Ztracený let MH370

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 7. 5. 2014 21:53

Boeing 777 let MH370, letící do Číny, zmizel 8.3.2014 v noci z obrazovek radarů a od té doby ho oficialně nikdo neviděl a nenašel.

Obrázek

Že by ztracený boeing skutečně někde přistál? Pátrači začínají mít nemožné za možné
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/334203-.html

Letěl z Kuala Lumpru (Malaysie) do Pekingu (Čína) a podle možného doletu mohl doletět hodně daleko:
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/335088-.html

...včetně základny USA Diego Garcia.

Mnozí se domnívají že ano a dokonce tvrdí, že 18.3. poslal jeden z unesených lidí ze svého mobilu který měl skrýt v zadku (nevím, není na to iPhone5 moc velký?) z cely na neznámé vojenské základně černý obrázek s EXIF daty, kde je mimo jiné GPS poloha, odpovídající základně Diego Garcia:


"I have been held hostage by unknown military personal after my flight was hijacked (blindfolded). I work for IBM and I have managed to hide my cellphone in my ass during the hijack. I have been separated from the rest of the passengers and I am in a cell. My name is Philip Wood. I think I have been drugged as well and cannot think clearly."
http://intellihub.com/freelance-journal ... go-garcia/


To se mi zdá až šílené a držel bych se spíše při zemi. Na co by US military potřebovala Boeing 777? Spekulace o tom, že na něj naloží atomovku a odpálí ho nad nějakým US městem mi přijdou příliš sílené.


Nicméně je tu i jiné, podstatně racionálnější a hlavně bezvadně podložené odůvodnění - jde o prachy z výnosného patentu:Takže já bych se držel při zemi. Klasické pravidlo qui bono nám rychle odhalí, o co jde u zmizelého Boeingu 777 let M370. Protože žádný únosce se nepřihlásil a za letadlo v ceně 5,2 miliardy Kč nechce ani babku a to samé za lidi nechce nikdo ani cent, tak zbývá verze, že někdo chtěl, aby letadlo zmizelo.

Kdo by to tak mohl chtít? Inu... někdo by se našel :) V letadle totiž cestovali 4 majitelé hodně podstatných a lukrativních patentů na polovodiče: Peidong Wang, Zhijun Chen, Zhijong Cheng a Li Ying.
http://www.businessinsider.com.au/loss- ... any-2014-3
http://2012thebigpicture.wordpress.com/ ... nts-greed/

Když jeden majitel zemře, tak jeho dvacet procent divident z produkce polovodičů, jenž bude využívat tento patent na zvýšení výtěžnosti z waferu na celém světě, dědí ekvivalentně ostatní. Jestli zemřou čtyři, tak pátý, ten co zbývá, dědí procenta z divident všech ostatních. Tedy v tomto případě všechno "dědí" firma. To v případě, že patent byl podán, ale ještě nezaregistrován. Registrace proběhla poté, co byl let MH370 ztracen již 4 dnem. Kdyby byl patent zaregistrován dříve než majitelé zmizeli, pak by jejich procenta měli jejich zákonní dědici. Ne tak v tomto případě. Sakra náhoda, že? Zrovna v ten... správný moment!

Jinak je to je motiv jak řemen.

Nu a posledním a nyní výlučným vlastníkem patentů je firma Freescale Semiconductor. Kdo vlastní firmu Freescale Semiconductor? Naprosto majoritně 3 konsorcia:
http://www.nasdaq.com/symbol/fsl/institutional-holdings
Blackstone group
Carlyle group
TPG group

Jak už někteří zavětřili, tak např. Carlyle group vlastní United Defense a podobné podniky a napakovali se na Irácké válce. A než to US taxpayeři zaplatili (aby je vyplatili), tak dooost velký podíl v ní měla rodina Usámy Bin Ládena... a bylo blbé, aby na té válce také profitovali, že :)

Blackstone group je zase Rothschildů
http://www.blackstone.com/the-firm/over ... rothschild

...a tady se musíme otázat, kdo nacpal všechny tak důležité osoby do jednoho letadla a zdali se ťamanů nechtěl náhodou někdo hooodně moc zbavit...

Ale moc konspirační toto poslední mé vysvětlení není, fakta jsou vcelku neoblomná, jen doopravdy nevíme, co se stalo a motiv + profit sám jaksi nestačí...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 7. 5. 2014 22:23

:tleskani nezklamal jsi
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 8. 5. 2014 11:42

Tobě nepřijde podezřelé, jak někde vidíš Carlyle group? Už jsi zapomněl na Irák a ony "zbraně hrmoadného ničení" které se nikdy nenašly? Nebo nevíš, že tato firma (konsorcium) shrábla většinu profitů? Pak se vzdělávej ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=rtuk08E09cw
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 5. 2014 12:02

celkom zaujimave vlakno.Verim mu,ale nejde mi do hlavy ako mohol chlapik s iphonom poslat data z tajuplneho ostrova.Tam ma jeho operator dosah?

-- 8. 5. 2014 12:03 --

(nevím, není na to iPhone5 moc velký?)

:hm auch 8-S :-l :D

-- 8. 5. 2014 12:05 --

http://nyc.barstoolsports.com/2013/04/2 ... e&sort=ASC
Obrázek
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 8. 5. 2014 18:00

Asi roaming, nějak z toho ostrova musí vojáci volat domů, nemyslíš? V tom bych problém neviděl a ani se mně to vysvětlení moc nezdá, jak jsem ostatně uvedl výše a Kosťa ani ty jste si asi nevšimli...

Podle mně je vysvětlení "follow the money" lepší a přesnější. Nebo přinejmenším je to sakra dobře podložené a je to prostě fakt.

Pokud by někdo (US military) unesl tolik lidí, tak by je nezavírali do cel, ale rovnou se jich zbavovali. První pravidlo konspirace - nemůžeš nechat živé svědky co ví moc. A když v Iráku není na základě lží problém zabít 1 - 1,5 milionu lidí, tak 300 z letadla je bleška.

První pravidlo konspirace od Mr. Rate: http://www.youtube.com/watch?v=mn60YWO218k

Dokážu si i představit, že by do vzduchových tanků bylo přidán při jejich plnění rajský plyn na uspání a pár (2-4?) zasvěcených by pak za nízkého letu z otevřených dveří vyházelo postupně veškeré osazenstvo letadla.

Ale takové spekulace "co je všechno možné" jsou jen spekulace. Možné to je. Ale já tomu nevěřím.

Pokud argumentují tím, že do Pekingu a na Diego Garcia je to rozdíl jen 11 milí, tak já argumentuji, že pokud letadlo letí nízko aby se vyhlo radarům, pak spotřeba paliva značně stoupne natolik, že by to nevyšlo, podle mně. (v 10km je vzduch 4x řidší než nad zemí a odpor tak vzroste příliš) Leda že by se zbavili veškeré zátěže (čti - zavazadel anebo alespoň lidí)... anebo natankovali víc a rezervy v daném Boeingu 777 jsou větší, než uvažuji.

iPhone 5 má 123,83 mm na délku (to je v pohodě, až kolem 20cm je záhyb konečníku a druhý svěrač) a 58.57mm na šířku, což je hodně, ale zase je jen cca 8mm tlustý, takže se to fakt asi dá:
http://www.macrumors.com/2013/06/19/des ... st-iphone/

(informace čerpány od jedné slečny, co do toho "dělá" a používá i větší uměláky, že to fakt jde, bez ohledu na moji původní skepsi z neznalosti)
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 5. 2014 19:40

Muhehe černá fotka dokazuje, že letadlo je unesené. Tak to je moc. Dneska jsem měl náročný den, ale tohle mě pořádně rozesmálo. Dík :mrgreen: :tleskani
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 20. 5. 2014 22:29

Zamálo ;-] Škoda jen, že neumíš číst víc než první řádek :-D Ale to je fuk, never mind.

Bývalý premiér Malaysie spekuluje co se s letem MH370 stalo
http://scgnews.com/mh370-former-malaysi ... of-coverup
http://chedet.cc/?p=1361#more-1361
Je zajímavé, že i bývalý premiér Malaysie (Mahathir Mohamad) obviňuje USA/CIA z toho, že zneužily dálkové ovládání Boeingu 777 let MH370 k tomu, aby s ním někde přistáli. Poukazuje na patent, Boeingu, samo, který umožňuje převzít plně (!) kontrolu nad letadlem a přistát s ním v předem určené lokaci. Správně říká, že je ztrátou peněz ten let MH370 hledat - je zřejmé, že nejde o obyčenou havárii.

Problém je spíš to, co neříká. A to je fakt, že podle expertů jsou nahrávky které zveřejnili, přinejmenším editované, možná i zcela falešné:
http://www.nbcnews.com/storyline/missin ... rts-n94941
Protože ač by mělo jít o záznam věž - piloti rozhovoru, tak se o něm nejprve ani nemluvilo, a když ho teď zveřejnili, tak se experti shodují, že minimálně byly ty nahrávky editovány. Kým, proč jsou dobré otázky. Další problém je, že hlasy jsou minimálně ze dvou zdrojů (a musí to být jen jeden, nahrávání na věži!) ...

Pokud to do této doby bylo možno odmítnout nějakou "zvláštní havárií", kdy se nenašly ani trosky (to se ještě nikdy nestalo - nepočítáme-li 9/11 podvod), tak editované audio nás posunuje do konspirací. Proč Malajská vláda edituje tak důležitý záznam? Proč je to sestříhané z více zdrojů? Byla nahrávka snad kompletně vytvořena? Kdo se s letadlem toho 8.3.2014 vlastně bavil - srovnejme jeho hlas a hlas na té nahrávce.

Ale to by se muselo chtít vyšetřovat. Rozhodně by bylo dobré se zeptat toho, kdo s letem MH370 naposledy mluvil, co říkali a zdali audio odpovídá tomu, co si pamatuje.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2014 11:09

trodas píše:Zamálo ;-] Škoda jen, že neumíš číst víc než první řádek :-D Ale to je fuk, never mind.


Vždyť to jsou dva řádky :pozor A víc k tomu vtipu nemáš. Prej černou fotku :-D to jako fotil ten zadek? A jak to pak poslal? Proč nevyfotil něco jiného, když už ten telefon měl v ruce? Prostě blbost. Absolutně nechápu, jak někdo může jen na zlomek vteřiny zvažovat, že by to mohla být pravda.
Černá fotka...To je zatím tvůj největší konspirační vtip. :D :tleskani
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 21. 5. 2014 15:47

K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 22. 5. 2014 18:28

Jack111 - že ti dělá zjevný problém pochopit psaný text je smutné, ale prosím - snaž se. Pokud ten člověk (nadrogovaný) pořídil foto v pozemní černé kobce (ve které píše, že je), tak je logické, že je jen černé. A pokud jsou součástí jpegu metadata (EXIF hlavička) obsahující GPS koordináty, tak je to důkaz, že na Diego Garcia je člověk z letu MH370 a pak dává smysl to, co píše a tvrdí.

Sice tomu také nevěřím (svědci se nenechávají), ale žádnou zjevnou krpu to nemá. iPhone 5 ukládá do EXIF dat v jpegu GPS souřadnice:
https://discussions.apple.com/thread/4765859
...takže i černé foto, pokud přišlo od tel. čísla a IMEI přístroje pasažéra MH370 letu je pádný, až drtivý důkaz. Nezávisle ověřit, že číslo které Phillip Wood užíval je to, ze kterého to přišlo se mi nepodařilo. Ale to neznamená, že ty myšlenku hned šmahem na základě idiocie odmítnu, i když - znovu opakuju - tomuto vysvětlení nevěřím, nem MH370 neměl dost paliva na přízemní let k Diego Garcia.


Kniter - další hezká teorie, leč aby byla pravdivá, tak by se museli nalézt trosky z toho letu a že by jich bylo... hodně. Boeing 777 má 60m rozpětí, 74m délku a při startu může vážit až 300 tun! To není drobeček.
Navíc i když audio záznam, který Malajci vypustili, je alespoň editovaný, tak zfalšovat by nešlo jiná data, např. z motorů. A raketa zasáhne vždy jeden motor a s tím druhým může v 10km letět Boeing 777 ještě hodinu... Dále není důvod, proč by letěl nad zemí, v dohledu z dané plošiny.
Shodně zásah raketou nevyřadí komunikaci. A piloti by řvali SOS jako o duši. (o duší by jim také šlo)

Toto vysvětlení je ještě méně realistické, než Diego Garcia. Aby tam doletěli, tak potřebovali jen natankovat víc paliva. O kolik a měl by Boeing 777 vůbec dost místa v nádržích na ten let? Jak těžké je to zajistit...? Zdáse, že by nemělo být, zde je kalkulátor množství potřebného paliva:
http://forums.x-plane.org/index.php?showtopic=66285
:-D

Víme, že jde o typ Boeing 777-200ER:
http://style.iprima.cz/nova-nadeje-cest ... jme-nazivu

...a jsem zvědav, jak ta kalkulace vyjde. Podle mně by tam nemohl doletět a tím by bylo tato možnost vyřešena...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 5. 2014 18:58

trodas píše:Jack111 - že ti dělá zjevný problém pochopit psaný text je smutné, ale prosím - snaž se. Pokud ten člověk (nadrogovaný) pořídil foto v pozemní černé kobce (ve které píše, že je), tak je logické, že je jen černé. A pokud jsou součástí jpegu metadata (EXIF hlavička) obsahující GPS koordináty, tak je to důkaz, že na Diego Garcia je člověk z letu MH370 a pak dává smysl to, co píše a tvrdí.

Sice tomu také nevěřím (svědci se nenechávají), ale žádnou zjevnou krpu to nemá. iPhone 5 ukládá do EXIF dat v jpegu GPS souřadnice:
https://discussions.apple.com/thread/4765859
...takže i černé foto, pokud přišlo od tel. čísla a IMEI přístroje pasažéra MH370 letu je pádný, až drtivý důkaz. Nezávisle ověřit, že číslo které Phillip Wood užíval je to, ze kterého to přišlo se mi nepodařilo. Ale to neznamená, že ty myšlenku hned šmahem na základě idiocie odmítnu, i když - znovu opakuju - tomuto vysvětlení nevěřím, nem MH370 neměl dost paliva na přízemní let k Diego Garcia.


Že je černá logické není. iPhone si umí přisvítit...
EXIF data jsou dobrá tak pro tebe, abys věděl, kde si fotku udělal. Jako jakýkoliv důkaz je to naprostý nesmysl, protože za 10s s googlem najdeš sto a jeden návod, jak je přepsat a jako bonus hromadu programů, ve kterých to dokáže i moje babička.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 22. 5. 2014 20:42

Aha, tak to by musela být fakt velká místnost nebo vybitá baterka, aby flash nebyl. Nevěděl jsem, že ta věc (iPhone5) má flash :) To mně překvapilo. Asi bych se měl víc zajímat o tyhle chytré mobily :)

EXIF data se editovat samozřejmě dají:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... ta_editors
...otázkou budiž zjištění, zdali šlo o orginal fotku (tedy needitovanou), zdali sedí číslo IMEI mobilu, atd.

Nicméně všimni si, že:
1) tuto teorii nezastávám už proto, že nelze ověřit danou zprávu a další nedošly
2) tuto teorii označuji sám v prvním postu za humbuk: "To se mi zdá až šílené a držel bych se spíše při zemi."

Jen jsem raději důkladně prověřil všechny možnosti, než abych nad tím prostě jen máchl rukou a šel dál hned.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 12. 6. 2014 18:19

Mediální potraty
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014060805
Vzdálenost mezi místem startu a předpokládaným cílem je ~1500km. Znamená to, že by B777 byl schopen uletět tuto vzdálenost (i s rezervou) na 25% možného objemu nádrže (plný dolet se zatížením je 12400km). Přesto tankoval až po hrdla nádrží. Buď byli piloti paranoidní nebo chtěli pašovat kerosin, protože tím si zvedli spotřebu paliva nejméně o 12%, za což některé letecké společnosti vyhazují bez poct. Zajímavé je, že právě tento fakt se ředitel aerolinek snažil zamlžit. Tak. Odpovídač sice nepracoval, nicméně, ono se moc nemluví o tom, že ty éra vysílají výrobci kompletní telemetrii, kvůli poruchám. No, a poslední část telemetrie přestala vysílat 7 hodin po výpadku odpovídače, přičemž jednotlivé subsystémy přestaly vysílat (vysílače byly odpojovány) postupně. Nejdřív hydraulika, motory jako poslední, přičemž letadlo až do odstavení telemetrie motorů letělo. Tohle by posádka vůbec neměla umět. A odstavit odpovídač taky neni procházka růžovou zahradou.


Nevím, odkud jsou informace čerpané, ale pokud by to byla pravda...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 10. 7. 2014 00:43

Už 27.9.2001 Bush prohlásil, že:

Bush Announces New Airline Security Measures
http://www.pbs.org/newshour/updates/tra ... ity_09-27/
"The president said new security measures would also dramatically increase the number of plainclothes federal marshals on airplanes, give $500 million to developing enhanced cockpit security and enable air traffic controllers to take over a distressed aircraft and land it by remote control."

...lze ovládat letadla na dálku! Protože nikdo nezmiňuje, že by bylo třeba upravovat letadla - peníze jsou jen na úpravu letištních terminálů, aby vedoucí letového provozu mohl převzít ovládání nad letadlem - tak je jasné, že letadla lze na dálku ovládat.

To je velmi zajímavé přiznání, které tak nějak uniklo pozornosti.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 10. 7. 2014 21:28

Autopilot zvládne nejen přistání, ale i rolování až na stojánku. Problém je jen v navigaci - přesnost použitého systému. GPS má pro civilní využití vkládanou chybu, glonass to má obdobně a galileo ještě neběží.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků