Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod sportman 31. 7. 2007 11:19

Ja jsem ultra-pravicak...
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 1. 8. 2007 18:52

Levice napáchala v Evropě v minulém století nedozírné škody,proto by měla dostat šanci v tomto století pravice!
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 7. 8. 2007 12:30

Vadí mi pravice i levice. Za komunismu bylo napácháno mnoho škod a všichni víme co všechno. S nadcházející dobou české verze kapitalismu, která je mnohdy zparchantělá a zase to dopadá, jako za totality, tak s tou taky nesouhlasím. Dokonce nechápu, proč lidé v naší zemi se zbavují všech připomínek doby komunismu a ve všem se chceme přiblížit USA. Co dodat. Přicházíme o bezplatné zdravornictví, bezplatné školství a ze zastávek metra, autobusů apod. se stávají místa hrůzy (kvůli feťákům, bezdomovcům apod.). Až lidem dojde, že ne všechno bylo špatně, tak bude již pozdě a verbež zaplaví naši zem.
Prostě mi vadí to, jak vždy všechno náš lid táhne do extrémů. A právě proto bych byl já zastáncem sociálně zaměřeného státního zřízení (chtěl jsem použít výraz "socialistického", ale na ten mají lidé alergii, protože se stal synonimem komunistů). Tím myslím asi toto:
- sociální jistoty (bezplatné státní nemocnice a školy, obojí na vysoké úrovni; sociální dávky dostatečně vysoké, aby mohli nezaměstnaní vůbec fungovat a nemuset se bát, že by teba přišli o bydlení a naměli na jídlo, elektřinu, vodu a podobné základní potřeby (samozřejmě ale jen pro ty, jenž se snaží hledat si práci, tedy uzákonit, že osoba nezaměstnaná více jak x měsíců by byla povina pracovat), .....)
- státní i soukromé podniky (kvůli různým kvótám EU a tržnímu hospodářství našich zemědělců nejsme jako stát soběstační (třeba i něco tak základního, jako jsou brambory, musíme dovážet z ciziny a značky jako Klasa, které dříve garantovaly, že jde o výrobek ryze český dnes SMĚJÍ garantovat pouze původ EU, což je pokus o zničení ryze tuzemských výrobců), z toho tedy docházím k závěru, že alespoň 50% zemědělských podniků a obecně firem jako takových by mělo stále být pod správou státu (pro zajištění alespoň základních potřeb na dané úrovni a musím upozornit na ještě jednu výhodu centrálně řízeného zemědělství, a to tu, že si mohli dovolit ležet přes 1 sezónu ležet pole ladem, aby se zregenerovala půda, což vedlo k menší nutnosti používat umělá hnojiva a byly jisté pastviny pro dobytek))
- aby však nedošlo k omylu, nemám namysli zestátňování, jen mi jde o rovnováhu mezi jistotou zajišťovanou státem a možnostmi volného trhu, tedy zřízení tvořící rovnováhu mezi komunismem a kapitalismem (obojí má totiž své jisté výhody a ideál leží zase někde mezi nimi) :!: :idea:
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 7. 8. 2007 12:58

..počkej až si to přečtou.....Magistr Kelly,case,Andrew_R tak budeš nazván "bolševikem, komoušem,sockou ,nemakačenkem,parazitem atd."......jinak něco v tom co jsi napsal tak pravdy je,prostě z extrému do extrému,proto že ,to co bylo za kom.bylo všechno naprosto špatné,tak to musíme zlikvidovat.Teď nejsme soběstační v ničem a zřejmě se to "kdysi" asi vymstí ! :hm Hlavně to pocítí si myslím současná ml. generace ,nemá te se naco těšit. Možná že stát bude bohatnout,bude bez dluhů?: ale lidi budou dřít bídu. Kéž bych se mýlil.
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 7. 8. 2007 13:06

2 FAN.: No, jenže v tom je právě ten problém, že většina lidí nikdy nevidí, že ta pravá cesta je v tom bodě rovnováhy :( (proto taky ta myšlenka rovnováhy mezi státem a volným trhem) A takový se ženou buť ke komunistům nebo kapitalistům. Ale dopadá to stejně. Jen málo lidí má oči otevřené a nezaslepené, aby viděli dál :?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lyrik 8. 8. 2007 11:02

Hehehehe, tak zakladni vec co si musite uvedomit: dnesni rozdeleni levice a pravice je zcestny, protoze se vzajemne prolinaj (pravicova ODS ma mnoho ryze levicovych nazoru, stejne jako levicova CSSD ma jeste vice pravicovych nazoru). Pro presnejsi rozdeleni by bylo: radikal, liberal, levicak a pravicak. Napriklad ja osobne jsem liberalni stredo-pravicak, ktery by uplatnoval stredo-levou socialni politiku. Proto politicka prislusnost nejde vyjadrit na primce( levice X pravice ), ale na dvou primkach, ktere tvori kriz ( levice X pravice a zaroven radikal X liberal) a vase politicka prislusnost bude vyjadrena nekde v ploste.
BTW: tohle jsem nikde nevycetl, neni tak tezky k tomu dojit.
Lyrik
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 8. 8. 2007 13:02

Darth Stewe píše: musím upozornit na ještě jednu výhodu centrálně řízeného zemědělství, a to tu, že si mohli dovolit ležet přes 1 sezónu ležet pole ladem, aby se zregenerovala půda, což vedlo k menší nutnosti používat umělá hnojiva a byly jisté pastviny pro dobytek))t/quote]

Možná ti uniklo že to "úžasné" zkolektivizované zemedělství mohlo fungovat (JZD synonym šledndriánu a zlodějiny ve velkém) jen díky tomu, že soudruzi tu půdu museli nejdřív někomu komu patřila o kdo se o ni po generace staral b]ukrástt/b].
A jestli si myslíš že se za bolševiků používalo míň hnojiv a pesticidů, tak skutečně nemáš ponětí o čem mluvíš. Srovnej si kvalitu vody v řekách nyní a před 20 lety.

nquote="Darth Stewe"] sociální dávky dostatečně vysokéy/quote]


Současné přebujelé přerozdělování ti nestačí? Soudě podle míry nezaměstnanosti a poptávce po zaměstnancích jsou vysoké více než dost, protože socky k práci jednoduše nic nemotivuje.

Skutečně mi není jasné proč se konkrétně v zemědělství zaklínat "soběstačností" za každou cenu jak někde v Severní Koreji a lopotit se s něčím co můžu levněji dovézt
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod game_over 8. 8. 2007 13:12

Darth Stewe píše:Vadí mi pravice i levice. Za komunismu bylo napácháno mnoho škod a všichni víme co všechno.
...........

- aby však nedošlo k omylu, ku][b]nemámm/b][/u] namysli zestátňování, jen mi jde o rovnováhu mezi jistotou zajišťovanou státem a možnostmi volného trhu, tedy zřízení tvořící rovnováhu mezi komunismem a kapitalismem (obojí má totiž své jisté výhody a b]ideál leží zase někde mezi nimin/b]) :!: :idea:Jen tak mimochodem nic co dostanes od statu neni zadarmo i kdyz primo nemusis vytahnout srajtofli a zacalnout to na drevo -- to co si myslis ze je "zadarmo" je placeno z dani, ktere snad platis.
Pokud si ale neco zacnes platit primo tak si budes sakra hlidat co za sve penize dostanes -- jestlize ti neco nevyhovuje(mohly by tedy zacit platit prvky trzni ekonomiky). Jinak ja jsem pro aby vysoke skoly zavedly skolny sam mam vystudovanou soukromou vejsku(a temer kazda vec se musela platit -- prodlouzeni zkouskoveho, opakovani predmetu) a dost me to motivovalo za tyto veci jsem nic neplatil

jak sem nekde slysel z podpory by clovek mel tak maximalne prezivat a ne zit -- muj navrh urcit max vysku vsech davek na domacnost
"Dokáži všechno, co chci. Nic mě nemůže zastavit."
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Pampuch 10. 8. 2007 23:24

Pravice, jednoznačně. Jsem minimálně pro konstituční monarchii, do budocna by se mohla dostat mezi nás absolutistická s nějakým osvědčeným rodem.
-Pampuch
Čtenář

Odeslat příspěvekod MartinezZ 10. 8. 2007 23:29

Na tohle mám jeden názor, který praktikuji a dosud žiji:

Starosti zkracují život - a tak se o politiku nestarám ;)

(...a žiju dlouho a blaze až do smrti...a zazvonil zvonec....)
MartinezZ
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 10. 8. 2007 23:42

Dokud se svět bude dělit na Pravičáky a Levičáky a budou se pokládat dotazy typu "co jste" - tak se nikdy nedozvim, co to ***** znamená - všude , všichni o tom mluvěj, ale že by mi někdo zduvodnil co to je, to ne. Tak si hrajte, ja nerozumim. ..
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 10. 8. 2007 23:49

Darth Stewe píše: - sociální jistotyt/b] (bezplatné státní nemocnice a školy, obojí na vysoké úrovni; sociální dávky dostatečně vysoké, aby mohli nezaměstnaní vůbec fungovat a nemuset se bát, že by teba přišli o bydlení a naměli na jídlo, elektřinu, vodu a podobné základní potřeby (samozřejmě ale jen pro ty, jenž se snaží hledat si práci, tedy uzákonit, že osoba nezaměstnaná více jak x měsíců by bylazb] povina pracovat), .....)


Ja bych si přál aby socialni jistoty měl každý a nezáleželo na věku, aby společnost byla na straně SPRÉVNÉ VĚCI a mazala rozdíl mezi zajíčky a muži - aby společnost neodsuzovala zajíčky k zániku o proti starším jen kvuli socialnim jistotam (+ pochybný výběr samičky žvatlající o zkušenostech). Jenže tohle žádná strana nemá ve svém volebním programu.
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Farley 11. 8. 2007 01:06

Tenhle problém záleží jen na prioritách člověka. Pokud program nějaké strany padne do vašich priorit líp, než program jiné, vemete ji.
On vývoj lidský společnosti nikdy nebyl o politice, ale vždy jen o prioritách. Z těch se tvoří názory, z názorů politika, z politiky peníze, z peněz spory, ze sporů války a podobně.
Já mám osobně priority postavený tak, že jakýkoliv věci vedoucí jak koli k politice, včetně peněž, lásce k vlasti a podobně, jsou postavený úplně na konci žebříčku. Asi je to pro někoho nepochopitelnej názor, ale k čemu je člověku vlast, k čemu jsou člověku peníze, když nemá kamarády a nikdy nic nezažije?
Proto považuji tuto diskusi za krajně nadbytečnou. Mě je fuk, jestli je to tu modrý, rudý, nebo oranžový, hlavně, když jsou kámoši a neni nuda. No ne? :D Život je přece šance něco zažít, kterou jen tak na ulici nenajdete, proč si to kazit prasárnama jako politika? Pokud to někoho baví, neberu mu to, ale toto je můj názor. [/b]
:-)
Farley
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 11. 8. 2007 02:28

Darth Stewe
Tvé názory jsou opravdu velmi blízké komunismu. Plno věcí, co kritizuješ na EU, jsou ale právě její extrémně levicové praktiky.

Musíš si uvědomit, že bezplatné školství, nemocnice atd. má dva zcela zásadní problémy: 1) to co je bezplatné svádí k zneužívání (vidim to denodenně, jak si cikání volají sanitku, protože jedno z jejich deseti dětí rozbolelo břicho). 2) stojí to peníze a ty se musí někde někomu vzít. Takže stát mi nejdřív sebere peníze (na zdravotním pojištění), aby mi následně malou část z nich vrátil tím, že mi zaplatí sem tam nějaké lékařské ošetření.

Co se týká státních podniků, tak jejich efektivita a přístup je zoufalý. Státnímu podniku totiž vůbec nezáleží na tom, aby fungoval. Stát to nějak vždycky zamázne, důležitý je, aby si manažeři dost nahrabali a hospodaření podniku je každýmu úplně ukradený. Čim míň toho bude státního, tim líp. Proč myslíš, že státní nemocnice hospodaří pravidelně se ztrátou a mají často velmi špatnou úroveň, zatím co soukromý kliniky a ordinace přetejkají penězma a jejich úroveň je nepoměrně vyšší?
jech
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 11. 8. 2007 05:52

Darth Stewe:

souhlasím s tebou v jednom

že ta pravá cesta je v tom bodě rovnováhy
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků