Kolik procent lidí bude volit koalici ČSSD + KSČ nebo ODS

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Budete volit jednu z velkých stran (ČSSD, ODS) a proč ?
Ano, líbí se mi její program. 6 %  17%  [ 6 ]
Ano, volit malé strany nemá cenu. 7 %  20%  [ 7 ]
Ano, vládnutí 2. z těchto velkých stran by znamenalo katastrofu. 8 %  23%  [ 8 ]
Ne, jejich politika mě znechutila. 6 %  17%  [ 6 ]
Ne, stejně se tyto strany spojí a rozdělí si pozice. 2 %  5%  [ 2 ]
Ne, líbí se mi program jiné strany. 5 %  14%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 34

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 24. 5. 2006 21:53

Volím Národní stranu. Případně Království :mrgreen:
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 2Pix 24. 5. 2006 23:45

1) ODS ... melouny, panbickare, zemedelce, komance-light a komance-deluxe nemusim
2) vic jak polovina urcite a doufam, ze se ve vlade neobjevi oni melouni
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2006 23:01

[quote="Jiří Pešek"o1) Ja budu volit jednoznacne ODS, jakozto hlavni predstavitele pravice v CR. Duvod je jasny. Jsem proti jakymkoliv zbytecnym zasahum statu do ekonomiky, ztratovym statnim podnikum, na ktere vsichni doplacime, zbytecne byrokracii vyzivujici nadmernou korupci, ktera vznikla za dob vlady CSSD, prerozdelovani (obirani vzdelanych, pracovitych, schopnych lidi pro podporu neschopnych, linych nymandu), zvyhodnovani skupin na ukor cele spolecnosti atd. - proste vsechno, cimz by brzdila ekonomicky vyvoj a nadale nas zadluzovala pripadna vyhra levice.
2) 60-70%[/quote]

naprosto ale naprosto muj nazor ! Ekonomika dokaže řidit tolik věci a ne stat nem neumi nic :o(((
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2006 23:05

Slonik píše:Budu volit ODS. Sice mě tahle strana v minulosti zklamala, ale jejich aktuální program je mi prostě nejbližší.

A aby tyhle vážné věci byly veselejší, zkusil jsem lehce přetvořit jeden socanský volební spot ;-)

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3023/quote]

pěkne a pravdive :o) šibal jeden at už vypadne :o)
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 2. 6. 2006 07:10

Chci volit Národní stranu, ale protože nejsou tak výrazný, aby se víc prosadili, byl by hlas pro ně (stejně jako hlas pro jakoukoli malou stranu) paradoxně podporou komoušů a jejich stoupenců. Proto volím menší ze dvou zel, které ale má větší váhu, než NS. Není to svobodná volba, je to pud sebezáchovy. Proto ODS. Sice asi příjdu o výrazný příjem z úplatků, které mám díky socanům a jejich bolševickým manýrům, ale když si na ty samý prachy příjdu legálně, budu v ještě větší pohodě. A o to mi jde!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 2. 6. 2006 10:01

[quote="KOSŤA KOSTIČ"tChci volit Národní stranu, ale protože nejsou tak výrazný, aby se víc prosadili, byl by hlas pro ně (stejně jako hlas pro jakoukoli malou stranu) paradoxně podporou komoušů a jejich stoupenců. Proto volím menší ze dvou zel, které ale má větší váhu, než NS. Není to svobodná volba, je to pud sebezáchovy. Proto ODS. Sice asi příjdu o výrazný příjem z úplatků, které mám díky socanům a jejich bolševickým manýrům, ale když si na ty samý prachy příjdu legálně, budu v ještě větší pohodě. A o to mi jde!l/quote]

Ano, volit ODS je především daleko menší zlo, než volit extrémní pravici - NS. Stranu, která si staví na nacionálně-rasistickém populismu, stranu, která sice formálně odmítá neonacismus, ale mezi jejími členy a stoupenci jsou neonacisté, stranu, která má v programu nehorázné nesmysly, jako vystoupení z NATO a EU, což je vzhledem k iracionalitě znakem antisystémové strany jako jsou komunisté.

Asi si začnu vést seznamy stoupenců extrémních směrů na tomhle fóru...
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 6. 2006 12:01

Podle různých příspěvků zde jsem se ohledával, až jsem dostal informaci o změně volebního systému.
Teď je důležité jít k volbám, ale nikoli volit pravici jen proto, aby komunisté získali hlas - a to z toho důvodu, že hlasy neparlamentních stran už nejsou automaticky přičítány hlasům stran parlamentním. Takže ke snížení celkového poměru hlasů Komunistické strany nemusíte nutně volit protivníka ODS jako nejmenší zlo, který určitě do parlamentu zasedne, ale i jakoukoli jinou menší stranu, u níž není jisté, že mandát dostane. To je docela důležitá změna..

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 6. 2006 12:46

[quote="KOSŤA KOSTIČ"tChci volit Národní stranu, ale protože nejsou tak výrazný, aby se víc prosadili, byl by hlas pro ně (stejně jako hlas pro jakoukoli malou stranu) paradoxně podporou komoušů a jejich stoupenců. Proto volím menší ze dvou zel, které ale má větší váhu, než NS. Není to svobodná volba, je to pud sebezáchovy. Proto ODS. Sice asi příjdu o výrazný příjem z úplatků, které mám díky socanům a jejich bolševickým manýrům, ale když si na ty samý prachy příjdu legálně, budu v ještě větší pohodě. A o to mi jde!l/quote] Kosťo já taky,co máš z toho :shock:
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 6. 2006 13:15

Majkl vP. píše:Podle různých příspěvků zde jsem se ohledával, až jsem dostal informaci o změně volebního systému.
Teď je důležité jít k volbám, ale nikoli volit pravici jen proto, aby komunisté získali hlas - a to z toho důvodu, že hlasy neparlamentních stran už nejsou automaticky přičítány hlasům stran parlamentním. Takže ke snížení celkového poměru hlasů Komunistické strany nemusíte nutně volit protivníka ODS jako nejmenší zlo, který určitě do parlamentu zasedne, ale i jakoukoli jinou menší stranu, u níž není jisté, že mandát dostane. To je docela důležitá změna..
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 6. 2006 13:46

2 Michal P> Máš sice pravdu, ale je to hodně extrémní příklad. Primární je tu volební účast. Vezmeme fakt, že Komunistická strana má své stabilní jádro voličů. A ti zkrátka půjdou volit pokaždé. Účast je tu důležitá proto, aby byla silnější protiváha. Mnohým lidem je volební program malých stran sympatický, ale protože si řeknou, že ty malé strany vlastně nebudou mít podporu, tak dají hlas ODS, čímž malé strany zazdí. Anebo nejdou volit vůbec, což je ještě horší. Ale kupř. při 90% volební účasti by ty malé strany měly mnohem reálnější šance na získání mandátu. Dostaly by nějaké to křeslo a tím by se posílil poměr pravice vůči levici. A při výraznější přesile už by si pravice byla schopná odhlasovat prakticky cokoli, co by se jim zlíbilo.

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 6. 2006 14:08

Myslím že jsi přesně vystihl situaci zelených, delší dobu se pohybovali kousek pod 5%, jakmile se podle průzkumů dostali nad onu hranici rázem se k nim přiklonilo víc lidí, protože je pravděpodobné že prorazí.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 6. 2006 14:27

SZ může posloužit jako živoucí příklad, ale hlavně si myslím, že by se toho lidi neměli bát a opravdu volit toho, koho chtějí volit, a především aby se vůbec aktivně účastnili voleb. Protože volební účast u nás je slabá a pak to dopadá tak, jak to dopadá. Ale při mnohem vyšší účasti by se podíl KSČM mohl radikálně snížit nepřímou úměrou, protože počet jejích voličů se nárůstem účasti nezmění. A podpora menších stran je důležitá kvůli posílení jejích pozic a tím posílení celého pravého křídla.

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 6. 2006 14:29

Zelené extremisty volit nebudu. Většinový volební systém by pomohl více. KDU by šla tam kam patří a to do p.....
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Case 2. 6. 2006 15:08

Petr.kkk píše:Zelené extremisty volit nebudu. Většinový volební systém by pomohl více. KDU by šla tam kam patří a to do p..... /quote]

Ano, ty by jsi volil zase extrémní pravici, to je to samé, akorát místo ekologie je to o národu, fakt velký rozdíl. Většinový systém by zlikvidoval veškerou tuhle extrémní pakáž.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Exteron 3. 6. 2006 12:14

Jo, Casi, to je pravda , ale to už by ho někdo musel prosadit..
1) ODS ,jak bylo řečeno ... ODS = nejmenší zlo
2)65% (ODS 40% - 45%.. jsem optimista)
Exteron
Návštěvník

Předchozí stránka