Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 26. 9. 2006 21:11

no rád bych se dozvěděl jaké je mezi obyvateli pauzy politické přesvědčení a jestli jako na jako většině fór vyhraje pravice :hm

// prosím mody o přidání ankety...nějak jsem to tady nenašel :oops:
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 27. 9. 2006 10:34

Já jsem levičák, ne komunista, i když to podle některých přísp. vypadá
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 9. 2006 14:29

Jsem pragmatický konzervativec.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 9. 2006 18:38

:hm myslím si,že není důležité,jakou mám politickou orientaci,protože blbci mohou být na obou pólech politiky.Důležité jsou cíle a cesty,jak jich dosáhnout.Politici by neměli národ rozdělovat na protichůdné tábory,ale národ stmelovat,ale to by pak lidi mohli prokouknout jejich choutky a zjisitit,že to jde lépe bez nich.Ve vládě by měli být odbornícu na základě konkurzů a politici ať si svoji špínu kydají na sebe vzájemně někde na hnojišti.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 9. 2006 19:03

nazdar píše::hm myslím si,že není důležité,jakou mám politickou orientaci,protože blbci mohou být na obou pólech politiky.Důležité jsou cíle a cesty,jak jich dosáhnout.Politici by neměli národ rozdělovat na protichůdné tábory,ale národ stmelovat,ale to by pak lidi mohli prokouknout jejich choutky a zjisitit,že to jde lépe bez nich.Ve vládě by měli být odbornícu na základě konkurzů a politici ať si svoji špínu kydají na sebe vzájemně někde na hnojišti. /quote]


Vláda odborníků je velký mýtus. Vždy je potřeba politiků, politických rozhodnutí: v ideálním případě platí, že politik dělá věci správné a odborník dělá věci správně (v realitě nemusí platit ani jedno, ale ani druhé). Situace v zemi jdou vždy řešit různými způsoby. Někdo musí udělat politické rozhodnutí. A jeho rozhodnutí vychází z důvěry, kterou mu svěřil lid. Ten odborník vzešlý z toho "konkurzu" nemá vůči nikomu odpovědnost. Politik je odpovědný svým voličům. Vadí-li nám, příště ho volit nebudeme. V parlamentní demokracii (což rozhodně není to, co popisuješ, tvoje vize je trochu podobná fašismu) vládne lid prostřednictvím zvolených zástupců. Lid, ne skupina jakýchsi odborníků vzešlých z jakýchsi konkurzů. Kdo ty konkurzy zajistí? Kdo bude rozhodovat?

Ok? :wink:
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 9. 2006 19:41

no právě ty jednotlivý politický strany by určovaly mantinely výběrových řízení.Jo a pokud jde o výměnu politiků,myslím si,že ta jejich neodvolatelnost během období a beztrestnost zavání elitářstvím.Volby jsou moc dlouhá doba a sami nemají osobní čest a soudnost.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 9. 2006 20:03

Mno, jenomže pak to máš v podstatě celkem standartní výběr ministrů. ; ) Takže je to jasné. A nesouhlasím s tím trvzením o cti a soudnosti. Nesnáším podobná zobecnění, i když to určitě platí v mnoha případech, tak takhle to prostě říct nejde. Je to názor, který ironicky nedávno popsal politolog Bohumil Doležal: "...jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou, typický projev českého skeptika, který dobře ví, že politika je svinstvo a politici sviňáci, ať si říkají Stalin nebo Churchill)..." Neodvolatelnost a beztrestnost se samozřejmě dá řešit v rámci systému.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 9. 2006 20:16

:oboze neodvolatelnost a beztrestnost,jak řešit v rámci systému?Kapři si sami rybník nevypustí.Prasata si sama nezničí koryta.Kdo je k tomu donutí?
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 9. 2006 20:35

Určitě to nebudeš ty tím, že na to budeš nadávat na netu. ; ) Na zbytek musíš přijít sám.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 9. 2006 21:20

:lol: net je jedna z forem výměny názorů i když velice anonymní.Těžko očekávat,že každý bude souhlasit se vším,ale určité názory mohou vést k zamyšlení se každého čtenáře nad podstatou problému.Společnost to nezmnění,ale už samotné přemýšlení o věcech může být prospěšné,blíží se další volby a rozhodně je hloupost se jich neúčastnit,jako a by byla hloupost o těchto věcech nediskutovat na netu.A třeba i nadávat,mlčení je souhlas a pokud mě něco štve,tak to prostě budu kritizovat i na tom netu.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 9. 2006 21:24

Ok, až budou příští rok předčasné volby, vol stranu, která bude mít zmíněné věci v programu a doufej. Ale oni už žádné klasické volby nebudou, protože Ivánek udělá převrat. :)
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 27. 9. 2006 22:20

A jeje, tady uz se to nejak moc rozjizdi.. Ja se klonim spis k pravici...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 28. 9. 2006 09:10

maty1976 píše:Já jsem levičák, ne komunista, i když to podle některých přísp. vypadá./quote]


můžu se zeptat proč?
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlipnik 28. 9. 2006 14:26

já sem pravičák
komunismus je sice moc pěknej sen, ale s lidskou povahou vážně nejde uskutečnit...
Přeji si pravicový převrat ve své zemi!

CSPP (Casova Skupina Pro Převrat) :D
chlipnik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlipnik 1. 10. 2006 18:03

btw: proč? Rozum mi řiká že takhle to má bejt.

Příroda se v podstatě na kapitalismu začala vyvíjet: Lepší přežije, poroste a bude pokračovat, neúspěšnej a horší není potřebnej, takže se buď bude přiživovat u lepšího jako pomocník nebo prostě zkončí...
Přeji si pravicový převrat ve své zemi!

CSPP (Casova Skupina Pro Převrat) :D
chlipnik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron