Politická diskuse

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 10. 2008 00:03

Paralela se Spidlou je zajimava. Topolanek ma mnoho negativ (nejvetsi asi jeho neomalene a buranske chovani). Nicmene od zacatku byl v pozici tezsi nez vsichni ostatni premieri.

1. Klaus mu programove od zacatku hazel klacky pod nohy, boural jeho pozici zevnitr.
2. Odmitl spolupracovat s Paroubkem a poslal ho do patricnych mist, zato ma u me velke plus. Byt tam Bem, mame velkou koalici a takove mlaskani u koryt, ze nam zvoni v usich.
3. Bohuzel mu zbyla jako alternativa slaba vlada se 100 hlasy ve snemovne, z nichz alespon 2-3 byly hodne nejiste, pri takove konstelaci se reformy stavaji spise jenom proklamacemi
4. Jako prvni z ODS (a druhy po Spidlovi) nevalcoval a nezahanel do kouta mensi koalicni strany, umel se dohodnout
5. Stale mu tam zbyli kostlivci z dob Klausovych vlad a z dob opozicni smlouvy, kteri duveru vlady i ODS tahnou ke dnu
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 10. 2008 00:12

mareq0 píše:A co Tošenovský? Toho bych tam uviděl rád já. Ostatni buď neznám nebo jsou pro mě nepřijatelní.


Tosenovsky - ano, kdybych ho mel volit hejtmanem nebo primatorem, urcite by dostal muj hlas.

Ale on je spise spolehlivy urednik nebo by byl dobry ministr nejakeho resortu. Ale chybi mu to, cemu se rika leadership - schopnost vest nebo ji moc neprojevuje. Fandim mu, ale obavam se, ze by ho mohl potkat osud podobny (i kdyz si nemyslim, ze tak tragicky) jako Spidlu.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 10. 2008 08:56

Jack111 píše:S474N: Vycházím z tohoto: Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.


Tak jsem rad, ze sis to sam nasel a ted mi laskave vysvetli, jak ty svoje kecy na to chces napasovat? :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 10. 2008 12:14

S474N: Hele nejsem právník. Ale viděl bych to tak, že když mě někdo vyfotí, mám smůlu (ani nemám jistotu, že mě skutečně vyfotil). Bránit se můžu pak, když se mi nebude líbit, jak s fotkou naloží a ne hned fotografovi vlepit facku.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 10. 2008 13:18

Jack111: tak si to nech nejdriv od nekoho z oboru vysvetlit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 10. 2008 14:31

Od tebe se taky člověk ***** dozví...
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 10. 2008 16:27

Jednou vyhraje ODS podruhé zase ČSSD, je to jak na kolotoči.
Momemtalné lidé dávají vše za vinu ODS protože je u moci. Až zase budou mít dost ČSSD, tak pak zase vyhraje ODS na plné čáře.
Až budou u moci ČSSD tak se za vše bude zase vinit ČSSD. :roll:
Je to furt dokola a lepší to nebude, protože lidé jsou obecně čím dál blbější a přestávají se tolik zajímat o dění kolem sebe a hlavně je nezajímá pravda.
Žádná vláda nestihne nic pořádného prosadit, protože to jde od volbám k volbám a to není období pro změny. Myslím si, že touhle výhrou Paroubka ČR nenávratně míří do háje. Je to svou podstatou komouš a jeho manýry mi občas připomínají STB a jindy zas Hitlera.
Jestli téhle republice může někdo opravdu uškodit, tak je to právě Paroubek u moci. Prosazuje jen to co se líbí lidem, ale to není to co tahle republika potřebuje. Chtělo by to pořádně změny a tohle arogantní pr**e na to nemá koule.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 10. 2008 18:08

S-Tony píše:Jednou vyhraje ODS podruhé zase ČSSD, je to jak na kolotoči.


Kolotoce jsou specialita spise CSSD :) Nicmene ted nam Bem oznamil, ze v podpalubi ODS je metr vody a ze bude kandidovat na kapitana. Myslim, ze dobry pulmetr je tam i jeho zasluhou. Horsi by uz mohl byt opravdu jen kapitan Bendl, jez to dokazal projet i ve strednich cechach :)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 27. 10. 2008 18:31

S-Tony píše: Myslím si, že touhle výhrou Paroubka ČR nenávratně míří do háje. Je to svou podstatou komouš a jeho manýry mi občas připomínají STB a jindy zas Hitlera.
Jestli téhle republice může někdo opravdu uškodit, tak je to právě Paroubek u moci. Prosazuje jen to co se líbí lidem, ale to není to co tahle republika potřebuje.


Bohužel mu ale jeho "program" baští dost velké procento populace (a to si říkáme jak mohli být lidi v tom šestačtyřicátém tak blbí a zvolit komouše).
Díky Paroubkovu lacinému populismu a názorové prostituci nebudou sice muset platit 30 Kč u doktora, ale pak se budou u píva a bůčku strašně divit až to tady skončí jako v Maďarsku.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 27. 10. 2008 19:52

tak jestli Bem nahradi Topolanka, tak to s ODS pujde do haje uplne, Topolanek byl mozna tak trosku buran, ale to bylo tak vsechno, zato Bem je slizak 1. kategorie :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 27. 10. 2008 21:35

Já taky Paroubka nemusím. Občas reaguje příliš zbytečně :D Ale srovnávat ho s Hitlerem nebo s StB je naprostý nesmysl :pozor
S-Tony píše:...Paroubek u moci. Prosazuje jen to co se líbí lidem, ale to není to co tahle republika potřebuje...

To je věčný problém. Jedno vylučuje druhé. Důležité je najít v tomto kompromis. Většina lidí by nejraději neplatila žádné daně, ale zase by chtěla sociální (zdravotní) výhody (péči "zdarma") :hm :D

Levice má tu výhodu, že dokáže jednoduše oslovit širší (chudší) skupinu obyvatel. Zvlášť když ji pravice pravidelně nahrává na smeč :D Pravici nerozumím, nemá hlavu ani patu 8-P
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 10. 2008 22:02

Na Paroubka sedi jedno pekne ceske slovo: vyzirka. Takovy strejcovsky podani Standy Grosse. Ani jeden z nich nebyl a neni levicak, jenom se shodou okolnosti objevil u koryta a dokud ho strana nevykopne (= volici mu to budou stale bastit), tak tam bude zaclanet. Autentickym levicakem byl Spidla a mozna taky Zeman.

Jinak k te kandidature na budouciho predsedu ODS, tady je pohled politologu:
http://zpravy.idnes.cz/anketa-kdo-ma-sa ... domaci_adb
A hlasovani ctenaru vyhrava Tosenovsky. http://zpravy.idnes.cz/bem-bude-kandido ... domaci_jba

Bohuzel opravdu Tosenovsky je nejmensi zlo, ale jestli posadi na Jansky vrsek Bema, tak je jenom otazkou casu nez se rozlozi vlada, protoze Bem+Topolanek se moc nerymuje. Zvlast kdyz tam bude jeste prizvukovat Petr Bendl.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2008 08:50

mareq0 píše:Levice má tu výhodu, že dokáže jednoduše oslovit širší (chudší) skupinu obyvatel.


Ano presne jak rikas, posledni slova dedy Potucka to take vystihuji:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=6PNGo_JWpBc
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 1. 2009 14:35

Co vy a nová strana Libertas? Sice ještě nepředstavila program, ale už tak by ji podle STEMu volilo 22 % lidí...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 1. 1. 2009 18:23

Já jsem spíš zvědavej na novou stranu Petra Macha. Ta má šanci dostat se do poslanecké sněmovny, na rozdíl od Libertas, kteří fungují jen na evropské úrovni. Každopádně obě strany vnímám kladně, jako svěží vítr do převládající etatistických trendů "státního blahobytu".
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků