Výzva všem - blbost nebo pravda?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 7. 10. 2007 08:23

nevím jestli jste zaregistrovali tohle

Výzva Všem, jejichž hlas je slyšet

myslíte si že se jedná jenom o výkřik do tmy nebo že je to společenský problém?A proč?

Můj názor je jasný - dneska je vzdělání mnohem lepší než dříve a komerční sféra se rychle zbaví těch co mají diplom a přitom nic neumí..
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 7. 10. 2007 12:24

kromě toho odstavce o maturantech je to celé o mě, takže nesouhlasím... :mrgreen:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 7. 10. 2007 12:51

Mají pravdu. Oproti dřívějšku toho umíme podstatně míň. Hlavně co se týče všeobecného rozhledu, ale zase se umíme zaměřit na jednotlivé problémy a obory. Já studuji VŠ, obor Výpočetní technika - věta o počítačové gramotnosti je teda zajímavá, leč nepravdivá. Dále k chování - určitě poklesly hodnoty - když se podívám na mnohem mladší než já - hrůza, jak se chovají ke starším, k sobě - jeden vedle druhého kouří a chlastá jen proto, aby se předvedl před ostatními, nebo aby se jim aspoň vyrovnal.
A jestli mysleli, že vědomosti dostáváme za nic, protože máme taháky, tak bych řekl, že byli vždy, ale asi ne v takové míře, a takové finty, jako dnes :D
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 7. 10. 2007 12:52

Mnozí dnešní maturanti mají vážné problémy s vyjadřováním i s pravopisem, se základními početními úkony, nejsou schopni řádně porozumět psanému textu, sepsat smysluplný odstavec...m/quote]

Koho byste z toho obvinili? Maturanty, že to nechtějí umět, nebo učitele? Pokud to dříve někdo uměl, pak to byl výsledek učitelů, nebo maturantů, kteří to chtěli umět?
Pokud se se mnou shodnete, že přístup mezi generacemi se zásadně nezměnil, pak co přimělo učitele toto dopustit?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassies 7. 10. 2007 13:22

V pár bodech souhlasím, ale nesouhlasím v tom, že by na nas byly kladeny mensi naroky, co se znalosti tyce. Pokud porovnam obsah svy ch maturitnich otazek z tehoz predmetu od sestrinych a mamcinych, tak je vsude velky rozdil v objemu uciva. Co se tyce rozdilu mezi mnou a tetou, tak propastny. A pritom zrovna my dve - ja a teta- jsme maturovaly na stejne skole a ze stejneho predmetu, dokonce u stejneho profesora. Ona mela povinnost se naucit zhruba o jednu tretinu mene veci nez ja, to, co se dnes bere jako dulezite pro ne bylo nepodstatne. Mela toho mene, ale jsem si jista, ze si toho zapamatuje vic.
cassies
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 7. 10. 2007 14:03

marz píše:Oproti dřívějšku toho umíme podstatně míň.
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 7. 10. 2007 15:27

Určitou úlohu v tom hrají časem idealizované vzpomínky. Ze šikanovaných spolužáků se stali dobří kamarádi, z krajně trapných příhod se staly veselé zážitky atd. To s tím chlastáním a kouřením to vystihuje, skutečně velice idealizované představy. Zajímavé je, že každý bere tu svoji generaci za tu poslední správnou :)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 7. 10. 2007 17:14

Andrew_R píše:. Zajímavé je, že každý bere tu svoji generaci za tu poslední správnou :)s/quote]


žádná novinka, stížnosti na zkaženou mládež se najdou i v textech starých Sumerů :mrgreen: :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 7. 10. 2007 20:22

vsichni kecaj, moje generace je ta posledni spravna :pozor2
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 7. 10. 2007 21:02

Já jsem si v podstatě prošel celým našim školským systémem, neboť loni jsem dokončil studium na vysoké škole.
Se změnou ve školství už se mělo dávno začít.
1.Základní školy (prožil jsem ji od 1988 - 1997, jsem první generace, která šla do devítky). Devátá třída mi přišla ztráta času, nebyly učebnice, nebyly osnovy, jen se opakovalo. Nikdo nevěděl, co se má učit. Učebnice (některé) ještě z let před 1989. Dějepis nás učili členové KSČ. Chemie, fyzika - hodně počítání, málo pokusů a názorných předvádění. Angličtinu jsem měl teprve od páté třídy. Rodiče mě dali na soukromé hodiny anglického jazyka, těžím z toho dodnes. Počítače nebyly.
2.Gympl - dobrý všeobecný přehled, ale nic se nedělalo do hloubky kromě matematiky a češtiny. Učení se telefonního seznamu autorů a jejich děl mi přišlo zbytečné. Pokud někdo chce jít na vejšku, měl by se na svůj obor zaměřit více a studovat vysokoškolská skripta už na střední škole nebo chodit na nějaké přípravné kurzy. Jazyková průprava dobrá.
3.Vejška - tu, kterou jsem vystudoval, je dobrá, jen mi přijde, že na dnešních vysokých školách technického zaměření se probírá spousta stejných věcí ve více předmětech a tak jsme se učili stejné znalosti v různých předmětech a zkouškách. Pětiletý obor na vys. škole by se dal vystudovat za 4 roky. Výuka cizých jazyků nedostatečná.

Tak to je asi můj pohled.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 7. 10. 2007 21:12

a ja si myslel ze je vice vysokoskolaku protoze se zvysuje prumerne IQ naseho naroda :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 7. 10. 2007 21:22

Já bych nerad, abychom to dopracovali do stavu, že vysokou školu má každej druhej, ale nikdo nic neumí. Ale hlavně, že pán je inženýr. Rozložení IQ v národě odpovídá Gaussovu rozdělení, tedy těch nejinteligentnějších a nejblbějších je málo, většina se točí kolem středu IQ = 100. Jen si myslím, že by nás školy měly více učit rozumět a pochopit problému než toho spoustu vědět.
Navíc vychova jedince by měla probíhat ve spolupráci rodina - škola. Dnes si rodiče stěžují, že děti toho moc ve škole nenaučí a mají částečně pravdu, ale zase školy si stěžují, že rodiče ty spratky špatně vychovávají a mají také částečně pravdu. Jestli si myslíte, že až vylezete vysokou školu, že budete umět vše potřebné do života, tak se mýlíte.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 7. 10. 2007 21:31

no vsak ono brzy zkonci si myslet ze si tamhle odchodim nejaky ty roky a bude to stacit, zatim to jeste je tak, ze to i nekde staci, ale brzy ten titul nebude mit zadnou cenu, to prece nejde aby si zamestnavatele nevsimli poklesu urovne

ted spousta lidi jde misto do ucnaku na SS, kde se uci naprosty kraviny ktery ho nebavi, jen proto, ze maturita "musi" byt

pritom je treba manualne zrucnejsi a jako dobry automechanik by si vydelal vice,


zbytecna devastace ucnovskeho skolstvi

to zas nekdo "chytry" mel napad
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 8. 10. 2007 07:53

Jeden k tematu:
Do firmy přijmou nového zaměstnance a hned ho mistr zaúkoluje: "Tak tady máš, mladej, koště a půjdeš zamést halu." "Ale já jsem inženýr!?" říká novej. "Aha," škrábe se mistr na hlavě, "tak já ti to ukážu."
Revan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků