Kdy dojde ropa?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msn 19. 10. 2007 12:51

Ropa dnes překročila hranici 90 dolarů za barel.
http://www.novinky.cz/ekonomika/cena-ro ... t8ljt.html
Možná už brzy bude ropa tak drahá, že se ji nevyplatí těžit!
Osobně jsem zvědavý, kdy už konečně prolomí tu magickou hranici 100 USD/barel. :)
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 19. 10. 2007 13:04

Pan prezident řekl, že nedojde nikdy, tak to asi bude pravda.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 19. 10. 2007 13:18

za našeho života určitě ne
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 19. 10. 2007 13:35

Ropa naozaj nikdy nedojde. Ale nie preto, že by jej bolo nekonečne veľa, ale preto, že čím jej bude menej, tým bude vzácnejšia a teda drahšia a neoplatí sa ju ťažiť. Potom sa prejde na nejaký iný zdroj energie, trebárs slnko alebo vodík. Bohvie, čo to bude. Možno niečo, o čom dnes ani netušíme, že by sa dalo použiť ako zdroj energie alebo dokonca niečo, o čom netušíme, že vôbec existuje.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msn 19. 10. 2007 15:26

gofry: ropa, kterou se nevyplatí těžit, bude bezcenná. Víc energie spotřebuješ na její vytěžení než kolik z té ropy dostaneš.
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 10. 2007 15:28

Aktualne se zabyva problematikou alternativnich paliv national geographic, je to tam docela dobre popsany, odkdy se vyplati vyuzivat neco jinyho.
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 19. 10. 2007 15:36

msn píše:
Možná už brzy bude ropa tak drahá, že se ji nevyplatí těžit!
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gofry 19. 10. 2007 15:40

msn píše:gofry: ropa, kterou se nevyplatí těžit, bude bezcenná. Víc energie spotřebuješ na její vytěžení než kolik z té ropy dostaneš.o/quote]
Iste, však som nikde netvrdil, že to tak nie je ;-).
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 19. 10. 2007 15:47

Case píše:Pan prezident řekl, že nedojde nikdy, tak to asi bude pravda.a/quote]

podle toho jaky prezident to rekl, a jak je stary :lol:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 19. 10. 2007 16:25

Ropy je dost. Jen bude v budoucnu nutne tezit ji z hur dostupnych lozisek jako jsou treba ropne pisky. Dnes se takova tezba nevyplati ale cena ropy dal poroste a s rostouci cenou se ropnym koncernum vyplati investovat do novych technologii tezby a tezit z dnes nevyuzivanych lozisek. Oil peak v te horsi, pesimisticke verzi nehrozi ale i tak bude veselo.

IMHO by to chtelo aby se spojily USA s EU, Ruskem, Cinou a dalsimi vyspelymi staty a ozbrojenou invazi prevzaly kontrolu nad ropou statu Stredniho Vychodu, Nigerie, Venezuely a dalsich :) .
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 19. 10. 2007 19:22

Noovo píše:
Case píše:Pan prezident řekl, že nedojde nikdy, tak to asi bude pravda.a/quote]

podle toho jaky prezident to rekl, a jak je stary :lol:

beztak Džordžík Bušů... 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod NMS 20. 10. 2007 11:21

Tohle stojí za přečtení: http://www.peakoil.net/
Nesdílím váš optimismus, naše generace bohužel už pocítí nedostatek ropy (ale i jiných surovin) plnou silou, a rozhodně to nebude trvat desítky let :(.
NMS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 10. 2007 13:59

taky se toho docela obávám... dyt do průmerného věku mi zbývá ještě necelých 60let, a to je dost dlouhá doba...

Ale počítám že do r. 2020 už budou auta na ekologický pohon :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Calhoun 20. 10. 2007 15:01

MarkFX píše:Ale počítám že do r. 2020 už budou auta na ekologický pohon :):/quote]

Pokud a) lidstvo nezvladne vyvinout a masove nasadit jadernou fuzi nebo b) nedojde k zasadnimu rozsireni klasicke jaderne energetiky a zaroven nebudou vyvinuty nove technologie pro ziskavani uranu (nebo jinych jadernych paliv) tak se obavam ze v roce 2020 opravdu bude vetsina aut na ekologicky pohon ale zaroven jich bude jezdit mnohem, mnohem min :) .

Jinak sral pes auta - kdyz vyrazne podrazi ropa tak holt budou lidi chodit pesky, jezdit na kole a nebo pouzivat hromadnou dopravu. Aspon budou zdravejsi a v lepsi kondici :) . Horsi je to s chemickym prumyslem - zivot bez produktu ktere stoji na rope by byl o dost tezsi :? .
Calhoun
Nadšenec

Další stránka