Entropa

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Co si myslite o vyobrazeni Evropy jako Entropa
Genialni dilo 3 %  13%  [ 3 ]
Prekvapilo, pobavilo 11 %  47%  [ 11 ]
Prilis provokujici 1 %  4%  [ 1 ]
Nevkusne, ostuda 6 %  26%  [ 6 ]
Nemam vlastni nazor, nezajimam se 2 %  8%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 23

Odeslat příspěvekod 4honza 14. 1. 2009 21:29

Tak, co rikate na Entropu jako karikaturu stereotypu Evropy?
Nazory se ruzni - ktery stat se nejvice povedl?

http://www.eu2009.cz/cz/news-and-docume ... anit-5632/
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 1. 2009 23:42

Prekvapilo, pobavilo :) ... jen tak dál :-)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2009 00:55

Urazilo. Pár vyobrazení se mi líbí (Švédsko, Dánsko, Polsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Portugalsko), k většině mám neutrální názor, nelíbí se mi a nebo jsem to nepochopil (Finsko, VB, Estoni, Francie, Slovinsko, Belgie, Kypr, Malta, Litva, Rumunsko, Lotyšsko, Nizozemí, Irsko, Slovensko) ale u pár Černý podle mě přestřelil (Lucembursko, Řecko, Rakousko, samozřejmě Bulharsko, Španělsko).
Co se mi líbí, jak je to pohyblivé :-D
Nápad dobrý, zpracování o trochu horší. Černý svým chováním ale dílo hodně srazil.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2009 01:57

Rakousko rulez. 10milionů magorů :D :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 15. 1. 2009 19:23

Když jsem zjistil, že autorem je ten slavný umělec, který přemaloval sovětský tank (Památník sovětským tankistům!) na růžovo, tak nemůžu očekávat nic jiného než co se stalo - ostudu.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 1. 2009 19:24

evropa nezna nadsazku a vtip, smutne...
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 15. 1. 2009 19:26

Ale zná, jenom by to nemělo překročit hranice dobrého vkusu ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jony 15. 1. 2009 21:32

tak pokud je pravda, co bylo v reportáži TV Nova v televizních novinách, tak je to teda velký průser a asi bych to nechal zrušit....
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2009 21:54

Nevim, co vysilali na Nove, protoze ji sleduji vetsinou jen omylem. Ale tem je dobra kazda senzace ...

Me se ta mystifikace, ze to vyrabeli smysleni umelci ze zemi sedmadvacitky libila, neberu to jako podvod. A Entropu beru jako spravnou provokaci.

Pokud nekoho neco z toho urazi, tak to spise beru tak, ze bylo pichnuto do vosiho hnizda a je to vec, ktera je v danem state citlive a nevyresene tema (napr. ten uherak v madarske trikolore).

Chapu argument, ze pro nekoho to muze byt nevkusne, mozna se to i nehodi jako "oficialni" plastika ci logo. Ale svuj ucel castecne splnila pred oficialnim prezentaci, protoze vzbudila emoce, diskuse a kontroverzni nazory. Takze se trefila do ziveho a neni to jen politicky korektni dilo, ktere nikoho nenadchne, ani neurazi. Jinak je zajimave, ze nejvice sympatie vzbudila v UK :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 1. 2009 21:54

No mně se právě zdá, že se jedná pouze o mediální obraz Evropy jak ho zná Česká republika. Proto to nepochopení ze strany ostatních zemí. Protože když se řekne název dané země, tak si opravdu představím to co je tam vyobrazeno. :D
Mně osobně se to líbí jako recese, ale opravdu by bylo lepší kdyby se na tom podíleli umělci každého státu. Ale pak by to určitě pro mně nebylo tak vtipné....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2009 22:02

To, ze je to nas obraz o ostatnich zemich Evropy je docela pravda, i kdyz nektere asociace jsem bez cteni brozury hned nepochopil. Ale nebrani to cizincum se zamyslet nad tim, jaky je jejich pohled.

Mimochodem idea ruzoveho tanku mi take pripadala jako dobre provokativni vyjadreni toho, ze SSSR nas musel osvobodit dvakrat a ten tank c.23 nam rikal, ze za 23 let tu jsou znovu :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod mareq0 15. 1. 2009 22:39

A kdybych na pražský orloj červeným sprayem načmáral Cassio tak se ti bude taky líbit? :D Mně teda ne, podle mě jde o vandalství a neúctu k historii. Umělec má tvořit ne ničit.

Kdybych byl Bulhar, tak si myslím o Češích že je to národ hovádek :D Asi to tak nakonec i bude ;-) 8-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2009 22:48

Orloj ma precejen historickou hodnotu a je to umelecke dilo samo o sobe.

Tank je kus zeleza, navic uz v pripade samotneho tanku se jednalo o mystifikaci, protoze se nejednalo o tank, ktery by vubec Prahu osvobozoval.

Puvodne mel tank symbolizovat osvobozeni CSSR (symbol tanku jako osvobozeni je ovsem trochu divny, ale budiz), ale pro dost lidi taky symbolizoval okupaci.

A Cerny se s tim vyporadal po svem. Mozna tim pro nekoho zneuctil pamatku tech, kteri padli ve druhe svetove, ale pro jine ta pamatka byla znicena uz v roce 68.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2009 23:26

Viděli jste to? To byla ostuda! Lhali schválně, ještě jim to přišlo vtipné. Pak se tam všichni omlouvali, vysvětlovali, no prostě trapas.
Nesplnil zadání, lhal a ještě se tím chlubí, politici to musí nějak obhajovat, žehlit, aby to nebyla ještě větší potupa. To je pěkná známka. Fakt povedený...
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 1. 2009 23:31

rozhodne budu radsi, kdyz se bude na ceske predsednictvi vzpominat jako na precednictvi zeme, ktera neustale provokovala, nez aby to bylo jako v pripade Slovinska, kdy vetsina lidi ani nepostrehla, ze predseda.
jannnn
Přeborník

Další stránka