Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 3. 9. 2007 23:48

Darth Stewe píše:více bych byl pro to, aby byla část zemědělských podniků státních (možná i nějaká banka), než firem zabývajících se službami apod., aby byly zajištěny základní potraviny nezávisle na dovozu (třeba pro jistotu, že daná plodina je tuzemského původu a nehnila nikde měsíce v kontejnerech - něco na způsob plodin "Klasa", které bohužel garantují již jen původ EU, a ne ČR))
n/quote]


:oboze

Kam na tyhle moudra chodíš? Si asi nepamatuješ co za zoufalství a symbol socialistické neschopnosti byly JZD????
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 4. 9. 2007 18:14

Andrew: Ale ty tady stale mluvis o situaci, kdy mas zamestani a nasporino tolik, abys dokazal preklenout kriticke obdobi. Jak chces vyresit to, kdy se clovek dostane do potizi? Ma cely zivot s tim pocitat a sporit "kdyby neco"? Na to kazdy nema. Sam vim ze dost lidi si proste nemuze dovolit davat mesicne x tisic kamsi na sporeni. A co lidi kteri maji potize cely zivot (dlouhodobe nemocni, postizeni...)? Z ceho oni by meli podle tvym idei zit?

Darth stewe: Vis o nejake zemi v nejakem obdobi kdy by to fungovalo? Ja ne, a proto si myslim, ze to ani nikdy nemuze nastat a dalsi pokus (dalsi socialismus) by mel stejne katastrofalni nasledky jako vsechny predchozi.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 4. 9. 2007 19:41

lu.kas píše:Andrew: Ale ty tady stale mluvis o situaci, kdy mas zamestani a nasporino tolik, abys dokazal preklenout kriticke obdobi.

Rozumíš tomu, jak to funguje dnes? Je ti jasné, že sociální/zdravotní daň si platíš ty už nyní?
quote="lu.kas"]Jak chces vyresit to, kdy se clovek dostane do potizi? Ma cely zivot s tim pocitat a sporit "kdyby neco"?

Je ti jasné, že už dnes platí každý pracující?
jquote="lu.kas"]Na to kazdy nema. Sam vim ze dost lidi si proste nemuze dovolit davat mesicne x tisic kamsi na sporeni.

A že ty peníze nemá v ruce opravdu neznamená, že nejsou jeho a tím pádem že je neplatí.
equote="lu.kas"]A co lidi kteri maji potize cely zivot (dlouhodobe nemocni, postizeni...)? Z ceho oni by meli podle tvym idei zit?

To je nějaký post-komunistický syndrom, že pravicová vláda zruší sociální dávky, nebo něco takového?

Bohatě bych se spokojil s něčím, jako je v Irsku. Pro začátek porovnejte jaké systémy v Evropě fungují nejlépe. Poohlédněte se do minulosti - jaké systémy zkrachovaly. Není snad potřeba nějak složitě teoretizovat, prostě proč nenapodobit ty, kterým se daří?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 5. 9. 2007 16:07

2 Noclaf:
Noclaf píše:
Darth Stewe píše:...Od takzvaných prémií vrcholných manažerů...
...zaměstnanci by třeba měli definitivu...
...byla část zemědělských podniků státních...k/quote]
:pozor2 :eh :nenapadne :x Kristova noho! Kolik ti je let a kolik toho vis o realny ekonomice!?!/quote]
Hlavně, že třeba státní zaměstnanci ve Francii definitivu mají, že. Funguje jim to a nikdo je za komouše neoznačuje. :pozor2

oquote]Nejsem lepsi. Ale jsem chytrejsi a s vyssim platem. A stat se o me nepostara - pri mem platu uz napriklad nemocenska zacina byt spis vysmech. Takze nejak nevim, jak by se o me ten milej stat postaral. A v duchody taky neverim a radsi sporim.

Jenže to, že si spoříš ty, nikoho nezajímá. Když na to máš, tak prosim. Jenže si už konečně uvědom, že normální průměrný občan této země nikdy nebude mít peníze na to, aby si sám naspořil na důchod. Většina normálních lidí je totiž ráda, že se svým platem i]vůbec přežijei/i], natož aby měli našetříno na stáří. Proto je to zodpovědnost a povinnost státu, aby se o ně postaral :!:

squote]A stat se o me nepostara

Do pr.... :!: :!: :!: V tom je právě ten problém :!: >b]TO[/b] se musí změnit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: 2lu.kas:
:quote]Vis o nejake zemi v nejakem obdobi kdy by to fungovalo?

Jenže do Velké francouzské revoluce také nikdo se skutečnou demokracií zkušenosti neměl. Přesto snaha o zlepšení, i za cenu úpravy a změny v systému, přinesla své výsledky.
Vždycky je totiž co na státním zřízení měnit a vylepšovat. Teď je na řadě sociální, zdravotní a důchodové zabezpečení občanů. Nebo snad budem nemocné, dočasně* nezaměstnané a staré lidi střílet :?: :shock:

*) Píšu "dočasně", aby bylo jasné, že nemám na mysli "profesionální poběratele dávek"
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 5. 9. 2007 16:16

Andrew_R: Vsak ja taky nekritizoval soucasny system, resp. jeho pravicovost/levicovost. Ja se jenom podivoval nad napady ktere sem nekteri psali - neco o modelu "starejme se kazdy sam o sebe", "chci aby moje penize sli nekam kde se vrati zase me" atd..
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 5. 9. 2007 16:19

Darth Stewe píše:Hlavně, že třeba státní zaměstnanci ve Francii definitivu mají, že. Funguje jim to a nikdo je za komouše neoznačuje. :pozor2 o/quote]


Francie... muhhahaahaaaeaaahaeaa *ROFL live*... :lol: :lol: :lol:

Eh, pardon. Ne, nefunguje a za komouše je mám ; )
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 5. 9. 2007 16:43

Darth Stewe píše:Funguje jim to a nikdo je za komouše neoznačuje.
/quote]

:eh Zrovna Francii bych si skoro v ničem za vzor nebral.


quote="Darth Stewe"]

A stat se o me nepostara

Do pr.... :!: :!: :!: V tom je právě ten problém :!: >b]TO[/b] se musí změnit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!/quote]


Proč by se stát měl o tebe, dospělého, zdravého, svéprávného který má celý produktivní věk se na stáří zaopatřit starat (na úkor a z kapes těch kteří nepotřebují a nechtějí být voděni za ručičku od kolébky až do hrobu) ???
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 5. 9. 2007 16:55

Magistr Kelly píše:Proč by se stát měl o tebe, dospělého, zdravého, svéprávného který má celý produktivní věk se na stáří zaopatřit starat ???p/quote]
Protože ne všichni mají to ti]štěstít/i] (není to jen o schopnostech, ale také o pořádné dávce štěstí), aby měli práci s platem, ze kterého si ki]mohou[/i] našetřit a ve stáří (či dočasné nezaměstnanosti/ vážné nemoci) budou závislí právě na státu.

Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 5. 9. 2007 17:10

Podle mě je třeba škoda, že lidé více nepřispívají na charitu. Zřejmě to souvisí s naprostým úpadkem víry u nás. Tahle forma sociální pomoci by mi přišla násobně lepší a efektivnější než pomoc státní. Ostatně v Americe to tak třeba slušně funguje. Docela by mě třeba zajímalo, jestli všichni ti salónní levicoví intelektuálové (ale i jiní levičáci), co mají plnou hubu sociálního cítění, třeba přispívají na charitu a celkově jinak než volením KSČSSD prokazují svůj smysl pro sociální spravedlnost.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 5. 9. 2007 17:18

Case píše:Zřejmě to souvisí s naprostým úpadkem víry u nás.u/quote]

To si děláš srandu :?: :shock: :shock: :shock: Právě ta tvoje "víra" kulturně zničila starý antický svět a přivedla dobu temna a nejhorší období lidské historie: středověk :!: :shock:
Víra ničemu nepomůže! Důležitá je solidarita!
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 5. 9. 2007 17:24

Case píše:Zřejmě to souvisí s naprostým úpadkem víry u nás. /quote]

Nezoufej, při troše smůly se už my dožijeme EU pod nadvládou šaríji.

rquote="Darth Stewe"] Důležitá je solidarita!t/quote]


Škoda jen, že v podání levičáků je "solidarita" jen krycí jméno pro závist. A té se jak známo v našich zeměpisných šířkách dařilo vždy skvěle. :(
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 5. 9. 2007 17:37

Darth Stewe píše: a přivedla dobu temna a nejhorší období lidské historie: středověke/quote]


Chceš říct,že doba otrokářská byla pro 80% lidí rájem??Antický svět zničil sám sebe....bohužel začátky jeho konce jsou dosti podobné současné době.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim_ 5. 9. 2007 17:37

Darth Steve: Ty mě udivuješ, nejen ideou, že solidarita je to nejdůkežitější na světě a když někdo nechce být dobrovolně solidární, bude povinně. Myslím si, že dobrovolné přispění na charitu je daleko lepší, než vybírání peněz od všech lidí, ale budiž, to tu skrátka bude. Ikdyž i ta státní role je asi nutná.

Ovšem zaráží mě jedna věc, ty si doopravdy myslíš, že když se o tebe stará, že to dělá zadarmo a z peněz co příjdou do státní pokladny například z výdělku státní firem a jiných peněz na které si stát získá jinak, že je vezmě občanům, těch je tam skutečně málo, většina pochází od nás občanů, tudíž i ti lidé co se nemají nejlépe by si mohli uspořit alespoň částečně na důchod, teda za předpokladu, že by se jim ty peníze nechali.
Naposledy upravil radim_ dne 3. 4. 2008 20:56, celkově upraveno 1
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 5. 9. 2007 17:52

Magistr Kelly píše:Škoda jen, že v podání levičáků je "solidarita" jen krycí jméno pro
Naposledy upravil Darth Stewe dne 5. 9. 2007 18:03, celkově upraveno 1
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 5. 9. 2007 17:56

Darth Steve
Debatovat s tebou nema smysl. Koncim. Unika ti zpusob fungovani firem, unika ty system financovani statni "dobrocinnosti" (duchody, socialni davky atp.) ... unika ti toho proste spousta.

Jediny co vidis je :
a) ta "nespravedlnost", ze je jedni meli stesti a druzi ne (BTW co je za stesti na tom, poctive studovat minimalne do 23/24 let, nejlip k tomu pracovat pri skole a snazit se vsemozne zistak zkusenosti atp. ;a pak v praci makat dokud neni hotovo, zadny hrani na 8h pracovni dobu - dobre placena prace nespadne k cloveku sama od sebe a stesti je v tom minimum).

b) jakasi Utopie, kde se bohati nechavaji s usmevem na rtech a radosti v srdci okradat, aby se mohli nakrmit davy chudych, kteri za svou situaci ale vubec nemuzou.


PS : Jo, Francouzi mam ke komousum dost blizko svym smyslenim. Vzdycky byli dost levicovi a ke komunismu meli hodne blizko. Jejich socialni system je tahne ke dnu. Prave proto se na to minula vlada (i ta soucasna) pokousi na to nejak sahat a omezit to. A vsadim, ze jsi necetl ani jeden fundovanejsi rozbor jejich ekonomicky situace, vyvoje trhu prace a vyhlidek do budoucna - nic ruzovyho. + jejich "stedrost" zpusobuje, ze vetsina penez EU jde na podporu nerentabilnich zemedelcu a hooodne z nich je ve Francii.

A ty jsi taky takovej komous light. Takovy jako ty, plny idealu, nadseni a touhy po socialni "rovnosti a jistote" zpusobili to, ze se k moci dostala KSC a pest delnicke tridy zdevastovala tuhle zemi.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků