Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Storeman 23. 3. 2007 16:43

Hmm, to vysvětluji panu Václavu Havlovi, to byla jeho slova :lol:
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 23. 3. 2007 21:21

Moje prababička (r.n. 1911) to vystihla. "Za Hitlera se nám žilo lépe, než za komunistů". A bylo to tak. Když přišel Gottwald, tak šla makat do JZD za směšný peníze. Její hospodářství bylo rozkradeno. Po měnové reformě jí byli všechny našetřený peníze k ničemu (tedy usilovná práce z první republiky). Ale chápu, že těm co tenkrát nic neměli se to líbilo. Nikdo nemá víc...
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 24. 3. 2007 07:33

Storeman píše:Nebo mi zdůvodněte:
-proč tady došlo po roce 1990 k vytunelování mnoha bank, kampeliček a prakticky celého národního hospodářství
-proč se po nádražích povaluji stovky a tisíce bezdomovců a v roce 1989 tady nebyl ani jeden
-proč jsou lidé kteří nemají co jíst!
-proč se mládež potuluje v podchodech a na dětských hřištích, fetuje a píchá si pervitin!


h/quote]


1.Nejsem si jistý,zda to je až tak tragické.Dnes se lidé mají nejlíp jak se kdy měli.A to,že se někde něco vytunelovalo je tím,že prostě nikde nebyl návod na přechod k tržní ekonomice a učili jsme se to za běhu.

2.Co se týče bezdomovců,tak vídám mnoho těch,co pracovat mohou.Za komančů bylo přezaměstnáno,takže se neváleli na nádražích,ale v továrnách.Jinak ty co opravdu nechtěli vůbec dělat byli v krimu.

3.Proč lidé co nemají co jíst pijí alkohol a kouří o stošest?Já studuji,pracuji,ale na každodenní hospodu nemám.Jsem na tom tedy stejně jako oni?

4.Myslíš,že se za komančů mládež nepotulovala,nelelkovala a žila spořádaně?Co se podívat třeba na film Láska z pasáže.

Andrew: Je to sice dost konfliktní téma,které mnoho lidí nechce slyšet.Ale takovej pořádek na úřadech, a snaha vyhovět a vyřešit problém, jako za Hitlera už nikdy potom nebyl.

// příspěvky sloučeny i po odeslání příspěvku je možné jej EDITOVAT
Michal P
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 24. 3. 2007 10:21

Kdepak Hitler, ale spíše staré dobré Rakousko, to byl stát! Jenom to celé trochu zvoral František Josef I., žil jaksi moc dlouho. Víte, že zavražděný následník trůnu Ferdinand d'Este připravoval trialismus, kde by české země měly v rámci říše postavení, jakého dosáhli Maďaři při Rakousko-Uherském vyrovnání? A poslední císař Karel I. chtěl jít ještě dál, chtěl krom Čechů zrovnoprávnit v rámci říše i jižní Slovany.

A jak to dopadlo? Rozpad monarchie na malé státečky se značnými národnostními problémy, pár let prosperity v případě Československa a skončilo to Hitlerem, pro kterého roztříštěná a rozhádaná střední Evropa nepředstavovala problém. Po Hitlerovi přišlo 40 let v ruském koloniálním panství. Následky toho všeho vidíme dodnes. Pořád si ještě myslíte, že rozpad staré říše byl dobrý nápad?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 24. 3. 2007 11:12

Storeman: Mi příjde, že máš trochu zkreslený představy. Přečti si třeba od Jana Pelce knížku A bude hůř. Na poslední 3 tvé body bys tam jistě našel odpověď. :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 3. 2007 12:58

Nerad bych vzhlížel k panovníkům, kteří si za svoji ženu vezmou vlastní sestřenici :eh
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 24. 3. 2007 16:02

Tohle jsou nesmírně prázdné a falešné argumenty. Otto von Habsburg je doktor politických a sociálních věd, hovoří mnoha jazyky, dlouhá léta byl poslancem Evropského parlamentu. To je skutečně typický příklad zdegenerovaného šlechtice vykořisťující pracující lid..
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 3. 2007 17:28

Kdesi jsem četl, že dítě s vlastní sestřenicí bude téměř jistě zdravé a nezdegerované. Já ani netvrdím, že Otík má tři oči a jedno ucho. Jenom říkám, že bych nerad vzhlížel k panovníkům, kteří provozovali incest.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 24. 3. 2007 17:54

To je všechno moc hezké, jenom ne aktuální a nějak se to netýká lidí, o kterých mluvím.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 3. 2007 18:49

Aktuální to není, dnes je to přeci jen nepřípustné, navíc jsem myslel, že je řeč o starém dobrém Rakousku, tam už se to týká více lidí.

Možná jsem ovlivněm skrečem "Závod o vola vyšších vrstev" z Monty Pythonova létajícího cirkusu, neustále se mi to teď v hlavě vybavuje :)

// http://www.youtube.com/watch?v=TSqkdcT25ss
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 24. 3. 2007 19:49

Já neříkám, že takové případy nebyly, oni rozhodně byly, ale... je to celé trochu zveličované. Krom toho jsem mluvil o něčem absolutně jiném, než mi tu podsouváš, mluvil jsem o tragickém a nesmyslném rozpadu říše. V souvislosti s tím jsem zmínil plány Ferdinanda d'Este a posledního císaře Karla I. Tvoje poznámka byla v tomhle směru zcela hloupá, zbytečná a nekorektní, incest ani postižení se netýká ani jednoho z nich, ani jeden si svoji rodinu nevybral a vybrat nemohl. A zapomněl jsi vedle poznámky o zdegenerovanosti Habsburků uvést ještě 300 let temna.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 3. 2007 20:36

Kdybych se na R-U díval jako na zbraň proto Hitlerovi a Ruské roztahovačnosti, tak by to možná nějak fungovalo. Ale samotný kolos nikdy ani vzniknout neměl. Není možné, aby Rakušani, Češi, Maďaři a další národy žili v jedné zemi. Rozhodně ne bez tvrdého a centrálního režimu.

Daleko lepší by bylo, aby v minulosti vzniknul jiný kolos, kde by byli spojeni Slovani, pochopitelně bez Ruska.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Storeman 24. 3. 2007 21:46

Znovu se vrátím k úvodní otázce: Pravičák – levičák?
A znovu opakuji: Nejsem příznivcem pravé anebo levé strany ze zásady a snažím se sledovat kroky a úmysly obou stran. Na pravice se mi líbí 49% jejich kroků a na levici 51% jejich kroků. No a protože ve volbách nemohu dát 49% svého hlasu ODS a 51% svého hlasu ČSSD, musím se rozhodnout jen pro jednu stranu. Nakonec si ale říkám: „Vždyť všechny strany tvrdí ve svých volebních programech, že se za jejich vlády budeme mít lépe a proto nemohu zvolit špatně. Ať zvolím ODS nebo ČSSD vždy se budu mít lépe!“ Jak jsem někde četl: „…a budete se mít lépe u když nechcete!“
Co si mi však velmi nelíbí je černobílý pohled, jak na současnost, tak na dobu před rokem 1990.
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jean.pieere 24. 3. 2007 21:50

Storeman : Obávám se, že na současnost lze aplikovat nikoli pohled černobílý, nýbrž jen černý :(

Kdybych se měl rozhodnout komu dát hlas, zda ODS nebo KSČM, je má volba myslím jasná.. Prostě raději to menší zlo.
Žeru mobily, mrkněte na můj blog zrout.blog.mobilmania.cz
jean.pieere
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 24. 3. 2007 22:17

Ne zbraň, ale obrana! Mimo jiné, toho času by to nebylo Rakousko-Uhersko, ale (kon)federativní Dunajská monarchie. Rozhodně nesouhlasím s tím tvrzením, že by Rakušané, Češi a Maďaři nemohli žít v jedné zemi. Naopak se domnívám, že spolu tyto národy mají daleko více společného, než Češi a například Srbové, Bulhaři, Ukrajinci, Bosňáci či Bělorusové (ti tvoji slavní Slované).

Řeč není všechno, daleko podstatnější než řeč je kultura, náboženství, tradice, společná historie a spoustu dalších věcí. Už Karel Havlíček varoval před "slovanským blouzněním" a otec národa Palacký prohlásil, že kdyby nebylo Rakouska, tak by bylo nutné si ho v zájmu humanity a Evropy vytvořit. Austroslavismus, ne panslavismus, ať už s Ruskem nebo bez!

Dále nesouhlasím s tím tvrzením o tvrdém centrálním režimu. S tím se prostě nedá souhlasit, 50 let fungující dualismus rakousko-uherského to jasně potvrzuje. A i kdyby ne, tak je to pořád daleko lepší než komunismus a nacismus dohromady.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků