11. září 2001 WTC

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Proč se zřítili mrakodrapy WTC 11. září 2001?
Dvojčata WTC i budova WTC7 se zřítily kvůli požáru 19 %  51%  [ 19 ]
Byla to řízená demolice 18 %  48%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 37

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 11. 2009 23:40

Moc pěkné, chválím a valím bulvy, no přihodím Vám ještě jeden probléma nikdo neví, co byli schopný si Arabáci propašovat, či vzít sebou do letadel, he a teď mudrujte dál, akademici...i ten Termit i ty výbušniny, že...Kdo umí unést tolik letadel, ten taky umí dostat cokoliv na jejich palubu, hej...Ogden serž od Rogers Rangers...
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod par 3. 11. 2009 08:52

Stoura 1 píše:Teplo z prostředka musí musí projít metrem nosníku o průřezu 0,1 m. Odvede tedy za těchto podmínek jedním koncem 80*800*0.1/1= 6400 W, - to je asi výkon 4 varných konvic nebo většího krbu.
S tvým výpočtem souhlasím. (snad jen to že tepelná vodivost je značně zavislá na teplotě) Já ti chtěl vysvětlit něco jiného. Podívej vyšli ti 4 konvice nahoře, 4 dole. Dejme tomu že ti konvice ohřeje 1,25 l za minutu, všechny 10 l za minutu. Zkus si pod kotlíkem rozdělat ohen tak aby ti vyprodukoval 10l vařcí vody za 1 minutu. Zkus si dát ten ohen o 1m vedle.
Jen jsem ti chtěl vysvětlit že vedení tepla je gradientní záležitost. Tam kde je gradient, k vedení dochází, dam kde není ne. Navíc je problematický i ten přestup tepla ze vzduchu na nosník. Pokud tam bude teplý vzduch stát a rozdíl teplot 50C, může být přenos tapla ve Watech zanedbatelný. Když ten vzduch rozhýbeš, můžou se hodnoty přenosu 10x i 100x zvětšit.

Myslím si že pokud nejde vzít prostředí požáru za izolovanou soustavu a energie mohla utíkat kdekoliv (kde byl příznivý gradient), nemají tvé energetické výpočty smysl, ale klidně pokračuj.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod par 3. 11. 2009 09:03

Marcel Kudlvasr píše:Moc pěkné, chválím a valím bulvy, no přihodím Vám ještě jeden probléma nikdo neví, co byli schopný si Arabáci propašovat, či vzít sebou do letadel, he a teď mudrujte dál, akademici...i ten Termit i ty výbušniny, že...Kdo umí unést tolik letadel, ten taky umí dostat cokoliv na jejich palubu, hej...Ogden serž od Rogers Rangers...

Myslíš to množství vojenského nanotermitu o kterém mluvý Harrit.
http://www.youtube.com/watch?v=TNBAMAgM3OA
Zkus popřemýšlet ty jak se dostalo ze skládů armády na letadla, mám strach že při nosnosti letadel to bude oříšek.

A ještě ti přidám jeden logický problém. Jak se dostal ten nanotermit z wtc1 a 2 na wtc7.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 09:11

par píše:Zkus si vzít stopky a změř si délku pádu.

Zkusil jsem. Vyšel jsem třeba z tohohle videa: http://www.youtube.com/watch?v=oCSXco-bPNo
Pád začíná mezi 1 a druhou sekundou, dopad nastane podle mne po 20. sekundě.
druhá věž: http://www.youtube.com/watch?v=M6f9Jpfz1Vo
Začátek v 1:57-1:58, zhruba ve 2:11 mizí vše za budovou, dopad odhaduji o sekundu později.
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 10:00

par píše:S tvým výpočtem souhlasím. (snad jen to že tepelná vodivost je značně zavislá na teplotě)

Zas tak značně ne. A ocel má o dost nižší tepelnou vodivost než čisté železo, takže je možné, že přenášený výkon jsem dokonce přecenil.

par píše:Podívej vyšli ti 4 konvice nahoře, 4 dole. Dejme tomu že ti konvice ohřeje 1,25 l za minutu, všechny 10 l za minutu. Zkus si pod kotlíkem rozdělat ohen tak aby ti vyprodukoval 10l vařcí vody za 1 minutu. Zkus si dát ten ohen o 1m vedle.

Pokud je oheň o 1 m vedle, začne záviset na několika dalších faktorech:
*Plošné velikosti toho ohně
*směru proudění vzduchu (a spalin)
*pokud budou plameny dost teplé, tak i na jejich teplotě (přenos sáláním)

par píše:Jen jsem ti chtěl vysvětlit že vedení tepla je gradientní záležitost. Tam kde je gradient, k vedení dochází, dam kde není ne. Navíc je problematický i ten přestup tepla ze vzduchu na nosník. Pokud tam bude teplý vzduch stát a rozdíl teplot 50C, může být přenos tapla ve Watech zanedbatelný. Když ten vzduch rozhýbeš, můžou se hodnoty přenosu 10x i 100x zvětšit.

Z videí to nevypadá, že by tam vzduch stál - byla rozbitá část oken a foukal vítr.

par píše:Myslím si že pokud nejde vzít prostředí požáru za izolovanou soustavu a energie mohla utíkat kdekoliv (kde byl příznivý gradient), nemají tvé energetické výpočty smysl, ale klidně pokračuj.

Úniky tepla bych právě rád spočítal.

Prozatím jsme se dostali k tomu, že 1 nosník, rozpálený uprostřed na 800°C je schopen odvést asi 10-15 kW, když bude v okolních patrech obložen vrstvou ledu. To je za hodinu tepelná energie, kterou v sobě obsahuje asi 1kg uhlovodíkového paliva.Pokud by se palivo dokonale využilo, stačilo by na udržování teploty 800°C 50 nosníků jádra po dobu 1 hodiny pod 100 litrů petroleje a asi 1000 kubíků vzduchu.

Je to jen příklad, snažím se vypočítat energii, její jednotlivé složky nějak vyčíslit. Zatím jsem neřešil tepelnou kapacitu materiálu.
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod par 3. 11. 2009 10:13

Stoura 1 píše:
par píše:Zkus si vzít stopky a změř si délku pádu.

Zkusil jsem. Vyšel jsem třeba z tohohle videa: http://www.youtube.com/watch?v=oCSXco-bPNo
Pád začíná mezi 1 a druhou sekundou, dopad nastane podle mne po 20. sekundě.
druhá věž: http://www.youtube.com/watch?v=M6f9Jpfz1Vo
Začátek v 1:57-1:58, zhruba ve 2:11 mizí vše za budovou, dopad odhaduji o sekundu později.

Dobře, já jsem to před lety měřil z nějakého záznamu myslím BBC. A vyšlo mě 10-12. Asi nebyl nejlepší nápad vybrat si nějaká 2 videa. Opravdu jsi si jist tím co povídáš. Nepotřebuješ nějaký rozptyl kvůli prachu.

Kdyby jsi věřil zprávě NIST (věříš?). Pohli by jsme vyjít z jejich hodnot.
http://wtc.nist.gov/pubs/factsheets/faqs_8_2006.htm
(6. otazka), ktera vychází z seismických údajů
http://911research.wtc7.net/wtc/evidence/seismic.html
a mluví o 11s pro wtc1 a 9s pro wtc2.

Jinak bych ještě upozornil na vytékající roztavený kov zřejmý z jednoho videa. NIST zpráva tvrdila že jde o hliník z letadla. Po té co někteří lidi začali upozornovat na žlutou barvu vytékaného kovu oproti stříbrné hliníku. NIST tvrdila že jde o hliník s příměsí nečistot, ale nikomu se ten žlutý hliník s příměsí nečistot mepodařilo vyrobit.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 10:39

par píše:Dobře, já jsem to před lety měřil z nějakého záznamu myslím BBC. A vyšlo mě 10-12. Asi nebyl nejlepší nápad vybrat si nějaká 2 videa. Opravdu jsi si jist tím co povídáš. Nepotřebuješ nějaký rozptyl kvůli prachu.

Rozptyl tam samozřejmě je a to v sekundách. Uvedl jsem, že je to jen můj odhad, jiní pozorovatelé mohli mít jiné odhady.

par píše:Kdyby jsi věřil zprávě NIST (věříš?). Pohli by jsme vyjít z jejich hodnot.
http://wtc.nist.gov/pubs/factsheets/faqs_8_2006.htm
(6. otazka), ktera vychází z seismických údajů
http://911research.wtc7.net/wtc/evidence/seismic.html
a mluví o 11s pro wtc1 a 9s pro wtc2.

Tu zprávu považuji za dost odfláknutou a v mnoha směrech nepřesnou.

par píše:Jinak bych ještě upozornil na vytékající roztavený kov zřejmý z jednoho videa. NIST zpráva tvrdila že jde o hliník z letadla. Po té co někteří lidi začali upozornovat na žlutou barvu vytékaného kovu oproti stříbrné hliníku. NIST tvrdila že jde o hliník s příměsí nečistot, ale nikomu se ten žlutý hliník s příměsí nečistot mepodařilo vyrobit.

[/quote]
Hliník je IMHO nesmysl. Testoval někdo hypotézy, že by to mohla být třeba mosaz, nějaká slitina mědi nebo čistí měď (mohli tam mít třeba nějaký elektromotor), nebo něco jiného? Proč se všichni upnuli na hliník?
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod par 3. 11. 2009 10:48

Stoura 1 píše:Tu zprávu považuji za dost odfláknutou a v mnoha směrech nepřesnou.
Dobře a jak se díváš na získání času z seazmických údajů.
Poslouchej, nemáš s tím trochu problém, protože se jedná, opomeneme-li tu první zprávu která je mnohem horší, o jediný zdroj oficiálních informací o pádu? Není to trochu divné?
Stoura 1 píše:Hliník je IMHO nesmysl. Testoval někdo hypotézy, že by to mohla být třeba mosaz, nějaká slitina mědi nebo čistí měď (mohli tam mít třeba nějaký elektromotor), nebo něco jiného? Proč se všichni upnuli na hliník?

Toho kovu je docela dost. Asi tam nic jiného, z čeho by šlo získat tolik rožhaveného kovu, který má takovou teplotu tavení, aby ho roztavilo letecké palivo, nebylo. V konspiračních teoriích to slouží jako důkaz přítomnosti termitu.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 11:31

par píše:Dobře a jak se díváš na získání času z seazmických údajů.
Poslouchej, nemáš s tím trochu problém, protože se jedná, opomeneme-li tu první zprávu která je mnohem horší, o jediný zdroj oficiálních informací o pádu? Není to trochu divné?

Neviděl jsem ty seismické údaje, takže je neumím posoudit.
Chabou úroveň zpráv si vysvětluji Parkinsonovými zákony - takhle důležitou zprávu přece nebudou psát technici, kteří věcem rozumí, ale spíšou ji hlavouni, kteří mají odbornost danou svou funkcí. Změnu nepčipustí, protože by přiznali své selhání. Ale to je má čistě soukromá hypotéza. Koneckonců: podívejte se do Feynmanovy zprávy o NASA, podle mne se velké organizace zase tolik neliší.

par píše:Toho kovu je docela dost. Asi tam nic jiného, z čeho by šlo získat tolik rožhaveného kovu, který má takovou teplotu tavení, aby ho roztavilo letecké palivo, nebylo. V konspiračních teoriích to slouží jako důkaz přítomnosti termitu.

No - myslím, že třeba větší bronzová plastika, zdobící honosnou kancelář by stačila. Barva roztavené bronze kolísá mezi červenou a žlutou, teplota tání je kolem 1000°C (záleží na složení, může to být i o dost méně) Ale je to jen má spekulace. Přikládám obrázek odlévání bronzového zvonu (teplota při lití je ale o stovky stupňů vyšší, než by stačilo k pouhému roztavení kovu).
Obrázek
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod par 3. 11. 2009 11:47

Stoura 1 píše:Neviděl jsem ty seismické údaje, takže je neumím posoudit.

Dával jsemtam link
Stoura 1 píše:Chabou úroveň zpráv si vysvětluji Parkinsonovými zákony - takhle důležitou zprávu přece nebudou psát technici, kteří věcem rozumí, ale spíšou ji hlavouni, kteří mají odbornost danou svou funkcí. Změnu nepčipustí, protože by přiznali své selhání. Ale to je má čistě soukromá hypotéza. Koneckonců: podívejte se do Feynmanovy zprávy o NASA, podle mne se velké organizace zase tolik neliší.

Tohle byla docela sledovaná událost, na nějaké velké laidáctví bych nevěřil.Podle mě to prostě lépe udělat a neodhalit pravdu a přitom se vyhnout zřejmím lžím nešlo.

Zeptám se tě jinak. Sedí řízená demolica na průběh a rychlost pádu wtc1,2 a 7? Přesvědčila by tě přítomnost termitu o této hypotéze? Přítomnost nevyhořelého termitu v prachu byla z mnoha stran potvrzena, znáš někoho kdo by ji vyvrátil? (analizoval prach a nenašel ho tam)
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 12:17

par píše:
Stoura 1 píše:Neviděl jsem ty seismické údaje, takže je neumím posoudit.

Dával jsemtam link

Omlouvám se, přehlédl jsem ho. IMHO je tam velkou otázkou, od kdy začínají počítat čas. A další otázkou je to, co naměřili - IMHO se otřesy začaly šířit před dopadem (asi jako otřesy od traverzy, kterou zatloukáte do země. Také se budou šířit otřesy, i když bude ta traverza stát.

par píše:Tohle byla docela sledovaná událost, na nějaké velké laidáctví bych nevěřil.Podle mě to prostě lépe udělat a neodhalit pravdu a přitom se vyhnout zřejmím lžím nešlo.

Já si o lajdáctví nedělám iluze. Právě proto, že to bylo sledované, mohli nepříliš schopní šéfové zkratovat. Konkrétně seismografii by případní konspirátoři museli mít zmáklou od začátku - ta se přece přímo nabízí k odhalení.

par píše:Zeptám se tě jinak. Sedí řízená demolica na průběh a rychlost pádu wtc1,2 a 7? Přesvědčila by tě přítomnost termitu o této hypotéze? Přítomnost nevyhořelého termitu v prachu byla z mnoha stran potvrzena, znáš někoho kdo by ji vyvrátil? (analizoval prach a nenašel ho tam)

Řízenou demolicí bych to bortil spíš odspodu a nebo bych začal u obou budov ve stejné výšce. Zajímal by mne také způsob, jak by se ta demolice měla řídit (způsob časování a spolehlivost ovládání)
Pokud mi někdo ukáže, čím se ten nanotermit liší složením od železobetonu ... A proč se našel, když by měl shořet.
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Grammator 3. 11. 2009 12:52

mám tu něco pro ty, co tvrdí že WTC spadla kvůli ohni...

před požárem:
Obrázek

požár: http://www.youtube.com/watch?v=6hSPFL2Zlpg

po požáru: http://www.youtube.com/watch?v=YUNyiila ... re=related

a tady, jediný mrakodrap, který spadl následky požáru (částečně), shlédněte celé:

http://www.youtube.com/watch?v=nz-WVJ0z ... re=related

má betonové jádro, WTC mělo také betonové jádro (beton nebyl primárně nosný, ale byl tam, vyplňoval mezery mezi výtahy, obalovat nosníky a rozdělovat prostor pro sklady atd, je to i na wikipedii... WTC navíc mělo betonové podlahy a stropy, které velmi stěžovaly šírení požáru (taky že se prakticky nerozšířil mimo zasažená čtyři patra)...
Obrázek
Obrázek

další zajímavá věc je poškození vstupní haly, která byla 78 pater pod místem nárazu...
http://www.youtube.com/watch?v=WgREwTFiuVU&fmt=18

a poslední dvě třešinky na dortu (eng):

http://en.wikipedia.org/wiki/1993_World ... er_bombing
http://en.wikipedia.org/wiki/Empire_Sta ... lane_crash
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 3. 11. 2009 13:15

Grammator píše:mám tu něco pro ty, co tvrdí že WTC spadla kvůli ohni...
před požárem:
požár:
po požáru:

A co délka požáru?

Grammator píše:mám tu něco pro ty, co tvrdí že WTC spadla kvůli ohni...
a tady, jediný mrakodrap, který spadl následky požáru (částečně), shlédněte celé:
má betonové jádro, WTC mělo také betonové jádro (beton nebyl primárně nosný, ale byl tam, vyplňoval mezery mezi výtahy, obalovat nosníky a rozdělovat prostor pro sklady atd, je to i na wikipedii... WTC navíc mělo betonové podlahy a stropy, které velmi stěžovaly šírení požáru

Z toho jediného mrakodrapu také cosi žhavého vytéká. Měli tam termit?
Na předloženém plánu je vidět, že zhruba polovina nosníků jádra byla volně v prostoru patra, velká část dalších těsně za zdí. Tedy žádný tlustý beton.

Grammator píše:další zajímavá věc je poškození vstupní haly, která byla 78 pater pod místem nárazu...

Podle videí padaly doů trosky. Zkuste si něco hodit z 80 patra na zem.(ono stačí hodit cokoliv nepravidelného tvrdého z paneláku či věže - odráží se to v hodně divných úhlech)

A našly by se i další ...
Stoura 1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Grammator 3. 11. 2009 13:23

ten v madridu hořel víc než den, ten v Pekingu nevím přesně, něco přes 12 hodin, ale můžu zjistit jesti chceš...

v té vstupní hale byly strhány půltunové mramorové desky ze stěn, to by ti žádný trosky neudělaly...

ano vytéká, vytéka z něj žhavá ocel (požár měl taky daleko víc času) ale přesto zůstala větši část stát a co je důležité, nic co bylo pod požárem nespadlo (člověk by čekal že padající kostrukce strhne alespoň část rohu), WTC ruplo v celém patře najednou, to je naprosto absurdní a pouhou hodinu po nárazu letadla, taky intezita požáru je nesrovnatelně menší (vždyť k požáru WTC se dostali i hasiči, tedy na 78. a 82. patro)
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 3. 11. 2009 13:32

Hech, Pare, já jsem nemluvil o Tunách to ten redaktor, byl to čistě můj nápad a toho Termitu pro počátek a výbušnin ani tolik nepotřebuješ, zbytek Ti zajistí ta energie domina a padajícího howna,+ další efekty o kterých již byla řeč(vibrace, rezonance, vlny, seismika po pádu první budovy atd.) to je všechno i bez konšpirace, jsem přesvědčen , že veškeré vzorky byly laboratorně hned prošetřeny, he ten redaktor mluví o rzi a né o nálezu granulovaného ,,nano,,hliníku, rez mohla být z čehokoliv, tož fábulaci po 8-10 letech jaksi neberu...Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka