Loose change,Fahrenheite 9/11

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod GUTIERE 23. 11. 2006 18:26

Jaký máte názor na tyhle filmy týkající se 11.září?Jsou založené na pravdě nebo nás autoři pomocí šikovných střihů atd. matou.Možná by tohle téma mělo patřit do fora film,ale myslím že může být i zde,jelikož se týká celosvětových událostí.
GUTIERE
Čtenář

Odeslat příspěvekod kosch 23. 11. 2006 18:40

že je F 9/11 snůška manipulativních,hmm jak to říct slušně..pí****n, jako všechno od Moora, ví už nejspíš i děti před narozenim... to druhé jsem neviděl, ale podle toho co jsem četl, to bude samé...ale pochopitelně lidé přesvědčení o tom, že lidé nikdy nebyli na Měsíci, nebo,že Elvis pořád žije, tomu věřit budou
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 23. 11. 2006 18:42

Loose change mě hrozně zklamalo, co to je proboha za konspirační teorii bez Židů?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 23. 11. 2006 18:52

Case: 12 bodů z 10ti :D :mrgreen:

by se autoři konspiračních teorií mohli dohodnout jak to vlastně teda bylo, protože většina jich naopak říká, že za to můžou Židi... :D za chvíli to bude jak s Kennedym, kde je asi 276 vzájemně si odporujících konspiračních teorií... :P
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GUTIERE 23. 11. 2006 18:55

Oby tyhle filmy jsou postaveny na dost diskutabilních důkazech,které lze jen těžko prokázat.Oblíbenost těchto filmů jen dokazuje to,že dnešní společnost touží po senzacích,nad kterými když se rozumný člověk zamyslí,tak zjistí,že to jsou holé nesmysly.Je to jen snaha tvůrců na sebe upozornit a producentů vydělat.
přísedící
GUTIERE
Čtenář

Odeslat příspěvekod zelva 29. 11. 2006 19:53

Ač je to všechno postavený na diskutabilních důkazech, jsem rád že např. LooseChange2ndEdition vznikl... neřikám, že je pravdivý, ale když jsem ho shlédl několikrát, musim jim uznat za pravdu, že to asi fakt nebude tak jak to vláda a média propagujou... To už mi stačí k tomu, abych přemýšlel o tom, že tomu kvůli určitým důvodům nezabránili.. To, že to v určitých aspektech páni dokumentaristé a ostatní konspirátoři přehánějí, jim nezazlývám.. je to na lidech co si z toho vemou.
Tvůrcům LCSE děkuju aspon za to, že na tom nechtějí vytřískat peníze, dali to volně stažitelný na google a nechali mě to bez jakýchkoliv problému promítat pro širší veřejnost v kině... Nepočítám to, že byli sami štastní, že takovýhle problém zajímá lidi i v Naší střední Evropě...

Doufám že Vás mým názorem neobtěžuji, jsem tu asi jediný kdo se těmto konspiracím naklání.. kdyby někdo chtěl zkouknout na plátně ... zde více :) http://forum.pauza.cz/viewtopic.php?t=3801
zelva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 11. 12. 2006 19:24

Mediální marxismus

Historie 20. století říká, že praktická schopnost levice cokoli rozumně řídit se rovná nule. Různé varianty marxismu selhaly morálně, intelektuálně i ekonomicky. Bohužel však triumfovaly kulturně. Paranoidní stereotypy, kterými Marx a jeho žák Lenin nakazili západní kulturu, se staly její trvalou součástí. Stav mnoha médií to dokazuje.
Obraz přistiženého moralisty

Marxismus implantoval západní kultuře řadu nových představ: nic na světě se neděje bez zištné příčiny, lidé jsou rozděleni třídně a neustále spolu zápasí. Morálka, vášně a náboženství neexistují. Je to jen rétorická veteš, která zakrývá boj o moc. Silní nedělají nikdy nic pro slabé a pokud tvrdí že ano, je to jen pouhá taktika.

Svět marxisty je nelítostný. Zároveň je přitažlivý. Krutost podložená "vědeckým názorem" učarovala řadě západních intelektuálů, jejichž svět kateder, redakcí a konferencí postrádá vzrušení opravdového boje. Marxismus přinesl na Západ možnost podporovat násilí a revoluce, přičemž ruce zůstanou ušpiněny maximálně od lógru. Obraz marxisty v praxi je obrazem moralisty přistiženého nad pornografií, který důvěryhodně tvrdí, že studuje vývoj erotického prádla.
Triumf elektronické kultury

Na začátku devadesátých let to vypadalo, že se marxismus znemožnil na všech frontách. Byl to bohužel omyl. Na kulturní rovině, tedy především v médiích, zůstala interpretace moci jakožto jediného cíle veškerého konání většinou populární. Demokratičtí vládci jsou předkládáni jako monstra, jejichž jednání je řízeno výhradně volební prognostikou či snahou zakrýt nějakou temnou skutečnost. Morální dimenze jednotlivých činů je popírána.Ve virtuálním světě novin a televize triumfuje Amerika nad Irákem proto, že má peníze, bílí nad černými proto, že jsou "zvýhodnění", Židé nad Araby proto, že jsou mazaní, heterosexuálové nad homosexuály proto, že jsou bigotní, většiny nad menšinami proto, že jsou silnější.

Proč tomu tak je? Konec studené války obnažil triumf elektronické kultury. Miliony informací, které se na novináře hrnou (a které při nejlepší snaze nelze zvládnout) si žádají zkratku, jednoduchá přirovnání, blesková odhalení a rychlá řešení. V nezvládnutelném chaosu je málo času pro analýzu příčin či objektivitu. Morálka, která stojí u základu většiny lidských rozhodnutí, musí být z médií vytěsněna úplně. Nelze ji totiž popsat, natož zobrazit. Jakýkoli pokus dát jí tvář musí skončit karikaturou, neboť je příliš niterná. Proto ji média ignorují. Popisovat politiku jako nikoli spiknutí, nýbrž výběr mezi dvěma špatnými možnostmi, je pro řadu médií nezajímavé. Za omílání této skutečnosti žádný divák či čtenář dlouho platit nebude.
Vždy po ruce

Mediální marxismus, který není druhem víry, ale stylem práce, je dokonalým řešením pro všechna zmíněná dilemata. Jelikož je teorií spiknutí, umožňuje mnoho říci a zároveň málo vysvětlovat. Jde-li všem pouze o moc, je motivace jakéhokoli jednání vysvětlena jednou pro vždy. Novinářům je tak umožněno neutonout v moři zpráv, vše je přeci již dopředu jasné. Vzniklé paranoidní ovzduší představuje vítězství hodnot jako vítězství peněz, diplomacii jako rafinovaný komplot, mravnost jako inkvizici a zdrženlivost jako komplex méněcennosti. Zuřivost se stává oprávněnou reakcí na útlak a barbarství bojem za osvobození porobených.

Pro veřejnou debatu má taková logika smrtící důsledky. Svět, zejména místa životu nebezpečná, zná většina lidí pouze z médií. Jelikož jsou média všudypřítomná, posilují iluzi, že nebezpečí známe doopravdy. V takto vytvořeném světě je člověk člověku vlkem, vládci jsou maskovaní gauneři, spojenci jsou vyděrači a nepřátelé nešťastníci. Pouze v takové atmosféře může být paranoidní a vykonstruovaný "dokument" režiséra Moora, představený v Cannes, přijat s nadšeným potleskem. Neboť jeho cílem, je "odstranit Bushe, který ohrožuje celý svět", jak říká sám autor. Pouze v takové atmosféře se zapomíná, jaké je původní poslání dokumentu: informovat. A že je-li film prezentován takto, je mezi ním a nacistickými plagiáty o Židech rozdíl pouze časový.

Vzniká cynická a zamindrákovaná společnost, pro níž nemá smysl žít, natož zemřít. Muslimští teroristé, kterým ochota zemřít nechybí, se podle toho úspěšně zařizují.

Zdeněk Švácha
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 10. 1. 2008 21:03

Hele, tak mě teď napadlo jedna teorie spiknutí. Podívejte se na iniciály současné prezidenta "Ó Nejsvatější, Ó Nejlepší, Jejíž Je Věčná Sláva" Ameriky... G. W. B. Zapomeňme na chvilku na W. uprostřed. A co máme? G. B.!!! Jako Great Britain!! Náhoda? A když rozdělíte písmeno W na jednotlivé čárky ( // \\ ) a přeházíte tečky, tak najednou vyjde:

// .G.B. \\

Napadlo vás, že GB může znamenat Gay Master? Je snad G. W. Bush gay?!?! Pardon, jenom legrace, ale teď to hlavní..

Obrázek


Obrázek

Chápete? Z G. W. B. jde vytvořit obrys Pentagonu!!! Ten můj není úplně dobrý, ale je to jenom pro ilustraci.. A co to GB? Jednoduché!! Každý ví, že křesťanská Amerika nestrpí nemorální sexuální jednání. Prohnilí vysocí úředníci Pentagonu provozovali přímo na pracovišti Gang Bang. Bush si to dal dohromady se svým jménem a aby zabránil katastrofě ala Lewinská, tak nechal křídlo Pentagonu zničit raketou a zamaskoval to tak, že šlo o teroristy unesené letadlo! Při té příležitosti nechal odpálit i WTC a zinscenoval únos posledního letadla. Pro tuhle příležitost si vymyslel i Al-Kajdu. Aby to nebylo moc nápadné a aby odlákal pozornost jiným směrem. Děsivé.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 10. 1. 2008 22:58

VY MI NEVĚŘÍTE?!?!?!
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 11. 1. 2008 09:43

videla jsem Fahrnheit 9/11 a celkem jsem tomu verila...jenze...kolikrat clovek kouka na zpravy a tupe tomu veri...s tou pravdou je to pul napul urcite nas taha pan Bush za fusekli a s fahrheitem to bude asi taky tak, protoze kazdy chce mit svoji pravdu..
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 11. 1. 2008 11:21

Filmy ako LoosChange a x dalsich podlozenych teorii o velkom spiknuti su asi najvacsia chujovina od cias ked deti uverili na Santa Clausa. Kazdy clovek ktory nema v hlave uplne vymyte vie, ze taketo filmy su urcene pre ludi ktori nechcu zit s pocitom ze americka vlada sa ***** na svoju narodnu bezpecnost a umoznila par fanatikom uniest lietadla a zrusit dve budovy. Co mna osobne zaraza je fakt, ze ludia ktori su zodpovedni, nadalej zastavaju svoje funkcie; napriklad Rice ktora neviem naco strasi v Bushovej administracii ked o politike vie tolko co Texasky farmar o jadrovej fyzike a Furierovom rozvoji. Mna osobne strasia ine veci. A tu su ludia obhajujuci politiku Busha a jeho sasov.

Vela ludi ktori obhajuju Busha a jeho ludi; ano zial su aj taki blbci; radi argumentuju tym ake maju skoly (Harward, Yale a podobne) a aku maju prax. Ked pocuvam takychto ludi tak mi stoja vlasy dupkom a pytam sa pana Boha preco takychto volov stvoril. Podla ich filozofie clovek ktory ma Harward nemoze byt zly a hlupy. Ak je toto argument tak potom je zem placka - ved stredoveky kardinali mali tiez vzdelanie.
Takyto ludia bez mihnutia oka sa radi pustaju do debat o zmyselnosti vojny v Iraku a Afganistane. Radi chrlia nezmysli ktore im nabulikal Biely Dom a ktorym uz neveri ani clovek postihnuty demenciu. Ale je pravda, ze najist cloveka obhajujuceho vojnu v Iraku je naozaj rarita.

Preto som zvedavy, kedy bude film o ludoch ktori podporuju politiku W. Busha - stale ma tusim az 20% podporu :mrgreen: a preto ma zaujma co ich tak oslovuje.
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 1. 2008 22:14

Oba dva jsem viděl - a oboum jsem se zasmál :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 22. 1. 2008 09:50

Case:impressive - velmi pěkný a pravdivý článek (mediální marxismus)

to bych zrovna od tebe nečekal :tleskani
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 10. 6. 2008 20:29

No nevim, zrovna Fahrenheit mi prisel celkem podnetnej. Moore je sice spis takovej vycuranek a ty svoje dokumenty stavi na smesne vyhrocenych kontrastech a hrani na city, ovsem za tim vsim se skryvaji celkem presvedcive argumenty...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 10. 6. 2008 20:43

Viděl jsem jen Loose Change a přišlo mi to vcelku OK. Něco na tom asi pravdy bude. Zvlášť zřícení obou dvojčat, které byly obě stavěné na náraz Boeingu a obě spadly.
eRiper
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků