Teroristické útoky z července 2005

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 7. 2005 16:24

Dnes po poledni londýnského času: V Londýně znovu útočili teroristé! Menší nálože vybuchly ve třech stanicích metra a autobuse.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 7. 2005 16:30

Já mám takový dojem jestli tam těch náloží nedali předtím víc a teď je podle potřeby postupně odpalujou. :-(
Naposledy upravil S-Tony dne 22. 7. 2005 09:43, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 22. 7. 2005 07:41

Mě to pořád připadá,že to pohlaváři neberou vážně :!: :pozor2 :!:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 7. 2005 16:26

Je to jen par dni po tech predchozich a zase tomu nikdo nedokazal zabranit. A to vsechno se stalo za zvysene ostrahy. Hlavne ze mistni policie a urady neustale prohlasuji, ze maji situaci pod kontrolou.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harry Potter 22. 7. 2005 18:18

Je viděť, že Tony Blair nyní sklízí to co zasel, kdyby nešel Bushovi dop*dele tak by se to nestalo, byl to Blair, který válčil s Irákem, poslal komando do Afghanistánu a nyní se diví, co že to tam vybuchuje. Mne mrzí, co se stalo v Londýně, ale na druhé straně jsou to právě oni, co nemají rádi mír a lásku, ale válku a nenávist. Tak ať trpí.....
Harry Potter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 22. 7. 2005 18:20

1500 USD na jeden útok, to je poměr výkon/cena vážení. A kolik stojí taková protiteroristická opatření, že? Má to cenu vůbec něco podnikat? Na kolik mohla vyjít všechna protiteroristická opatření po 11. září? A měla nějaký smysl?
Zásadní chyba je že se to takhle rozmazává. Navrhuji bojkotovat noviny, zprávy a vůbec, ve kterých se tahle propagace terorismu objevuje. Dělají nám medvědí službu.
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 22. 7. 2005 19:41

Harry Harry až ty začneš myslet, tak to bude taková rána, že tenhle server spadne...

adams: některá opatření smysl mají, i když se nikdy nedoshne stejněho poměru ceny/přínos jako u teroristů to je jasné, ale spousta tech opatření je zbytečná...
jinak s tím bojkotem máš pravdu, to by bylo velice efektvní, ale v současnosti je to nereálné
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 23. 7. 2005 07:39

Harry Potter píše:Je viděť, že Tony Blair nyní sklízí to co zasel, kdyby nešel Bushovi doprdele tak by se to nestalo, byl to Blair, který válčil s Irákem, poslal komando do Afghanistánu a nyní se diví, co že to tam vybuchuje. Mne mrzí, co se stalo v Londýně, ale na druhé straně jsou to právě oni, co nemají rádi mír a lásku, ale válku a nenávist. Tak ať trpí..... /quote]


To nemá nic společného s Blairem ani Irákem. Na Ameriku zaútočili teroristé v době, kdy USA nebyla ani v Iráku, ani v Aghánistánu. Poté, co USA je i v Iráku i v Afghánistánu, tam teroristé už ani jednou nezaútočili. Nemáš pocit, že realita jaksi odporuje tvojí logice?

Tohle je ideologická věc, rozpor mezi islámem a křesťanským světem, který vůbec nesouvisí s tím, kdo je v jaké zemi. Pro fanatické islamisty, a je jich bohužel velmi mnoho, je nepřítelem každý, kdo nevyznává Alláha, a zabít jej je hrdinský čin. Uvědom si to.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaláš 23. 7. 2005 18:53

Teroristické útoky na Londýn a teď na Egypt jednoznačně pomůžou ropným magnátům, protože se budou zvětšovat jejich bankovní konta, tím, že cena ropy a ropných produktů půjde nahoru, a od toho se pochopitelně odvíjí i cena benzínu.
Ropní magnáti bezesporu investují a sponzorují politické kampaně G. Bushe a Tonyho Blaira, oni ví, že bez nich, by nebyla válka v Iráku a v Afghanistánu, ropní magnáti totiž chtějí ovládnout celosvětové zásoby ropy na středním Východě. Až se vyčerpají, pak bude mít USA důvod těžit naftu v takových ochranných krajiných oblastech jako je Aljaška.
Takže já bych si dovolil dát rovnítko mezi politikou, terorismem a ekonomickým bussinesem. Bez války v Iráku, by nebyl terorismus, a bez terorismu by nestoupala cena ropy na světových trzích.
patřím mezi bohatou kastu národa,který se stárá sám o sebe a za peníze daňových poplatníků a nemám rád lenochy.
papaláš
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kosch 23. 7. 2005 19:10

ehm, cenu ropy žene nahoru především poptávka v Číně a Indii a vastně v celém světě a dále hrozící nedostatek těžebních kapacit v blízké budoucnosti, nestabilní polit situace v Nigérii a Vennezuele + probíhající sezona hurikánů, vliv situace v Iráku a teroritických hrozeb samozřejmě existuje, ale není tak velký, to by bylo až ve chvíli kdy by došlo k přímému útoku na ropná zařízení apod.

a tu hovadinu, že bez Iráku by nebyl terorismus ani nemá smysl komentovat, pořád stejný kraviny...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 24. 7. 2005 08:11

[quote="papaláš"tTeroristické útoky na Londýn a teď na Egypt jednoznačně pomůžou ropným magnátům,m/quote]

Je to naopak, příteli. Ze stoupajících cen ropy mají největší příjmy ty země, které ropu vlastní - tedy arabáči, rusové, venezuela a podobně. To nejsou zrovna státy, ke kterým by měl západ nějaký vlídný vztah, nemáš pocit?

Samozřejmě že ropné společnosti taky profitujou, ale jejich profity jsou naprostou kapkou v moři ve srovnání s tím, kolik západní svět boj proti terorismu stojí: jsou to řádově miliardy dolarů "navíc" proti stovkám miliard "namíň". To ti nedošlo?
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goci 25. 7. 2005 07:43

Nechápu co na tom ti teroristi maj. Co je k tomu vede, že musej zabíjet tolik lidí, jentak. Jak by jim bylo kdyby takhle někdo útočil na ně. Člověk se už bojí i vycestovat někam na dovolenou, aby ho nádou nesmetla tlaková vlna sebevražednýho atentátníka.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 25. 7. 2005 08:58

Goci: teroristi su nabozenski fanatici. Oni z toho neporebuju nic mat. Staci, ze im ktosi nakeca, ze Boh/Allah to tak chce a ze ked take cosi vykonaju, tak sa dostanu do neba a podobne kecy.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 25. 7. 2005 09:19

Nejhorší na tom je, že sebevražda je pro ně podle učení v Koránu stejný hřích jako podle Bible - tak i v ostatních náboženstvích.
Protože je ale u nich gramotnost a vůbec vzdělání (a nebo ochota a třeba i zákaz vzdělávat se) na velmi nízké úrovni, tak přijímají pouze radikální názory svých fanatických kazatelů, kteří vše co je mimo jejich víru, odsuzují k zániku. Přitom Islám v pravé podobě je mírumilovné náboženství...
Navíc lidi v těchto zemích mají i strach vyjádřit svůj odlišný názor, aby je neukamenovali a ti chytřejší pokud to jde, odjedou do vyspělých zemí a žíjí tam bez problémů poklidným životem a nebo, když jim rupne v bedně (bohužel), tak odpálí bombu...

// pouze můj laický názor, nic víc
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 25. 7. 2005 09:46

adams píše: Na kolik mohla vyjít všechna protiteroristická opatření po 11. září? A měla nějaký smysl?a/quote]


zrejme mali, ked sa utoky presunuli do europy :x
a
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků