Konflikt v Gaze

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 16:13

Olimant píše:4honza: Velice krasny prispevek, pod ten clanek bych se i podepsal ;-)

Ti ti věřím, rozhodně literární úroveň je velmi zdařilá... Zbytek mého názoru viz. jinde
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 16:17

Olimant píše:Cristinne:
za prve, Palestina sice neni samej terorista, ale kdyz ji vedou teroristi tak co to je asi za narod?

za druhe, predstav si valku v CR, dejme tomu treba ve strednich cechach. Myslis, ze by nebylo krasny kdyby se bojovalo ve mestech, kdybz bylo jen 1054 civilnich objeti? Ja si myslim, ze by to byl celkem uspech... tak nevis kolik mezi tema civilistama bylo prislusniku Hamasu, ci jo?

Zopakuj si pravopis. Kdyby bylo 1054 civilnich obJEtí, byla by to paráda... :tleskani s obĚťmi už je to krapátko horší.... :hm
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 16:47

Cristinne píše:
Petr1968 píše:K tomu není co dodat.Jen tolik ,že řešení není. Pouze totální porážka Hamasu a vyvraždění všech. Bohužel

V tom případě bys snad měl být také mezi těmi vyvražděnými... Lidé jako ty, s títmto názorem a postojem snad nemohou lidské společnosti přinést nikdy nic dobrého... Bohužel

A Hamas přináší co?? Lásku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 16:48

Cristinne: S pravopisem běž do p 8-)
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 17:11

4Honza:

Za prvé bych chtěla říct, že tvůj poslední příspěvek (potažmo předposlední, tedy ten před tím odkazem) se mi líbil, nemusím sice názorově souhlasit, ale cením si ho pro způsob, jakým byl napsán...
K tomu odkazu, článek jsem si přečetla a rozhodně je dobře napsaný, nicméně i v něm je velmi zřejmá jakási jednostrannost autora. Samozřejmě, člověk se vždy přiklání k jedné nebo druhé straně (a podle mě je to lepší než když prostě řekne, že je mu to fuk a tohle se ho netýka...). Přes jisté výhrady, které mám jsem v něm i já našla pasáže, se kterými jsem ráda souhlasila a rozhodně nešlo o souhlas, jež by vznikl jen proto, že nemám čím oponovat...

Debatu o trestu smrti necháme na jinou diskuzi, souhlas? Sem, myslím moc nepatří. Já jsem absolutně proti téhle cestě, ale je to vedlejší. Jinak se začátkem, u tohoto bodu, který jsi psal souhlasím :)
Jestli by byl či nebyl samostatný stát Palestinců v Gaze schopný samostatné existence přenechme na nich, proč jim ho nedat jen pod tíhou argumentu, že to bez někoho silnějšího sami nezvládnou? Samozřejmě, pokud by to byl stát, od nějž by se všichni naprosto distancovali, je jeho existence patrně nemyslitelná, pak ovšem opět nešlo tak úplně o svobodný svrchovaný stát, že... Pokud neumíme někoho přesvědčit o tom, že máme pravdu, je nutné, aby si to sám zkusil a dospěl ke stejnému závěru...
Vážně si myslíš, že by Palestinci byli schopní zahnat teď Izraelity do moře? Když je Izrael čtvrtým nejlépe vyzbrojeným stítem na světě s maximální podporou USA (nevím, jak se k němu staví nový prezident, ale všichni ostatní jej podporovali a dobře věděli, jak je to pro ně výhodné). Samozřejmě nechci okupaci Gazi srovnávat s okupací naší země Německem nebo Ruskem, je to odlišná situace. Ale o okupaci jde.
Vyjednáváním s nelegitimní vládou Fatahu ovšem západní státy nastalé situaci nijak nepomohou... Důvod, proč si obyčejní lidé zvolili do čela Hamas, může být i v tom, že za vlády Fatahu, který jakž-takž Západ uznával, nedošlo k žádným změnám, Izaerl měl stále větší podporu a svrchovanou moc i nad okupovanými územími.... Když lidé nevidí posun k dobrému a nějakou činnost u vládnoucí strany, volí pak obyčejně pravý opak vevíře, že to snad bude jiné. Ekvivalentní tomuto pokusu o změnu(ačkoliv je příklad jen obrazný a samozřejmě svými důsledky nesrovnatelný) je stav u nás - proč jinak se téměř s železnou pravidelností střídá vítězství ČSSD A ODS ve volbách?
Nad poslední větou pátého bodu tvé rekce mi radostí téměř poskočilu srdce, zapať bůh za tento názor! Škoda, že jej mnoho lidí nesdílí.... Ne, Japonci nebyli vyhlazení a na to, jaké škody atomové bomby působí se "zotavili" až obdivuhodně rychle... Nicméně od dob druhé světové poskočil vývoj jaderných zbraní mílovými kroky a nelze spoléhat na to, že to vždycky dopadne "tak dobře".
Je značný rozdíl mezi spoluprácí a tolerancí. Samozřejmě nemůžeme chtít, aby spolu židé a arabové vystupovali ruku v ruce, navštěvovali se a padali si vzájemně kolem krku (bez nožů v rukou). Toleranci dvou rovnocenných států už žádat můžeme. Njdřív však musím dojít k těm rovnoceným státům, že...
Taktika "tvrdého hájení vlastních zájmů", jak jsi ji popsal mi nepřijde jako nejlpší strategie nediskriminující ŽÁDNOU stranu a vedoucí ke kompromisnímu řešení...

Také doporučím pár článků k přečtení, například Britské listy se této tématice velmi věnují. Mimo jiné zkuste třeba tento článek:

http://www.blisty.cz/art/44626.html

Mimochodem autor "tvého" článku Alex Koenigsmark je rovněž autorem přispívajícím do BL...
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 17:14

Spisovatelka :lol:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 17. 1. 2009 17:15

no ono hlavně se odvolávat na blisty ... :D :D :D
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 17:17

Petr1968 píše:
Cristinne píše:
Petr1968 píše:K tomu není co dodat.Jen tolik ,že řešení není. Pouze totální porážka Hamasu a vyvraždění všech. Bohužel

V tom případě bys snad měl být také mezi těmi vyvražděnými... Lidé jako ty, s títmto názorem a postojem snad nemohou lidské společnosti přinést nikdy nic dobrého... Bohužel

A Hamas přináší co?? Lásku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak chabá "argumentace", lze-li to vůbec za argumentaci považovat...

A k tomu pravopisu, já nemusím, já s ním problémy nemám, ale ty by ses možná měl vrátit do školy. Na základku s tímhle... Nicméně, do učité míry tě kombinace výše uvedeného omlouvá.Přeci jen bychom možná k určitým lidem měli být shovívaví, za všechno nemůžou... :-D
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 17:19

trochu ses seknul s tím povoláním :D

jannnn: kolik z BL toho znáš?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 17:34

Tak ještě jeden odkaz, když BL jsou pro některé podřadné..., třeba by tenhle mohl slavit větší úspěch... pokud se tedy budete alespoň trochu namáhat, abyste si jej přečetli...

http://www.facebook.com/ext/share.php?s ... yP&u=J3cOY

nenechte se odradit tím, že odkaz je z facebooku, původní článek je umístěn na jiných stránkách...
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Olimant 17. 1. 2009 17:36

K tomu pravopisu. Nevim, ale kazdy ma sve prednosti jinde. Napriklad pravopis neni zrovna mou silnou strankou, ale existuji lidi, kteri umi pravopis a zase neumi ani secist 2 polynomy... Napriklad, kdyz vezmu extremni priklad, tak takovej Einstein si neumel uvarit vajicka a budes mu tvrdit ze se ma vratit na zakladku? Kamarad mel z diktatu petky a ted studuje jaderku. Pravopis je jako kdyz nekdo kokta, se mu zasmejes, ze je to kokta a za tejden prijde do tve firmy a ty zjistit, ze je to vlivny podnikatel. Podle pravopisu bych lidi moc nesoudil ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 17. 1. 2009 17:43

Ona si evidentně slečna/paní Cristinne nějak potřebuje zvyšovat sebevědomí, viz kritika pravopisu nebo trapné narážky na Petra...
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 18:05

Cristinne je mešuge.Jdu do práce. A chval Alláha. Kobereček už máš?
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 18:22

Olimant:
S tím pravopisem to původně mělo být jen rýpnutí, vím, že nikdo není génius... Ale tohle je popravdě docela fatální chyba... Každopádně to neměla být výčitka nebo urážka. Rozhodně jsem nečekala, že mě dotyčný odešle, kam mě odeslal... To byla, řekla bych trochu přehnaná reakce, ne ;-)
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 1. 2009 18:31

Cristinne:
Dekuju za pochvalu meho prispevku :-) U A. Koenigsmarka se predpoklada, ze to bude dobre napsane, kdyz je spisovatelem...

Pokud bych mel rict neco k te zaujatosti nebo jednostrannosti. Souhlasim, nejsme tu objektivni, ale nedovedu si predstavit, ze nekdo muze byt v tomto sporu nezaujaty. Historie toho konfliktu je tak dlouha, ze sance posoudit pouze fakta, roztridit je a oddelit od interpretaci je temer nadlidsky ukol. I pro historiky.

Prijde mi naprosto prirozene, ze vice sympatizuju se stranou, ktera sdili podobne hodnoty a nahled na svet, ve kterych ziju od narozeni. A obavam se, ze kdyby se Cesi meli vetsi moznost poznat skutecnou mentalitu vetsiny Palestincu, bylo by tu radikalnich nazoru daleko vice a jeste horsich. Ta nemoznost souziti je dana nabozensky, socialne i kulturne a aby to dospelo alespon ke stavu tolerance, bylo by potreba zacit uz rovnou pracovat s novou generaci, jenze propaganda jede uz i pro kojence (zly izrealsky vojak vrazdi disneyovske figurky).

Neznamena to, ze i kdyz jsou me sympatie vice na jedne strane, tak ze budu schvalovat nejake masakrovani a genocidu civilistu. Nikoliv. Ale pokud Hamas pouziva metody zivych stitu deti a zen, a pak mrtve vyuzije v medialni akci, pak je krev i na jejich rukou a je to pro mne stejne svinstvo jako kdyz Nemci tesne pred porazkou posilali nezletile deti do prvni linie.

Odkaz na BL jsem cetl, ale nejsou tam nikde odkazy na zdroje o tech zpusobech izraelske armady, takze nevim co na to rict. Ze armady nikdy nejednaji "v rukavickach" mi je jasne.
4honza
Datel roku 2009

Předchozí stránkaDalší stránka