Přímá Demokracie

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Chtěli byste přímou demokracii?
Ano 15 %  50%  [ 15 ]
Ne 13 %  43%  [ 13 ]
Nevím 2 %  6%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 30

Odeslat příspěvekod Tommy11 29. 6. 2006 20:43

Brali by jste model přímé demokracie jako mají např ve Švýcarsku?
Vím že je to otázka dlouhodobá...

P.S.: Můžou sem admini přidat hlasování, stačí dvě možnosti Ano a Ne. Mě to nejde(nemam tu ani nabídku)
\\ Majkl vP.> Přidáno
Tommy11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodl 29. 6. 2006 21:38

Ne. U nas to nemuze fungovat. Lidi jsou lini jit k volbam jednou za ctyri roky... Co teprve kdyby to bylo casteji...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod a 29. 6. 2006 21:42

hlavne pre neznalych vysvetli o co ide. potom bude aj hlasovanie :)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tommy11 29. 6. 2006 21:42

Já myslím, že to není ani tak o lenosti, jako o znechucenosti naší politickou scénou. Ono víš, když jdeš k volbám a pak je to vše stejně, tak...! Nevim, zda by to fungovalo u nás. Ale určitě by to bylo na dlouhou dobu...
Tommy11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tommy11 29. 6. 2006 21:46

Přímá demokracie, no jak bych to řekl. Lidi si třeba ve své vesnici volí, zda se postaví fotbalový stadion, nebo udělá nová silnice.To sem uvedl jako příklad, nebrat vážně.
Tommy11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodl 29. 6. 2006 22:40

Jasne, ale de facto, to fungovalo jen nekdy ve starem rime (nebo recku? fakt nevim, v tomhle se nevyznam). Nahnali lidi na namesti a hlasovalo se...
Podle me je to hodne o lenosti. Proc bych chodil volit, kdyz muzu jet na chalupu a tam si sekat travnicek... Tohle proste v ceskych podminkach nemuze fungovat...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 6. 2006 06:32

Až bude technicky možné volit a vybírat elektronickou formou z tepla domova, pak bych byl možná pro. 8-)
Ale mám stejné obavy jako Kodl - lidi, které to nebude zajímat (a že by se jich u nás našlo), se k tomu postaví flegmaticky a nerozhodne se nic. Dneska už mají běžní smrtelníci jíné zájmy a o toto se mnozí nechtějí starat - nechávají to na svých volených orgánech. Proto bych u nás něco podobného nezaváděl.

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 30. 6. 2006 07:17

Jsem pro přímou demokracii na úrovni obcí.V celostátním měřítku ne.To už je na zvolených politicích.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tommy11 30. 6. 2006 07:32

Přesně jak napsal Pavel Mareš, tento systém by podle mne fungoval v lokálním měřítku na celostátním už méně, nebo vůbec.
Tommy11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 30. 6. 2006 09:01

Asi to tak bude. Celostatne by to asi nemelo, vzhledem k ceske povaze, smysl. Vsichni by na to kaslali. A pokud by politici chteli vedet nazor obcanu, tak proste udelaji referendum.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tommy11 30. 6. 2006 09:09

No a i o ty referenda jde...To je mj. prvek přímé demokracie
Tommy11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 30. 6. 2006 09:14

jj, ja vim. Ale neni to moc caste, takze tam par lidi dojde. Kdyby bylo referendum o vsem, tak se na to lidi vykaslou.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 30. 6. 2006 10:19

Ne.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod scater 30. 6. 2006 12:34

Celostátně určitě ne, ale na úrovni měst a obcí ano.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 6. 2006 12:56

To je dle mého úplně fuk, na jaké úrovni to bude stát - lidi by na to kašlali tak jako tak. Mně by dokonce kupř. záleželo daleko víc na státě než na obci. Jak jsem výše psal - u nás bych to nezaváděl. O důležitých záležitostech se referenda konají tak či tak.

Další stránka