Zakony v mezinarodnich vodach

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod zamis 8. 3. 2006 20:43

zajimalo by me, zakony ktere zeme plati v mezinarodnich vodach? plati tam stejny zakony jako v zemi, ze ktere pochazite? nebo je to uplne jinak? popripade jak se to urcuje?

\\ Majkl vP.: Přesunuto ze sekce Smetiště.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 8. 3. 2006 20:47

zadne zakony a armady nesmi bez svoleni rady zasahnout na uzemi mv
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 9. 3. 2006 10:16

2Pix: Pockej, to jako kdyz nekoho zabiju v MV, tak mi nic nehrozi?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 9. 3. 2006 17:55

Pokud si to ještě pamatuju ze zeměpisu, tak na lodi v mezinárodních vodách platí zákony země, ve které je registrovaná.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 9. 3. 2006 18:44

kodl ... v podstate ano :-) .. jenze pokud zabijes nekoho v MV, tak te muze (a taky ze bude) stihat zem ze ktere ten obcan pochazi :-) - pokud uz ty nemas obcanstvi a jses obyvetelem MV :-) .. pokud mas stale (napr) ceske obcanstvi ses vrah a potom se resi dohodou stran jestli te budou trestat podle CZ nebo (napr) US zakoniku.

v podstate muzes beztrestne zabit nekoho v MV pokud oba nemate obcanstvi :-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod christian 9. 3. 2006 18:46

A to jde nemit obcanstvi?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 9. 3. 2006 18:47

samozrejme ze to jde :-) ... precti si Remarqua :-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 3. 2006 19:43

No, já ti nevím.. Remarque je poněkud starší záležitost, několik desítek let zpátky. Od jeho dob se zákony přece jen trošku měnily. Bez občanství se podle mě dneska už existovat nedá.. :hm
Deleted user

Odeslat příspěvekod AndrewJ 9. 3. 2006 19:47

no, hlavně se asi lidi běžně v MV vodách nezabíjejí... a na lodi platí zákony země, pod jejíž vlajkou pluje.
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 9. 3. 2006 21:14

No ja jsme cetl toto: "na osoby na její palubě vztahuje zákon země odkud loď pochází".
A pod kterou vlajkou pluje a odkud pochazi prece neni to stejne.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 3. 2006 21:28

Já navíc i slyšel, že si lodě půjčují vlajky jiných, méně vyspělých zemí, než ze kterých pocházejí, aby nemusely splňovat jejich přísné podmínky a normy. V takovém případě to tedy už rozhodně stejné není. A jak je potom řešen takový konflikt...? :hm
Deleted user

Odeslat příspěvekod 2Pix 9. 3. 2006 22:13

Majkle .... ach jo .. neber to tak vazne (ja tusil ze se ozves zrovna ty) ... v podstate se zakony v tomhle ohledu nezmenily ...

Remarque psal o tehdejsi dobe ... v dnesni to vypada tak, ze se proste vzdas obcanstvi :-) ...

Lod pronajata (vlastnik US) se bere jako "pod vlajkou" (trebas k lient zimbabwe) a plati tam zakony jejich (klient zimbabwe) a ne ci je ta lod (vlastnik US) ... proc delate z komara velblouda ?

edit : doplneno at je to prehlednejsi :-)
Naposledy upravil 2Pix dne 9. 3. 2006 22:48, celkově upraveno 1
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod M. 9. 3. 2006 22:32

Ono registrace v jinem state taky prijde mnohem levneji.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 10. 3. 2006 16:43

Ty vlajky si nepujcuji ale proste tu lod zaregistruji v te zemi. Ze ta lod v te zemi nikdy nebyla neni podstatne.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 12. 3. 2006 17:32

no a co kdybych to zahnal do extremu a zadnou lod tam nemel. jen bych tam proste plaval. ci zakony by pak platily?
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků