Výzva všem - blbost nebo pravda?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marty89 25. 10. 2007 08:06

No já bych to zase tak úplně všechny neházel do jednoho pytle. Třeba ve třídě se dá tak s jednou třetinou lidí bavit o ledasčem a je na nich poznat, že ví o čem mluví.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 25. 10. 2007 17:49

[quote="Pavel Mareš";...jaký je chemický vzorec vody (H20)0/quote]
a tobě to k něčemu je? :roll:
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 25. 10. 2007 17:51

Docela by mě zajímalo, jak lidi k těm idealizavoným názorům, které postrádají jakékoliv prvky reality, přišli. Řekl bych, že člověk nemá rád měnící se společnost, resp. má rád jen svoji dobu, ve které vyrůstal a ve které se naučil žít. Nakonec kdo uvažuje jen racionálně a neřídí se pocity... asi nikdo.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 25. 10. 2007 18:15

[quote="Pavel Mareš";Nedávno jsem se ptal dvou vysokoškolaček, jaký je chemický vzorec vody (H20).H/quote]
Muzu se zeptat, pri jake prilezitosti to bylo? Tenhle tvuj pripevek by se mozna hodil spis sem: http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?t=4445&start=120 (ackoliv musim rict, ze tvoje metoda je znacne neortodoxni, a asi ji zkouset nebudu).
btw: jak jsem si to precetl, vzpomnel jsem si na tenhle obrazek:
Obrázek
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 26. 10. 2007 17:07

Normálně jsem se bavil se spolužačkou.

Weslo: To je jako nevědět kdo je prezident. Taky ti to k ničemu není,že?
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 26. 10. 2007 18:37

[quote="Pavel Mareš";
Weslo: To je jako nevědět kdo je prezident. Taky ti to k ničemu není,že?,/quote]
není.tobě ano?

Jene předesílám že všeobecný přehled by měl každý mít - ale není to nic co by každý musel mít(musel se učit ve škole)
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2007 09:06

Není,ale nevědět kdo je prezident je pro člověka v produktivním věku docela faux pas.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 10. 2007 11:29

Pavel Mareš:Proč?zatím si neuvedl ani jediný důvod proč by to někdo musel vědět
Čím to bude :?:
Asi tím že to téměř k ničemu není ....
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 10. 2007 12:07

A kdyby jedna z prvnich veci, kterou by ses o cloveku dozvedel bylo, ze nevi, kdo je prezident, co by sis o nem v tu chvili myslel?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ani. 27. 10. 2007 14:43

lu.kas píše:A kdyby jedna z prvnich veci, kterou by ses o cloveku dozvedel bylo, ze nevi, kdo je prezident, co by sis o nem v tu chvili myslel?
Myslel bych, ze nevi kdo je prezident :D

Soudit celou generaci, podle dvou holek z OA je pomerne smesny :D Srovnavat vodu s prezidentem taky neni nejlepsi... Chemickej vzorec je specializace, sice je voda pomerne znama, ale stejne... Navic holka z obchodky potrebuje zapsat ucty, spocitat dane, uvarit kafe... Vzorec na vodu nikdy potrebovat nebude, tak proc by si ho mela pamatovat?

V konecnym souctu muze mit daleko vic slozitejch znalosti, nez jakej vzorec ma voda...
Ani.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 10. 2007 17:03

Ani. : V tomto případě ne. Nejsložitější věcí je pro ně dojít z modeláže nehtů na kosmetiku a pak na aerobic. :D
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 10. 2007 19:47

Ani + Weslo: V tom případě děvče kterému praskne žárovka a jelikož neabsolvovala nic z elektrotechniky a všeobecný znalosti jsou na nule, neboť neví kdo je prezident a že voda je H2O.Tak předpokládám,že si stímto problémem poradí asi následovně : zavolá elektrikáře...ten to bude určitě umět. A poté zaplatí za výměnu,novou žárovku a dojezd servismana na adresu cca 1.000 kč, tak na takovou partnerku budete asi hrdí,že........
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 27. 10. 2007 20:17

polda: Zatimco, kdyby vseobecny rozhled mela, zavola na Hrad, rekne: "Pane prezidente Vaclave Klausi, vim, ze chemicky vzorec vody je H2O, proto musite prijit, a vymenit mi zarovku.";-)

EDIT:Nevim, kdo z vas si toho vsimnul, ale Pavel Mares tady krome vseobecneho vzdelani zkousi jeste nasi pozornost. Dobre se podivejte, jakyze je podle nej ten chemicky vzorec. :)
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J1RK4 27. 10. 2007 21:17

H20 :D
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ani. 27. 10. 2007 21:56

polda:
No ale to jsou jiny znalosti, prakticky znalosti, ktery pouzije ji neberu...
Vymena zarovky je uzitecna vedomost (v zivote pouizitelna), kterou potrebuje. Znalost prezidenta, kteryho nepotrebuje, je zbytecna.
To ze nekdo nezna nic jinyho nez potrebuje, neznamena ze je hloupej :)
Nicmene se mi zda, ze se debata posouva trochu absurdnim smerem...

Kdyz si na to partnerka vydela proc ne :D
Ani.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků