Asiati a jejich tržiště + restaurace

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 12. 2009 16:39

Rozdil je treba v tom, ze ta ovce je ockovana a na jeji zdravotni stav je nutne velmi dobre dohlizet, jinak nasleduji sankce. Navic u masa prodavaneho u nas je treba vest evidenci kdo jej "vyrobil" a z jakeho je zvirete. Dalsi vec jsou jatka, ktera taktez musi plnit velmi prisne hygienicke limity a jsou velmi peclive kontrolovana.
Opravdu to chces porovnavat s toulavym psem, ktery zral Buh vi co a mel Buh vi jake choroby, a ktery byl zabitej a zpracovanej nekde v garazi?
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod roxor 21. 12. 2009 16:59

S-Tony píše: Já až takový rozdíl třeba mezi ovcí a bernardýnem nevidím. V čem je jako rozdíl? Všechno maso má z 85% stejné biologické složení.

No ... napríklad baraní guláš je nenapodobiteľný a za studena je pre mńa nejedlý :pozor
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 12. 2009 17:05

p0etrik píše:Rozdil je treba v tom, ze ta ovce je ockovana a na jeji zdravotni stav je lepší než má toulavý pes?

Jo to jo, ze zdravotního hlediska určitě. Ale mě šlo spíš o maso jako takové.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 21. 12. 2009 21:17

S-Tony píše:
p0etrik píše:Rozdil je treba v tom, ze ta ovce je ockovana a na jeji zdravotni stav je lepší než má toulavý pes?

Jo to jo, ze zdravotního hlediska určitě. Ale mě šlo spíš o maso jako takové.


Me jde spis o ty nemoci a jaky muzu mit pak problemy...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 22. 12. 2009 00:24

No he jde o cizopasníky ve svalovině: Svalovce, tasemnici a pod. Samá fajne polízanice.
Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 25. 1. 2010 18:19

Co se trznic tyce, tak se radujte, ze je tu mate, jinak chodite s listem u pasu...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 1. 2010 19:38

Myslíš, že ty trhovci jsou tu jen kvůli tobě? Po pravdě, já bych je i oželel. Jestli je to jen tebou, tak si dej bacha, aby jsi si omylem něco neudělal, jinak jim zničíš "hospodářství".
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 25. 1. 2010 20:02

to je na me?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 1. 2010 21:07

Jistě že ne...celé jsem to vykonstruoval na základě toho, že jsem to špatně přečetl :-[
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 25. 1. 2010 22:09

S textilem je to různé, ale například já mnohem radši dám 200,- každý rok za šmejd tašku do školy, než abych kupoval za 1500,- tu, která mi vydrží 5 let. Po tom roce to totiž stejně ošoupu a zasviním tak, že kvalita/cena už moc nezmění :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 1. 2010 08:42

No zase je fekt, že můžeš dát tu tašku s klidným svědomím do pračky;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 26. 1. 2010 23:19

No Trente, já do Pranice šoupnu jakoukoliv Tašku é Ruksáček z Konťasu...většinou to přežijou a pak stačí vyndat dratev a cvočky a je jak nová z trgoviny, že. Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansol58231 14. 2. 2010 00:20

Tom_82 píše:Češi sice nedřou jak otroci, ale pracují normálně a bezpečně. Na sprosté hadry původní značky SHAO-LINH vietnamci šijí pruhy či fajfky aby napodobili značkové oblečení - zesměšňují zákazníka a pořád válčí s našimi zákony. Když přijde ČOI nebo vy s reklamací, tak buď neumí česky, nebo jsou agresivní a schopní i vytáhnout mačetu.

Pokud kupujete tenisky pro děcka (což dělá řada lidí, protože tak či tak je brzo okopou), tak máte 75% riziko, že v budoucnu bude mít váš potomek problémy s nohama (křivé, plísně, ekzémy atd.). Podobné procentuální riziko je i v restauracích > pokud nechytnete žloutenku či salmonelózu, tak vás nemile překvapí průjem, který s bolestmi břicha bude trvat minimálně 3 dny (osobní zkušenost).

Některé obchody a restaurace jsou solidní, ale skutečně jen "některé" (co třetí). Jinak textil se už dnes nevyplatí kupovat - pokud člověk u nákupu skutečně nakupuje a jen to s dlouhým krokem úmorně nepřechází (většinou muži), tak natrefí na kvalitní věc za pár kaček alespoň ve dvou obchodech z pěti.


Zhruba takovaj názor mám taky.

Ale zas díky nic se člověk docela přesvědčí jak je oblečení předražené.
Já měl zatim štěstí a vždy jsem narazil na dobré oblečení i boty.

Ale poslední dobou vietnamci začínaj zdražovat a už některé věci vycházej cennově stejně jako v českých obchodech.

A taky jsem se přesvědčil při nákupu jednich českých kalhot jak jsou blbě ušitý a materiál je slabej,


Nakupuju unich oblečení protože tam kde kupuju už normální obchody skoro vůbec nejsou, všechny kvůli nim skončily :roll:

---------------------------------------------------------------
A ještě ktomu jak se všechno vyrábí v číně(bez ohledu co to je)
a narazit na českej výrobek už je hotovej zázrak, tak bych je odsud hnal svinskym krokem >:-(
Hansol58231
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 14. 2. 2010 06:47

Myslím,že problém nie je v nich,ale v nás.
V našej legislatíve,že dovolila cudzincom podnikať na našom území.
V nás samotných,že sme túto hru prijali.Na ospravedlnenie nás,čo by posledný článok obchodu je,že máme takú slabú kúpyschopnosť,že si nemôžme dovoliť podporovať domácu výrobu.
A všetci vieme,že peniaze končia v lieviku čiernej ekonomiky.Taký priemerný vietnemský obchodník ...
- predáva neprihlásený tovar,ktorého vstupy nenakúpil na našom trhu a prácu tiež neplatí legálne.Takže hneď dva daňové úniky.
- predaj tovaru je na čierno,takže ďaľšie dane sú fuč
- zoberie legálne zarobené peniaze od nás,ale tieto nekončia v bankách,ktoré platia dane,ale platí z nich ďalšie čierne aktivity,poprípade ich odošle príbuzným do Azie.Takže nehýbu s našou ekonomikou,ale vietnamskou.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 14. 2. 2010 11:41

Prostě Roxor, je to tuná již od Sametu jaksi,,Po Turecku,,že. Co naděláš...
Nic jiného nezbejvá než to ňáko přežít, když to má Paňstvo na Háku, hej. Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků