Jak vaše politické smýšlení ovlivnila vaše rodina?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jak vaše politické smýšlení ovlivnila vaše rodina?
Mám téměř stejné názory. 13 %  24%  [ 13 ]
Mám lehce odlišný názor. 19 %  35%  [ 19 ]
Mám zcela odlišný názor. 6 %  11%  [ 6 ]
Nejsem ovlivněn rodinou. 15 %  28%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 53

Odeslat příspěvekod madeleine 25. 6. 2007 20:53

Dost, dali mi najavo, ze mam vlastnu hlavu a mam volit, co povazujem za vhodne. Ze sa mam aspon zkraja oboznamit s tym co vykladaju a vnimat, co robili pred tym, nez spustili kampan... ;)

ale co kto u nas volil, to neviem, jediny, o kom to vieme sto pro je dedko, lebo toho slak netriafa len z jednej strany :mrgreen:
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 6. 2007 20:56

Z jedný strany jsou komunisti dobrý a z jedný špatný...nejlepší je poslouchat a mlčet, páč když řeknu svůj názor, kterej je z 99 % jinej, hned jsem ta nejhorší. Ještěže je mi politika volná :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Case 26. 6. 2007 11:10

Oh, jistě, to by mě zajímalo, z které strany jsou komunisti dobrý, slečno ublížená (žiješ skutečně těžký život... ze všech stran křesťanská propaganda, utlačování názorů, které si sotva dovedeš obhájit). Já to vážně netuším. Je to ex-stalinistická strana hlásící se k odkazu ruského okupačního režimu, je to tradiční pátá kolona ruského imperialismu a vůbec extrémistická partaj, ne-li přímo zločinecká organizace (ve smyslu vlastizrady).
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tom_82 26. 6. 2007 11:43

Znám jednoho velice "inteligentního" kluka, který dovršil plnoletosti a u svých prvních voleb volil komunisty. Ovlivnili ho milovaní prarodiče - dědeček s babičkou, kteří to už prakticky mají "za pár" a mají úplně jiné hodnoty a zájmy než dnešní produktivní lidé. Nechal se chudák nachytat na rohlík, který se kdysi prodával za 20 haléřů a nyní stojí i 2,-Kč. Ale už si nespočítal, že kdysi byl průměrný plat 2.000,-Kč a dnes je to 7 - 10x více (jak u koho).
Tom_82
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fahrman 26. 6. 2007 12:08

moje rodina ho ovlivnila svou ruznorodosti asi tak, ze jsme kazdy volili nekoho jineho :)
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 24. 7. 2007 13:22

No já bych se vrátil k názvu. Moji rodiče mi nekecali do toho, koho mám či nemám volit, ale dospěl jsem sám ke stejnému rozhodnutí jako moji rodiče, takže v hlasování můžu hlasovat jak pro "Mám stejné názory", tak i pro "Nejsem ovlivněn rodinou".
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 7. 2007 22:44

Case píše:Oh, jistě, to by mě zajímalo, z které strany jsou komunisti dobrý, slečno ublížená (žiješ skutečně těžký život... ze všech stran křesťanská propaganda, utlačování názorů, které si sotva dovedeš obhájit). Já to vážně netuším. Je to ex-stalinistická strana hlásící se k odkazu ruského okupačního režimu, je to tradiční pátá kolona ruského imperialismu a vůbec extrémistická partaj, ne-li přímo zločinecká organizace (ve smyslu vlastizrady).
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 26. 7. 2007 06:06

Ty otázky jsou špatně volený.Každýho ovlivnila rodina! Někoho že volí jako rodiče a někoho opačně,ale ovlivnila.Autor spíše myslel jestli volíme totéž co rodiče a příbuzní,že?
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AZOR 5. 8. 2007 00:24

Ja jsem politiciky inertní - co se týče rodičů, politiků, lidí kolem.
Politika je totiž svinstvo a tim to pro mě konči (nechci radar, podle toho bych volil, kdybych volil). Toužím po Lucince, baráčku, psíkoví, dětech, zahradě ... a vybojuju si to za každou cenu při libovolné vládě.. ted to teda padá na Lucince :-(.. Ovlivneni mam ve svem slovniku jako negativni slovo jako clovek, ktery se narodil jako Beran :o)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář

Odeslat příspěvekod Master Awast 5. 8. 2007 00:30

Jersey II. píše:Nejsem ovlivněn, volím podle svého rozumu..u/quote]

Naprostá shoda... ale že to trvalo než jsem ho dostal.... nebo ne?
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
Čtenář

Odeslat příspěvekod AZOR 5. 8. 2007 00:34

Tom_82 píše:Znám jednoho velice "inteligentního" kluka, který dovršil plnoletosti a u svých prvních voleb volil komunisty. Ovlivnili ho milovaní prarodiče - dědeček s babičkou, kteří to už prakticky mají "za pár" a mají úplně jiné hodnoty a zájmy než dnešní produktivní lidé. Nechal se chudák nachytat na rohlík, který se kdysi prodával za 20 haléřů a nyní stojí i 2,-Kč. Ale už si nespočítal, že kdysi byl průměrný plat 2.000,-Kč a dnes je to 7 - 10x více (jak u koho).-/quote]

A co jako? Je to strana jako kazda jina. Tedko me dokonce lidi chteli donutit abych podepsal nejakou bezyznamnou petici proti nim , akorad me data (ne děkuji, už jsem se podepsal jinde). V demokratickem state (kterym je predevsim Slovensko) si muze volit kazdy kdo chce koho chce. Muj kamarad taky volil komunisty a mel k tomu dovod...
Jo a zase zpet k Markete - kdyz mi bylo 16 ji 24? a jejimu 36 a já se mohl pretrhnout aby si mi vsimla, tak mi odsoudila spolecnost, nic jako socialni jistoty, byty apod jsem nabizet nemohl. V tomhle pripade zrovna Komunisti by byla nejlepsi volba, ktera by pomohla smazat trosku ten "naskok veku" - to je bezdepad. A kdyby bylo na me, tak bych klidne platil i 2kc za rohlik z kom. Platu, hlavne kdyby mi to zvedlo sance u Markety.

BTW: Libi se mi film Escape from L.A. jak nakonec odchazi a vypne celou elektrnoniku a prostroje na platene Zemi .. imho bych to taky zmacknul a zacinali bychom znova. :o) ..

P.S. Ano, vsechno ukazuju na Markete, taky mi to za 7 let place pekne vyskolilo a probudilo ve me andela na jednu stranu a na druhou naprostého cynika a ingnoranta a obe osoby mam vytazene do extremu :o)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář

Odeslat příspěvekod radim_ 5. 8. 2007 17:43

AZOR píše:Ja jsem politiciky inertní - co se týče rodičů, politiků, lidí kolem.
Politika je totiž svinstvo a tim to pro mě konči (nechci radar, podle toho bych volil, kdybych volil). Toužím po Lucince, baráčku, psíkoví, dětech, zahradě ... a vybojuju si to za každou cenu při libovolné vládě.. ted to teda padá na Lucince :-(.. Ovlivneni mam ve svem slovniku jako negativni slovo jako clovek, ktery se narodil jako Beran :o)r/quote]

Ano hrdina lidu s lahváčem v ruce se neoblbne, ví že politika je svinstvo, on je ale free, takže na ní kálí, je to přece tak cool i ve škole to říkali. (schválně mluvím jako člověk v pubertě). K čemu volit nejmenší zlo, když to by blo takové podřizující se, já jsem free a k volbám nechodím, ikdyž nás tu zotročí anarchistko- islámští komunisté, protože kromě jejich voličů k volbám skoro nikdo nešel, já budu stále free. A vůbec jak časově náročné je každý rok nebo dva zajít zavolit, když to bude trvat celých 20 minut, to potom bude celý den zabitý, nic nestihnu. Kašlu na politiku, je to in a mě je jedno co tu bude.
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubCh 6. 8. 2007 08:24

Také souhlasím s tím, že záleží dost hodně na tom, v jaké vrstvě se člověk narodí. Kdybych já šel volit např. ČSSD nebo nedej bůh KSČM, tak bych byl vyloženě sám proti sobě - chápáno tak, že jejich daňový systém je pro naši rodinu daleko horší (což jsme ostatně měli možnost vyzkoušet :D ), ale zase dokážu pochopit, že to není pro všecky, že asi nejvíce musí běžným lidem sedět ČSSD (nemluvím o různých vystoupeních různých lidí, hulvátství atd.., to je ve všech stranách, bohužel..), ale o celkovém systému...někdy dokážu možná i pochopit ty, co orodují za komunisty, ale zase na druhou stranu, tady mám názor, že největší problém našich lidí je v tom, že potřebují, aby se o ně někdo staral- našel jim práci, staral se o jejich práva - ale to by měli zvládnout sami ! Starši generace už si na to prostě nezvykne, chápu, ale je špatné, že tak uvažují už i moji vrstevníci...to je tak asi všecko - jinak - čí chleba jíš, toho píseň zpívej - i tak se to dá zkrátit..
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 6. 8. 2007 08:51

Tak musím reagovat, protože toto přísloví mám ve svém podpisu. Jen mi přijde přílišné zjednodušování napsat větu:"Kdybych já šel volit např. ČSSD nebo nedej bůh KSČM, tak bych byl vyloženě sám proti sobě - chápáno tak, že jejich daňový systém je pro naši rodinu daleko horší (což jsme ostatně měli možnost vyzkoušet Very Happy )."
Výborně, takže vy jste se asi podívál na to, kolik vyděláváte, zjistil jste si, která strana Vám nabízí pro váš výdělek nejnižší daně a pro tu stranu jste se rozhodl.
Potom však ještě dodejte, že Vám vůbec nevadí placení školného na vysokých školách, placení u doktora, jistě jste pro radarovou základnu na našem území atd. atd. Uvědomte si, že jste prošel nějakým sociálním systémem (školy, lékaři, apod.), který se musel zaplatit z daní jiných lidí a teď je na čase to vrátit. Není důležité přeci kolik mi strhnou z výdělku na daních, ale celková ekonomická měsíční bilance (příjmy-výdaje), která může být výhodnější i u progresivnějšího systému zdanění.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chleb 6. 8. 2007 12:43

Ja se vzdycky snazil volit ty nejmensi idioty a v soucasne dobe my vychazi jako nejvetsi idioti stoupenci ODS (viz soucasne vlada, radar), takze je nevolim i kdyz vydelavam pres 100tis mesicne.

Stupne idiotstvi:
1 ODS
2 KSC
3 SZ
4 KDU
5 CSSD (kvuli jejich v cechach ojedinelemu stabilnimu pristupu)
Finexpert a spol. jsou ritolezky modrych ptaku
chleb
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka