Prezidentské volby 2008

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 21. 9. 2007 11:33

http://zpravy.idnes.cz/sobotka-preziden ... domaci_mad

:lol: :mrgreen: :lol: :D :) :mrgreen: :lol:

(ROFL live)

............

:lol: :mrgreen: :lol: :D :) :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :D :) :mrgreen: :lol:

.............

Uh, dobrý.

Přejete si znovuzvolení Václava Klause nebo fandíte rudokožcům typu Dientsbier či šedým myším typu Pačes? Havla nezmiňuju.. :mrgreen:
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 21. 9. 2007 11:59

Hm...docela maras! Havel byl v té době poměrně dobrým prezidentem, ale dnes to není žádné "eso". Spíš starý nemocný pán, který se nechal zblbnout mladou a prozíravou "hérečkou". Kromě literatury nic závratného nedokázal a jeho projevům rozuměli snad pouze filozofové či spisovatelé.

Jinak mi je jedno, jestli tam bude Klaus nebo někdo jiný. Klaus je zaujatý PROTI EU, dovolil komunistům plnohodnotně vstoupit do politiky (výměnou za jejich hlasy v minulých prez.volbách) a o malém chudém českém státě mluví jako bychom byli velká suverénní Británie. Vadí mi i jeho arogantní chování ... a názory ohledně globálního oteplování mně doslova přivádí až k záchvatu smíchu.
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 21. 9. 2007 12:57

Oh, pan prezident si dovolil luxus vlastního názoru. Neslýchané.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim_ 21. 9. 2007 13:09

radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 21. 9. 2007 13:10

Do diskuze jako takové se zapojovat nechci, nicméně neodpustím si citaci z Komentáře k Ústavě a ústavnímu řádu České republiky, konkrétně článek 63, který pojednává o kontrasignovaných pravomocech ( činnostech, k nimž je třeba souhlasu pověřeného člena vlády, pokud se jedná o písemné akty.)

čl. 63
(1) Prezident republiky dále
a/ zastupuje stát navenek,
.
.
.
KOmentář k písmenu a):
Pravomoc zastupovat stát navenek je uvedena jako zvláštní funkce prezidenta republiky, odlišná od jiných, kde vystupuje vně suverénní státní moci, jako její reprezentant vůči jiným subjektům, které nepodléhají suverenitě státu, jehož je hlavou. Působnsot zastupovat stát navenek přísluší prezidentu republiky zásadně celá a je v ní omezen potud, pokud to Ústava sama stanoví. Jako vrcholný představitel státu je oprávněn činit taktéž závazné projevy jménem státu vůči jiným mezinárodním subjektům. Patří k tomu vystupování v OSN, na mezinárodních konferencích hlav států, při jiných dvoustranných a vícestranných setkáních hlav států a podobně. I když k projevům v této oblasti nepotřebuje kontrasignaci předsedy vlády či jím pověřeného člena vlády (pokud nejde o rozohdnutí), zařazením do tohoto článku se zdůrazňuje význam jednotného vedení mezinárodní politiky, za kterou též jako součásti výkonné moci odpovídá podle Ústavy vláda. Navenek může vystupovat stát pouze s jednotnou zahraniční politikou. Proto je nezbytná úzká součinnost prezidenta republiky s vládou.

iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 21. 9. 2007 13:19

no s tim Havlem si snad delaji legraci...pana Havla jsem si vazila jako prezidenta na zacatcich jeho funkce prezidenta, kdyz umrela pani Havlova, ktere sem si take vazila, tak to slo s Havlem od deseti k peti...ted je to stary nemocny muz, ktery by v takove funkci nemel ted co delat...Klaus jako prezident by byl ze vsech kandidatu asi nejlepsi volba, nijak zvlast mi nevadi, ano je arogantni, ale kazdy jsme nejaky (horsi je arogantni blbec nez arogantni inteligent)...umi reprezentovat a neleze EU do *****, coz beru...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 9. 2007 13:21

Tom82: Zkus si zopakovat dějiny Českých zemí posledních 20 let. Pokud argumentuješ tím, že Klause zvolili prý nějací komunisté do prezidentského křesla (důkaz chybí!), tak mi sem prosím napiš, kdo zvolil Havla v roce 1989? Nebyli to také komunisté a hlavně většina? Klaus komunistům neumožnil vůbec nic, ale nadáváme mu za to. Proč teda KS nebyla za Havla zakázána,že?
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 9. 2007 13:21

Jinak mezi námi děvčaty je úplně jedno, kdo tam bude sedět, apč chleba levnější stejnak nebude.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 21. 9. 2007 13:26

PM: teda mě to jedno není, protože kdybych tam seděl já tak mam víc peněz za míň práce, což bych bral :-D

ale k věci, Klaus je skvělá volba ale jen směrem do zahraničí, ať už co se týká EU nebo glavně ekologismu atd., jenom by bylo žádoucí aby se co nejméně míchal do běžné domácí politiky ČR kde dělá víc škody než užitku...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 9. 2007 13:28

Klaus hlavně reprezentuje. Umí jazyky, je vzdělanej, vzhled má reprezentativní atd. A hlavně to není loutka, která jen reprodukuje cizí názor. Co se týče jeho postoje k ekoterorizmu, naprosto s ním souhlasím.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 21. 9. 2007 13:47

[quote="Pavel Mareš";Jinak mezi námi děvčaty je úplně jedno, kdo tam bude sedět, apč chleba levnější stejnak nebude.a/quote]

no pokud muzu mluvit za sebe, tak mne to jedno rozhodne neni...opravdu by mi vadilo, kdyby v te funkci byl negramotny idiot...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 9. 2007 14:41

V.Havel byl vždy lehce senilní a sentimentální už od počátků svého prezidentovaní.Na druhou stranu divadlo na prknech nebo ve skutečnosti....je to jedno někdo to dělat musí.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 21. 9. 2007 14:58

Mně to přijde, že opozice chce zvolit kohokoliv, jen aby tam nezůstal Klaus. Tím to má způsobit pád preferencí ODS, tedy něco, co se v opačném gardu stalo ČSSD v roce 2003 a pomstít se tak za poslední volbu.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků