tak kdo, p.Švejnar, nebo dosavadní prezident ?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 10. 1. 2008 22:14

Du hast recht, resp. You're right.; ) Co ode mě čekáš? Mám politické soupeře porážet ve volbách či co? Republiku sofistikovaně vytunelovat? :mrgreen Dyť je o tolik jednoduší je nechat popravit či upálit, republice vládnout z pozice síly a pak ji prodat "Ó Nejsvatější, Ó Nejlepší, Jejíž Je Věčná Sláva" Americe... :mrgreen: Jsi nepraktický idealistický liberál bez smyslu pro tradici a akce podobného typu..; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 10. 1. 2008 23:22

jannnn píše:Case: Jo, někoho takového by to chtělo. Někoho kdo má styl. To se mi na US prezidentech líbí nejvíc. Styl jakým vystupují na veřejnosti :-)-/quote]

Zejména ti co mají utkvělou představu, že v zemi na jih od jejich vlasti se mluví "mexicky", pletou si Slovinsko se Slovenskem a nejsou schopni dát dohromady dvě souvislé věty ve svém mateřském jazyce. :hm
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radim_ 11. 1. 2008 17:07

Case píše:Andrew: Jj, nějaký duel si určitě dáme.. :mrgreen: On je z USA, tak mu pistolnický duel jistě nebude vadit. Akorát on nebude mít náboje. TV to klidně může vysílat..; ) Ten zbytek přijde potom. Samozřejmě do toho zahrnuji i pár krásných teatrálních akcí, jako popravy prasat z vedení KSČSSD na Staromáku (ať žijí slavné historické tradice! :mrgreen: ), upalování levicových intelektuálů a podobně.e/quote]

Kdepak tradice, to je krásná věc, osobně si myslím, že tento druh programu příjemně oživí. Jinak možná by nebylo na škodu přidat pár pravdoláskařů (konec konců, dnes je to pátá kolona KSČSSD). Jinak kdy a jká TV to bude vysílat, osbně bych to viděl na ČT1 (poslední dobou zavádějí nové formáty, ale zase na druhou stranu sympatizují s Paroukem a z havlovcema) nebo Nova (velké zkušenosti s estrádamy, by se to mohlo jmenovat Volejte spasiteli).
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 21. 1. 2008 14:22

ted koukam na tiskovku Svejnara....z toho cloveka mam fakt blbej pocit...pan si tam vykladal neco ke grafum, pripadala jsem si jako kdybych prihlizla nejakemu skoleni je to takovy panak..
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Goci 27. 1. 2008 22:31

Já bych bral Švejnara, myslim si že by mohl trochu víc oživit politiku státu. Nebránim se amerikanismu, ten nás beztak dřív nebo později čeká a už postupně ovlivňuje.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 30. 1. 2008 08:24

Goci píše:Já bych bral Švejnara, myslim si že by mohl trochu víc oživit politiku státu. Nebránim se amerikanismu, ten nás beztak dřív nebo později čeká a už postupně ovlivňuje.p/quote]

ano on sice bohuzel prijde, ale proc ho podporovat driv nez pozdeji :wink:

jinak vyrok Svejnara neco ve smyslu, kdyz ho budou volit yrusi si americke obcanstvi je k smichu, dalsi duvod me antipatie k nemu...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 30. 1. 2008 08:29

Tak nějak nevím, co ti je na tom k smíchu. Já bych se taky určitě amerického občanství (kdybych ho teda měl) vzdát nechtěl. A doufám, že mi nechceš nalhat, že ty by ses ho vzdala jenom kvůli tomu, že to po tobě chce pár lidí. To by totiž bylo k smíchu.
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Noovo 30. 1. 2008 08:36

no ja bych zaprvy zadny americky obcanstvi nechtela...zadruhy mi prijde k smichu ten fakt, jak je to pruhledne...to je jako kdybych kandidovala na Nemeckou prezidentku a v ramci predvolebni kampane prohlasila, ze se vzdam ceskeho obcanstvi, kdyz mi lidi daji hlasy...trosku divne ne..tak budto se clovek uz jednou pro americke obcanstvi rozhodl a zustane u nej a nebo je:" kam vitr, tam plast"....ja jenom, ze mi to prijde trochu trapne...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 30. 1. 2008 08:49

Takže pro tebe by bylo koukám nejlepší, aby (kdyby se jím ovšem stal) se stal prezidentem a americké občanství by si ještě ke všemu nechal, protože jinak fakt nechápu jaks to mohla myslet.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 30. 1. 2008 09:07

Noovo píše:ano on sice bohuzel prijde, ale proc ho podporovat driv nez pozdeji :wink:

jinak vyrok Svejnara neco ve smyslu, kdyz ho budou volit yrusi si americke obcanstvi je k smichu, dalsi duvod me antipatie k nemu...

Co je na tom xmíchu? Hysterie kolem Švejnarova občanství je možná jen v našem zasmrádlém rybníčku a po pravdě asi to poslední co bych v jeho případě řešil (zajímavé že největší problém to je pro komouše - kdyby měl ruské tak by ho nejspíš brali všema deseti).
Jednak duální a vícenásobné občanství je běžná věc i ve společnostech, které nemají za sebou historii násilných odejímání občanství, což je asi to podstatné z toho všeho - kdyby tady nebylo čtyřicet let prostředí které lidi vyhánělo do exilu, tak by nejspíš pseudoproblém Švejnarova občanství byl v čistě akademické rovině - a to je opět možné jen u nás aby - s nehoráznou drzostí jim vlastní - gottwaldovi pohrobci z KSČ tohle Švejnarovi předhazovali a estébák Falmer-Filip kádroval jestli je Švejnar dost dobrej na to být prezident.
Druh věc je čistě praktická - přece když jdeš na pohovor do perspektivního nového jobu, kde výsledek je nejistý tak pokud nejseš úplně blbá tak ve stávajícím zaměstnání dáš/nedáš výpověď na základě toho jak pohovor dopadne. A po dvaceti, třiceti letech není divu, že má venku zázemí a je hloupost se ilegalizovat teď a komplikovat si tak budoucnost v případě neúspěchu - aneb nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko... :eh
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 1. 2008 09:26

Jinak co říkáte na TV debatu? Viděli jste?

Opět jsem se přesvědčil, že Švejnar opravdu stojí o ten úřad a je ochoten měnit své názory (do ruda) jen kvůli tomu, aby se zalíbil. Druhý postřeh je, že senátoři snad byli domluvení a naschvál dávali otázky, kde si mohl Švejnar u většiny lidí šplhnout (viz naprosto účelová a provokační otázka na globální oteplování a EU (zde to Klaus odhadl a řekl dobře, že ani nechtějí nát odpověď, že ji stejně znají)).

Celkový dojem byl takový, že Švejnar odpovídal děsně povrchně, stylem aby si to s někým nerozházel, aby měl vždy otevřená zadní vrátka, ale aby se senátorům zalíbil. Jediný jeho ostřejší názor byl na privatizaci. A to se pak člověk dočte, že ještě před týdnem na to měl uplně jiný názor. Zajímavé... :-) Klaus se nezalekl a opět trval na svých, často vyhraněných, názorech. A i když s němi třeba nesouhlasim, furt je mi takový pevný a zásadový postoj příjemnější než Švejnarovo kličkování a přizpůsobování se.

No a vrchol byl styl "moderování" té soudružky (bez urážky, ale opravdu mě přišla, jak když se zasekla v čase před 25 lety. Jak vzhledem, tak vystupováním).
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 30. 1. 2008 09:46

Největší tragédie skutečně byla ta soudružka z ČSD, ta byla fakt oldschool, tak rok 1978. Nejdřív tam zdlouhavě blábolí jak průvodkyně v okresním muzeu a pak řekne že je "málo času". Šílené.
Vůbec ten formát debaty byl celý nešťastný ale byla to především velká Klausova chyba, že nepřistoupil na tu prvotní výzvu nějaké důstojnější formy.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 30. 1. 2008 10:01

Souhlasím s jannnem, podobný dojem jsem z toho měl i já. Naopak mě překvapilo, jak tu situaci Klaus dobře zvládl. Působil tam jako velmi výrazná osobnost. Švejnar jenom tak říkal, co od něj každý čekal. Takový nevýrazný kandidát, který nikoho neurazí, ale mě osobně totálně ničím nezaujal. Naproti tomu s Klausem můžete nesouhlasit, můžete s ním polemizovat, ale nenechává vás v klidu. A své názory si je schopen velmi dobře a rozumně obhájit, přestože jsou opticky menšinonové. Velmi dobře rozumím Zemanově podpoře Klause, v zásadě mám na něj podobný názor - je to čitelný kandidát s pevnými postoji, víme, co se od něj dá čekat a je to výrazná osobnost. Třeba že s ním v x věcech nesouhlasím. Naproti tomu je Švejnar prostě jenom taková šedá myška, na které se má shodnout široká koalice od lidovců až po komunisty. A jenom k tomu americkému občanství..

Text americké přísahy

"Prohlašuji pod přísahou, že se úplně a absolutně vzdávám a zříkám všech vztahů a věrnosti k jakémukoli cizímu vládci, vladaři, státu nebo suverénnímu území (tedy České republiky-pozn. redakce), jehož jsem byl až doposud poddaným či občanem, že budu podporovat a chránit Ústavu a zákony Spojených států amerických proti všem nepřátelům zahraničním i domácím, že jí (ústavě USA) zachovám věrnost a oddanost, že pokud to bude vyžadovat zákon, ponesu zbraň pro Spojené státy, že budu vykonávat službu v nebojových složkách ozbrojených sil Spojených států tam, kde to bude vyžadovat zákon, že budu vykonávat službu v případech národní potřeby pod civilním velením tam, kde to bude vyžadovat zákon, a že na sebe beru tuto odpovědnost svobodně bez výhrad a bez úmyslu se jí vyhnout. K tomu mi dopomáhej Bůh."

Jo a ještě mě teď z nedávna zaujalo, jak hbitě změnil Švejnar svoje postoje k eutanázii, potratům a adopcím dětí homosexuálními páry. Respektive on je nezměnil, jenom tak hezky přeformuloval, že se zdá, že to je hotový pro-life kandidát..; )

V oblasti eutanázie jsem byl špatně interpretován, potraty nejsou ideální, ale proč je zakazovat, registrované partnertsví "prošlo debatou", adopce dětí homosexály jsou neobvyklé, ale jsou známé pozitivní příklady, klonování je "riskantní oblast", ale mělo by se o něm diskutovat.

Panu Švejnarovi bych odpověděl dvěma biblickými citáty:

2. Korintským 1,17
"(...) Nebo se snad při svých úvahách dávám vést vlastními zájmy, takže by moje 'ano, ano' znamenalo také 'ne, ne'?"

Matouš 5,37
"Vaše slovo buď 'ano, ano - ne, ne'; co je nad to, je ze zlého."
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Matik 30. 1. 2008 10:05

Pavel Mareš";[quote="Matik píše:Ke zvolení ve 3. kole je třeba 141 hlasů. Klaus už má 122 hlasů jistých, těch devatenáct se někde najde (lidovci, Melčák, Pohanka ad.)P/quote]

Omyl. Stačí nadpoloviční většina všech vb]přítomných
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka