zákaz kouření na veř.místech

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 4. 2007 13:59

Bylo by referendum, dopadlo byl 51% vs. 49% a co by to řešilo? Co má za význam, že děti nemůžou hlasovat, když se jich to týká snad nejvíce?

Navíc je to nesmyslné plýtvání státními prostředky. Stejně jako léčení kuřáků, pokud se léčení však zaplatí z daní kuřiva, tak nemám problém. Pokud ne, tak šup jim po vyléčení hodit účet. Jenom ne žádné nesmyslné plýtvání ala referendum.
Naposledy upravil Andrew_R dne 24. 4. 2007 16:34, celkově upraveno 1
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aonym 24. 4. 2007 15:12

Referendum rozhodně ne. Kdyby to "vyhraly" kuřáci, tak budou moct omezovat nekuřáky, kterří si dobrovolně nechtějí ničit zdraví?
Aonym

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 4. 2007 16:40

BTW, jeden ze základních pilířů demokracie je, že není jakkoliv omezována menšina.
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aonym 24. 4. 2007 19:46

A další je, že práva jednoho končí, kde začínají práva druhých a pokud někoho kouřením poškozuji, tak do jeho práv zasahuji :)
Aonym

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 4. 2007 21:13

Ano, to ten zákon chce řešit. Já jen zbrojím proti referendech a proti přímé demokracii :)
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aonym 25. 4. 2007 14:55

Tady se musim omluvit ja :) nejaka slaba chvilka....me jde o totez :-) tak si to vyloz tak, ze podporuju tvy tvrzeni :)
Aonym

Odeslat příspěvekod Case 29. 4. 2007 10:21

Myslím, že bychom se spíše měli zabývat jinými drogami a nechat konečně tradiční "drogy" trochu napokoji. Omezení kouření v nějaké rozumné míře není a priori špatné, ale raději bych byl, kdyby se ten fanatický boj proti kouření obrátil k jiným drogám.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 29. 4. 2007 11:03

jasně jsou daleko závažnější problémy s jinejma věcma než kouření, ale určitě bych zavedl minimálně dobu v restauracích kdy se nesmí kouřit. Není příjemný jíst něco v solidní restauraci kde se dobře najíte, ale kde vedle Vás někdo kouří a lítá to na Vás. Prostě třeba od 11:30-15:00 nebo neco na ten zpusob, aby i nekuraci si mohli zajit na jidlo, aniž by načichly. Jsem obcasny kurak a tohle bych pochopil a uvítal.
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deli 29. 4. 2007 12:03

Ale tohle přece je už nějakou vyhláškou pořešené, ne? V době oběda, platí zákaz kouření... To jak se to dodržuje, nebo ne, je už věc další...
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 4. 2007 12:53

Case píše:Myslím, že bychom se spíše měli zabývat jinými drogami a nechat konečně tradiční "drogy" trochu napokoji.u/quote]
S jinými se ale normálně nesetkáš když si třeba vyrazí rodinka na dovolenou a jdou na oběd do restaurace... :hm

jiné drogy prostě okolí neobtěžují :idea:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod quichote2000 29. 4. 2007 13:00

Proč hned zakazovat?
Jsem kuřák, přítelkyně nekuřačka (naštěstí jen cigaret :-)).
Pokud jdeme do restaurace, vybíráme si pouze restaurace, kde je oddělený kuřácký a nekuřácký prostor, najíst se jdeme do nekuřáckého po jídle se přesuneme většinou k baru, který už je kuřácký, ani jeden v tom nevidíme problém.

Pokud budu nekuřák budu chodit pouze do nekuřáckých restaurací nebo restaurací s odděleným kuř. a nekuř. prostorem.
Stejně já jako kuřák si vybírám restaurace, kde je kuřácký prostor, musím ovšem uznat, že takových restaurací je vetšina, možná i všechny :-).

Pokud budeme mluvit o hospodě (nějakých čtyřkách) tak tam by byl zákaz kouření zbytečný a destruktivní pro majtele hodpody.
Asi tak 99% návštěvníků (stálých zákazníků) čtyřek je kuřáků, nekuřák tam ani nepáchne a kdyby tam páchnul, zapálí si taky.

Musíme si taky uvědomit, že spotřebou cigaret přichází slušné peníze do státního rozpočtu.

U cigaret všichni ví, jak jsou nezdravé a že zdravé je nekouřit, víme pravdu.
Narozdíl od některých hraček pro děti, kuchařského náčiní atd... kde se občas prodává výrobek, který obsahuje nebezpečné látky, takovýto výrobek je mnohem horší, protože je zákeřný, nikdo u něj nějakou závadnost nečeká.

Asi to vypadá, že jako kuřák cigarety pouze obhajuji a v tomto případě musím asi souhlasit.
Kouření na zastávkách MHD mi vůbec nevadí, zákaz kouření v obytných budovách mi přijde zbytečné, žiju v paneláku celý život a ještě jsem nezažil, aby si někdo v baráku zapáli, ale je taky možné, že jsme prostě slušný dům. Zákaz na úřadech, klidně. Ale zakazovat majteli restaurace/hospody, aby vyhazoval své nejlepší zákazníky, to ničemu nepomůže.
Nejlepší OS = MAC OS X TIGER
quichote2000
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 29. 4. 2007 13:37

Ačkoli jsem slabý kuřák, tak se zákazem kouření na veřejných místech souhlasím. Mně samotnému je nepříjemné, když si například na malé autobusové zastávce někdo zapálí, je to bezohlednost. S restauracemi a pohostinstvími je to asi složitější, tam by bylo možná nejlepší rozdělení na kuřáckou a nekuřáckou část.

quichote2000 píše:Asi tak 99% návštěvníků (stálých zákazníků) čtyřek je kuřáků, nekuřák tam ani nepáchne a kdyby tam páchnul, zapálí si taky.u/quote]

I nekuřák tam páchne, v takové čtyřce prostě během chvíle páchne každý. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cotijepotom 9. 5. 2007 20:13

Zakázat kouření na běžně přístupných veřejných místech typu zastávky apod. schvaluju. Ale nařizovat soukromníkům co se může a nemůže v jejich podniku? To už je trochu moc, nemyslíte? Nehledě na dodržování všech těch vyhlášek ... viz zastávky.
cotijepotom
Čtenář

Odeslat příspěvekod Aonym 9. 5. 2007 21:31

cotijepotom: Např. v Praze se vyhláška na zastávkách dodržuje poměrně plošně, poslední dobou sem viděl minimu kuřáku, a když už, tak jdou dvacet metrů od zastávky, a Městská taky nemá problém s kontrolou a případnou penalizací nebo domluvou...
Aonym

Odeslat příspěvekod Tom_82 21. 6. 2007 09:52

Zákon je to dobrý a patří to do dnešní doby. Bohužel se však všichni kuřáci zdržují několik metrů od zastávek - kde se většinou nevyskytuje žádná popelnice. Vznikl tím ještě větší bordel než který byl - kolem zastávek je XYZ filtrů či nedopalků a zvedá se mi z toho žaludek, když se mi to lepí po botech. To už do dnešní doby bohužel nepatří.

ZÁKON JE TEDY POLOVIČATÝ A NA DVĚ VĚCI (jako polovina práce sociální demokracie - ale to už je jiné téma). NECHCEME CÍTIT NIKOTIN, ALE PO BOTECH SE NÁM LEPÍ ČIKA. POINTA???
Tom_82
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka