Vlastenectví?!

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 6. 11. 2009 00:22

Nemám se za co stydět. Dost lidí se bojí o vlastenectví/nacionalismu veřejně mluvit, protože pak si o nich ostatní lidé budou myslet jen to, že jsou fašouni, náckové, rasisti atd. Ovšem i stát schovává před problémy hlavu do písku. Ale on jednou ten pomyslný hrnek přeteče a pak se budou dít věci. Pokud se ale lidé nebudou chovat jak tupé stádo ovcí a nenechaj si všechno líbit.

A jeden takovej citát z filmu V jako vendeta - "Lidé by se neměly bát své vlady. To vláda by se měla bát lidí."
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2009 09:38

No vidíš, u nás se nebojíme ani vlády a ani vláda nás. Ta z nás má ještě navíc prču.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 6. 11. 2009 23:07

No Chlapci začínají dávat po deváté večer, zajímavé dokumenty o Sametu - jeho začátcích, sledujte to bedlivě, díky...
Tož co to Vlastenectví po 20-ti letech?! Začněme také Listopadem a prosincem 1989, kdy se ten Českej Gulage začal vařit...Havel a OF na špici, vítězství Slušnosti nad lži a křiváctvím?!Měli jsme Havla presidentem, ale to bylo tak všechno, trošku slabá váha na misce Vah i s tou Pravdou a Láskou...co bylo na druhé straně ? Klaus a pragmatismus...se všema trumfama v ruce. Byla to krutá cena za,,Svobodu a Havla. KSČ tu zůstala v plné síle a s celým aparátem.
,,Nebudeme jako Oni,, taky dobrej fór.
Rok: 1990-posvátná nálada začíná vyprchávat, kam se podělá Ta Solidarita z Letné a Václaváku?Zůstala asi uvnitř v,,Klíčích,, a zamčených domech,co je češství?...Bude Národ teď konečně uvědomělý, svébytný, identitský, solidární, hrdý, čestný, bránící si své zájmy a zasluhující si snadno získané Svobody rozhodovat-za co?! Za opětnou vládu a úspěchy menšiny, dobře připravené na změny, které na ně mají Informace a špinavý kapitál do začátku? Trochu moc outsajdrů na Startu, hozených do Vody a plavte si kam chcete..., ale kam by kdo plaval, když tady má Rodinu, práci a domov.
A jak ten První závod dopadl, no pásku protrhli Favoriti, většinou neznámí a anonymní, jak ve Sportce a měli jsme Tu první Světobčany, kteří ovládli Trh a to né naposledy a bylo po žížalkách a poprvé se utahovali Opasky a byla I. posametová,,měna,,-devalvace hotovosti v kapse i úspor.A za takovýchto podmínek mělo vznikat a utužovat se povědomí Svobodného českého národa?" Místo vzájemné úcty teda respektu, tady stojí před I. svobodnými volbami: samí zakuklenci s maskami voličů a příznivců OF-
,,dělnici,,těla i ducha, příští námezdní síly, příští liberální obchodníci a podnikatelé, zakuklení Theokrati se svými věrnými, Roayalisti a probouzející se šlechta, příští nacionální bojovníci, obránci vlasti, ochránci přírody, a ti kovaní komunisti co zatím nepřevlíkli kabáty, též se svými věrnými, Studenti a dosud nerozhodnutí. A jak dopadlo I. kolo matche, všichni jsme OF é OK nebo v budoucnu KO?! Na jak dlouho...zatím se rozloučíme v míru a v klidu.
Vlastenectví a věrnost Národu by mělo být Službou, dokazovanou Činy,
věrnou a šlechetnou, stávající se postupně ctností a Cestou k Pravdě. Pravda je totiž bez Služby ničím...Ti co se tomu upíší, budou tím co dneska
v Česku chybí: solidárními Čechy, Moravany a Slezany - živým českým Národem. Schopným se na základě naší identity i nějaké solidarity postavit k obraně Českých zájmů a cti.
Co teď potřebuje Národ, Hmmm ,... ,,Kněze a Učitele češství,, Kde? Hlavně mezi Dětmi a Mladýma. Jako za Komanče.Pomocí Slova, osobního příkladu a ukázání(a nebo jen nabídnutí) Cesty.
Slované byli uctívači Slova( které teď budou muset podpořit Ty činy a posobní příklady)...
Mezi české vlastence musí přestoupit co nejvíce Inteligence a,,vědoucích,,.
Bez nich se nic nemůže pohnout Vpřed a to hlavně ve školách i ve volnočase( tak jako to bylo i za komunistů, he). Vyrovnané řady bojovníků s heslem na rtech: ,,Nic než Národ,,...spíše každého rozumného odradí.
Dobrou, Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 11. 2009 00:52

Vlastenectví mi nic neříká. Mrtvý pojem.
Kdybych se narodil jako Němec,tak mám byt hrdý na to, že jsem Němec ? Když jsem Čech, tak mám najednou být hrdý na to, že jsem Čech ? Nevidím důvod být hrdý na nějakou shodu okolností...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 11. 2009 01:11

Já vím MareqO, já se Tu taky nechtěl narodit, že a nějak ma ta Hrouda z Motola přiroslla k Serdci a nemám rád, když ma tady někdo dělá bordel, stačí bohatě Ten můj, Brou, Poustevník a Druid, cave Zvon.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 7. 11. 2009 01:13

mareq:Vlastenectví je vlastnost, která tě právě odlišuje od jiných národů. Já naopak nevidím důvod, proč nebýt vlastencem.
A věř, že kdyby ses náhodou narodil, jako němec, nebo francouz, v životě by jsi toto nenapsal. Protože by jsi byl hrdý na to, kým jsi.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 11. 2009 01:41

Marcel: Tomu rozumím O:-)

trent:
Na své rodné číslo také nejsem hrdý, byť mě odlišuje od všech ostatních ;-) A nevěřím - každý Francouz nebo Němec určitě také není vlastencem. Je to i otázka výchovy - to ano, ale výchovy k čemu ? K jakému účelu ? K účelu přežití státu i za cenu největších lidských obětí ? Proč raději nezachovat sebe a obětovat stát ? Není vlastenectví tak trošku pohrdání sebou samým :hmm:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 7. 11. 2009 02:13

Nemyslím si. Pohrdáním sebou samým by se tedy dal považovat jakýkoliv náznak víry, nebo hrdosti na cokoliv jiného, než na sama sebe. Jakou oběť bys položil, kdybys byl hrdý na to, že jsi čech?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 11. 2009 11:23

Ahoj MareqO, to je v pohodě a díky za pochopení, no jsou tady lidi, který nejsou hrdý ani sami na Sebe, na tož na češství a , že jsou Čechy, což určitě není Tvůj případ. A že jseš Hrdý na Sebe!(že nemáme mít na co být po 20 letech to je již věc jiná...a jsem z toho Smutnej a dost vytočenej Béér)), ano souhlas a jsem tomu rád, že jsi se zjevil v pravý čas, již Tě tu zase kolego Poustevníku bylo třeba...,,Vědoucích,,na pravém místě a v ten Pravý Čas není nikdy dost a čuchám , čuchám Kolego, začíná přihořívat a asi se,, 8 či 9,, budou měnit za kulatější Numera, no doufejme, že...máš Zvon, vono se totiž tentokrát bude zvonit na Zvony. Hezky vycídit a pak se bude ladit...a...no to se uvidí, že. Kdy dáme řeč?! Moc se Mareq0 těším, na mailu to máš i s mou fotkou, he...poustevnickou, Bílý Den...Poutník Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 8. 11. 2009 21:55

Slovo vlastenectví vyvolává smíšené pocity.Začíná se podle mne řadit mezi slova svým významem "vyčpělá".Vlastenectví se nejčastěji skloňovalo v době vzniku našeho státu a to zákonitě.Prostě tady byla česky mluvící komunita v rámci zanikající R-U říše.Lze chápat snahu mít vlastní stát a ne být jakýmsi přílepkem něčeho chátrajícího.V té době skutečně asi v lidech pojem vlastenectví něco znamenal.Jenomže život šel dál.Mohl být hrdý ten občan,který se stal občanem poslední kategorie ? Mohl plát vlastenectvím,když ani neměl kde bydlet ? Nikoho nezajímal. Určitá vlna vlastenectví se mohla vzedmout,když šlo našemu národu o holé přežití v době nacistické okupace,dále pak po válce,když se začala zase obnovovat státnost.A zase přišly problémy,mohl být hrdý ten,kdo přišel o vlastní živnost nebo pozemky jako nepřítel nové společnosti ? A zase život pokračoval a přišel listopad 89,zase vlna jakéhosi vlastenčení a může být hrdý ten občan,který je bez práce ? Může být někdo,kdo nebyl u rozkrádání majetku,hrdý na dnešní Krejčíře,Pitry a jim podobné ? Může být někdo hrdý na nemorální chování "svých" poslanců a vrcholných politiků ? Podle mne je ten pojem vlastenectví jen zneužívanou frází,která se hodí politikům,když potřebují zmanipulovat "tu ulici".
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 8. 11. 2009 23:02

No já myslím, že právě tím vlastenectvím ji nezmanipulují. Ulici zmanipulují, když jim budou slibovat že dostanou peníze. A to to ještě musí udělat nějak líbívě, protože poslední dobou jsou ty sliby tak špatný, že jim může věřit snad jen mentálně zaostalý jedinec. Ale lide májí vladu, jakou si zaslouží...alespoň se to říká. A v dnešní době není moc věcí, na které být hrdý.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 8. 11. 2009 23:48

NO Nazdar, Nazdar, prečo ten pesimusmus, stále je o co Bojovat! Především: o Děti, Mládež...o Čechy, Moravu a Slezko...Trubko, je nás málo, a Vítr fouká proti nám...tak se du vyčůrat do závětří, nééé. Každej ať se snaží hlavně doma a v okolí baráku...Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 9. 11. 2009 00:11

To ano...já myslel věci v národním měřítku.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 11. 2009 01:18

Na Sliby již Nikdo v Česku nenaletí, no aspoň by již neměl, je největší čas na Ty osobní příklady, skutky a Činy...bez toho to jde všechno do Howen...Tulák Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 9. 11. 2009 22:16

Nejsem pesimista,snažím se být realista,protože optimismus v tomto případě hraničí s naivitou.Jako národ si myslíme,že jsme pupkem světa,"naši" politici tento názor podporují a jsou směšní,jednou vedou společnost do Moskvy,podruhé zase do USA.No prostě fraška.Není to o tom rezignovat a strkat hlavu do písku,mocnosti si s námi sehrají svoji hru.Ale i když jsme pěšáky na šachovnici,jde o to,být pěšáky se vztyčenou hlavou a zdravým sebevědomím.Jsme proboha ve středu Evropy,křižovatkou dálnic kontinetu,ale chováme se jako evropský WC.Tedy jde to na hlavu politiků,ale národ si je volí,takže pak musí držet hubu a krok.Neodvolatelný politik je to samé,jako neřízená raketa.V tom je chyba naší společnosti.Podle chování politiků nás hodnotí svět a zpětně to ovlivňuje právě to" národní sebevědomí".Takže jaká hrdost,na co ?Bude se slavit 20. výročí Velkého listopadového podvodu na lidech,tedy slavit budou ti,kdo byli u vesel v době porcování ekonomiky.Zbytek národa bude zase čumět,co že se to děje,kde že jsou ty tučné průměrné platy,důvěra v politiku,spravedlnost justice ,ochrana veřejného pořádku,demokratická práva při řízení společnosti.Proč mají páni politici takovou panickou hrůzu z přijetí zákona o celostátním referendu ?No těch proč je ještě celá řada,nechám místo pro ostatní.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka