Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 5. 12. 2006 20:07

pravá ruka vztyčená... :lol: jsem pravák, v pravim slova smyslu. jinak mi smýšlení "neujíždí" na žádnou stranu. politika suxx
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 5. 12. 2006 21:35

Hele, hnědko, proč se na svém blogu označuješ za pravicového extremistu? Mohli bychom si rozumět... ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 5. 12. 2006 21:41

Sice to neni politicky smer ci orientace, ale sam sebe bych oznacil v techto vecech za "zasadoveho pragmatika".

Nicmene me politicke smysleni je uhnuto do prava. Ted, s nasi soucasnou levici, dokonce silne doprava.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod wesloo 25. 12. 2006 19:10

Dělení levice/pravice je samo o sobě dost zjednodušující.. Často právě levicový vlády musí dělat pravicovou politiku a naopak.

Jinak pokud jde o mě, nejblíž mám k zeleným - spíš liberální v ekonomice a spíš levicoví pokud jde o ekologii, EU nebo třeba lidská práva a občanskou společnost.

Kromě toho Bursíka považuju za jednoho z mála slušných lidí ve vysoký politice.
wesloo
Čtenář

Odeslat příspěvekod Case 25. 12. 2006 19:32

wesloo píše:Dělení levice/pravice je samo o sobě dost zjednodušující.. Často právě levicový vlády musí dělat pravicovou politiku a naopak.i/quote]

Ano, to zcela jistě. ; ) Nedávno jsem na Britských listech našel zajímavý článěk od Ivana Davida Zmýlil se Zeman, zmýlil jsem se já, zmýlil se Gross, kde o něčem podobném mluví:

"Parlamentní podporou slabá vláda pod slabým předsedou složená téměř výhradně z neodborníků a prorostlá klientelistickým systémem nutně ztrácela podporu veřejnosti. Nejvíce podpory v současném volebním období samozřejmě takto ztratila sociální demokracie, zvláště když jako nominálně levicová strana provádí nepopulární pravicovou politiku a ještě ji doprovází pravicovou rétorikou o nevyhnutelnosti takovýchto opatření. Při tom je jasné, že vybalancovat veřejné finance nelze úsporami na chudých. Na jedné straně zvyšuje deficit veřejných rozpočtů a na druhé straně šetří na svých voličích ve prospěch voličů pravice. Debilnější politiku si lze těžko představit." :)

----

Ale jsou i dobré příklady, dejme tomu Tony Blair.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 12. 2006 19:44

já nenávidím komunisty ... protože díky nim jsme tam kde jsme a 40 let jejich vládnutí se na naší zemi brutálně podepsalo ... vdyť se podívejte kde je Německo a kde my (mechanik v automobilce: tady 15,000,- tam 80,000,-) ... a to jsme na tom byli po válce stejně (válkou zničené země bez peněz) a proč se Nemecko zvedlo a my ne ? ... Komouši kteří si tu budovali tupou, jen rukama pracující, samostatně nemyslící a na nic se neptající dělnickou třídu a nějaké obchody se západem neexistovaly ... takže komouše už nikdy víc !

jsem spíše pro střední pravici - asi tak
A7R4 + 20/40/135 art + 28-75 tamron.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 25. 12. 2006 19:55

kdyz curam u stromu tak curam obcas nalevo .. obcas napravo ... podle toho odkud fouka vitr abych sem si nepochcal boty :-)
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 25. 12. 2006 19:58

proc se nemecko zvedlo? Marshalluv plan a to, ze se potrebovala kupni sila.
80.000 .. jenze krabicka cigaret stoji 180, benzin tam stoji 45, Ekologicka dan na 2.5TDi je cca 60.000 rocne, barak, pojisteni, lekarska pece je draha ... atd atd ... a muzu pokracovat dal ...

Nemecko kde je dneska? 10mil. nezamestnanost , statni dluh roste zavratnou rychlosti, vraci se jim tam nacismus ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 12. 2006 20:02

Ledni_Medved píše: vraci se jim tam nacismus ...

a to je dobře nebo špatně ?
A7R4 + 20/40/135 art + 28-75 tamron.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 25. 12. 2006 20:07

To abych běžel koupit ein Champagner. ; )

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod FAN. 25. 12. 2006 20:27

tommy:-) píše:jsem pravicak. chci zit tak, jak si zaslouzim a co zvladnu, nechci byt sponzorem povalecu atd. volim ODS, ale v pravicovem spektru by mi nevadila ani jina strana. U zelenych mi vadi prilis opatrnosti ve stylu nerozhnevat si volice. Ovsem jsme v dobe, kdy ODS ma nejlepsi predpoklady a nikdy jsem nevolil jinak. Navic, kdo jiny ma silu porazit buldozera? ;-)
...............ha ha ha ty si myslíš že za vlády ODS nebudeš sponzorem povalečů? :mrgreen: Ale budeš, tak to prostě je,to by to muselo byt jak za komunistů,že musel dělat každý ,též to nebylo špatné! :hm Tady jde spíše o to, aby ten kdo poctivě pracuje, měl taky odpovídající plat a né nějaké almužny a to dělají současní podnikatelé. :pozor2 Třeba... aby největší firma na světě a jeden z nejbohatších lidi světa,nemohl dát aspoň 25t. čistého to při 9 milard.zisku podniku? JÁ myslím že jo. :tleskani Nebo se mýlím? :hm
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 12. 2006 03:18

Jsem extra pravák silně korumpovanej levákama. Takže spokojenost nejvyššího stupně. Jen tak dál!!! A co nejvíc Toporoubků a jejich šikulů!!!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 28. 12. 2006 20:04

Kdepak, český pivní skeptik se nenechá zmást, levice pravice, všichni jsou stejná svoloč, tleskám.; )

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 2. 2007 16:58

přesně tak...
dnes je u nás úplně jedno, koho volíte :? valmná většina dnešních politiků byla před r.89 rudá, dnes se klidně hrdě hlásí k modroptákům... někdo zůstal červený dodnes, někdo trochu zesvětlal a zoranžověl (ačkoliv znovu nabírá svoji zdravou barvu!) ale výsledek je vždy prašť jako uhoď :( prostě volíme ty hopdné pány, co se 40 let přátelíčkovali s rusákama :(
navíc si svoje vyhřátý a dobře placený místa hezky hlídaj, takže šance, že se jim tam v*ere někdo nový je vcelku mizivá (no, dnešní peprminťáci jim to trochu nabourali, ale nemaj náhodou taky slabý nádech doruda, jako poctu svojí minulosti?) díky zcela úžasné pětiprocentní hranici pro úspěšný vstup do politiky...
ostatně, ono vlastně ti kašpaři pomalu ani nejsou potřeba... letošní povolební půlrok to hezky dokázal :) nebyla vláda, tak kdo teda vůbec vládnul?? ano, byla to hybná síla byrokracie, kterážto v rudé čtyřicítce byla silně opomíjena, a tak se porevoluční páni politikové jali rychle ji vzkřísit a nastolili tak nový vývoj státu... úředník kam se podíváš :( toliká nových (a zbytečných!) úřadů a kancelářských dělníků obecně, to svět neviděl... ale odbíhám od tématu, politici nevládli, nedělali nic, než že se jen a pouze "dohadovali" a výsledek byl vždy nijaký... jsou vůbec potřeba? stejně když něco schválí, je to opět chuj*vina k pohledání, tak proč je tu trpět?? ano, nechal bych je žít, ale ať se prosímvás ne*erou do životů běžných smrtelníků... zcela je distancovat od zbytku společnosti, zakázat jejich vysílání v televizi i rádiu, zavřít je do kanálů, ať si dál dělají svoji prvotřídní práci, ale ať mi prosím nelezou na oči :D :D :D je mi z nich zle a opravdu v dnešní politické situaci nenacházím žádné klady :(

omlouvám se za obsáhlý příspěvek, nějak jsem se rozepsal... vím, že to o mém politickém přesvědčení neříká zhola nic, ale snažím se vypěstovat si zvyk, že když se mne někdo na něco zeptá, odpovím mu ryze politicky, a to tak, že obsáhle, avšak na něco úplně jiného :D :D
kurcatovium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maruška 15. 2. 2007 19:18

Že přibylo úředníků? Ani moc ne. Jen se úředníci z krachujících šokialistických podniků přesunuli do obecní a státní správy. Takže nula od nuly pojde. :lol:
Maruška
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka