Pravda o Abrahamu Lincolnovi

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 6. 3. 2014 17:38

Pravda o Abrahamu Lincolnovi

http://www.youtube.com/watch?v=c-W5fGCAzOk

Stefan Molyneux je občan USA, žijící k Kanadě a jde o jednoho z nejaktivnějších uznávaných dnešních filozofů. Čas od času (jakmile se mu a jeho spolupracovníkům podaří shromáždit potřebné podklady) dělá něco, co by se dalo nazvad "dávkou pravdy" o mnohých osobnostech, které jsou neoprávněně vyzdvihovány jako legendy či hrdinové.

Toto video "The Truth About Abraham Lincoln" je však obzvláště těžké spolknout, neboť to, co se dozvíte o panu Lincolnovi, je natolik šokující až nepředstavitelné, že mi dělalo problémy pro zhnusení se touto osobou to video vůbec shlédnout do konce. Když si to shrneme, tak:

- jeho otec se nějaký čas živil jako lovec uprchlých otroků
- když nashromáždil jmění z této činnosti, tak získal dvě velké farmy, nicméně protiprávně a proto mu byly zabaveny
- následně bydlel v divočině a když matka Lincolna zemřela na otravu, tak jeho otec nechal ho a jeho sestru samotné po dobu 1/2 roku, kdy se vydal hledat novou ženu, když Lincolnovi bylo 9 let a jeho sestře 11
- se svým otcem od té doby, kdy dospěl. nepromluvil, nesetkal se a ani když jeho otec ochořel a psal mu dopisy, tak na ně neodpověděl
- rodina jeho ženy měla rozsáhlé plantáže na jihu a veškerý její majetek pocházel z práce otroků
- sama žena Lincolna měla takové záchvaty, že když Lincoln na její příkaz nepřiložil polínka do krbu, tak jedno z hořících polen popadla a udeřila ho s ním do tváře, takže se příští den objevil na veřejnosti zafačován (7:48)
- jako advokát (než byl prezidentem) reprezentoval otrokáře ve přích, kdy tito žádali navrácení svých uprchlých otroků (Sever měl na výběr, buď dostane 5 dolarů za to, že uprchlému otrokovi dají svobodu, anebo 10 dolarů za to, že ho vrátí majiteli - jak asi myslíte, že většinou bylo rozhodnuto?)
- 10 let po jeho smrti (atentát) jeho syn nechal svou matku zavřít do blázince, když porota uznala, že je šílená (po 3 měsících byla propuštěna a i rozsudek byl zrušen z procesních důvodů - např. žádný čas na přípravu k jednání, prostě ji šerifové dovedli k soudu a basta) a zjevně na tom něco bylo


Válka Severu proti Jihu
-----------------------
Od prvního momentu jsem - už proto, že USA vznikly tak, že se odtrhly od Velké Británie - vždy podporoval Jih proto, že měl právo se od federální vlády USA odthrnout, neb toto právo je právem na sebeurčení a vyplývá z Deklarace nezávislosti (na UK). Nebylo-li by zde problému s otroctví, byla by dle mně otázka, kdo byl v právu, jasná od počátku. Nicméně co jsem se dozvěděl od té doby, bylo šokující:
- tuto válku Lincoln vyprovokoval tím, že protože Sever mohl pro většinu svých hlasů (ženy a otroci nehlasovali) prosadit jakýkoliv zákon, tak se stalo, že Jih platil nerovnou daň (Jih platil mnohem víc než Sever - 75% všech daní přišlo z Jihu!), z níž bylo 80% utraceno na rozvoj na Severu (pohříchu zejména firem, které financovaly Lincolnovu kampaň). Je tedy zřejmé, že Jih byl VELMI nespokojný.
- tři dny před inaugurací Lincolna vešel v platnost zákon, který zvedal tuto nechutnou a narovnou daň z 15% na 47,5% (!!!) což znaměnalo téměř 3x vyssí daň na zboží
- tuto válku Lincoln vyprovokoval tím, že přestože Severní Karolína jasně říkala, že nepřipusti další posilování cizích vojsk (Severu) na svém území a že posilování bude znamenat útok - tak Lincoln nařídil veliteli Fort Sumteru přesně to - což zažehlo válku (dnes se to běžně uvádí jako známý fakt v politických projevech: http://youtu.be/HWHtb7DUV9k?t=1m23s "Mr. Lincoln did not feel that he call out for the army, until Fort Sumter was attacked. Witch is why he ordered the commander of the Fort Sumter to do exactly that thing, witch the South Carolinians sayed that it would cause an attack." )
- "osvobození otroků" bylo pouze destabilizační válečnou praktikou, neb dalo svobodu POUZE otrokům, kteří nebyli na území pod kontrolou Severu (!) ... a aby toho nebylo málo, tak armáda Severu měla právo otroky konfiskovat (!) a užívat je pro válečné operace... Nevím jak Vy, já bych raději byl otrokem (i když pod lidmi jako Linconlova žena Mary to asi nebylo nic příjemného) než zemřel v nesmyslné válce...
- dokonce i když byly peníze zoufale potřeba na válečné operace během války, tak s nimi raději financoval své znovuzvolení pomocí firem, stavějících železnice a pod.
- válka Severu proti Jihu nebyla ani právně vyhlášena zákonodárným sborem, jen Lincolnem
- po dobu války Lincoln suspendoval základní práva (!)
- během války Lincoln uvěznil více jak 30 000 občanů Severu bez soudu i obvinění, pouze na základě podezření, že nepodporují tuto válku
- cenzoroval telegraf (něco jako první NSA)
- nechal dokonce deportoval senátora Clement L. Vallandighama z Ohája, protože vedl opozici proti Lincolnově daním
- nařídil vojákům, aby ovlivňovali voliče aby tito volili republikány (!)
- Lincoln zavřel stovky novin (!) a uvěznil (bez soudu, samozřejmě) jejich redaktory za to, že zpochybňovali válku
- při mučení zadržených se používaly pouta a věšení za zápěstí, nicméně v roce 1863 armáda vyvinula mučení vodou (pravděpodobně první verze waterboardingu), které se od té doby užívalo běžně (a nikdo proti tomu nezvedl hlas, ani Lincoln)
- Lincoln uvěznil poslance z Marylandu, protože zpochybňovali válku
- Lincoln užíval speciální vojenské "soudy" k potrestání těch, kteří nesouhlasili s válkou
- Svrchovaný soud nakonec rozhodl, že užití těchto "soudů", kde byl výsledek "vinen" zaručen, je protiústavní
- Lincoln s tím nejen že nepřestal, ale dokonce hrozil předsedovi Svrchovaného soudu uvězněním, když s ním tento nesouhlasil (mimo jiné na právo Jihu se odtrhnout, což podtrhává můj právní názor, že na to Jih právo měl - domnívám se, že Supreme Court by se mělo překládat jako Svrchovaný soud, neb Nejvyšší soudy má v USA každý stát sám)
- Lincoln nechal popravit 300 indiánů, kteří neměli ani s tím povstáním v Minesotě (po 10 min "soudu" s každým z nich) poté, co povstání skončilo (!) a aby z této masové popravy nebyl skandál, tak tvrdil, že popravených bylo "jen" 39...
- Lincoln nikdy neuznával rovnost negrů (jak je nazýval) a bělochů a opakovaně to uváděl ("There is a physical difference between the white and black races, witch I believe will forever forbid the two races living together on terms of social and political equality.")

Zrušení otroctví se ve všech státech kromě USA a Haiti událo bez násilí. Stát prostě vyplatil "majitelům" jejich otroky, zrušila se možnost nakupovat nové a tím to bylo vyřešeno. Např. i v Velké Británii měl biskup z Exteru měl 665 otroků za které dostal 12 700 liber.

Tedy Lincoln vládl jako diktátor pomocí dekretů, vedl válku bez jejího vyhlášení kongresem, blokoval přístavy aby vybral ty protiústavně neproporcionální daně, zmanipuloval USA aby akceptovali první daň z příjmu, zrušil (poprvé) podložení dolaru zlatem, znárodnil bankovní systém aby mohl tisknout peníze jak potřeboval, zavedl centrální banku v USA (předchůdce FEDu), atd.

Měl by být tedy dnes viděn jako to, co Abraham Lincoln opravdu byl - výjimečně brutální diktátor.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoralFox 18. 11. 2016 15:36

I respect this man for his domestic policy, he did a lot for the USA! http://bigpaperwriter.com/blog/abraham-lincoln-essay has some more facts about Abraham lincoln!
LoralFox
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků