Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Storeman 28. 4. 2007 21:49

Vracím se k tématu: Pravičák – levičák a znovu opakuji: Jsem obyčejný zaměstnanec, který nelže a nekrade a proto volím levici!

V minulém příspěvku jsem vám neodhalil sebe jako starou strukturu, ale praktiky „demokratického“ režimu tohoto státu po roce 1990 a zákonů přijatých po roce 1990.

Pánové Magistr Kelly, Case a iv93, sundejte růžové (ve vašem případě spíše modré) brýle. Současná vládní pravice vás donutila řvát, že za všechno můžou komunisti a Paroubek a na druhé stravě vám ( a 80-ti procentům společnosti) zhorší životní podmínky kroky vedoucími k zdražení energií, zvýšení daní, zavedená placené lékařské péče, zdražení léků, zdražení nájmů za byty atd atd.

Nejsem proti pravicovým myšlenkám apriori, jsem proti pravici a jejím krokům v tomto státě. Již od listopadu 1989 tvrdím: Když už se něco děje, tak ať to alespoń k něčemu je. K něčemu lepšímu! Jenže to, co tady předvedla a dále předvádí pravice k ničemu lepšímu není!
Jsem vlastně levičákem proti své vůli!
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv93 28. 4. 2007 23:24

Storeman píše:Jsem obyčejný zaměstnanec, který nelže a nekrade a proto volím levici!e/quote]
Jsem obyčejný člověk, který nelže a nekrade a proto volím pravici! Neznám nic ulhanějšího, než je levice.

jquote="Storeman"]Současná vládní pravice vás donutila řvát, že za všechno můžou komunisti a Paroubek /quote]
Nejvíc v tomto státě vyřvávají levičáci. Nevím o tom, že by pravice vyřvávala a už vůbec ne to, co píšeš. Ale pravdou je, že levicová politika minulých let nás dovedla tam, kde jsme, to jest v *CENZUROVÁNO*.

squote="Storeman"]...a na druhé stravě vám ( a 80-ti procentům společnosti) zhorší životní podmínky kroky vedoucími k zdražení energií, zvýšení daní, zavedená placené lékařské péče, zdražení léků, zdražení nájmů za byty atd atd.r/quote]
Z čehož mi nepřímo vyplývá, že zbývajících 20% společnosti musí tu většinu ze svých příjmů dotovat.
Kdo má ruce (hlavu, schopnosti, dovednosti...), ten se dokáže uživit. Ale musí chtít. Kdo z nějakých důvodů nemůže (nemoc, věk...), tomu náleží slušná podpora ostatních, kteří vydělávají. Ale vydělává jen malá část obyvatelstva a té je ještě velmi podstatná část výdělku odebrána na darmošlapy, nejen nemakačenky, ale i na darmošlapy, co se "živí" za státní peníze tím, že rozhodují, kolik se toho vezme schopným a dá jiným darmošlapům. Máme na to ostatně velmi rozsáhlou síť institucí. A na ty opravdu potřebné už pak nezůstane skoro nic.
Ukaž mi v celé novodobé historii jediný příklad, kde dlohodobě levicové myšlenky a levicový stát prosperuje.

hquote="Storeman"]Již od listopadu 1989 tvrdím: Když už se něco děje, tak ať to alespoń k něčemu je. K něčemu lepšímu! Jenže to, co tady předvedla a dále předvádí pravice k ničemu lepšímu není! Jsem vlastně levičákem proti své vůli!l/quote]

Tohle je další z tvých myšlenkových kotrmelců, který jen dokazuje to, co jsem nedávno napsal. Bůh nás ochraňuj před takovými lidmi!
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 29. 4. 2007 11:00

Nemyslím si, že by ODS přišla s nějakou razantní reformou, proto se trochu divím nad tím odporem. Včera to docela dobře poznamenal senátor za SNK-ED, to pojetí "nikdo neprodělá" je z podstaty špatné, veřejné finance jsou v katastrofálním stavu, nepopulární opatření jsou nutností, tohle je teprve začátek.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 29. 4. 2007 11:43

Storeman píše: Asi 2-3 roky po revoluci jsem byl členem senátu okresního soudu, který soudil rehabilitace nespravedlivě odsouzených komunistickým režimem. (Celkem jsem tuto funkci vykonával 8 let).l/quote]
:shock: :roll:

Bohužel, takových případů je určitě plno... :?

?quote="Storeman"]a na druhé stravě vám ( a 80-ti procentům společnosti) zhorší životní podmínky kroky vedoucími k zdražení energií, zvýšení daní, zavedená placené lékařské péče, zdražení léků, zdražení nájmů za byty atd atd.r/quote]
Tak zrovna zmíněné věci je třeba řešit... všechno pro všechny nemůže být neustále
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Avatar roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 4. 2007 13:39

Storeman píše:Jsem obyčejný zaměstnanecn/quote]
Storeman píše:zhorší životní podmínky kroky vedoucími k zdražení energií, zvýšení daní, zavedená placené lékařské péče, zdražení léků, zdražení nájmů za byty atd atd.n/quote]

Vždy to dokáže pobavit. Obyčejný zaměstanec, nikdy nic nevedl, neví jak cokoliv funguje, kritizuje.
-Zdražení energií - to je vážně krok pravice, podívej jak stoupaly ceny v minulých letech. Asi ani nemá cenu mluvit o tom, jak to vláda vůbec dokáže ovlivnit.
-Zvýšení daní - můžeš mi říct o, kolik se ti zvýší daně po reformě? V jakém stavu jsou veřejné finance ti nevadí. Nejvíc se ti jistě líbí, když ČSSD rozdává stokoruny, aby si zajistila voliče, že?
-Zavedenení placené lékařské péče - ona ta propaganda ODS mínus, nebo tak nějak, fakt vymyla mozek spoustě lidí. Jistě, do teď se lékaři neplatí a bum, budeme mu platit, aby nás léčil. Na otázku, proč v tak sociálním státě, jako je Švétsko, se chodí k lékaři třikrát méně než u nás, odpověděl Rath, že v Japonsku jsou na tom podobně jako u nás. Ono levičáky absolutně nezajímá, že lékař je placený a že tohle všechno se odráží v zdravotním pojištění.
-zdražení léků - ono je dosti těžké pochopit, jak má reforma vypadat, zvláště pro ty, kteří slyší jen na "přidáme vám 100 Kč na dávkách". Doplatky pouze do 5000,- za rok, znamenají pro spousty lidí úlevu, ale tebe zajímá hlavně těch 30 Kč, že? A vyhazovat léky za miliardy do koše, to by všem šlo, ale poznat, že všechno má cenu, to už ne.
-Nájmy za byty jsou z tvých myšlenkových kotrmelců ((C)iv93) snad to lejlepší na konec. Vyjadřuje to přesně logiku - kapitalisti nás okrádají. Když někteří nemají ani na opravy domu, tak to si vymýšlejí. Totiž, jak jinak bych mohl myslet, já jsem jen zaměstnanec.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 4. 2007 13:39

Pravičák, levačkou to neumím.. :oops:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 2. 5. 2007 22:18

Storeman píše:Nejsem proti pravicovým myšlenkám apriori, jsem proti pravici a jejím krokům v tomto státě.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Weslo 4. 5. 2007 10:02

Storeman píše: Jednalo se o různé nemakačenky a pohrobky kapitalistů a mezi tím čeho se dopustili převažovalo pokus o překročení státní hranice, vyhýbání se vojenské službě, sabotáže atd atd. /quote]


no to jsou samé hrdelní zločiny ... a zavřít někoho za to že jede někam jinam je absolutní hovadina kterou může pobrat a podporovat jenom komunistický s*áč .. ty o svobodě asi nic nevíš viď?Nikdy si nezažil ten úžasný pocit že můžeš jít kam chceš myslet si co chceš a nedělat třeba nic?Nestrachovat se o to co si říkáš a o to co si čteš a s kým se bavíš?

Promiň ale myslím si že nevíš nic o tom jaké je to být člověk..
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 5. 5. 2007 12:13

Jsem pravicak a to proto, ze mam pocit, ze levicove strany (minimalne ty ceske) jsou urceny pro flakace, co chteji zit z cizi snahy a cizich zasluh.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 5. 5. 2007 12:37

lu.kas píše:Jsem pravicak a to proto, ze mam pocit, ze levicove strany (minimalne ty ceske) jsou urceny pro flakace, co chteji zit z cizi snahy a cizich zasluh.
.............tak to nepřímo říkaš,že okolo 50% lidí,chteji zit z cizi snahy a cizich zasluh? :hm..........to se mi na současné pravici nelíbí, že kdo nesimpatizuje s pravicí,tak je automaticky darebák a příživník. :!:
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 5. 5. 2007 13:19

Já bych to tak řekl i přímo.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 5. 5. 2007 15:24

FAN.: Vlastne ano ;-) Podle me je to typicky priznak nemoci zvane "Cech". Nastesti je dost jedincu, kteri tento priznak potlacuji zdravym rozumem. Ale neni ji dostatek, aby zvolili silnou vladu, ktera se dokaze vyporadat s problemy, ktere tu jsou a nasmerovala stat spravnym smerem k dosazeni blahobytu.
Nerikam, ze je to ODS :pozor2 Ale podle me k tomu ma ODS porad blize nez zbyvajici strany.

FAN. píše:... že kdo nesimpatizuje s pravicí,tak je automaticky darebák a příživník. :!::/quote]

Kdo v CR nesympatizuje s pravici, sympatizuje s levici. A soucasna levice nahrava flakacum a lidem, kterym nezalezi na nicem jinem, nez ziskat za mizernou praci kterou udelaji (nebo neudelaji) co nejvice prostredku. A nedochazi jim, ze ty prostredky taky nekdo musi vydelat. Nebo dochazi, ale hlavni preci je, ze ne oni! A kdo ma vic, tomu zavidim, protoze k tomu urcite nemohl prijit poctivym zpusobem, ze!


A s tou nemoci "Cech" jsem se nechal trochu unest, stale myslim na d-fensovo clanek o vohnoutech :-D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 5. 5. 2007 20:22

Nečetl jsem celé fórum, takže se předem omlouvám, pokud budu opakovat nějaké myšlenky, které tady už zazněly.

Jsem volič pravice. Stačí se podivat na vývoj ekonomiky různých států ve světě během 20. století a nedokážu pochopit jak někdo může volit levici. Na přelomu 19. a 20. století měly všechny státy prakticky stejnou výchozí pozici (dobře, USA měly náskok už tenkrát, ale proč asi?) a konkrétně meziválečná ČSR měla ekonomiku v Evropě dost nadprůměrnou. Všechny státy které se daly "pravou cestou" (západní evropa, USA, ...) jsou tam kde jsou a státy které se daly "levou cestou" jsou taky tam kde jsou.

Není to náhoda ale je to tím, že levicová politika nemotivuje lidi podávat výkony, otevřeně říká "nic se neboj, ničím se nestresuj, stát se o tebe postará a kdyby náhodou někdo měl víc než ty tak mu to sebereme a dáme to tobě". Jinými slovy, "jestli se budeš snažit tak ti seberem co vyděláš a dáme to těm co se nesnaží". To se pak člověk nemůže divit, že se průmysl a tím pádem ani ekonomika (a tím pádem ani životní úroveň) nevyvíjí, protože nikdo neinvestuje do technologií, nikdo si neláme hlavu tím jak zefektivnit procesy.

Naproti tomu pravicová politika říká: snaž se, protože budeš mít tolik kolik si vyděláš. Takže lidé se snaží a podle toho vypadá růst celé ekonomiky (protože ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc...).

Nechce se mi věřit že by to nevěděl Paroubek, když rozdávál nové a nové sociální dávky.

----
Teď jinak: když necháte děti, aby rozhodovaly co budou jíst, budou se cpát jen čokoládou. Od toho tu jsou rodiče, aby je usměrnili a krmili je tím, co je pro ně dobré.

Davy lidí jsou jako malé děti - chtěli by se mít dobře teď (chtěli by tu čokoládu) a nemyslí na to, jak to co budou jíst teď ovlivní jejich budoucnost. Politici mají tu moc rozhodnout, jestli jim tu čokoládu dají i za cenu že špatně porostou kvůli nedostatku vitamínů (levice), anebo jim čokoládu odepřou a budou jim dávat ovoce aby dobře a rychle rostli a potom si mohli čokolády koupit kolik budou chtít (pravice).
zadirr
Čtenář

Odeslat příspěvekod Storeman 5. 5. 2007 21:08

zadirr
S tím co napsal zadirr by se dalo vcelku souhlasit, nebudu se pouštět do detailů, ale potvrzuje to, co jsem již jednou napsal.
U nás jsou bohužel v rozporu: Pravicové myšlenky, pravicová politika a naproti tomu jsou kroky pravicových politických stran!
I kdyby se mi stokrát líbily pravicové myšlenky, tak současné pravicové strany (hlavně tu nejsilnější) prostě podporovat nemohu. Především za to, co tady udělali v letech 1990-1998.
Jsem levičák z donucení a asi nejsem v tomto státě sám.

Ještě jednou jsem si přečetl příspěvek zadirra a dodávám: Dalo by se s ním souhlasit, kdyby to ovšem nebyla z poloviny pohádka a z druhé poloviny krutá lež!
Za posledních 10 let jsem navštívil několik obchodních partnerů výrobních závodů i obchodních organizací v Německu ,Francii a Itálii. Setkal jsem se z představiteli všech sociálních tříd. Pokud srovnávám situaci dělníka u nás a v Německu vůbec mi nepřipadá, že by dělník v Německu byl nějak zvlášť motivován k vyšším výkonům. Klidně celý život podává plechy do lisu a za svůj plat si velice solidně žije a když z nějakého důvodu přijde o práci, tak spadne do štědré sociální sítě a jen částečně se sníží jeho životní úroveň. To je ta pohádka.

A ta lež je o levicové politice které nemotivuje…. Bavíme se přece o levicové politice v kapitalistickém státě! To možná platilo za socialismu. Fráze jako: „ nic se neboj, ničím se nestresuj…“ o tom přece rozhoduje zaměstnavatel koho bude zaměstnávat a ne Sociální demokracie když byla ve vládě.

Ano! U nás je malý rozdíl mezi příjmy zaměstnanců a sociálními dávkami pro nezaměstnané, ale to není způsobeno štědrými sociálními dávkami, ALE MALÝMI PLATY!
Naposledy upravil Storeman dne 5. 5. 2007 21:49, celkově upraveno 1
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 5. 5. 2007 21:48

zadirr: pěkně napasné

Storeman: Pokud souhlasíš s touto teorií, ale nechteš volit ODS, tak logicky volíš diametrálně jinou stranu, program a vývoj republiky? Proč nevolíš jinou stranu, která jde tímto směrem, ale není to ODS?
Spíš bych to viděl tak, že s tím, co napsal zadirr, nesouhlasíš. Jenom nevíš co odpovědět. Sám jsi tu psal, jak bylo za komunistů dobře. Takže - kam vítr, tam plášť?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků