Proč Řecko nechce Makedonii?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod cross182 25. 10. 2009 17:32

Zdravím,
dělám seminární práci o EU a mám na starost Kandidátské státy.
Nechci to mít špatně, tak se chci zeptat tady.
Já to pochopil tak, že část řecka se jmenuje Makedonie - jde o jednu z největších částí Řecka a proto se řekům nelíbí, že by měl být stát s názvem "Makedonie", a proto musí zatím používat označení "Bývalá jugoslávská republika Makedonie".

Taky jsem se dočetl, že Makedonie byla ještě nějaká územní oblast v dávnější historii.

Jsem z toho dost zmatený, může mi to prosím někdo vysvětlit jako "pro blbce"?
cross182
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 25. 10. 2009 19:23

Ahoj Cross, nebuď zmatený a gugli: Makedonia a Řecko(či a)vztahy! ta máš všechno...
volný.cz/makedonija/diskuzija
europeum.org
Wikipedia.infostar/v/ve/vergina sun.html...atd. Je toho tam hafo , hned na první stránce, nauč se hledat a využívat Infa na Netu,...jinak se mi ozvi na SZ, držím palec. Tulák Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 10. 2009 11:11

Pokud se nepletu, tak o Makedonii jsme se všcihni učili už v dějepise na ZŠ...Píšu to proto, protože nechápu ten zmatek a údiv ohledně Makedonie.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 26. 10. 2009 16:52

Abych to zkrátil, tak moderní region Makedonie se rozkládá na území Řecka, Makedonie (FYROM), Bulharska a Albánie. Největší část leží v Řecku.

Starověké Makedonské království se ale rozkládalo prakticky pouze na území dnešního Řecka, a proto Řekové nevidí důvod, aby se Makedonie jmenovala Makedonie, když oblast Makedonie leží na severu Řecka a ne v "Makedonii"
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cross182 30. 10. 2009 18:11

Dobře, díky za rady :)
Příspěvek od Martyho mi to dost vysvětlil :) Našel jsem si pár map na googlu a už to chápu :)
cross182
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků