Vnitro rozpustilo KSM

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod maty1976 22. 10. 2006 15:33

iwigirl píše:plně souhlasím s jannn, už jsem to sem včera ne předevčírem psala... gró celé diskuze tkví v tom, že maty má každého "bohatšího" člověka, nedej bože podnikatele za šmejda a podvodníka. A neuvědomuje si, že krom skvělých podmínek pro občany komunismus znamenal i cenzuru, nemožnost vyjet za hranice, fízlování a další věci s tím spojené...
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 22. 10. 2006 15:38

iwigirl píše:
maty1976 píše:

Někdo nemůže na vejšku z finančních důvodů. Jinak ale jakžtakž souhlasím /quote]

od toho jsou sociální stipendia, případně prospěchová stipendia.
+ příspěvky na bydlení pro VŠ studenty.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 10. 2006 15:42

maty, pokud člověk výšku vystudovat chce a má na to mozek, tak to jde. na naší skole tvoří prospěch.stipendium cca 10.000 za semestr, příspěvek na bydlení cca 650, sociální nevím.Ještě se dá zažádat o příspěvky na dopravu a další.
Když to nevystačí, není problém jít na brigádu a ty peníze si o víkendu vydělat.
Pokud si někdo myslí,že mu bude líp u pásu nebo u pokladny namísto toho, aby 5 let studoval, prosím. S tímto ale nemá stát nic společného, naopak nyní je mnohem snazší se na tu vysokou školu dostat, což už se tu řešilo.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 22. 10. 2006 15:47

no budiž, ale tak jednoznačný to není, ale už se mi nechce to rozvíjet
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 22. 10. 2006 15:54

jannnn píše:maty1976, pral bych ti to, co zazili moji rodice. mit za souseda clena VB. naprostej idiot a mohl si delat co chtel. ze strachu jsme nemohli nic. pomstit se, stezovat si, nic. Nebudu vypisovat o vsechno nam delal, jen namatkou na nas psal anonymni udani, stval proti nam sousedy a dalsi veci. A clovek byl naprosto bezradny, jelikoz on byl Organ a stezovat si nekde na nej, to by byla sebevrazda.

Sem zvedavy, co mi reknes na toto. A ted to neberu jen osobne, ale v podobne situaci byla vetsina lidi. proste bali se cokoli podniknout.edit: a jestli myslis, ze kecam, neni problem nejaky ten dokument odfotit.


Ale jo, já tomu věřím. Podobní hajzlové fungují pořád, i když ne pod hlavičkou StB. Taky bych mohl vyprávět.......z obou režimů.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 10. 2006 15:55

maty, použivej edit a nepiš více příspěvků za sebou. ušetříš práci moderátorům. děkuji
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Exteron 22. 10. 2006 16:32

maty1976 píše:
jannnn píše:
maty1976 píše:
iwigirl píše:maty: a on stát vlastní nějaké podniky, kde by je mohl přímo zaměstnávat? státní podniky a umělá zaměstnanost byla dominantou komunismu... /quote]

jistě, což je jedna z věcí, v čemž byl ten režim lepším/quote]jo, podniky, ktere vyrabely vyrobky na sklad. Vyrobky, jejichz kvalita (nebo spise technologicka vyspelost) byla daleko za kapitalistickym svetem. Podniky, ktere diky nezajmu tvorily neuveritelne ztraty. Podniky, kde clovek mohl celej zivot drit jak vul, ale kvuli blbymu kadrovymu profilu pradecka to nedotah dal nez k soustruhu. Zatimco Franta co sotva prolezl zakladku byl behem par let mistr, jelikoz tatik bel Nekdo.

To opravdu nePanebože, dneska někdo "sotva proleze základku" (a fotr mu třeba koupí střední školu,maturitu atd....) , je blbej, ale jeho fotřík je podnikatel, pan Někdo, a tak je synáček díky otci taky pan Někdo, taky pan podnikatel, nebo u něj aspoň za slušný prachy pracuje. Takových znám..... Podobná protekce byla za všech režimů, byla, je a bude...
Exteron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 10. 2006 18:44

[quote="Pavel Mareš";maty1976: Fašismus jsme zažili jako porobená země,kdežto komunismus jsme tu měli jako legitimní vládnoucí systém.
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 10. 2006 18:58

On to nebyl puč.Chopili se moci sice nestandartně,ale legálně a KS vláda byla jmenována prezidentem.Navíc většina lidu byla s nima,takže...
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 10. 2006 19:00

iwigirl píše:plně souhlasím s jannn, už jsem to sem včera ne předevčírem psala... gró celé diskuze tkví v tom, že maty má každého "bohatšího" člověka, nedej bože podnikatele za šmejda a podvodníka. A neuvědomuje si, že krom skvělých podmínek pro občany komunismus znamenal i cenzuru, nemožnost vyjet za hranice, fízlování a další věci s tím spojené...
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 10. 2006 19:06

Podle me to iwi myslela ironicky : )
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 23. 10. 2006 12:00

maty:1976 no máš to těžký..na internetu(mimo seznamáckejch novinek)moc levičáků není....

no ale k tématu:na komunismu je nejnebezpečnější že působí na citlivé a slušné lidi ušlechtilými myšlenkami a idealizuje si schopnost lidí se chovat slušně a společně pracovat pro celek...zatím co realita byla, je a bude úplně jiná...

Proto také komunismus všude na světě zkrachoval....

Nemám pochopení pro tento názor

Osobně by mi vyhovoval nesocialistický způsob života v totalitě ideologické,.c/quote]


právě tohle mi tady přišlo jako nejhorší...plytkost a omezenost osobností a názorů dříve byla markantní...a nemožnost si zvolit vlastní cestu šílená...zavřít někoho za to že má doma knížku nebo že má jiný názor na cokoliv je zvrácené..a s lidstvím to nemá nic společného..to že toužíš ( a nejen ty)po návratu této doby mě děsí..
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 23. 10. 2006 12:35

Netoužím po žádném návratu, říkám co je pro mě více vyhovující. Návrat do té doby je nesmysl.

Názor, který nechápeš:
Já bych nikdy nežil socialistickým způsobem života. Víc by mi vyhovovalo být v oné době pronásledován než negativní důsledky dnešní doby.
Proč tolik tehdejších nepřátel režimu je současností zhnuseno a zjisťuje, že se jim tehdy vpodstatě žilo v něčem líp???

Opakuji naposled: nejsem komunista, ani kapitalista, obě doby mají své pro a proti, sám jsem možná až extrémní levičák se silným sociálním cítěním bez náklonosti k jakémukoli -ismu a politické straně. Mohu vyjmenovat stovky výhod i doby současné oproti někdejší, ale spíš (protože zde jediný), zaměřuju se spíše na obhajobu pro většinu z vás nenáviděného systému.

Jo a ještě něco: kdo chtěl, tak svou cestu razil, aniž by musel ohnout hřbet. Mým velkým koníčkem je nekomerční česká hudba 70.a 80.let. Ty kapely si šly svou cestou a rozhodně do komunisticky řízené kultury nezapadly: mám na mysli Plastic People of the Universe, DG 307, Psí vojáci, soubory okolo Mikoláše Chadimy, Miroslava Waneka, a mnoha dalších. Mohl bych jmenovat desítky nádherných kapel z těch let (pravda, většinou nemohli vydávat desky, a některé byly i zakazovány, no a co? ale existovaly, hrály a vytvářely hodnoty, které přežily.

Bohužel mnohé z nich právě v dnešní době doplatily na nezájem publika (který tehdy byl větší), na finanční potíže, pravidla trhu. Dnešní situace v rockové hudbě je mnohem,mnohem šedivější než v 80.letech. Bohužel je mi jasné, že průměrný občan si pod pojmem rock 80.let představí nějakou komerční nebo popmetalovou srač-- , ale to je nesmysl. Napadá mě široký rozptyl rozličně pestrých souborů - nejlépe asi zachycený v seriálu ČT Bigbít anebo aspoň ukázka na DVD Hudba85 (dostupno v Levných knihách za kilo). Myslím že ti lidé si tu dobu fakt užili, ačkoli drtivá většina z nich komunisty rozhodně nemusela.
Zato dnes...
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 23. 10. 2006 13:36

Sám se otevřeně přiznáváš k radikálně levicovému přesvědčení, ale píšeš tu o tom, jak je fašismus zrůdný?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 23. 10. 2006 17:12

Každý v této zemi je kapitalista.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků