2.světová válka x Holocaust

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 29. 6. 2007 13:19

Beru, ale ten pohled je poznamenaný českým protiněmeckým šovinismem, ta tzv. roztahovačnost nebyla v žádném případě jen u Německa. Situace před WW1 byla tak napjatá, že jen málo stačilo k rozpoutání obrovského konfliktu. Kolonie, Balkán, evropský prostor, nacionalismus... ono je to tak lehké, svést všechno na Německo, ale holt realita je jiná a složitější.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 6. 2007 13:41

Britská roztahovačnost, francouzská roztahovačnost, sovětská roztahovačnost... To bylo taky. A všichni se projevili svým způsobem a ve své době.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 29. 6. 2007 16:29

Nejvíc se roztáhl Sovětský svaz.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 6. 2007 19:09

Největší říše bylo Britské impérium před 110 lety :-P Ono to rychle naskáče - Kanada, Austrálie, NZ, Kus Afriky, Indie...

Těšte se z USA, na řadě je Čína.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 28. 7. 2007 09:48

Jenže SSSR si republiky přitáhl nejtěsněji.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trodas 25. 8. 2013 12:06

Já bych se chtěl s dovolením vrátit k tomu Holokaustu. Nedávno jsem chtěl poděkovat autorovi za zajímavý článek "Rozpouštění Sněmovny r. 2013 ve stínu srpna r. 68." Byl jsem trochu překvapen, že byl vůbec zveřejněn, když je v něm tato věta: "Použila se i jedna z nezlomyslnějších politických lží po 2. světové válce po lži osvětimské, lež řecká, kdy se s těžce zkoušeným řeckým..."
:-D

Potěšilo mně, že se i v "mainstreamu" alternativních médií najde takováto věta, kdy sice
není zřejmé, jak o Osvětimí autor smýšlí, leč ta zmínka mně potěšila. Už dlouho pokládám
zkazky o úmyslné likvidaci 6 milionů židů za přinejmenším přehnané. Nepochybuji, že se
s nimi nakládalo v rukavičkách, leč podle všeho zůstalo v Evropě jen asi 1 až 1,5 miliónu židů
po nástupu nácků k moci. To je tak trošku problém...

Obrázek

Další problém mám s tím, že o 6M obětech židé řvali již v roce 1938...

Obrázek

A kupodivu to není poprvé, co se mluví o 6M obětech (samozřejmně židovských, jak by vůbec si někdo mohl myslet, že by umírali i nežidé!) - tady máme článek z roku 1921...

Obrázek

Shodné tvrzení o 6 milionech hnaných na smrt se objevuje ale už v roce 1919...

Obrázek

A když jsem našel v židovských pramenech toto tvrzení z roku 1910 tak už nevm, co na to říci, protože se zdá, že magické číslo 6 je "všudypřítomné"...

Obrázek

Další problém mám s tím, že z 4 milionů obětí Osvětimi se stalo 1,5 milionu a to dokonce aniž by se to nějak odrazilo na celkovém počtu 6M obětí (6M je zřejmě svaté číslo)...

Obrázek

Shodně se mi nelíbí, že na dokumentárních fotkách z roku1945 třeba není nad údajným krematoriem ani komín (!), ale na nových fotkách je, tedy ho postavili po válce na podporu lži...!

Obrázek

Nu a nejhorší je, že kyanovodík reaguje s omítkou, betonem a zdmi tak, že v nich tvoří tzv. pruskou modř. Tedy komora, která byla daleko od koncentráku a která se skutečně používala s Cyklonem B k odvšivování a dezinfekci šatů, je opravdu "hezky modrá" a vzorky z ní obsahují vysoké koncentrace reziduí po Cyklonu B.
Zatím co místnosti, vydávané za plynové komory, tyto modré skvrny nemají a ani zkoumání kriminalistickou laboratoří neodhalilo stopy po užívání Cyklonu B v nich...!

Obrázek
Cyklon B byl užíván proti parazitům ve druhé světové válce v Německých pracovních táborech aby zabil vši v oblečení a zastavil tak přenos nemocí. V odvšivovacích komorách tento jed zanechal modré stopy, jako tyto v Majdanku. Ovšem, prapodivně, žádné tyto stopy nebyly nalezeny v notoricky propagovaných "vražedných plynových komorách" a testy kriminalistickým institutem v Krakove nezjistily žádné stopy po Cyklonu B. 6 milionů? Jasně.

Jaká pravda potřebuje takovou ochranu? Kdo kriminalizuje historické zkoumání dějin a proč?

Dachau, Mathausen... to netřeba překládat, Auschwitz = Osviětim

To považuji za nejzásadnější problém a odmítám dalším bajkám věřit. Velmi dobře to Ahmedinežád řekl v tomto videjku:
http://www.stream.cz/uservideo/828913-h ... t-a-debata

Tedy vždy děkuji odvážným za připomenutí jedné velké lži :) Aneb jaká pravda musí být ochraňována zákonem?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 25. 8. 2013 20:14

Joooo, škoda, že nesmím jako řadový ovčan našeho stádu tyhle informace nejen číst, ale ani si je nikde nesmím ověřit nebo ověřovat. Zkrátka někdo rozhodl, že to tak bylo a basta! Proto již není třeba nad takovými hovadinami nejen přemýšlet, ale ani s nimi jakkoli ztrácet čas jako se spoustou dalších blábolů o naší národní historii.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod trodas 26. 8. 2013 12:24

Ano, vlastně naši moudří zákonodárci rozhodli, že nás budou před "špatnými informacemi" chránit i proti naší vůli - pro naše dobro, samozřejmě.

Takže můžeme v klidu dále konzumovat a volit ty, co moudře rozhodli, že jak to bylo vlastně vědět nesmíme. Respektive že musíme věřit verzi, která se uzákonila a basta.

Na to lze říci snad leda, že i kdybych byl skálopevněji přesvědčen o tom, že to bylo jak je uzákoněno, tak vždy budu muset tvrdit opak. A to proto, že pravdu nelze uzákoňovat a je třeba nezapomenout na to, jak se nám tvrdí, že náckové a komanči byli špatní, protože nebyla svoboda slova a byla cenzura.

A co je teď, když přijde na Holokaust (tm)...?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 8. 2013 16:13

Kdysi u nás bylo temno, dneska vládne temnota. Vládnou nám synci rudých otců...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 8. 2013 17:04

trodas píše:Další problém mám s tím, že z 4 milionů obětí Osvětimi se stalo 1,5 milionu a to dokonce aniž by se to nějak odrazilo na celkovém počtu 6M obětí (6M je zřejmě svaté číslo)...

Celkový počet obětí a počet obětí na jednom konkrétním místě nemusí mít na sobě žádnou vazbu.

K fotce krematoria jsem se tě už jednou ptal. Vytahuješ stále dokola stejné nesmysly. Podobně jako u programu Apollo. Nadhodíš "důkaz" podvodu, přijde ti odpověď, na kterou nereaguješ a nadhodíš ji znova...Trochu nuda.
Jack111
Přeborník

Předchozí stránka