Proč se vše vyrábí v Číně?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zyzzy 8. 4. 2013 02:03

Jack111 píše:Komu je dneska 19 let, bude pracovat ještě 50 let a 8 měsíců.

Pokud nepůjde studovat vysokou školu.
Jack111 píše:Průměrná mzdaje 32 621 korun.

No jo, pražák... Celorepublikový průměr = 25 101 Kč hrubého. Nehledě na to, že jde pořád jen o průměr a "drtivá většina Čechů vydělá ale mnohem méně!". Medián je 22 247 korun.

A pořád musíš něco jíst, někde bydlet, nějak se šatit apod.

Byl by nějaký odkaz ohledně těch čísel k 1% a 3%? Není těch 15 milionů suma, kterou musíš vlastnit, tedy mít naspořenou?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 4. 2013 05:20

Jack111 chce na jednej strane dávať iným výpovede a na strane druhej hovorí,aké ľahké je zarobiť 1000e v čase ked sa europa zmieta v kríze a v dlhu.
Tak podla Jackka má 19 ročný šetriť do 50ky,kde bude potom milionárom.Navyše ked tak spraví kazdy neviem z čoho potom bude fungovať ekonomika,ked kazdy bude šetriť na účtoch do 50ky.Takže bravo,komentár hodný 10 ročného chlapca.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 8. 4. 2013 08:20

icotech852 píše:ste hriesny a preto aj zomriete - vsetci.System padne,pretoze
- peniaze vyrabaju chamtivi a uprimne neveriaci ludia peniaze+urok
- peniaze korumpuju chamtivi a uprimne neveriaci ludia,ktori ich drzia umelo na svojich sukromnych uctoch a pri style vytlacene peniaze+urok potom chybaju v obehu co sposobuje to,co vidite okolo seba
- spolocnost vzdelavaju uprimne neveriaci ludia,ktori ludi klamu a ucia narody to,co im sposobuje v buducnosti utrpenie

sami ste si zato zodpovedni,lebo ked vam clovek ukaze cestu ako problem riesit ste nechapavi,debilni a podporujete system,ktory vas znesie do zahuby.


A jak to děláš ty a tvá paní? Nemáte peníze, živíte se vyšší energií. Když chceš na internet, tak se připojí přímo myslí, nebo počítač připojíš taky na tu vyšší energii... Protože jestliže ti chodí výplata nebo podpora, podílíš se na to stejně jako mi, prostí nevěřící debilové.

icotech852 píše:a specialne pre Trenta : ked skupim v 18.storoci vsetko obilie a spalim ho,vyvolam hladomor a vojny.Ibaze hlupaci si to neuvedomia a tak aj skoncia a tak skoncite aj vy - lebo ste nejednotni,hlupi a hriesni ako narod a ako ludstvo


A ty jsi sám a sám na to vyzraješ?


icotech852 píše:ja by som ti ten titul Prebornik zrusil v sekunde...

Ještě že nejsi admin. To už bychom měli buď ban, nebo titul "diverzant". Ten titul dostaneš na základě počtu příspěvku ve fóru.

icotech852 píše:
Zyzzy píše:Nějak mám pořád pocit, že si myslíte, že všichni, kdo mají "ten správný" žebříček hodnot, musí být nutně věřící.

clovek bez silnej viery (cize neveriaci alebo ateista) sa da velmi lahko zlakat na zle chodnicky a sposobit tak utrpenie inym


A zase jsme u toho, o čem jsem mluvil asi před 4 dny. Na základě čeho nás soudíš?

Víš ono je možná docela jednoduché přijít k nějakému majteku. Dostaneš nějakéty peníze od rodiny, pořídíš si nemovitost, kterou za čas zplatíš. Pak taky něco můžeš zdědit... dokonce také nějakou nemovitost, či více a pak se ani nenaděješ a jsi relativně bohatý. A teď si představ ten doom, kdy bych zdědil sbírku vzácných známek. Jsem bohatý. Hlavně v očích těch, kteří mají méně. A je to v piči. Jsem zkažený, nevěřící, nepřejícný a ještě se možná dostanu do těch top boháčů světa. A výplatu budu mít jen 18 tisíc v čistejch na dřevo. Poraď, jak mám vylepšit svůj kádrový profil před těmi, co mají méně? Nebo neměl bych se vlastně stydět?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 4. 2013 10:53

Zyzzy: Taky se může odstěhovat do zahraničí a nebo začít dřív než v devatenácti.

Je to Praha. Žiju tu, tak to beru podle toho. Každý tu může být. Od žádný díry v republice to není daleko a nepotřebuješ ani jiný jazyk. Není to jako odjet do USA.

Je skutečně potřeba je mít. Taky jsem nepsal, že do 1% se takový člověk dostane. Psal jsem o 3%, kde bude stačit méně než 15 milionů. Kolik přesně nevím. Navíc těžko očekávat, že naspořené peníze nic nepřinesou. To by člověk musel být dement.

Důležitá poznámka. Psal jsem, že se tam může dostat skoro každý. Ta možnost je docela reálná. No když má někdo prioritu koupit si každý třetí rok nové auto, tak to bude mít o něco těžší.

icotech852: Jenže to se nikdy nestane. Lidi mají různé cíle a někdo prostě nechce patřit k té "elitě boháčů".
Argument co by kdyby každý, je hodný desetiročního kluka ;-) Doma jsi taky rodičům tvrdil, že se učit nebudeš, protože kdyby to dělal každý, všichni by šli na vysokou a kdo by šel na učiliště? Všichni se tak chovat nebudou, ale tu možnost tu maj.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 4. 2013 11:39

trent píše:A jak to děláš ty a tvá paní? Nemáte peníze, živíte se vyšší energií. Když chceš na internet, tak se připojí přímo myslí, nebo počítač připojíš taky na tu vyšší energii... Protože jestliže ti chodí výplata nebo podpora, podílíš se na to stejně jako mi, prostí nevěřící debilové.

^^ ja som nepovedal,ze nemame peniaze a ze sa zivime vyssou energiou,iba som povedal,ze ludia system nechcu ozdravit a je nastaveny tak,aby padol.Cize nejedna sa o nahodu ale o umysel.

A zase jsme u toho, o čem jsem mluvil asi před 4 dny. Na základě čeho nás soudíš?

Víš ono je možná docela jednoduché přijít k nějakému majteku. Dostaneš nějakéty peníze od rodiny, pořídíš si nemovitost, kterou za čas zplatíš. Pak taky něco můžeš zdědit... dokonce také nějakou nemovitost, či více a pak se ani nenaděješ a jsi relativně bohatý. A teď si představ ten doom, kdy bych zdědil sbírku vzácných známek. Jsem bohatý. Hlavně v očích těch, kteří mají méně. A je to v piči. Jsem zkažený, nevěřící, nepřejícný a ještě se možná dostanu do těch top boháčů světa. A výplatu budu mít jen 18 tisíc v čistejch na dřevo. Poraď, jak mám vylepšit svůj kádrový profil před těmi, co mají méně? Nebo neměl bych se vlastně stydět?


nehovoril som o tom,ze ten kto pride k peniazom takym stylom akym si spomenul je hriesny,ale hovoril som o korupcii a o umelom drzani uz ukradnutych penazi v danovych rajoch.
Teraz vladne na slovensku jeden hit zvany exekucia - dlzis 10e poistovni? exekucia - zaplatis 140e exekutorovi - cize system a mestska kasa sa plni z penazi ludi,ktori peniaze nemaju - je to vyholenie obyvatelstva.

-- 8. 4. 2013 12:44 --

Jack111 píše:No když má někdo prioritu koupit si každý třetí rok nové auto, tak to bude mít o něco těžší.

chapem ako to myslis,ale kebyze si majitel autobazaru hovoril by si zase inak - bol by si rad,ze takito ludia ti daju moznost zarobit
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 8. 4. 2013 12:59

Jack111 píše: Je to Praha. Žiju tu, tak to beru podle toho. Každý tu může být. Od žádný díry v republice to není daleko a nepotřebuješ ani jiný jazyk.

No když má někdo prioritu koupit si každý třetí rok nové auto, tak to bude mít o něco těžší.

To jsou typy výroků, které myslím přispívají k averzi vůči Pražákům. Zní to povýšenecky a jsou úplně odtržené od reality, kdy mnoho lidí žije tzv. "z ruky do huby".
Tato rétorika je taky často typická pro lidi s nadprůměrnými příjmy. Patříš k nim?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 4. 2013 13:12

Oproti stejně kvalitnímu Němci mám podprůměrný příjem (z hlavní práce). Bohužel jsem na jazyky levej a línej. Umím jen anglicky a rusky. Německy neumím a nemám odvahu tam třeba na dva roky vycestovat, abych se ji naučil. Nebojím se ovšem přiznat, že je to jen moje chyba a za následky (nižší příjem) si mohu jen já sám.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 8. 4. 2013 14:24

Bylo by dobré asi vycházet z průměru u nás a ne z průměru v zahraničí. To bychom se dostali do situace, kdy "státní" lékaři chtěli prchat za lepším do zahraničí, protože chtěli zahraniční platy. I já bych bych byl v tomto úhlu pohledu podprůměrně placen, ale kdo ne? V porovnání třeba s našimi západními sousedy.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 4. 2013 14:25

j.bat sa na peniaze,hlavne ze je robota....
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 8. 4. 2013 18:18

Jack111: Takže stačí vysvětlit čínskému dělníkovi, že jeho životní úroveň je jen jeho chyba a může si za to sám...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 4. 2013 19:56

Blbe se narodil. Muj priblem to fakt neni. Tak ci?
Kazdy nemuze byt mezi nejbohatsi 10% populaci. Cinsky delnik ma na takove ceste asi dost prekazek. Ale uprimne. Vubec me to nezajima. To je jeho vec a jeho problem. Co me bohuzel musi zajimat (treba kvuli volbam), jsou moji spoluobcane. A temer vsichni v cr tu moznost na zacatku zivota dostali.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 8. 4. 2013 21:09

Zyzzy píše:Ještě k té "finanční stávce" - což takhle přejít na jiné peníze, které nemá nikdo "pod palcem"? V roce 2009 vznikla virtuální měna Bitcoin.
http://www.weusecoins.com


Obávám se, že z Bitcoinů se stala celkem výnosná hra. (http://technet.idnes.cz/bitcoin-virtual ... ternet_pka)

Díky prudké turbulenci jejich hodnoty je to nejspíš ještě adrenalinovější záležitost než burza.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 8. 4. 2013 23:30

Už jsem s bitcoiny několikrát platil. Momentálně jde možná o bublinu, ale myslím, že svou budoucnost tato měna díky svým výhodám má.

-- 9. 4. 2013 00:48 --

Jack111 píše:Ale uprimne. Vubec me to nezajima. To je jeho vec a jeho problem. Co me bohuzel musi zajimat (treba kvuli volbam), jsou moji spoluobcane.

Je mi smutno, když u lidí vidím takový přístup... :-(
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 4. 2013 05:26

To je práve ten pristup,ktorý ničí spoločnosť a vyvoláva nenávisť.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 9. 4. 2013 08:18

Zyzzy píše:Už jsem s bitcoiny několikrát platil. Momentálně jde možná o bublinu, ale myslím, že svou budoucnost tato měna díky svým výhodám má.


Nedá se to vyloučit.

Má ale také spoustu nevýhod - a to i na první pohled hůř viditelných

Například díky omezené emisi jí hrozí deflace spojená spirálou s přirozenou snahou vlastníků tu měnu nevyužívat jako platidlo, ale jen jako komoditu s rostoucí hodnotou, v níž se dá zhodnotit jiná měna.

Uvidíme, co převáží.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků