tak kdo, p.Švejnar, nebo dosavadní prezident ?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 26. 12. 2007 19:07

je to nový problém naší domácí politiky,já osobně se stavím za pana Švejnara
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 26. 12. 2007 19:21

...Jednoznačně Švejnar.Toho "kostlivce" by už z hradu měli vyhnat.Ale jak je vidno zřítí,tak ten samolibec asi tam zůstane až do smrti....LENIN II :oboze .Doufám ,že mu potom ODS postaví na Václaváku MAUZOLEUM,V.K.I :tleskani
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 26. 12. 2007 19:29

Mě je to jedno. O politiku se moc nestarám. Změnu klidně přivítám.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 26. 12. 2007 19:34

Švejnar určitě ne, hlavně z titulu toho, že jako "pravicový ekonom" (jak ho tak pěkně označují média) a člověk který emigroval z ČSSR, nyní leze komunistům do zadku tak hluboko, jak to jde (a soc. dem. je konečně totéž v bledě modrém)...sice je to logické pokud chce být zvolen, nicméně je zcela nevěrohodný, slušně řečeno (naturalisticky řečeno je to na blití), to už by byl důvěryhodnější třeba Dienstbier,který narudlý nikdy být nepřestal...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 26. 12. 2007 19:36

Jestli si můžu vybrat ......................... tak ani jeden.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 26. 12. 2007 20:22

můj hlas by přes všechny své chyby asi dostal Klaus
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 26. 12. 2007 22:25

Nejsme si jistej, jestli já ve svých téměř 14-ti letech můžu nezaujatě s rozmyslem posoudit kdo z nich by byl lepší.

Každopádně si myslim, že P. Švejnara do této chvíle znalo minimum lidí, naopak jeho protějška, dosavadního prezidenta České Republiky snad všichni občané, a byly si za tu dobu schopni udělat na něj názor. P. Švejnar v minulosti moc v české politice nevystupoval. Tedy si myslím, že zatím nikdo není schopnej bez zaujetí posoudit kod z nich by se více hodil na prezidenta.

Každopádně tu z toho Švejnar asi udělá torchu ameriku. :)
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aonym 26. 12. 2007 22:47

Ono obecně tady nejde příliš o jednotlivé kvality obou kandidátů. Oba více či méně věří ve stejné zásady a ideje, někdy na to jdou trochu jinak, ale to je vše.

O co tu jde víc jaký bude mít dopad zvolení toho či onoho kandidáta na současnou vládu. Klaus je "otec zakladatel" ODS a pokud by se projela tato volba a nebyl by zvolen, otřáslo by to členskou základnou a mohlo by se stát leccos, rozhodně by to nepřidalo na klidu koalici. Možná by to dopadlo tak, že Klaus bude opět zvolen předsedou ODS a Zelení děste se.

Pokud by vyhrál Klaus, nic by se nezměnilo, víme na čem jsme, ostudu nám rozhodně neuděla a je klid. Změna v prezidentské funkci neotočí tuto zemi o 180° a prosazovat Švejnara kvůli tomu, že to bude něco jiného než Klaus nemá cenu.
Aonym

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 12. 2007 22:56

Mým rodičům vadí, že Švejnar má jak české, tak americké občanství. Mě ne. Žije totiž dlouho v jakž takž vyspělé zemi a proto si myslím, že by mohl předvést dost inovátorských věcí. Nemám nic proti Klausovi, ale Švejnar mi přijde, jako zajímavá volba.

Ovšem není možné zapomínat na to, že Klaus celou dobu žije v ČR a proto zná zdejší situaci přece jenom lépe, než Švejnar, který převážnou část roku tráví v USA.

Takže z tohoto pohledu si myslím, že ať volba dopadne jakkoliv, moc se pro nás nezmění. Klaus pojede dál ve své politice a pokud se na Hrad dostane Švejnar, tak než se rozkouká, tak ho ODS a SZ roznesou na kopytech.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim_ 27. 12. 2007 18:16

Jednoznačně Klaus, je to osobnost a prezident co dokáže myslet svou vlastní hlavou a celkově je mi celkem sympatický i s jeho chybami a člověk si na něj za těch pár let mohl utvořit názor. Naproti tomu Švejnar my příjde, že je spíše prázdný tlachal, jelikož co jsem od něj v médiích slyšel, vždy mluvil jen ve frázích, například by mě celkem zajímalo jak si on a zeleno- oranžová partaj představují tu evropskou integraci, z jejich řečí my spíše vyplývá, že si máme vzít vlaječky mávat a do ničeho nekecat. Také se mi na něm nelíbí to, že je to hlavně výsledek hledání antiklause za každou cenu, nevzešel politickou cestou a moc lidí ho tu nezná a je napojenej na pravdoláskařskou kliku a moc se mi ani nelíbí jaké strany ho na hrad tlačí, no a nevědět ani co je na standartě a kde zazněla poprvé naše hymna je dost velká ostuda a mít první dámu co neumí česky je dost blbý . Ale rozhodně je to lepší volba než Diensbier, nad kterým se taky hodně uvažovalo (ona dcerka, která to táhne s Bursíkem udělá taky svý). Švejnar by udělal nejlíp, kdybi se pustil do politiky a ukázal by své schopnosti či neschopnosti, takhle prostě na mě působí jako rychlý splácanec lidí co si léčí komplexy s Klause.
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 12. 2007 18:52

Radim_: Vcelku souhlasím.
Bylo dost vtipné, když Klaus odpověděl na Paroubkův dopis v tom smyslu, že si má představit Švejnara v televizi sám, a že by tam mohl vysvětlit některé nesrovnalosti, což bude dost obtížné, vzhledem k tomu, že vize ČSSD se v jejich kandidátovi moc nezrcadlí. On to není kandidát za ČSSD, on to je spíš jen člověk, schopný teoreticky úspěchu. Pro ČSSD nouzová volba, protože nemají koho jiného nominovat. Takže pro tuto nouzovou variantu říkám ne.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2007 21:13

Řekl jsem už někdy, že ze srdce nesnáším levicové liberály ve stylu amerických demokratů? :mrgreen: Odvoďte si z toho, co si má chorá reakční dušinka pravicového konzervativce a křesťanského fundamentalisty amerického střihu o panu Švejnarovi myslí... :mrgreen:
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 12. 2007 23:39

Kdybych mohl, tak ani jednoho.

Kdybych musel, tak o kousek Klaus.

Ještě že nemusim :mrgreen:
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomwafe 31. 12. 2007 10:27

vych*anej švejnar..........neznama tvar, jedna ruka s komousema a paroubkem, prej byl ekonomickej poradce vlad v 90.letech takze zadnej neposkvrnenost 90. lety jak zminujou jeho priznivci..... takze klaus
1+1=2
atomwafe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 31. 12. 2007 11:20

soucasny prezident mi nijak nevadi umi vystupovat na veejnosti (i kdyz ta mirna arogance tam u nej prebyva), vzhledem i chovanim je reprezentativni, vice ho zname z minulosti nez pana Svejnara, ktereho zna asi jen hrstka zasvecenych lidi. Ja o nem vim jen to, ze si to prifrcel z Ameriky i se svou americkou zenou, ktera neumi ani zbla cesky a dcerky ze sebe sotva vyploudi nejakou ceskou vetu (coz je mi nesympaticke)...vzhledem k tomu, ze v Americe zije dlouho, bojim se, ze bude mit manyry k nam amerikanismus zatahovat, to se mi taky zrovna nelibi :? ...takze kdybych mela volit volim pana Klause...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků