Hněv muslimů a zesměšňování islámu

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Rose Red 6. 2. 2006 11:52

V poslední dobou si někteří zápodevropští novináři a politici začínají příliš dovolat v oblasti svobody, lidských práv a demokracie. Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda jiného člověka. A bohužel Dánové a Norové sami obcházejí svobodu vyznání, když v novinách zveřejnili karikaturu Mohameda a takhle zesměšňují islám.

Opravdu si Evropa neuvědomuje, že to co se stalo v Madridu či v Londýně je málo ? Copak Evropa chce opět začít vlnu teroristických útoků ? Mně to připadá, jako kdyby si o to přímo koledovala. Francie taková velká země, země ve které žije hodně muslimů a tato země dělá všechno proto, aby Francie byla terčem dalších teroristických útoků.

Jak je možné, že v dnešní době se trestá, když někdo zesměšňuje Rómy, a to už nemluvím o jakýkoliv narážkách na židy. Chraň bůh, když někdo něco řekne proti židům, hned je označen za antisemitistu, ale urážet muslimskou víru a přesvědčení je v pořádku ? Každý si myslí, že ve svobodném světě si každý může všeho dovolit, ale já mám pocit, že tady vzniká nový antisemitismus ve směru k muslimům a počestným arabům. Nelze se pak divit, že se pak brání, pálí vlajky a demonstrují.

To co udělali dánští novináři ještě více podnítí teroristy k dalším útokům a pokud chceme bojovat proti terorismu, nemůžeme tolerovat některé novináře, kteří zesměšňují Islám. Mě to připadá, jako kdyby svět šel proti zdi, na jedné straně mluví o boji proti terorismu, ale na druhé straně ty teroristy přímo vybízí k ještě k větším akcím. Francie zakazuje muslimům nosit šátky, oni se pak brání tím, že dělají podvratné akce, a teďka.

Kam to dál povede ? Mě to tak připadá, jako kdyby Evropě otrnulo od druhé světové války, ona si přímo žádá další válku ? Válku arabského světa proti západní civilizaci. A jestliže začas někde v Evropě teroristi zaútočí a bude to druhý Madrid či Londýn, už nebudu oplakávat, protože jak říká staré pravidlo " Co zaseješ, to taky sklidíš ". Jestliže Západ bude pokračovat v hanobení muslimské víry, bude tolerovat, aby vojáci močili na korán či uráželi Mohameda, tak tento západ je odsouzen ke krveprolití.
Rose Red
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 kteremu se nechce pri 6. 2. 2006 12:06

aha, takze kdyz prijede arab do evropskeho statu a zacne tvrdit ze bude zit podle "svych" pravidel a pokud mu to nedovoli tak to bude diskriminace a bohuzel bude muset pouzit terorismu k prosazeni svych pravidel na ktera ma narok...vid?

predstav si, ze bys jel do ameriky a stezoval si ze nemuzes delat to cos delal u nas(treba spamovat fora:-) ) koho by to zajimalo? chces tam zit, tak se prizpusob...

za tohle vsechno muze prosazovani multikulturalismu, tj. nepotreba prizpusobeni pristehovalcu mistnim pravidlum...

ty karikatury, no co uz nadelame...
ES0 kteremu se nechce pri

Odeslat příspěvekod kosch 6. 2. 2006 12:54

acho jo, právě díky lidem tvého typu směřuje Evropda definitvně do pr**** (nic osobního proti tobě..), pořád se jenom vzdávat ustupovat omlouvat atd. atd., lidi v Evropě už si prostě odvykli že se občas musí bojavat. zabíje a umírat, sice to není moderní humanistické a bůh ví co ještě ale tak to je jsme prostě jenom lidi (= zvířata..)

jinak ad ty karikatury je velice dobře že se otiskly a jasně se ukázalo jak většina muslimů reaguje...(konečně původní účel byl upozornit na autocenzuru tvůrců ve vztahu k islámu a neměly ani Mohameda zesměšnit, jejich tvůrci prostě měli nakreslit jak si představují... doporučuji dnešní Hospodářské noviny tam je to všechno popsané...)
a ještě jedna podstatná věc, já chápu že je to uráží pobuřuje, pak by ovšem adekvátní reakce byla: "ano chápeme vaši svobodu slova, ale nás to prostě uráží a vadí nám to, proto by jsme vás chtěli požádat až už to netisknete.. a pak by byla slušnost jim vyhovět, ale to co předvádějí ted..??
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit2 6. 2. 2006 14:28

Pakaz jedna

iwigirl//ogrish edit


Nasili ve jmenu boha.
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 2. 2006 02:05

No, zesměšňovat "proroka" se nevyplatí ani u nás. Nedávno si z něj dělali srandu v televizi a ejhle ten pořad najednou zmizel ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkovich 7. 2. 2006 08:28

ES0 kteremu se nechce pri píše:aha, takze kdyz prijede arab do evropskeho statu a zacne tvrdit ze bude zit podle "svych" pravidel a pokud mu to nedovoli tak to bude diskriminace a bohuzel bude muset pouzit terorismu k prosazeni svych pravidel na ktera ma narok...vid?

predstav si, ze bys jel do ameriky a stezoval si ze nemuzes delat to cos delal u nas(treba spamovat fora:-) ) koho by to zajimalo? chces tam zit, tak se prizpusob...

za tohle vsechno muze prosazovani multikulturalismu, tj. nepotreba prizpusobeni pristehovalcu mistnim pravidlum...

ty karikatury, no co uz nadelame...

Francouzi tomu zdegerenovanému arabskému a muslimskému genetickému odpadu nechali volné pole působnosti a oni jim za to vypálili 200 000 aut škol a obchodů.Oni muslimové mají nenávist a agresivitu v genech.Proč se o těch karikarůrách začalo mluvit až pomalu po 2 měsících.Stejně je to jenom záminka jak vyvolat další konflikt.Je smutné vidět v televizi 8-letého smrada s kalašnikovem.
A přesně v tom směru tenhle svět žije.Děda předává svou nenávist vůči všemu na tátu,táta zase na syna.Vždyť 80% arabů a muslimů žije jenom ve věčné nenávisti vůči všemu a všem a hledá jakou koliv příčinu k tomu,aby si svoji agresivitu vybil.

:hm :hm :hm
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 7. 2. 2006 10:32

kdyby chtel nekdo videt ty karikatury:
http://www.brusselsjournal.com/node/698
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 7. 2. 2006 12:36

Jsem stále fascinován mocí médií... Inu už dr. Goebbles si to uvědomil, tak proč ne jiní.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 9. 2. 2006 09:06

Myslíte si, že to jsou karikatury? Víte, co znamená pojem karikatura?Nejsou ty obrázky spíš výrazem zoufalství z bezmoci neexistence bezkonfliktní komunikace? Někdo něco namaloval podle toho, jak to on sám vnímá a teď jsou na něj vypsaný šílený odměny za jeho usmrcení. A za usmrcení jakéhokoli norského a dánského vojcla nabízí pět kilo zlata. Někdo si u té bomby v turbanu zapálil doutnák... Kdopak to asi byl?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 2. 2006 17:32

Rose Red píše:Jak je možné, že v dnešní době se trestá, když někdo zesměšňuje Rómy, a to už nemluvím o jakýkoliv narážkách na židy. Chraň bůh, když někdo něco řekne proti židům, hned je označen za antisemitistu, ... Každý si myslí, že ve svobodném světě si každý může všeho dovolit, ale já mám pocit, že tady vzniká nový antisemitismus ve směru k muslimům a počestným arabům. Nelze se pak divit, že se pak brání, pálí vlajky a demonstrují.
d/quote]Jenze muslimove si za to muzou sami, kdyby nebyli s prominutim takovy dobytci a nevrazdili "zapadni" lidi pred kamerami a neorganizovali teroristicke utoky, tak by se na ne Zapadni svet takhle nedival.
BTW rekl bych, ze ty vlajky nepali zas tak obycejni lide, ale ti, kteri jsou zfanatizovani

ale urážet muslimskou víru a přesvědčení je v pořádku ?
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 10. 2. 2006 09:51

Sakra, neházejte radikály a běžné muslimy do jedné skupiny. Ty demonstrace jsou výborně zorganizované, není to žádný reálný projev muslimů. A shovávat se za svobodu slova, to je ubohost. Kdy naposledy jste viděli karikatury židů, jak počítají zlaťáky v truhle, cikánů, jak kradou slepice...? A ano, svoboda slova je hezká věc, ale předpokládá se trochu SLUŠNOSTI a zdravého rozumu.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 10. 2. 2006 12:16

co takhle udelat z blizkyho vychodu novou testovaci poust jako byla v Nevade :-D ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 10. 2. 2006 12:44

Extrémisti všech zemí, ideologií a náboženství - chcípněte už.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 2. 2006 14:02

Case píše:Sakra, neházejte radikály a běžné muslimy do jedné skupiny. Ty demonstrace jsou výborně zorganizované, není to žádný reálný projev muslimů.p/quote]
Takhle jsem to nemyslel.
Jiste jsou muslimove, kterym je to jedno, proste nezacnou kvuli malichernemu podnetu zapalovat velvyslanectvi, ale proc se proti tomu nepostavi?! asi proto, ze by je za to ostatni ukamenovali...
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 10. 2. 2006 14:09

Co to je za argument, proč se proti tomu nepostaví? Oni to odsuzují, v ten den, kdy protesty začaly, se ozval jeden duchovní v médiích... Samozřejmě, že to muslimy uráží, to bych se nebál zobecnit. Ale vztahovat tyhle protesty na celou muslimskou komunitu je hloupost. A znova si připomeňme, že to podpalování není bezprostřední reakce - je to organizované, řízené. To je to podstatné.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků