Budoucnost Evropské unie

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jáká by měla být EU?
1)Společenství demokratických států 10 %  62%  [ 10 ]
2)Federální superstát 6 %  37%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 16

Odeslat příspěvekod sir_joseph 7. 2. 2009 09:23

jasné společenství demokratických států.. přece jen je v evropě hodně nacionalistů :)
sir_joseph
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 2. 2009 10:24

Odpovím na 1) i 2) najednou. Je mi jedno jaký osud bude mít EU, ale nechtěl bych, aby ČR byla její součástí. Jsem pro vystoupení z unie, i v referendu jsem byl proti členství a můj názor zůstal nezměněn. Nevýhod je spousta, nemá asi smysl je tu vyjmenovávat.
Nemám nic proti spolupráci evropských států, ale EU ničí jedinečnost každého státu a snaží se všechny obyvatele těchto států nahradit šedivými a průměrnými pseudoevropany. Pseudoevropan bez minulosti a bez budoucnousti svázán pseudopravidly z Bruselu 8-S

Pokud tam nadále budeme (a vypadá to tak), potom obě možné varianty jsou špatné. Slabost kompromisu tomu říkám a EU byla a vždycky bude o slabých kompromisech...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 8. 2. 2009 19:22

Čech bydlí v evropském domě. Má svůj byt, je v jeho soukromém vlastnictví a je jeho suverénním pánem. Může si rozhodovat, zda si koupí takovou a takovou a takovou televizi, takovou a takovou postel do ložnice. Může si určit, v kolik hodin bude chodit spát a co si bude vařit a co bude jíst. Rozhoduje suverénně o svém osudu.

Najednou však jednoho ze sousedů napadne, že bychom mohli vytvořit jedno Společenství evropského domu a o všem rozhodovat společně. Soused Němec má větší byt, bude mít tedy v Domovní radě mnohokrát větší hlasovací právo než Čech (Čech bude mít tři procenta). Odstraníme dveře mezi byty a každý vlastník bytu bude moci chodit do jiného bytu.

Domovní rada se shodne, že je třeba harmonizovat nábytek v bytech, proto, aby když přijde do cizího bytu přespat někdo jiný nebo přijde na návštěvu, tak se mu tam musí líbit a český vkus by ho urážel. Němec s Francouzem, Belgičanem prosadí, že všechen nábytek bude černý, Irovi, Čechovi, Polákovi se to sice nelíbí, ale jsou přehlasováni. Ekologického Rakušana napadne, že je ekologické koupat se jenom jednou týdně, aby se šetřila voda a teplo. Jeho návrh prošel také proto, že se před tím domluvil s Němcem na tom, že mu pomůže prosadit černý nábytek. A tak v Evropském domě se mohou lidé koupat jenom jednou týdně.

Štíhlý Holanďan se již nemůže dívat na obtloustlého Čecha a Němce a navrhne, že by se všem nájemníkům měli zdarma distribuovat jablka a měla by se zlepšit strava, na což budou muset všichni povinně přispívat ze svých rodinných rozpočtů. Zakážou se bůčky a bifteky a na to bude dohlížet domovní komisař pro zdravou výživu. A jelikož se zrušili dveře mezi sousedy a někteří sousedi rádi pojídají česnek a cibuli, rozhodne se domovní rada, že česnek zakáže, protože nevoní a navíc může ve střevech nájemníků způsobovat větry, které jsou příčinou globálního oteplování v domě.


zdroj: http://www.euportal.cz/Articles/4082-sd ... linku.aspx
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 2. 2009 20:21

Chichi: Který debil by nechal odstranit dveře, když jeho sousedi jsou lidé z východní Evropy?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 8. 2. 2009 20:30

ten ktery ziska moc nad jejich vlastnim bytem
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 26. 6. 2010 05:57

Chichi píše:Čech bydlí v evropském domě... Soused Němec má větší byt, bude mít tedy v Domovní radě mnohokrát větší hlasovací právo než Čech

Ako malé národy sme vždy patrili do niejakého spoločenstva a z doterajších "kamarátstiev" je EÚ najliberálnejšie.
Rozlohou a počtom obyvateľov na úrovni Rakúska ,Belgicka, Holandska, Švajčiarska, Portugalska.Oproti menovaným sme ovšem najmladšie štáty.Ak sa dokázali presadiť v európskom,aj svetovom merítku,bola to ich zásluha.
Bohužiaľ,my sme pol storočia (ak rátam aj obdobie II.sv.vojny) štátne, národne, samosprávne, ekonomicky neexistovali.Pre ostatnú Európu sme boli len súčasť veľkej červenej machule na polovici európskej mapy.
Ja si myslím,že najhoršie máme za sebou.
Ekonomicky bolo najhoršie obdobie v 90-tych rokoch.Vtedy v krátkom čase vystúpali ceny tovarov na úroveň západnych krajín,ale naše platy liezli nahor hodne pomaly (momentálne dokonca stagnujú).Určite sa pamätáte na reči politikov ... utiahnite ešte opasky,za rok - za dva bude lepšie,potom ešte pridali perspektívne niejakých 5 rokov a tak tu šlo stále.
Takže hádam je to momentálne na nás,ako sa "chytíme". Čo nevidieť príde doba,keď pre zahraničných investorov prestaneme byť s našou cenou práce zaujímaví a vtedy to bude už len na nás.
Nie tak ?!?
:oops:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 6. 2010 14:50

Souhlasím. To samé platí i na nás. Nevím, jak je to u vás, ale u nás se bohužel lidem nechce moc makat. Né ve smyslu chodit do práce(i když to také), ale spíš se zlepšovat a vytvářet nějaké hodnoty.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 26. 6. 2010 17:33

Áno ... ľudia málo pracujú na sebe.
Sme mnohokrát schopní pracovať systémom ... dajte mi niejakú robotu a já ju rád urobím.Ale ak robota nie je,tak sa zložia ruky do lona.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 13. 3. 2011 15:07

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zahranicni-politika/170303.aspx Jde to s námi od desíti k pěti. Já chci vystoupit! Toto už snad přeháněji, Islamizace evropy za podpory EU, děkuji nechci. Demagogický a zvrácený Islám tu nechci ani vidět. Nikdy bych za normální situace nevolil extrémisty z DSSS, ale pokud si mám vybrat jestli DSSS nebo Islám, rozhodně DSSS.
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 13. 3. 2011 21:09

EU je dnes na rozcestí, osudovém rozcestí. Má dvě možnosti, být silnou Evropou nebo seskupením rozhádaných států. Problém EU je v tom, že je to světadíl dílčích ekonomik s výraznou historickou zkušeností. Bohužel i tady platí, že se jedná o zkušenosti negativní i pozitivní. Dosavadní vývoj vede ke krizi, protože se ukazuje, že velkým hráčům jde o udržení dosavadních praktik na úkor nových členů. Filosofie vstupu do EU byla v tom, že kdo chce vstoupit, tomu se kladou podmínky. Dnes sami vidíme výsledky na vlastní ekonomice, kdysi vývozce cukru cukr za drahý peníz dováží, stagnace chmelařství, dovoz 40 % vepřového masa, omezené limity pěstování vinic atd. O dotacích zemědělské výrobě nemluvě. Likvidace zemědělství a ovocnářství je evidentní. To není zkušenost jen ČR a navíc jsou členové, kteří si žili nad poměry/Řecko/ a dnes by celá EU měla řešit daný malér a nejde jen o Řecko. Nelze se divit, že tzv. východní zóna má vážné výhrady, postavení postkomunistických zemí není výsledkem představ těchto zemí, ale výsledkem spekulací velkýh hráčů tohoto turnaje o přežití. Zakládající členové kdysi tzv. Evropského hospodářského společenství prostě chtěli řešit své nastávající problémy na úkor někoho jiného, jenomže jejich bankovní elity a politické ambice prostě přerostly možnosti, o odměnách představitelů EU raději ani nemluvit. To vše přivedlo EU na rozcestí, buďto původní hráči rozdají nově "necinknuté" karty a bude společné řešení, nebo světová ekonomika dosavadní cestu EU překope.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 3. 2011 22:27

Myslím, že původní hráči nebudou mít moc touho rozdávat necinknuté karty. EU prostě moc nevěřím.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 30. 5. 2011 15:22

po te co jsem poznal aspon co se tyce cesek jak jsou bezcitni a namysleni a cesi s prehnanym sebvedomym a lhari, preju tzv. zapadnim svetu uz jen zkazu, na to byt silnym kontinentem, nema. uz davno rikam, jak zacala ta fin. krize, ze tahle nesnesitelna situace, jednou vyjde na venek, vsak i do ted jsem si rikal, jak to ze jeste tenhle system nezkolaboval a lide nejdou venku demonstrovat za dustojny zivot a svobodu vyjadrovani, no cesko, je pasivni, protoze je line, umeji jen narikavat, ackoliv jine za totez kritizujou, no snad se nejake revoluce prenese i sem.

http://www.ct24.cz/ekonomika/125603-spa ... pske-leto/
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 15. 6. 2011 21:47

presne to co napsal pampuch_sk | 15. 06. 2011 12:44 | tady http://www.zive.cz/bleskovky/google-pub ... comments=1
jsem si davno pomyslel uz i ja, dyt proc, ty jizni a pry uvodne vyspele staty eu, propadaji? protoze zacali zit jen z turistu, a skoro nic nedelali, kdyz tam neni zima, tak ani neni treba tolik pracovat jako tady aby clovek mel uvnitr teplo, tam se da zit i v chatrci, tak jak je prislovi, v lete ital tanci a v zime odpociva.
tak ted at recko prodava vsechny sve zeme soukromnikum, spanelsko pouste pro stavby casin a italie bordel na kazdem rohu.
jinak jsem si vsiml ze i cesko spis si stavi zamenstavani ve poskytovani sluzeb, kde kazdy jen dela ze dela a i to nedela s nadsenim. tak to brzo ne jen dopravari tu vyjdou a budou svalovat vinu na politiky.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků