2.světová válka x Holocaust

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 13. 12. 2006 23:47

ot 2 Case : Doufal jsem, ze na to zareagujes v klidu a pochopis, proc jsem to napsal. (cekal jsem tvou podrazdenou rekci, akorat jsem chtel, aby ses vyjadril jasne). Pokud jsi to myslel v kontextu, mel jsi to napsat bez citace (anebo s citaci i jinych vet). Tak se trochu zklidni a zapremyslej.

Jinak v Osvetimi jsem byl, poucne.
Adam Bernau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 23. 12. 2006 15:20

Tak teď už ti skutečně vůbec nerozumím.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 31. 1. 2007 09:26

eee ... vyvrazdeni zidu bylo jen ucelovy odvedeni problemu ...

zatimco treti rise to mela vymysleny jak odvest pozornost nemcu od skutecnejch problemu, takUSA se o to snazi, ale nejak moc dobre jim to nejde ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 31. 1. 2007 12:32

Cože?

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod quichote2000 25. 2. 2007 01:27

to strider

Nic se neboj, lide zapominaji a predevsim svadeji problemy na ostatni.
AH na tom zalozil svou politiku.
Staci se koukat na ceskou politickou scenu. Levice jeci za dluhy muze pravice a pravice jeci ze je udelala levice a co si budem povidat, urcite to nebude tak cernobile.
Nebo si staci zajit do hospody, kde uslysite, ze za to ze ma nekdo maly plat, muze nejakej nemakacenko. protoze ho musi stat vyplacet atd....
Ve skole to bylo zase, ja jsem za to nemohl, meli jsme blbou ucu. atd...
Nemecko to jen hodilo do extremu, a urcite se to bude opakovat, je to smutny, ale je to tak.
Nejlepší OS = MAC OS X TIGER
quichote2000
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 6. 2007 13:08

Tak holokaust byla tragédie pro Židy,nevím,proč by měla být i tragédie pro ostatní národy.Já za mnohem větší pohromu pro český národ vidím v komunismu.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod John Eric Boulton 23. 6. 2007 12:22

[quote="Pavel Mareš";Tak holokaust byla tragédie pro Židy,nevím,proč by měla být i tragédie pro ostatní národy.Já za mnohem větší pohromu pro český národ vidím v komunismu.d/quote]

Jenže pokud jsi žid tak to vypoví pouze o tvé víře a ne o národnosti. Mě osobně přijde zvláštní že v koncentráku zemřelo i 1 600 000 homosexuálů a o tom se také neví. Holt vědomosti lidí o histotii jsou stašně omezené. Co se týče komunismu a nacismu tak těžko posoudit co bylo horší, v obou případech se jedná o něčem co radši nemělo spatřit svět.
Nemožné není fakt. Je to
postoj. Nemožné není
tvrzení. Je to výzva.
Nemožné je nevyužitá výzva.
Nemožné je dočasný stav.
NEMOŽNÉ NEEXISTUJE.
John Eric Boulton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 23. 6. 2007 21:38

do you believe that we are the chosen nation?
Yes, i believe. But im asking my self, why he hasnt chosen someone else

(Jakub Lhar)

Holocaust nejvetsi tragedie? Koukam ze kdyby se zmedializovalo trosku vic obdobi 1922-1953 v SSSR tak holocaust je proti tomu jako kdyz plivnes do louze ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LuGr 24. 6. 2007 08:02

[quote="Pavel Mareš";Proč,když je kdekoliv zmínka o 2.světové válce,tak se hned rychle dodá,že bylo zabito 6 milionů Židů a o jiných národech,které měli někdy i větší ztráty se nemluví? /quote]
Rozhodl jsem se , že nahodím do diskuze můj pohled na tvojí otázku , ikdyž připouštím taky z ní cítím něco co možná ani nevyjadřuje.
" bylo zabito 6 milionů Židů" Vybral jsem si tento kousek myslím ,že je nejdůležitější a snad nevytrhávám z kontextu. Při této větičce mne zaujme číslo "6 milionů" a když si představím nasilně usmrcené lidi ,tak je mi špatně a to "židů" mi připomíná , že lidé byli systematicky vyvražďováni kvůli své víře a způsobu života.Takže nechapu slovíčko "židé" doslovně ,ale jako určitý vzkaz a upozornění ,že přemíra nenávisti vůči jedné skupině , která se něčím liší ať už je to barva,jazyk,náboženství nebo technologie atd.. může přerůst do takového zvěrstva.(omlouvám se zvířatům ,ale jiné slovo mne nenapadlo)
Toto je můj pohled a mé chápání tohoto vzkazu a varování .

RE:Ledni_Medved nevím jestli je správné zlehčovat jednu tragédii druhou.Já bych to nedělal.Je to jen poučení ,že extrém v jakékoliv podobě je nebezpečný.Ať je to vlevo nebo vpravo nakonec je to stejné jen počet obětí se liší.
LuGr
Čtenář

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 25. 6. 2007 10:11

LuGr ... avsak ja to nezlehcuju, jen poukazuju ze medializace tohohle je jen vyumelkovana preoblibenost ***** placenyho certvimkym ...

a jinak ...je to jenom statistika ...
"Zabijes-li jednoho, je to tragedie. Zabijes-li deset milionu, je to statistika"

jinak zidi z tohohle konfliktu vytezili stejne nejvic. Kdyz to tak vezmes, Americky zidovstvo vesele smelilo s Hitlerskym Nemeckem a nemyslim si ze by nevedeli co tam s jejich "spoluvirovcema" provadeli :-) a po valce si vymysleli vlastni stat, kterej byl ucelove podporovanej snad pulkou sveta (i z casti jako forma omluvy) ... Ale tim utikam uplne jinam...

Takova genocida sem tam neuskodi - Tam kde hrozi prelidneni, prijde vzdycky valka, genocida, hladomor a tomu podobny metody snizovani stavu.

JEB - vsak tech teplejch pochcipalo ve valkach a v miru po nekolik tisicileti taky dost, takze nejaky 1.6mega bych nebral moc kriticky...

Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tom_82 28. 6. 2007 11:44

Na druhou stranu kdo ví, v jakém bychom dnes žili světě, kdyby k vyhlazování homosexuálů, lesbiček, romů, bláznů atd. nedošlo. Buď by to bylo lepší nebo bychom byli horší než zvířata.. Kdo ví..
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 28. 6. 2007 11:51

Tom_82: K téhle úvaze jsi přišel po čtení stránek Národního odporu nebo Blood & Honour Division Bohemia? Jenom se tak ptám.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tom_82 28. 6. 2007 11:53

Žádný odpor ani nic podobného nečtu. Přišel jsem na to logickou úvahou. Když se ztratilo tolik milionů lidí (dle němců to byl plevel), tak kdo ví, jak by se nám žilo dnes kdyby 2.svět.válka nebyla.

Na druhou stranu: v americe je ze statistického hlediska nejvíce židů a docela se jim daří.. :hm
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 28. 6. 2007 13:23

Jenže druhá světová válka bejt musela.
Pavel Mareš
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka