zahranicni politika USA v praxi

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 26. 5. 2007 12:47

Jako obcane zeme, jenz zazila temer presne dvacetilety "docasny" pobyt Sovetskych vojsk mame sklony videt Rusaky jako ty hlavni "struce zla" a okupace a vubec... Ne, ze by na tom neco nebylo, ale se zdesenim jsem zjistil, ze "vyspa demokracie, USA" se chovala od WW2 neporovnatelne hure!

Pro upresneni - Rusaci se od WW2 vojensky angazovali:
- v Koreji (1950-53) jako cast "bratrske pomoci" Korejcum
- v Madarsku (1956) pri potlaceni "kontrarevoluce"
- v Afghanistanu (1979-89) jako "pomoc legitimni vlade" proti islamistickym silencum
- v Ceske republice (1968) pri potlaceni "kontrarevoluce"
- v Cecensku (1994-96, 1999-dnes) nebot svobodne jsou staty ruske federace svobodnych statu jen na papire a opusteni federace je no-no :!:

K teto "svobode jen na papire" se hnedka dostaneme.

USA
Amíci začali s odporem proti Britské nadvládě cca v roce 1763 a v od 1776 se jedná o regulérní válku, i když Británie v ní používá nestandardní metody a tvrdí, že jde jen o povstalce, nikoliv o armádu, takže může vést válku jak chce. 4. července 1776 získalo povstání vyhlášením nezávistlosti Ameriky oficielně status Britsko - Americké války a ne vzpoury v kolonii. A až v roce 1783 Američané vybojovali svou nezávislost na Anglické koruně. Ústava byla sepsána až v roce 1787.

1861-1865: bojovali Amíci prozměnu mezi sebou - občanská válka severu proti jihu, jenž se dá shrnout jako "Ameriku si rozvracet nenecháme". Jižní konfederaci států bylo vojenskou silou zabráněno vystoupit z Unie spojených Států Amerických :!:
(to je STEJNY princip jako u Cecenska dnes ze strany Ruska...!)

1898-1901: USA vytlačilo Španěly z Kuby poté, co si jako záminku vybrali náhodnou explozi uhelného prachu v podpalubí křižníku Maine, kotvícího v Guatemalské zátoce.

7. 12. 1941-1946: po původní podpoře fašistů proti nim USA najednou bojuji v Pacifiku následkem Pearl Harboru, kde nechali svou flotilu neinformovanou a napospas Japoncům.

1944-1945: na poslední chvíli USA bojují proti fašistům v Evropě aby se socialismus nerozšířil do celé Evropy s Rudou armádou.

1950-1953: USA podporují jižní Koreu proti útoku jejího severního souseda, znepokojeného Americkou vojenskou přítomností.

1953: USA svrhují ministerského předsedu Mossadeqa v Iránu a instalují tam diktátora Shaha, CIA operace AJAX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ajax

1954: USA svrhují demokraticky zvoleného prezidenta Arbenze v Guatemale, 200 000 civilistů to zaplatí životy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_PBSUCCESS

1963: USA se spolupodílí na zavraždění prezidenta jižního Vietnamu Diema. (ne-komunistického, holt byl moc vstřícný dialogu a válka musela konečně začít...)

1953-1964: USA iniciují teroristické útoky v jižním Vietnamu, jenž se dávají za vinu komunistům ze severu.

1964-1975: Americká armáda zabila 4 miliony lidí v jihovýchodní Asii (v Vietnamu, Laosu, Kambodži...) poté, co Lyndon Johnson 5. srpna 1964 v odpoveď na nikdy nevypálené torpédo na USS Maddox v Tonkinské zátoce nařídil odvetu bombardováním i když už věděl, že zpráva o torpédu byla výsledkem přestrašené obsluhy sonaru, jenž zachytila zvuk vlastního šroubu a zpanikařila.

11. září 1973: USA zařídilo převrat v Chile. Demokraticky zvolený prezident Salvador Allende je zavražděn a diktátor Augusto Pinochet je dosazen. 5 000 Chilanů zaplatí životem.

1977: USA vojensky podpoří armádní převrat v El Salvadoru. 70 000 Salvarodanů a 4 americké jeptišky zemřou.

1980-1990: USA trénuje Osamu Bin Ladena a jeho teror... pardon Freedom Fightery, aby zabíjeli Rusy. Dá jim Stingery a 3 miliardy dolarů. Gorbačov posléze stáhne Rusy z Afghánistánu, což Islámisté i USA vidí jako vítězství nad Rusy...

1981: Reganova vláda trénuje a financuje "Kontras" v Nikaragui. Výsledkem je 30 000 mrtvých civilistů.

1982: USA prispivá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránčany. (válka Irák - Irán) Chemické a biologické zbraně nevyjímaje. A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...
http://democracyrising.us/content/view/30/74/

1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)

1989: CIA agent Manuel Noriega, sloužící jako president Panamy, odmítne plnit příkazy z Washingtonu. USA napadnou Panamu a odstraní Noriegu. 3 000 civilistů umírá.

1990: Irák napadne a obsadí Kuwait se zbraněmi z USA a s požehnáním USA, že se nebudou vměšovat do této vnitřní záležitosti Iráku (vyšší těžba ropy v Kuwaitu = pokles zásob v Iráku a dluhy z dob Irák-Iran války Kuwaitu, částečně způsobené USA a jeho pomocí, jenž uměle prodlužovala konflikt 6 let)

1991: USA osvobodí Kuwait a vtrhnou do Iráku. V Kuwaitu je zpět dosazen poslušný diktátor a nad polovinou jižní části Iráku je vyhlášena "bezletová zóna" ve které se prohánějí US stíhačky střílející na vše a denně bombardující Irácké pokusy o leteckou obranu Iráckého výsostného územi. Jenže bombardují i civilisty a OSN odhaduje, že 500 000 Iráckých dětí zemřelo v důsledku bombardování a sankcí na léky, prosazenými USA do roku 2003, kdy dojde k vpádu Amíků do Iráku...

1999: USA bombardují Srbsko aby svrhli Miloševiče, jenž se vypořádával s agresivitou gangů Kosovských Albáncu stejně jako to denně dělá posledních 60 let Izrael s Palestinci. Bombardovali přitom mosty i s civilisty, automobilové (civilní) závody a zkoušeli si grafitové bomby na elektrárny. Navíc použili munici z ochuzeneho uranu, jenž je klasifikována OSN jako zbraň hromadného ničení.
http://www.nato-tribunal.de/varvarin/ph ... tation.htm

2000-2001: USA dáva Talibánským vládcům Afgánistánu "pomoc" ve výši 245 milionů.

11. září 2001: vláda USA zabíjí zabijí 2 972 vlastních civilistů v WTC, zkouší si oddolnost Pentagonu proti bunker-busteru a vytváří falešné zdání že "unesený" let 93 vybuchl při dopadu v Shanksville, PA. USA vyhlašují válku terorismu s tím, že nebudou rozlišovat mezi teroristy a těmi, kdož je ukrývají.

od listopadu 2001 dodnes: USA na základě lží o 9/11 napadly a okupují Afghánistán, kde platí 20 000$ za každého odchyceného "teroristu" Severní Alianci, jenž je smrtelným nepřítelem dřívějšího spojence USA - Talibanu.

od 20. března 2003 dodnes: USA na základě lží o ZHN napadly a okupují Irák. Odmítají počítat civilní oběti. Oficiální ztráty Američanů jsou již 3 444 mužů a odhadované ztráty civilistů oscilují mezi 650 000 až 750 000 oběťmi. V důsledku jejich politiky zuří dnes v Iráku občanská válka a původně sekulární stát se značně radikalizuje směrem k islamismu. Vliv Iránu rovněž sílí.

Podrobnější anglický soupis válečné politiky USA zde: http://www.neravt.com/left/invade.htm
Cena války v Iraku a Afghánistánu: http://costofwar.com
Oběti Američanů v hlavních konfliktech (Korea, Vietnam, Afghán, Irák): http://nationalpriorities.org/index.php ... Itemid=107
Oficiální updatovaný seznam obětí současné okupace USA v Afghánu a Iráku: http://icasualties.org/oif/


Cize si to shrnme.

Od konce WW2 Američané bombardovali 21 zemí:
Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvádor, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Zahynulo přitom 8 miliónů lidí. Vzhledem k tomu, že se Japonci zkoušeli vzdát celé léto 1945, nicméně demonstrace atomové bomby pro Stalina měla přednost, tak by se dalo říci že těch zemí bylo 22 - včetně Japonska...

Opravdu NEKDO chce takoveho "spojence"...? Abychom nedopadli jako Taliban ci Saddam, ci Shag, ci Noriega, ci... vite co mam na mysli, ze?

Michal P: přesunuto ze sekce "Domácí politika a události"
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 5. 2007 18:28

U srovnání s Ruskem ti uniko číslo kolem 20 - 50 miliónů. Žádné vojenské angažování, čistka na vlastních lidech za komunismu.

Skutečně nesrovnatelně lépe, že? Další hodnotné "informace" neřeším :)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 26. 5. 2007 21:39

Mno ja mam dojem, ze celkove obeti komunistickych (zidobolsevickych?) zloradu byly vycisleny na 100 milionu :oops: :?

Nicmene rec jde o zahranicni politice od WW2, zatimco drtiva vetsina obeti komunismu jsou obeti domaci tak tady slo o ZAHRANICNI politiku od sameho zacatku... :wink:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 5. 2007 22:17

Celkové oběti komunismu jsou kolem 200 miliónů, to jo (velké "skóre" má Čína). Dalo by se to taky připsat na konto Ruska... Záleží, jak se to bere.

Celé je to pokus o zastrašení z USA.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 26. 5. 2007 22:37

trodas píše:(zidobolsevickych?)


Ah, tak už je jasné, odkud vítr vane. V českém prostředí jsou proněmečtí pouze monarchisté, neonacisté, Havel a vyšinutí intelektuálové mého ražení.
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 26. 5. 2007 23:27

Jde o VELMI slozitou problematiku, kde lze jen tezko vytrhavat z kontextu a dana fakta nejsou sama o sobe vypovidajici. Opiraji se o situaci, ktera v te dobe byla, vnitro- a mezinarodne politickou situaci atp. S nadsazkou se da rici, ze vsechno souvisi se vsim.

V kazdem pripade budu tuhle diskuze pozorne sledovat...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 27. 5. 2007 00:41

trodasi trodasi ... nesetkali sme se uz nekde driv? .. tak tri ctyri roky dozadu ? :-)

No, k tvemu uzasnemu clanku ... kde se angazoval bratr z vychodu?...

zapomel si na polsko-ruskou valku, na rusko-japonskou valku, na cinsko-rusky konflikty, na severni vietnam, na vietnamsko-kambodzskou valku, na pakty Stalina s Hitlerem, na popravu nekolika tisic polskych dustojniku v Katynce, na "rozumnem" vyvrazdeni Varsavy nemcema koncem valky, na podporu Angolsky genocidy, Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

vidis jen to co chces videt ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trodas 27. 5. 2007 10:23

Andrew_R - a muzes na tech 200 milionu uvest nejaky releventni zdroj? Bila kniha komunismu rika max. 100 milionu... Ne, ze bych je chtel obhajovat, ale placat milion sem a milion tam (pripadne stovku milionu sem a stovku milionu tam) umi kazdej...
A shrnuti agresivni casti zahranicni politiky USA od WW2 je zastraseni? :eh

Case - pokud mas potrebu neustale nekoho kadrovat, tak vypadas jak byvaly StBak... :? Pokud nemas co rici k tematu tak se zdrz vyjadrovani - nemusim ani monarchisty, ani naonacisty a tim mene "humanitarni bombardovani by Hejvl" a vysinute "intelektualy" jakbysmet :pozor2

Bungo - zasahy do suverenity cizich zemi vojenskou agresi k prosazeni narodnich zajmu USA jsou naopak velmi jednoduchou zalezitosti na ktere nelze nic sloziteho hledat a tim nene najit... Nedavno to dobre shrnula tady: http://www.blisty.cz/art/34366.html
Jana Ridvanová. Zahraniční politika USA: Diplomacie, nebo bič
Moudrost je dcerou zkušenosti. Dříve než z případu uděláš obecné pravidlo, vyzkoušej dvakrát nebo třikrát, zda pokusy vedou k podobným výsledkům. Kdo si slibuje od zkušenosti to, co v ní není, vzdaluje se rozumu. Zkušenost se nemýlí, mylný je náš úsudek, neboť si od ní slibuje něco, co není v její moci. Zkušenost učí, že kdo věčně podezírá, bude podveden. A kdo zlu neoponuje, dovoluje, aby bylo chápáno. -Leonardo da Vinci

Fakta ze nejsou sama o sobe vypovidajici? :eh :!: Tak tady musim navrhnout, abys to sel zkusit treba k trestnimu stihani... :lol: Fakta proste nejsou vypovidajici, jasne :lol:
A samo ze vse souvisi se vsim - jenze vojensky zasah (i vyhrozovani pouziti atomovymi zbranemi) je jednoznacny. Politice USA se ne nadarmo rika "Gunboat diplomacy" i v diplomatickych kruzich. Co to znamena? Funguje to asi takto. "Vidite tu letadlovou lod? A slysite, co rikam?" :wink:

Kdo nechce videt, ten samo nevidi. Nevidis ani toto?

Obrázek
Teroristický zákon říká, že Bush může "vykládat význam a užití" mezinárodních standardů pro zacházení s vězni...
"To se mi zdá dostatečně fér!" - Bush

Ledni_Medved -
No, k tvemu uzasnemu clanku ... kde se angazoval bratr z vychodu?... zapomel si na polsko-ruskou valku, na rusko-japonskou valku

Nezapomnel, jasne jsem rekl, ze se zabyvame pouze obdobim od WW2... :pozor2

na cinsko-rusky konflikty

Obrana proti Cinske expanzi na VLASTNIM uzemi neni zahranicni zalezitost, zatimco USSaci napadaji cizi zeme vzdalene tisice kilometru od jejich zeme...

severni vietnam, na vietnamsko-kambodzskou valku,

To je snad jedno o to same a hlavne tam nedoslo k nasazeni Ruskych vojaku, coz jsem opet dal jako kriterium a to jsi "prehledl" ci chtel prehlednout? :hm Pokud bych prodej zbrani chtel brat jako kriterium tak v podstate neexistuje teroristicke uskupeni ci diktator, kteremu by USA nekdy neprodavaly zbrane... (!!!)

na popravu nekolika tisic polskych dustojniku v Katynce, na "rozumnem" vyvrazdeni Varsavy nemcema koncem valky

Opet od WW2 dale... dalsi kriterium "cos prehlidnul"... Ano, uvedl jsem "zajimavosti" z USA i pred WW2, nicmene to bylo jen k dokresleni celeho obrazu.
Podstatna vec je, ze zatimco bolsevicky teror byl vnimam vzdy vsemi jako teror, tak USA se tvari (a dost lidi to zere i s navijakem) jako "siritel demokracie" - jako kdyby demokracie rostla v hlavni zbrane...

na podporu Angolsky genocidy

Nic o tom nevim, muzes upresnit? A podporu jako dodavky zbrani (jenz USA dela bezne...) - to bys fakt musel nejdrive USSaky obvinit z podpory vsech konfliktu na svete...!

Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

Vim ze v Egypte udajne meli byt sovetsti piloti bombarderu, ale beru to jako nepotvrzenou informaci, protoze neozbrojena spionazni USS Liberty v mezinardnich jenz dukazy udajne mela byla napadena Izraelem a cast posadky zmasakrovana a dukazy (?) zniceny... :?
Prodej zbrani neni to same co nasazeni vojaku - a mimochodem jake zbrane vubec Egyptu, Syrii, Lybii a na pobrezi Slonoviny dodavali? Ja bych rek, ze klasicke AKcka jim prodavali jako kazdemu druhemu. Mylim se?
A o podpore Iraku a Iranu nevim uz vubec nic, muzes to upresnit? Pokud vim tak az dneska ma Iran par protiletadlovych kramu od Rusu a proto se na nej jeste nevrhli valecni zlocinci z Izraele a USA... Saddam urcite nic od Rusu nemel, protoze mu zidovsti zlocinci udelali z Francouzi vybudovaneho Osiraku hromadu trosek pred zavezenim paliva... :|

vidis jen to co chces videt ...

Ze to rikas hlavne ty, kdoz vydava prodej zbrani z Ruska (co takhle z CR?!) za stejne zavazny akt, jako vojenske napadeni vojaky USA... :pozor2

Opetovne te durazne upozornuji, ze muj vytah je ZNACNE kraceny a ze mnohem delsi a zavaznejsi soupis obsahujici ovsem i mirove mise US army (evakuace civilistu, treba...) najdes zde:
http://www.neravt.com/left/invade.htm

Preklad mi prijde prilis dlouhy na prispevek, ale jestli jinak nedas... :wink:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 27. 5. 2007 11:03

od člověka věřího blistům lze těžko čekat něco jiného, ale je to pěkný přehled jak vzít část skutečnosti (nebo rovnou lhát) a bez jakékoliv souvislosti ji vydávat za zjevnou pravdu... takže si vezmeme nějaké věci7. 12. 1941-1946: po původní podpoře fašistů proti nim USA najednou bojuji v Pacifiku následkem Pearl Harboru, kde nechali svou flotilu neinformovanou a napospas Japoncům.o/quote]
vládu USA podporovala Hitlera?? vážně? zajímavé, měl jsem pocit, že USA na základě Smlouvy o půjčce a pronájmu podporovali GB...
Pearl Harbour byl selhání rozvědky (mimo jiné) nikdo si dobrovolně nenechá zničit většinu flotily... :roll:

quote]1944-1945: na poslední chvíli USA bojují proti fašistům v Evropě aby se socialismus nerozšířil do celé Evropy s Rudou armádou.u/quote]

a kdy jindy než v 1944 měli bojovat v Evropě,dříve inzazi nešlo provést...nemluvě o tom, že už v 43 bojovali v Africe a poté v Itálii,nastuduj si trochu historii

uquote]1950-1953: USA podporují jižní Koreu proti útoku jejího severního souseda, znepokojeného Americkou vojenskou přítomností.t/quote]
znepokojeného vojenskou přítomností USA?? to si ale opravdu děláš pr..l,

.quote]1953: USA svrhují ministerského předsedu Mossadeqa v Iránu a instalují tam diktátora Shaha, CIA operace AJAX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ajaxn/quote]
dobrá práce, skvělé rozhodnutí, jenom ho potom neměli nechat padnou, to byla jedna z největších katastrof pro blízký a střední východ za dlouhou dobu..

oquote]1954: USA svrhují demokraticky zvoleného prezidenta Arbenze v Guatemale, 200 000 civilistů to zaplatí životy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_PBSUCCESSC/quote]
well, nikdo není dokanalý, taková byla doba

aquote]1963: USA se spolupodílí na zavraždění prezidenta jižního Vietnamu Diema. (ne-komunistického, holt byl moc vstřícný dialogu a válka musela konečně začít...)

1953-1964: USA iniciují teroristické útoky v jižním Vietnamu, jenž se dávají za vinu komunistům ze severu.

1964-1975: Americká armáda zabila 4 miliony lidí v jihovýchodní Asii (v Vietnamu, Laosu, Kambodži...) poté, co Lyndon Johnson 5. srpna 1964 v odpoveď na nikdy nevypálené torpédo na USS Maddox v Tonkinské zátoce nařídil odvetu bombardováním i když už věděl, že zpráva o torpédu byla výsledkem přestrašené obsluhy sonaru, jenž zachytila zvuk vlastního šroubu a zpanikařila.,/quote]
ano Vietnam opravdu nebyl dobrý nápad a hlavně bylo zpackané provedení, nicméně snaha zastavit komunistickou expanzi byla legitimní...

nquote]11. září 1973: USA zařídilo převrat v Chile. Demokraticky zvolený prezident Salvador Allende je zavražděn a diktátor Augusto Pinochet je dosazen. 5 000 Chilanů zaplatí životem.t/quote]
podíl CIA nebyl prokázán a je dost možné, že opravdu žádný významný nebyl, nemluvě o tom, že Adelde přivedlzemi k bankrotu a chystal se z ní udělat další Kubu...

quote]1977: USA vojensky podpoří armádní převrat v El Salvadoru. 70 000 Salvarodanů a 4 americké jeptišky zemřou. /quote]
ohledně podpory různých převratů si nemají co vyčítat s hromadou dalších zemí...jistě neníto morální a kdesi cosi, ale dělají to všichni, takový je život...

kquote]1980-1990: USA trénuje Osamu Bin Ladena a jeho teror... pardon Freedom Fightery, aby zabíjeli Rusy. Dá jim Stingery a 3 miliardy dolarů. Gorbačov posléze stáhne Rusy z Afghánistánu, což Islámisté i USA vidí jako vítězství nad Rusy...t/quote]
taky že bylo, že nikdo nepředpokládal další důsledky... no to už se prostě stává...

tquote]1981: Reganova vláda trénuje a financuje "Kontras" v Nikaragui. Výsledkem je 30 000 mrtvých civilistů.s/quote]
ad Salvador, prostě byla Studená válka se SSSR a druhá strana měla podporu od Sovětů, prostě si nemají co vyčítat (platí defacto pro všechny podobné pčípady)

nquote]1982: USA prispivá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránčany. (válka Irák - Irán) b]Chemické a biologické zbraně nevyjímaje.a/b] A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...
http://democracyrising.us/content/view/30/74///quote]
nepřítel našeho nepřítele je náš přítel... platí již po tisíciletí... a navíc tam dodávali všichni...

lquote]1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)b/quote]
celkem sviňárna no :mrgreen:
dlužno ovšem dodat, že Irangate měla poněkud komplikovanější pozadí, pokud se neplatetu takto byla samostatná akce CIA a pár lidí z administrativy, jejíž výtěžek šel na podporu Kontras...nebyla to akce přímo vlády

oquote]1989: CIA agent Manuel Noriega, sloužící jako president Panamy, odmítne plnit příkazy z Washingtonu. USA napadnou Panamu a odstraní Noriegu. 3 000 civilistů umírá.
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 27. 5. 2007 20:05

je jedno jestli se zucastnili primo vojaci rude armady, nebo do tech zemi poslali "jenom" nekolik tun vojenskyho materialu a par stovek "poradcu" ... v tom sou obe strany uplne stejny ...

jak to rekl Kosch, blistar se nezapre :-))) ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 27. 5. 2007 21:01

Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)b/quote]

To byla jen ve velkém situace jako když se teď Fatah mydlí s Hamasem někde v Gaze. Absolutně mne to nedojímá a říkám: JEN HOUŠŤ - škoda každé kulky která mine svůj cíl!!!

iquote]1. září 2001: vláda USA zabíjí zabijí 2 972 vlastních civilistů v WTC, zkouší si oddolnost Pentagonu proti bunker-busteru a vytváří falešné zdání že "unesený" let 93 vybuchl při dopadu v Shanksville, PA. u/quote]


Tak to je poslední hřebík do rakve tvojí (již neztak nulové) kredibility. :oboze:
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod -pb- 28. 5. 2007 17:40

trodas: Tak nevím, jestli to myslíš jako provokaci, anebo jestli tomu opravdu věříš. Tak trochu mi dnešní módní antiamerikanismus připadá směšný. Je to stejné asi jako když se v Čechách nadává na škodovku...
Možná si myslíš, žes oběvil Ameriku, ale (nejen) velmoci se vždycky tak chovali, chovají a chovat budou. Sám na tom nevidím nic až tak nepřirozeného. Ve světě prostě vládne právo silnějšího a jestli si myslíš, že lidé budou někdy žít ve vzájemné harmonii a pospolitosti, tak jsi najivní idealista.
K otázce jestli chceme američany za spojence bych řek, že prostě nemáme na výběr. Osobně bych raději silnou a jednotnou Evropu, bohužel impotentní levicová EU toto nesplňuje. Takže asi tak.
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 6. 2007 06:35

Musím reagovat na původní příspěvek.

Čečensko je nedělitelnou součástí Ruska.Takže se ani nedivím,že se Rusové brání odtržení Čečenska.To je totéž jako by se chtěla odtrhnout od USA Kalifornie.

A není to společenství svobodných států,ale SNS-Společenství nezávislých států.Bývalé republiky SSSR.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 21. 6. 2007 14:44

Tak v Čečensku jde o normální islámskou rebelii, takže Rusko má právo ji potlačit všemi prostředky.
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jephy 22. 6. 2007 08:53

Ad Čečna: Jestli je Čečensko srovnáváno s Kalifornií je celkem solidní lapsus. Doporučoval bych nastudovat něco o historii, třeba do kdy byli nezávislým státem, kolik čečenců zemřelo při násilném vystěhování do stepí... Čečna má stejné právo na ssamostatnost jako ho měly všechny republiky a satelity SSSR.

Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

Vim ze v Egypte udajne meli byt sovetsti piloti bombarderu, ale beru to jako nepotvrzenou informaci, protoze neozbrojena spionazni USS Liberty v mezinardnich jenz dukazy udajne mela byla napadena Izraelem a cast posadky zmasakrovana a dukazy (?) zniceny... :?
Prodej zbrani neni to same co nasazeni vojaku - a mimochodem jake zbrane vubec Egyptu, Syrii, Lybii a na pobrezi Slonoviny dodavali? Ja bych rek, ze klasicke AKcka jim prodavali jako kazdemu druhemu. Mylim se?
A o podpore Iraku a Iranu nevim uz vubec nic, muzes to upresnit? Pokud vim tak az dneska ma Iran par protiletadlovych kramu od Rusu a proto se na nej jeste nevrhli valecni zlocinci z Izraele a USA... Saddam urcite nic od Rusu nemel, protoze mu zidovsti zlocinci udelali z Francouzi vybudovaneho Osiraku hromadu trosek pred zavezenim paliva... :|


Ano mýlíš se. Všechny tyto země byly kompletně vyzbrojeny sovětskou technikou. Velká část (především letadla) byla dodávána z ČSSR. Vojenští poradci byli samozřejmostí.
Jaké že to měla Liberty důkazy? Nějak jsem to nepochopil.
Irák byl vyzbrojen přibližně z 90% sovětskou technikou. Viz např. http://islam.wz.cz/obrana.php Odkaz speciálně pro trodase :wink:

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžete Obrázek
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 6. 2007 12:21

Jephy: Podle tvé logiky má Moravskoslezský kraj právo na odtržení,pokud by se tam k moci dostali fanatici?
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2007 14:32

pokud jim cvakne v bedně, a budou mít love na náboje,tak si s odkazem na historii můžou hrát na ETu či IRu úplně v pohodě.Kdo jim to zakáže?
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 6. 2007 17:05

Mě šlo o to jestli by s tím Jephy souhlasil.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jephy 22. 6. 2007 21:15

Pavel Mareš: To sou srovnání...
Když už máš potřebu přirovnávat Čečnu k nějakému, nám blízkému příkladu, srovnal bych to se Slovenskem. Ano Slovensko má právo na samostatnost.
Každopádně rekací na nezávislost (kterou jim Jecin stejně doporučil, viz jeho prohlášení v roce 91, kdy vyzval všechny republiky aby si "nabraly nezávislosti kolik unesou"), nemůže být vyslání armády, zmasakrování obyvatelstva a vypálení hlavního města. Už samotná tahle reakce legitimuje právo Čečny na nezávislost.
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 23. 6. 2007 09:24

Jephy: Problém byl v tom, že Čečenci chtěli nezávislosti více než dokázali unést.
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aonym 23. 6. 2007 12:16

Jephy: Slovensko a Česko jsou nesrovnatelné k Čečensku...přeci jenom jsou to dvě vcelku rovnoprávné země, stejně velké, vyspělé...

V tuhle chvíli, kdyby se osvobodilo Čečensko, tak by nasledovaly další "republiky"...a dopadalo by to stejně..
Aonym

Odeslat příspěvekod Jephy 24. 6. 2007 09:05

Já moc dobře vím, že to srovnání dost hapruje, ale je xkrát lepší, než to Pavla Mareše.
Ano, další republiky by mohly požadovat nezávislost, Rusko by tam taky poslalo tanky?
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 24. 6. 2007 21:45

Hapruje to moc. Pač Čečna nebyla sovětskou republikou,ale byla částí RSFSR.Jinak Slovensko se od nás neodtrhlo,pač nebylo pod Českem.Byli jsme rovnoprávné federativní země.Rozdělením ČSFR Československo zaniklo a vznikly dva nové státy.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 6. 2007 09:22

Už z těch názvů jde vyčíst ,že se jedná o to samé ČS Federativní Republika - RS federetivní Soc.Republika: nevidím v tom názvoslovní problém,krom politického a majetnického ale neseru se do toho,vživotě jsem tam nebyl a nevím oco go.Stačí,když teď dávaj filmy o Vietnamu a Kambodži a je to úplně stejnej bo.rdel.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 25. 6. 2007 09:50

RSFSR je jenom rebrand "carske rusi" :-)))))
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trodas 16. 12. 2007 16:42

1861-1865: bojovali Američané prozměnu mezi sebou - občanská válka severu proti jihu, která se dá shrnout jako "Ameriku si rozvracet nenecháme". Jižní konfederaci států bylo vojenskou silou zabráněno vystoupit z Unie spojených Států Amerických. To je stejná "svoboda v praxi" jako u Ruska v případě Čečenska...

Jen s tím rozdílem, že nešlo o vojensky nesrovnatelné státy a proto to bylo na vážkách, kdo vlastně vyhraje. Jestli svoboda sebeurčení, nebo diktát severu "nemáte nárok z Unie vystoupit a zabráníme vám v tom třeba silou" :|


Jephy -
Všechny tyto země byly kompletně vyzbrojeny sovětskou technikou.k/quote]
Tkže Irán a Irák jsou vyzbrojeni Rusy? A kdy to jako podle tebe stihli? Ono Irán byl velkým spojencem USA za doby brutálního diktátora Mohammada Rezu Pahlaviho, jenž tam CIA dosadila MÍSTO DEMOKRACIE v roce 1953. Zůstal u moci do roku 1979 a od toho roku maji embargo na všechny možné zbraňové dovozy - eg. USA vyvíji tlak, aby tam nikdo nic nevozil. Nevím tedy kdy tam Rusové dovezli své zbraně, zato jsem si podrobně pročetl přehled výzbroje Iránu na http://www.irandefence.net/index.php a zjistil jsem že mají příliš mnoho staré USA techniky a minimum ruské. Tak nevím, odkud čerpáš informace ty, ale Rusové se v Iránu moc neangažovali, Islámský režim komančům nevoněl.

Co se Iráku týče, tak tomu dodávali zbraně (za Ropu) všichni, a nejvíce opět USA. Ve filmu Beyond Treason máš záběry z muničních bunkrů, obszených Amíky, než je vyhodili do luftu s tunami a tunami chemické a bakteriologické munice (fakt bezva nápad, pak se diví že mají "Gulf syndrom") s štítky Made in USA, France, England a i Rusko. Pár našich rezavějících Delfínů nechceš doufám vydávat za "vyzbrojování Iráku Ruskem", že ne? :D

iquote]Irák byl vyzbrojen přibližně z 90% sovětskou technikou.i/quote]
Lež.


quote]http://islam.wz.cz/obrana.php Odkaz speciálně pro trodases/quote]
Nepovolený přístup!
Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.

Ze by "demokraticka" cenzura opet zasahla? :?


!b]-pb-[/b]
trodas: Tak nevím, jestli to myslíš jako provokaci, anebo jestli tomu opravdu věříš. Tak trochu mi dnešní módní antiamerikanismus připadá směšnýi/quote]
Nevim co to je "modni antiamerikanismus", ale pokud si myslis, ze:
v Čečensku jde o normální islámskou rebelii, takže Rusko má právo ji potlačit všemi prostředkyp/quote]
Tak tu mame hned nekolik problemu.
1) zadny stat nema pravo provozovat genocidu civilistu, at jde o USA v Iraku ci Rusy v Cecne
2) pravo ne sebeurceni je nezcizitelne (i kdyz lze Rusaky chapat, ze pokud by se z Cecny stala dalsi "barevnou revoluci" vyspa USA, tak by to bylo pro ne neprijatelne...)
3) Spolecenstvi nezavislych ci svobodnych statu, to je preci fuk, ma v stanovach ustaveno ze staty jsou svobodne a muzou spolecenstvi svobodne opustit, coz je presne to, co Cecna chtela a jak to dopadlo, jako kdyz se jih chtel odtrhnout od severu...

Jaké že to měla Liberty důkazy? z/quote]

Kdyz nevis o cem se bavime v diskuzi, tak na to nereaguj, nebo si o Liberty neco nejdrive nastuduj. Zacni zde: http://home.cfl.rr.com/gidusko/liberty/
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peroxid 16. 12. 2007 17:25

trodas super prispevok aspon niekto nenaletel amikom na ich "superhrdinstvo zachranovat svet"
peroxid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 16. 12. 2007 18:49

trodas píše:Lež.

/quote]


Nic ve zlem ale placas naproste nesmysly. Tech 90% bude velice blizko. Pater pozemnich sil Iracke armady tvorily tanky T55, T59 a T69, elitni gardy pouzivaly tanky T72. Jako doplnkova technika byly ve velkem pouzivany vozidla BVP1 a dalsi technika - bez vyjimky VZDY sovetskeho puvodu, vyrabena v SSSR, Cine (T59 a T69 byly cinske modifikace) a Polsku (tusim ze vsechny T72 byly made in Polsko). Pokud o tom pochybujes tak Ti nic nebrani vyrazit do Iraku na exkurzi - z tech nekolika tisic kusu znicene Iracke obrnene techniky porad stoji stovky kusu v pousti tak jak to koupily. Letectvo bylo vybaveno letouny MiG 21, 23, 25 a 29. Napriklad prvni sestreleny letoun US letectva byla F18 kterou sundal prvni noc valky ukazkovym prepadem Iracky MiG 25. Hodne Irackych pilotu pozdeji preleteli do Iranu a jejich stroje ma dneska Iran. O nasazeni zapadnich letadel nic nevim - pokud by jsi mel nejake informace tak sem s nimi. Probirat dalsi vyzbroj nema smysl - o puvodu raket SCUD, o desitkach tisic kusu delostrelecke munice (casto pouzivane pro IED) o rucnich protitankovych zbranich RPG nebo o prenosnych raketovych kompletech nema smysl se vubec bavit - vse sovetskeho puvodu, vyroba bud SSSR nebo satelitni staty. Urcita cast napriklad rucnich palnych zbrani (utocne pusky Tabuk, RPG apod.) byla vyrabena primo v Iraku ovsem vzdy podle sovetskych predloh a vzoru - jejich % si netroufam hadat. Zapadnich zbrani mel Irak velice, velice malo.

Co se tyce Iranu tak po USA podporovanem rezimu zustala nejaka obrnena technika (ostatni nestoji za rec) a letouny F14 o jejichz stavu nema smysl si delat iluze - F14 byla poruchovy stroj s velice drahou a narocnou udrzbou - ze by arabove dokazali neco takoveho po odchodu zapadnich specialistu udrzet v chodu je utopie (i letectvo USA s tim melo problemy a proto F14 sly). Vzhledem k tomu ze sachuv rezim padnul koncem 70tych let tak je jakakoliv zbyla US technika v Iranu irelevantni - to co zbylo bude stary zrezively smejd. V poslednich letech nakupuje Iran zbrane napriklad z Ciny no a pochopitelne z Ruska - veskera Iranska raketova technika je ruska skola, nedavno byly nakoupeny spickove protiletadlove systemy TOR (Iran mel pri nakupu specialni zajem na poslednich verzich se schopnosti detekce stealth letadel, procpak asi :-P ) a Iranci si brousi zuby na superspickove komplety S400 Triumph (pokud by rusove opravdu Triumph do Iranu prodali a pomohli ho irancum implementovat tak by meli USA nebo Izrael letecke utoky sakra tezke) a moderni verze letadel Su.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 16. 12. 2007 18:56

jenom technická - neměl Irák od Frantíků nějaké Mirage?? (ale to na podstatě těch 90ti % od SSSR nic moc nemění, navíc Francie se dá skoro jako SSSR počítat :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 16. 12. 2007 19:39

kosch píše:jenom technická - neměl Irák od Frantíků nějaké Mirage?? r/quote]


Ve velkem je pouzival Izrael, Egypt, Libye, Pakistan a Indie a nejake mensi pocty litaly v Peru, Argentine a urcite dalsich statech (nepamatuju). V Iraku ale nikdy nasazeny nebyly ... bud je Irak vubec nemel a nebo je roztloukli driv nez je vubec stacili nasadit :-).
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 16. 12. 2007 20:12

tak jsem trochu hledal...asi byly i v tom Iraku:
http://www.fas.org/nuke/guide/iraq/agency/af.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Dassault_Mirage_F1#Iraq
(neber to jako rýpání,jenom doplňuji informace :-) )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 16. 12. 2007 21:33

Kosch:
A nemale pocty koukam.... diky za info :wink: .
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 17. 12. 2007 09:07

Calhoun píše:Co se tyce Iranu tak po USA podporovanem rezimu zustala nejaka obrnena technika (ostatni nestoji za rec) a letouny F14 o jejichz stavu nema smysl si delat iluze - F14 byla poruchovy stroj s velice drahou a narocnou udrzbou - ze by arabove dokazali neco takoveho po odchodu zapadnich specialistu udrzet v chodu je utopie (i letectvo USA s tim melo problemy a proto F14 sly). Vzhledem k tomu ze sachuv rezim padnul koncem 70tych let tak je jakakoliv zbyla US technika v Iranu irelevantni - to co zbylo bude stary zrezively smejd.


Co bohužel ještě dlouho nebude "starý zrezivělý šmejd" jsou ty stovky a stovky M1A1/M1A2, které Američani - očividně neschopni se poučit z íránského precedentu s F-14 - dodali Egypťanům a Saudům - patrně díky vysokým standardům demokracie a lidských práv u uvedených zemích :roll: .
Až se to v Rijádu v Káhiře po*ere a místo stávajících despotů přijdou ještě horší, tak být v Tel Avivu jsem asi dost nervózní.
Druhá podobná "perla" je vyzbrojování pákistánské diktatury proti indické demokracii.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trodas 23. 12. 2007 12:57

Calhoun - aha, vy berete Irak _pred_ Desert Stormem! (pred prvni valkou v zalivu) Tak to ovsem prr, to bych pak opravdu placal nesmysly. Sice bych stale rekl, ze tech 90% ruske techniky bude nadnesene (nelze preci licencni vyrobky povazovat za ruske, to je asi jako kdyby cinske AKcka byly "ruske"), ale v situaci pred Desert Stormem nebude moc daleko od reality.

Je treba si uvedomit, ze jen to pojizdne bylo nasazeno a niceno Amiky, cize po Desert Stormu uz to nemuze byt 90% ani nahodou.

T59 a T69 byly cinske modifikace

Presne tak. Chces je tedy i nadale zahrnovat do kolonky "ruska technika", kdyz je to Made in China a prodano z Ciny? Ja myslim ze to tak nejde brat.

utocne pusky Tabuk

To neni utocka, ale ostrelovaci puska, delana dle vzoru Dragonova.

Iranci si brousi zuby na superspickove komplety S400 Triumph

S400 se ma prodavat v nejake dost ocesane exportni verzi s slabsi elektronikou/dosahem a raketkami z S300, tusim.
Co tam ale skutecne bude stat, to je ve hvezdach, protoze S300 a S400 jsou vizuelne stejne k mateni nepritele... Takze nikdy nevi, pred cim vlastne stoji...

Vzhledem k tomu ze sachuv rezim padnul koncem 70tych let tak je jakakoliv zbyla US technika v Iranu irelevantni - to co zbylo bude stary zrezively smejd.

Vidis, armadni zdroje zase uvadeji, ze Arabasi jsou prakvapive uspesni v udrzovani a vyraznem omlazeni a modernizaci i zastaralych zapadnich vojenskych zarizeni. Ja bych veril, ze na tom neco bude...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 23. 12. 2007 13:40

Trodas:
K tem tankum ... neverim ze jak cinske tak polske tanky nebyly do Iraku vyvazeny bez vedomi a se schvalenim velkeho bratra v Kremlu. Napriklad R&D i vyvoz zbrani z CSSR byl hlidan tak ze na prikaz SSSR byly ukonceny nektere velice nadejne konstrukce ktere by mohly predstavovat konkurenci pro podobne ale horsi zbrane vyrabene v SSSR. Stejne tak jakakoliv vyzbroj ktera mela byt zavedena do vyzbroje tehdejsi lidove armady musela projit velice narocnymi vojskovymi testy v SSSR. SSSR si jak vyrobu tak vyvoz zbrani ze spratelenych statu moc peclive hlidal. Ovsem hypoteticky je opravdu mozne ze komunisticka Cina vyrobila a vyvezla do Iraku tanky bez vedomi a souhlasu SSSR ... je mozne ze mas tedy s tanky pravdu.

Pod nazvem Tabuk se v Iraku objevuji utocne pusky na bazi AKM (snad dokonce i na bazi AK74), odstrelovacske pusky na bazi Dragunova i pistole na bazi Bertty (co jsem mel moznost videt tak hodne zjednodusene 92ky se SA spousti). Podle toho co mi rikali lide co v Iraku byli patri nazev "Tabuk" nejspis vyrobnimu zavodu ktery pro Saddama tyhle zbrane vyrabel a iracane rikaji "Tabuk" i nekterym RPG.

Co se tyce S400 tak mas pravdu s tim ze Iran by chtel "plnocenny" komplet ale Rusko tento odmita prodat, udajne proto ze vyrobni kapacita je vytizena vybavovanim ruske armady, praxe bude asi takova ze neco tak spickoveho proste do Iranu dat nechteji protoze se boji kam by se to nakonec mohlo dostat. Podobne by to melo byt pro stihacky, do Iranu by mely byt nakonec dodany Su 30 ve stejne verzi jako byly dodany do Indie (pokud by mel nekdo nejake aktualni info tak sem s nim :) ).

Co se tyce te US techniky tak nektere zdroje uvadeji ze napriklad pro ty F14 Iran dokupoval nejake nahradni dily a AA strely a snad zavadel vyrobu dilu vlastnich. Jak jsem ale psal vyse, nezda se mi to, F14 byl skvely ale poruchovy letoun (ta scena s Top Gunu jak jim zhasne motor a letoun zacne padat vubec nebyla vymyslena, s motory mely F14 problemy http://www.liveleak.com/view?i=b1859a3a78 ) s velice drahou a narocnou udrzbou - i sama zbrojovka Grumman s tim mela spoustu starosti a nakonec sla F14 ve prospech F18 do pryc. Nektere zdroje uvadeji ze Iran velice intenzivne modernizoval napriklad delostreleckou techniku dodanou zapadem ale treba samohybna houfnice Raad, ackoliv vypada jako modernizovany US model je ve skutecnosti upravena a vylepsena kopie cinske houfnice ktera je zkopirovanou a vylepsenou verzi puvodni US houfnice :) . Takze cert vi co tam ve skutecnosti vlastne maji :) .

Ale bojim se ze od "zahranicni politiky" uz jdu prilis daleko tak radsi to rozebirani zbrani koncim :wink: .
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 24. 12. 2007 13:00

Calhoun píše: Jak jsem ale psal vyse, nezda se mi to, F14 byl skvely ale poruchovy letoun (ta scena s Top Gunu jak jim zhasne motor a letoun zacne padat vubec nebyla vymyslena, s motory mely F14 problemy http://www.liveleak.com/view?i=b1859a3a78 ) s velice drahou a narocnou udrzbou - i sama zbrojovka Grumman s tim mela spoustu starosti a nakonec sla F14 ve prospech F18 do pryc.


Něco podobného se momentálně děje v případe F-15:

Air Force inspectors have discovered major structural flaws in eight older-model F-15 fighters, sparking a new round of examinations that could ground all of the older Boeing-made jets into January or beyond, senior Air Force and defense officials said.

The Air Force's 442 F-15A through F-15D planes, the mainstay of the nation's air-to-air combat force for 30 years, have been grounded since November, soon after one broke into large chunks and crashed in rural Missouri.


http://seattletimes.nwsource.com/html/nationworld/2004088519_jet23.html?syndication=rss

V Rusku by se tohle stát nemohlo, tam by se lítalo furt... trhlina netrhlina. :eh
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Elara 12. 2. 2014 22:37

http://tinyurl.com/xeeee1238

1. NATO to stojí těžký prachy.
2. Afghánci nás tam evidentně nechtějí.
3. proč tam vůbec jsme?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 13. 2. 2014 12:49

Mám tu samou otázku. A mám ještě jednu otázku - jak to pomáhá naší bezpečnosti?!

A proč nikdo neřekne, že útoky drony jsou jasný válečný zločin?

Americká bezpilotní letadla se zaměřují nikoliv na lidi, ale na SIM karty v mobilech
http://blisty.cz/art/72132.html
https://firstlook.org/theintercept/arti ... cret-role/

NSA si nenechává potvrdit americkými špiony totožnost osob, které se mají stát terčem leteckého úderu bezpilotních letadel, a CIA nebo americká armáda nařizují letecké údery na základě aktivity a lokalizaace mobilního telefonu, který údajně používá osoba podezřívaná z terorismu.


"Možná to byli teroristé," říká. "Nebo to byli rodinní příslušníci, kteří s činností zaměřené osoby neměli nic společného."


...zabíjení bezpilotními letadly není ničím jiným, než usmrcování osob na základě nespolehlivých metadat.


Aneb "jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy" (čl. 90 Ústavy) ...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 15. 6. 2014 09:38

Dohoda v Sýrii uvolnila radikálům ruce pro obsazování Iráku
http://www.novinky.cz/zahranicni/339285-.html

Džihádisté v dobytých místech v Iráku masově popravují civilisty
http://www.novinky.cz/zahranicni/339271-.html

KOMENTÁŘ: Irák uštědřil Západu dvě porážky naráz - Alex Švamberk
http://www.novinky.cz/komentare/339139-.html

Obama: Žádné bojové jednotky do Iráku nepošlu
http://www.novinky.cz/zahranicni/339315-.html

...

Takže nejprve se na základě lží USA vlítlo do Iráku, pak se popravil původně poslušný ale nyní odbojný strejda Saddám a následně je v Iráku takový bordel, že to přesahuje všechny meze a dokonce Irán říká, že zakročí... a USA nemají nic proti.
Jestli on náhodou strejda Saddám nebyl "tak trochu" kruťas proto, že jinak to s těmi lidmi tam nešlo, když jsou si schopni řezat hlavy pro odlišný výklad víry...?

Hlavní skupina v Iráku se jmenuje ISIS (Islamic State of Iraq and Syria) - tedy Islamský Stát v Iráku a Sýrii. A zdáse, že to budou "hodní hoší", protože:
"The tactics employed by the ISIS are so brutal that in February the main branch of Al-Qaeda in Syria disavowed the group entirely."
http://scgnews.com/iraq-city-of-mosul-f ... from-syria
"Taktika, jakou ISIS používá, je tak brutální, že v únoru se hlavní větev Al Kaidy v Sýrii od této skupiny kompletně distancovala."

Tedy zbraně, jenž USA dodávají do Sýrie, končí v rukou těch, od kterých se i Al Kaida distancuje. Hmmm... Ironické je, jak se (pomineme-li illegálnost a zvrácenost podporování teroristů, co klidně rozřezávají rámovou pilou malé devčátko, aby zastrašili vesničany) pokusy Washingtonu svrhnout režim v Sýrii obrátily proti jejich loutkové vládě v Iráku.

Kdyby šlo o nějakou hru, tak řeknu, že jim přeji, aby o vlastizrádce Iráku v Bagdádu přišli. Nicméně protože to bude stát víc životů, než si umíme představit a protože utrpení lidí bude nesmírné, tak raději snad aby se to nestalo... :(

...

Nicméně odpovědnost za to, co se v Iráku děje, padá plně na USA.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 25. 6. 2014 15:34

15.6.2014 jsem napsal:
Kdyby šlo o nějakou hru, tak řeknu, že jim přeji, aby o vlastizrádce Iráku v Bagdádu přišli...


A hle, je 25.6.2014 a už jednoho dostali:
Pomsta za Husajna přišla po osmi letech. Islamisté zabili soudce, který ho poslal na smrt
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... 0376-.html
"Soudce byl považován za zaujatého, protože se narodil v Halabdži. V roce 1988 Saddám Husajn nařídil nasadit plyn proti kurdským vzbouřencům v Halabdži, útok si vyžádal na 5000 obětí. Mezi nimi byli i soudcovi příbuzní."

...byl považován?! Vždyť to bylo zjevné!

...

Z diskuze:

Tak že ISIL už dobili Bagdád když se pokoušel jako tanečník uprchnou z Bagdádu to jen tak čtu mezi řádky pravdu
**************
PŠŠŠT !!! To není pravda, proamerická vláda je "stabilní ve stabilní zemi a společnosti" (jak pravil B. Hussein Obama když odcházeli) Takže hlavně žádnou paniku :)


...vida, lidé už se učí číst mezi řádky tak, jak to bylo za komančů třeba číst... to je dobrá zpráva. Špatná je pro obyvatele Iráku, Bagdádu obecně. Když soudce prchá v přestrojení, tak asi ví, proč tak riskuje... Dokonce to zkoušel 2x...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 11. 7. 2014 21:15

...podpora sionistickému režimu vrahounů v Israeli nese své ovoce:

Obrázek
Israel bombing Palestine

http://scgnews.com/the-bombing-of-pales ... o-con-loon

Izrael se rozhodl využít nijak neobjasněnou (žádný soud) vraždu třech svých kluků k tomu, co dělá tak rád - bombarduje města, a zabíjí lidi. To tak státy totiž běžně dělají, když dojde k vraždě třech a více lidí... (pravda, naposledy to u nás udělal jeden Amík a pak před ním jedno monstrum místo matky a nikoho jsme nebombardovali, ale to bude proto, že jsme srabi... že?)


Izraelská zákonodárkyně vyzývá ke genocidě Palestinců...
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/ ... stincu.htm
http://www.addictinginfo.org/2014/07/08 ... book-likes
Byl to promyšlený krvelačný krok, prohlašující, že „všichni Palestinci jsou nepřátelé“ a vyzývající k jejich likvidaci, „včetně starců a žen, jejich měst a vesnic, jejich majetku a infrastruktury“. Vyzývá ke zmasakrování palestinských matek, které rodí „malé hady“.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 5. 2017 14:25

How Trump became the Russian mafia’s bitch - Jak se stal Trump děvkou ruské mafie
:-| Author : Ian Greenhalgh on March 31, 2017
http://www.veteranstoday.com/2017/03/31 ... ias-bitch/

Trump Tower was equipped with brothels, opium dens, gambling rooms and plush accommodation, it populated itself with professional gamblers, thugs and fraudsters while becoming home to a menagerie of wealthy crime figures. Trump Tower became Ground Zero for a worldwide criminal enterprise that included Jeffrey Epstein’s child sex trafficking ring and Donald Trump’s ‘property developing’ that was largely a front for laundering mob money.

The Russian Jewish Mafia needed to find a way of laundering the vast wealth they were stealing from Russia so they went looking for partners in the US criminal underworld. They found him in the shape of Donald Trump.
As fate would have it, by 1991, according to his own omission made in his autobiography, Trump was flat broke; an utter failure as a legit businessman, his earlier successes thanks to the mob backing of Roy Cohn seemed but a distant memory. However, Trump soon rose like a phoenix from the flames, his businesses began to enjoy huge cashflow, Trump branded hotels and casinos became highly profitable.

It was all due to the influx of immense sums of cash from the Russian Jewish Mafia, money stolen from the Russian economy, transferred from the Alfa Bank of oligarch Mikhail Friedman and laundered into the legitimate economy by the Trump organisation.
However, Trump had made a deal with the devil and while it brought him great wealth, it also cost him his soul. The Russian Jewish Mafia now owned Donald Trump, they had made him their bitch, from now on, he would do their bidding, he had no other choice as he knew who he was dealing with – men so ruthless and powerful that no-one could stand in their way, men who would wipe out entire families just to make a point, who valued loyalty above all else.

This marriage between the Trump organisation and the Russian Jewish Mafia that began as a money laundering operation to enable the asset stripping of the post-Soviet Russian economy has grown and has now become the biggest security concern, not just for the United States but the entire world, a concern that dwarfs ISIS a million times over. Trump, his tattered empire and all those around him were hijacked by the most powerful criminal organisation known to mankind, they became vassals of the Russian Jewish Mafia, their wealth dependent on them, their continued survival contingent on remaining in their good books.
:-| Author : Ian Greenhalgh on March 31, 2017
Přílohy
Trump-rus-mafia.jpg
Photo : The orange puppet with mafian Tevfik Arif (centre) and Felix Sater (right).
Foto : Oranžová loutka a ruská mafie Tevfik Arif a Felix Sater
Ladislav 1.
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků