Jak by jste řešili nezaměstnanost?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 8. 1. 2008 13:24

vlazy Ty jsi fakt mimo...

Pracujici duchodci nikomu neubiraji pracovni mista. BTW - uz ted je leckde problem SEHNAT lidi. Ale to by nesmely byt tak stedry socialni prispevky, protoze takhle se lidem do "obycejny" prace. Ja delam vznesene receno ve "strednim managementu" a vidim, jak je problem sehnat lidi do vyroby. Protoze jsou liny (a to rozhodne neplati jen pro cikany, to mi ver). Zadna nezamestnanost kvuli zamestnanym duchodcum NEEXISTUJE.
Tvoje pozorovani jsou primo receno na h*vno. Dikybohu mame krome tebe jeste Statisticky urad, ktery tvrdi kupodivu opak toho co ty.
Nikdo nikoho nenuti pracovat. Kdo to kde napsal? Klidne si odejdi do duchodu ve ctyriceti, nikdo ti nebrani. Pro vyplaceni duchodu ale musi byt nejaka hranice odpovidajici realnemu stavu.

(Dlouhodoba) nezamestnanost je zpusobena dvema faktory : vysoke davky a skupina lidi, ktera by ani v idealnich podminkach pracovat nechtela.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 1. 2008 14:02

presne jak rekl Noclaf, lidi jsou proste liny zvednout kazde rano ***** a jit do prace a fakt to nejsou jen cikani...proc by taky chodili, kdyz jim stat da dost penez...
ted jsem slysela ve zpravach, ze by se jim ty davky meli zkrouhnout, tak si tak rikam, ze uz bylo na case...druha vec je, aby jim je fakt zkratil...
dalsi vec je, ze bezdomaci uz klepou na dvere socialky a zadaji o odpusteni lekarskych poplatku...tohle mi taky neni jasny, proc by stat mel pred nima opet ustupovat a podporovat je v tom, aby si nehledali praci...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 8. 1. 2008 15:05

Noclaf píše:
(Dlouhodoba) nezamestnanost je zpusobena dvema faktory : vysoke davky a skupina lidi, ktera by ani v idealnich podminkach pracovat nechtela.


To nemas az tak uplne pravdu....
Klidne at jsou davky jake jsou ted, snizenim se to nevyresi , stale se hodne lidme vyplati byt napr. na podpore na cerno pracovat. Ale!! at je dostavaji jen ti co neco proto aby sehnali praci aktivne delaji! Neni to tak davno co byla doba kdy fakt praci v nekterych regionech bylo problem sehnat.... A pokud by se zrusily davky uplne(nebo razantne snizily) tak hodne lidi i ti kteri by radi pracovali by se dostalo do velkych problemu. Nezapomen ze existuji skupiny lidi pro ktere v dobe vyssi nezamestnanosti je praci problem najit(zdravotne postizeni, matky samozivitelky apod...).

PS: nastesti je ted nezamestnanost male ze na vetsine uzemi CR neni problem najit praci ,ale situace muze byt za 5 let jina.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 1. 2008 15:47

kromec: to jejich pobirani davek a pracovani na cerno, tomu taky hrozi vlada, ze utne tipec...pry z toho maji byt vysoke pokuty, tak jsem teda zvedava, jak to nakonec dopadne...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 8. 1. 2008 15:59

Noovo:

Pokuty to resi jen castecne uz ted za to muzou byt pokuty. Za kolik veci hrozi v teto zemi pokuty a beztak lide je nedodrzuji. Pokud by nezamestnani byli nuceni aby napr. chodili povinne na rekvalifikace, museli odpracovat urcity pocet verejne prospesnych praci , museli vzit nabizenou praci apod... tak si kazdy kdo tento system zneuziva si 2x rozmysli jestli se mu vyplati byt na davkach...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 16:45

Noclaf píše:(Dlouhodoba) nezamestnanost je zpusobena dvema faktory : vysoke davky
Noovo píše:presne jak rekl Noclaf, lidi jsou proste liny zvednout kazde rano pr*** a jit do prace a fakt to nejsou jen cikani...proc by taky chodili, kdyz jim stat da dost penez...
ted jsem slysela ve zpravach, ze by se jim ty davky meli zkrouhnout, tak si tak rikam, ze uz bylo na case...druha vec je, aby jim je fakt zkratil...
Mám dojem, že si někteří myslíte, že ti nezaměstnaní z těch sociálních dávek bohatnou. Možná ani nevíte, jak, podle čeho a komu se ty sociální dávky v ČR vyplácejí. Stačí se podívat např. zde. Vypočítává se to podle životního minima. Když např. 1 nezaměstnaný bydli společně se svými dvěma rodiči kteří jsou oba důchodcí a mají oba dohromady minimálně 8080 Kč důchodu což samozřejmě neni nic moc tak ten nezaměstnaný nedostane vůbec žádné sociální dávky. Podle zákona jsou ho ti jeho rodiče v takovém případě povinní živit ze svých peněz (z důchodu). Myslíte, že je to tak zpravedlivé? Proč takto naívně stát nutí někoho aby živil někoho jiného jenom proto, že ne vždy vlastní vinou byl propuštěn z práce? Připadá mi, že stát takto trestá nebo šikanuje (nevím jak bych to měl nazvat) za to za co oni vůbec nemůžou. To, že někdo má trochu větší než ten nejnižší důchod nebo nějaké jiné příjmy by snad nemělo být důvodem k tomu aby ho někdo nutil živit někoho jiného.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 16:51

kromec píše:Pokud by nezamestnani byli nuceni aby napr. chodili povinne na rekvalifikace, museli odpracovat urcity pocet verejne prospesnych praci , museli vzit nabizenou praci apod... tak si kazdy kdo tento system zneuziva si 2x rozmysli jestli se mu vyplati byt na davkach...
Nikdo je sice k tomu nenutí, ale když to zcela bezdůvodně odmítnou tak je ÚP za to může vyřadit z evidence a pak už nedostanou vůbec nic.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 8. 1. 2008 19:17

to kromec: no já bych teda tisíckrát raději na rekvalifikace než na pracáku bez koruny...veřejně prospěšný práce nevím proč, nic jsem neprovedla, abych makala zadara. muset vzít nabízenou práci (pokud odpovídá kvalifikaci) - ano, jako nouzový řešení na co nejkratší dobu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 1. 2008 19:24

vlazy: proc si cikani a kdejaka jina verbez nadela parchantu tri ***** a pak se o ne ani nestara, deti jsou negramotni a vyrustaji jako drivi v lese, tak takove lidi stat opravdu do budoucna nepotrebuje...co z nich asi tak vyroste, to same jako z jejich rodicu a budou uplne stejne stat zacatkem mesice na poste a odnaset si penize za ty sve parchanty...
jsem opet nastvana, protoze tohle dela z cechu ty rasisty, jak se tim radi cikani ohaneji...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 19:55

Noovo: Proč se na to ptáš zrovna mne a ne přímo těch cikánů? To se snad bojíš, že by to pak pro tebe nemuselo dopadnout příliš dobře? Já ti na to odpovídat nebudu, protože to není nic co by se týkalo přímo mne a nevidím ani rozumný důvod proč ti na to odpovídat. :(
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 8. 1. 2008 20:09

kromec píše:museli odpracovat urcity pocet verejne prospesnych praci , museli vzit nabizenou praci apod... tak si kazdy kdo tento system zneuziva si 2x rozmysli jestli se mu vyplati byt na davkach...

Jo, to je ono. Tohle dělal Mussolini ve fašistické Itálii. A pravda, snížil nezaměstnanost, ale za jakou cenu?

Já bych nikomu nic nenutil a nechal to na zodpovědnosti každého člověka. To ale nechce nařízení pro dodržování systému, ale změnu samotného systému.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 8. 1. 2008 20:31

Prospesne prace pro nezamestnane - rozhodne ano, ale v nejakem rozumnem a funkcnim rozsahu - napriklad tedy tak, aby : udrzovaly povedomi o nutnosti pravidelne pracovat; komplikovaly pripadny job nacerno; nekomplikovaly moznost sehnat novou praci; byly smysluplne.

Nutit prijmout nabizenou praci je pekne, ale nesmyslne. Neco podobneho je uz ted a resi to tak, ze jdou za tim zamestnavatelem a v podstate ho donuti orazitkovat, ze o ne nema zajem (protoze kdo by prijmul lidi, kteri mu predem naznaci, jak to je s jejich touhou pracovat).
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 23:56

Noovo píše:vlazy: proc si cikani a kdejaka jina verbez nadela parchantu tri *****
Já osobně k cikánům nemám příliš velké sympatie, ale něco takového hodně rasistického bych si o nich nikdy nedovolil napsat. Nevím jestli máš nebo budeš mít někdy děti, ale předpokládám, že by se ti asi vůbec nelíbilo kdyby tebe někdo označil slovem "verbež" a tvoje děti nazval "parchanty".
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 9. 1. 2008 08:23

vlazy píše:
Noovo píše:vlazy: proc si cikani a kdejaka jina verbez nadela parchantu tri *****
Já osobně k cikánům nemám příliš velké sympatie, ale něco takového hodně rasistického bych si o nich nikdy nedovolil napsat. Nevím jestli máš nebo budeš mít někdy děti, ale předpokládám, že by se ti asi vůbec nelíbilo kdyby tebe někdo označil slovem "verbež" a tvoje děti nazval "parchanty".v/quote]


Každý - bílý nebo černý - který si našuká parchanty a pak přide na sociálku s prackou nataženou, protože je nemá jak uživit je verbež. Že v případě těch druhých je to spíše pravidlem a 3, 4, 5, 6 harantů je norma je smutnou skutečností.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 9. 1. 2008 08:45

vlazy píše:Noovo: Proč se na to ptáš zrovna mne a ne přímo těch cikánů? To se snad bojíš, že by to pak pro tebe nemuselo dopadnout příliš dobře? Já ti na to odpovídat nebudu, protože to není nic co by se týkalo přímo mne a nevidím ani rozumný důvod proč ti na to odpovídat. :( /quote]

ja se tebe na to neptam....to je proste fakt...

vlazy píše:Já osobně k cikánům nemám příliš velké sympatie, ale něco takového hodně rasistického bych si o nich nikdy nedovolil napsat. Nevím jestli máš nebo budeš mít někdy děti, ale předpokládám, že by se ti asi vůbec nelíbilo kdyby tebe někdo označil slovem "verbež" a tvoje děti nazval "parchanty".v/quote]

deti jeste nemam, ale az je budu mit, tak rozhodne budou planovane az jim budu schopna zajistit dostatecnou financni podporu, budu se jim venovat a rozhodne jich nebudu mit 10...tomu se rika planovane materstvi, protoze nasekat si 10 deti bez toho aniz bych byla schopna se o tech 10 deti postarat a pak stat na socialce s natazenou rukou a zebrat o prachy, ze tolik deti neuzivi, to umi opravdu kazdy...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků