu:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=bus ... =&aq=f&oq=

A koukej co ti vypadne. I dozvis se, ze Bush podepsal, bez autorizovani kongresem, SPP (Security and Prosperity Partnership) dohodu, jenz efektnvne otevre hranice a zrusi statni utvary USA, Mexika a Kanady jako takove. A podepsali to vsichni tri prezidenti, takze bys to mel zacit brat vazne, a ne jako "potencionalni".
Uz se to pohybuje a to dost dlouho. Od 23. Brezna 2005 je to i podepsano. Dalnice na spojeni techto zemi pro lepsi dopravu se uz buduji, bez ohledu na protesty a pokukazovani na to, ze se jedna o vlastizradu...

Inu, o nas, bez nas. To my Cesi preci dobre zname...



To se mi nikdy nestalo...
To je v pořádku, miláčku. To se může stát každému.

Obrázek

Ne Strýčkovi Samovi!
Fedegra - 700miliard nouzové diktátorské pravomoci
Když potřebujes tu extra výpomoc abys mohl pokračovat v ojebávání svobody.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 4. 10. 2008 15:58

A koukej co ti vypadne. I dozvis se, ze Bush podepsal, bez autorizovani kongresem, SPP (Security and Prosperity Partnership) dohodu, jenz efektnvne otevre hranice a zrusi statni utvary USA, Mexika a Kanady jako takove. A podepsali to vsichni tri prezidenti, takze bys to mel zacit brat vazne, a ne jako "potencionalni".
Uz se to pohybuje a to dost dlouho. Od 23. Brezna 2005 je to i podepsano. Dalnice na spojeni techto zemi pro lepsi dopravu se uz buduji, bez ohledu na protesty a pokukazovani na to, ze se jedna o vlastizradu..


A kebyze premyslal tak by si vedel ze prezident USA nemusi mat na vsetko "stempel" od kongresu :mrgreen:
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 29. 3. 2009 01:13

Na vec, ktera likviduje USA jak je zname, ano. Precti si ustavu USA, nez placnes nejaky nesmysl.

Obrázek
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 6. 10. 2009 16:06

S dolarem to začíná být vážné...
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/bl ... ?id=649397
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 19. 6. 2010 05:38

Doláče nám niejak posilujú :hm .... alebo európske meny padajú :hm ?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků