Asiati a jejich tržiště + restaurace

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Tom_82 31. 7. 2007 10:58

Jelikož v tématu "Hladovějící Afrika..." vznikla poměrně bohatá diskuze ohledně asijských trhovců a restaurací, rozhodl jsem se toto téma osamostatnit.

Začnu nejvýstižnějšími otázkami:
Jaký máte názor na tyto trhovce - na trhy s oblečením, na kvalitu, na ceny, na způsob komunikace nebo reklamace či na hygienu a jídlo v asijských restauracích?

Co by jste nechali a co změnili či úplně zrušili? Jaké máte zkušenosti z jiných zemí EU?
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marty89 31. 7. 2007 11:06

No ono je to u těch trhovců případ od případu, s některýma člověk problémy nemá žádné, prodávají jakž takž kvalitní výrobky a případná reklamace je vpohodě. Zato jiní dělají jenom samé problémy, prodávají šmejdy a když po nich chce člověk třeba paragon, tak se mu málem vysmějou.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 31. 7. 2007 12:36

No, je fakt, že spíš vařím z vody, tyto tržnice se mi zprotivily natolik, že tam od jistý doby odmítám chodit.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 31. 7. 2007 13:09

Co se týče restaurací, tak to je úplná katastrofa. Nedaleko mého pracoviště je čínská restaurace, kde se podává menu. Od pondělí do pátku mají jednu a tu samou polévku. Co se týče druhého chodu, tak si můžete vybrat z 20 jídel. Byl jsem tam všeho všudy 3x, ale ta polévka mě už odradila.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 31. 7. 2007 18:55

Tržnice-vysoce nekvalitní zboží a proto je pro mě drahé (značkové a kvalitní zboží považuji za levné). Takže tržnice klidně zrušit.
Do tohoto tipu restaurací nechodím.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J1RK4 31. 7. 2007 18:55

Na tržnicích nenakupuju, v asijskejch bistrech a restauracích nejím...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemistry 31. 7. 2007 19:09

tržište určite nie, bistro určite nie, ale azijská reštaurácia ma milo prekvapila. samozrejme to bola trocha vychytenejšia.

je divné akí sú ti ázijci flexibilný.. :wink:
chemistry between us
chemistry
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 31. 7. 2007 19:26

pro nějaký blbosti k vietnamcům chodím, mají obchod hned u našeho paneláku a takový věci jako mladýmu tepláky a mikiny tam kupujeme, on to stejně brzo rozerve. A do čínskýho bistra jsem kdysi když jsem dělal v Praze chodil, byli možná lepší než naše závodka.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 31. 7. 2007 19:39

Co se tyce hadru tak kvalita dost variabilni - parkrat jsem u nich koupil za par stovek dziny ktere slusne vypadaly a vydrzely mi dyl nez "znackovy" za cenu minimalne trojnasobnou. Obcas u nich kupuju tricka, pokud to clovek vezme do ruky a podiva se na to poradne tak velice snadno odfiltruje ***** - zkusenosti viz. dziny, kdyz se slusne vybere tak to vydrzi uplne totez co "znackovy". Vyrobne narocnejsi obleceni typu zimni bunda nebo boty u nich nema smysl moc kupovat, tam uz se to IMO s pomerem cena/kvalita (nebo spis nekvalita) vetsinou nevyplati.

Zradelny v zadnym pripade, to co jsem parkrat videl v ruznych cinskych restaurantech kam me kolegove vytahli na jidlo nebo co vidim v obchodech s potravinama ktere v posledni dobe masove kupuji a provozuji mi vzalo veskerou chut k jidlu.

Jinak tezce respekt k tomu jaky jsou to drici, kdyby polovina Cechu umela makat jako oni tak je tahle zeme nekde uplne jinde.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 1. 8. 2007 07:39

Češi sice nedřou jak otroci, ale pracují normálně a bezpečně. Na sprosté hadry původní značky SHAO-LINH vietnamci šijí pruhy či fajfky aby napodobili značkové oblečení - zesměšňují zákazníka a pořád válčí s našimi zákony. Když přijde ČOI nebo vy s reklamací, tak buď neumí česky, nebo jsou agresivní a schopní i vytáhnout mačetu.

Pokud kupujete tenisky pro děcka (což dělá řada lidí, protože tak či tak je brzo okopou), tak máte 75% riziko, že v budoucnu bude mít váš potomek problémy s nohama (křivé, plísně, ekzémy atd.). Podobné procentuální riziko je i v restauracích > pokud nechytnete žloutenku či salmonelózu, tak vás nemile překvapí průjem, který s bolestmi břicha bude trvat minimálně 3 dny (osobní zkušenost).

Některé obchody a restaurace jsou solidní, ale skutečně jen "některé" (co třetí). Jinak textil se už dnes nevyplatí kupovat - pokud člověk u nákupu skutečně nakupuje a jen to s dlouhým krokem úmorně nepřechází (většinou muži), tak natrefí na kvalitní věc za pár kaček alespoň ve dvou obchodech z pěti.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marty89 1. 8. 2007 07:50

No tak já jsem byl zatím všehovšudy asi ve třech asijských restauracích a ani s jednou jsem neměl žádné problémy. Skvělé jídlo a bezproblémová obsluha, zdravotní potíže žádné.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 1. 8. 2007 08:09

Já jsem bohužel dostal chuť na rizoto a natrefil jsem na "restauraci", kde podávají menu. Sice trochu dražší (začínají na 70,- Kč a končí na 95,- Kč za menu), ale zkusil jsem to. Když jsem restauraci navštívil již asi počtvrté, tak jsem si všiml, že pořád podávají jednu a tu samou polévku (Peking), která pokaždé voněla "jinak". Jelikož mi chutnala, tak jsem tomu nevěnoval pozornost ... ale potíže se skutečně dostavily. Takové stavy jsem měl naposledy na dovolené v Tunisku. Od té doby tam nechodím.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vovno 1. 8. 2007 09:42

vovno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 8. 2007 10:48

Tak trošku rejpnu do těch, co tam nakupujou, protože to je levný: když chytnete v normálních obchodech výprodeje, což je sezónně několikrát ročně, nakoupíte tam taky levně a oblečení je v normální kvalitě. Naposled jsem například v Terranově koupila pěkný tílka á 50 Kč. Takže to, že se tam nakupuje kvůli nedostatku peněz, jsou bohapustý výmluvy. Navíc existujou i levný obchody, co nepatří Vietnamcům, aji v takovým zapadákově jako Znojmo znám minimálně jeden, a není to "Vše za 39".
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 1. 8. 2007 10:55

Taky ale není pravda, že všechny nevietnamské obchody prodávají kvalitní zboží.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků