Asiati a jejich tržiště + restaurace

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kostislav Hrobotvor 15. 8. 2007 12:15

Všechno to stojí a padá na tom, jestli lidi u nich nakupujou. Když u rákosníka stojí tričko 150 a vedle v textilu skoro to stejný 300, tak ten kdo vidí jen tu cenu si ho koupí za těch stopade. Některý lidi si to už spočítat nedokážou, že to dražší vydrží třeba 3x dýl.
Když u nich přestanem nakupovat, odtáhnou pryč a nebo budou dělat něco jinýho.
Kostislav Hrobotvor
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 15. 8. 2007 16:01

Kostislav Hrobotvor: jenze my u nich neprestaneme nakupovat, teda alespon ty padesatnice a vyse s nemoznym vkusem, to clovek pozna hned, ze ma halenku od tamana...ale nekritizuju tyhle lidi co si to kupuji...co ja vim, treba se k tomu taky jednou snizim, ze nebudu mit na chleba a natoz na hadry....
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 16. 8. 2007 07:44

Není to jen lidmi zda kupují či nekupují - i když to je docela podstatný faktor. Je to i o tom, jak se k tomu staví stát a jaké máme zákony. V Německu trhovci žádní nejsou a věřte mi, že by tam ti lidi kupovali. V západních Čechách - u hraničních přechodů je doslova převietnamcováno a přetrhováno, Němci kupují ve velkém.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 16. 8. 2007 08:01

Tom_82: oni to tam maji taky, i kdyz jim to tam neprodavaji zrovna vietnamci, je to jen jejich obmena....v Nemecku maji taky trznice ne ze ne...jenze u nich to tam nebyva kazdy den, trhy maji vetsinou v nedeli rano, kde se prodavaji nejen potraviny a veskere harampadi, ale take hadry pod cenu (pripad nasich vietnamcu)....to same jsem zazila ve Francii, tam to zase prodavaji cernosi...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 8. 2007 18:19

Tom_82 píše:... se dá skutečně za stejný peníz koupit kvalitnější materiál a ve značkovém obchodě... /quote]
Zcela vazne: Poradis mi, kde sehnat kvalitni tricko do dvou stovek, mikinu a dziny do peti? Ja teda nevim. I pri vyprodejich, ktery sou dvakrat za rok, tj. ne kdy neco potrebuju, se ty ceny vetsinou tem rakosnickejm nepriblizej.

seterwohipikule: V Hrensku jsem byl predevcirem a taky me to sokovalo. Nikde jinde jsem padelky moc nevidel, ono se to na hranicich snadno zabavuje a oni se uz boji, ale tam to bylo hrozny. Nechapu jakto ze tam jo a jinde ne. Jeste trochu na Slovensku, ale tam prodavali tricka Nike za 300sk normalne slovaci a mame na dotaz jestli je to original odpovedeli ze samozrejme ne.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 12. 9. 2007 08:16

lu.kas: Velice rád ti poradím. Například v ostravském Shopping-Parku se nachází značkový a kvalitní obchod 4You. Před rokem jsem si tam koupil jeany za 1.700,- Kč, nedávno tam měli "akci", takže jsem za stejnou kvalitu (akorát jiný model) zaplatil pouhých 450,-Kč.

Lidé, kteří žijí v malých městech či na vesnicích asi bohužel nemají moc možností či na výběr, ale ve větších městech se to za ty prachy nakoupit dá. Netvrdím, že pořád a všude, ale příležitost se najde. U chlapů je však problém, že nakupování je pro ně utrpením a nejsou tak všímaví jako ženské.

Na druhou stranu: levné je levné a drahé je drahé. Triko za 200,- zní lákavě, ale když jej vytáhnu podruhé či potřetí z pračky, tak se vícebarevné provedení obvykle zabarví, text opadá a na člověku to visí jak na strašákovi. Každý může posoudit a srovnat sám.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 28. 12. 2007 23:56

co se tyce trzist spis uz obchodu vjetnamskych
tak siuace v cesku je takova ze mnoho lidi tam chodi
jinak vjetnamci sem neleteli 10tis. km sem
pravda ceny taky zvedaji a obcas se vyplati koupit i v nejakem
"ceskem" obchode kde kvuli konkurenci delaji akce
co se tyce restauraci je to dost individualni
napr. v ml.boleslav ktere je prumyslovym mestem
ani neni kde se najist dokonce i na obed se chodi do ciny
se stravenkama a jidla tam maji dost dobre aspon krome
predrazeneho mcdonalda a kfc o nicem nevim
ted' se pousteji i do prodeje gastronomie nevim jestli
vyrabeji napodebeniny nebo to opravdu nakupujou
treba "milka" nebo ruzna piva
vjetnamci byli tady uz od dob ceskoslovenska kde pracovali
v ruznych fabrikach a ted' se zacinaji pomalu vracet a
to napriklad do skodovky uz tam jech pracuje 90
i kdyz museji mit sveho prekladace stejne jako nove prichozi
rumuni kteri zaplnujou nedostatek pracovniku ze slovenska a ukrajiny
sioga
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 3. 12. 2009 16:56

Čo sa tržníc týka,tak v prípade bežného oblečenia ... kraťasy,tepláky,šiltovky,ponožky kupujem u Aziatov.
Sem tam sa najem vo fastfoode ázijského osadenstva.Za 3,50 - 4 € sa najem do sýta.
Nech mi ale nikto nerozpráva,že nákupom u Aziatov,likvidujem domácich podnikateľov.
Lebo:
1.Ak bude priemerný slovenský plat na úrovni západnej Európy,budem navštevovať výlučne slovenské kšefty.
2.Aziat ma neobtiahne na veľkosti porcii.Slovenský "Jánošík" to ma v krvi.Je to náš folklór.A ak ma už niekto ojebe,tak radšej cudzí jak rodný brat :mrgreen:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 3. 12. 2009 19:23

No vidíš a to bys teprve koukal, jak nakupují němci u asiatů....třeba v Praze.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 3. 12. 2009 19:55

Jak?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 4. 12. 2009 01:16

jak zběsilí - převeď klidně na rakušáky
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 12. 2009 08:31

No když se občas naskytnu v Holešovické tržnici, tak tam jsou celé zájezdy převážně německy mluvících cizinců. U brány na ně čeká autobus, nebo jdou z blízských hotelů.
Jinak osobně u asiatů na tržisti nenakupuji, nicméně, proti jejich restauracích nic nemám a občas do nich rád zajdu. Třeba taková v Čelákovicích je asi nejlepší, ve které jsem byl. U nás v domě si rodina mladých asiatů otevřela večerku. Tak slušnéné a milé lidi bych mezi obyvateli toho našeho "sídliště" hledal asi marně.
Takže nerozlišujme asiaty a ostatní, ale slušné a pracovité lidi a ten zbytek. Nevím kolik čechu by bylo ochotno sedět v krámku od 9 od rána, do 9 do večera a s výdělkem 1 Kč na kousku zboží. Nikdo, ale spousta lidí bude proti nim nadávat. Pak se seberou a půjdou na trh, do večerky či bistra...
Tím neříkám, že jsou všichni dobří. Jednou jsem se málem porval na parkovišti s asiatem. Ale nebudu dělat závěr, že jsou všichni tací.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 4. 12. 2009 10:33

Na tržnicích nenakupuju, ale asijské restauraci se nebráním. Třeba v našem městě je jedna vyloženě skvělá, člověk prostě může narazit na dobrou i špatnou, ale to samé platí i u "normálních"...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 12. 2009 12:09

Pracovitost asiatů je pěkně vidět v prodeji konopí, když se do televize dostane jejich továrna. Je zajímavé, že od asiatů u nás nikdo nekupuje. Musí to vozit do zahraničí a pak to samé zase zpátky, protože fetky chtějí zahraniční kvalitu. Že to mají dražší než koupené od asiata přímo, si fetka nespočítá :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 12. 2009 12:28

No opět se ukázalo, že dokážou vyplnit mezeru, kterou jim nechají líní češi. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků