Jste pro volební právo od 15 let?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Od kolika let by se mělo volit?
20 36 %  31%  [ 36 ]
18 66 %  57%  [ 66 ]
17 3 %  2%  [ 3 ]
16 - 15 9 %  7%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 114

Odeslat příspěvekod johnnym 23. 4. 2006 20:09

Slyšel jsem ve zprávách, že se u nás uvažuje o zavedení volebního hlasovacího práva už od 15 let. Zajímal by mě Vás názor a taky kolik je Vám let a v kolika jste byli poprvé volit.

Osobně si myslím (je mi 16), že od 15 let je to přehnané, protože mladiství v té době nemají takový politický rozhled, a tudíž by neměli mít podíl na moci ve státě (byť by byl minimální), a navíc by se sami těžko rozhodovali a většinou by to dopadlo tak, že pokud by k volbám vůbec přišli, tak by byli dost zmanipulovaní rodiči, kteří by tam měli de facto více hlasů. Na druhou stranu by to mohlo zvýšit zájem mladých lidí o politiku, což by dle mého názoru bylo ku prospěchu věci. Ale řikám tedy - od 15 ne, ale od 17 klidně ano. To je člověk už poměrně rozumný a může si sám svobodně zvolit, jaký program politické strany je mu nejbližší, a která by si tím pádem zasloužila jeho hlas.

// mbing : 2006-04-23 | Hlasování přidáno.
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ally 23. 4. 2006 20:41

V patnácti se mladý člověk asi o politiku moc nezajímá. Myslím, že v osmnácti to stačí. Většina by stejně volila, jak ty píšeš, podle rodičů. Mám dva syny (15 a 17 let) a už jsou politikou taky otrávení, takže by stejně asi volit nešli. Navíc by si asi z předvolebních slibů vybírali jen to, co by se jich týkalo přímo a třeba důchodovou reformu by určitě nedocenili. Protože o životě (a neber to osobně jako nějaké podceňování) ještě moc nevědí. Až pak třeba dostudují a budou pracovat, nebo marně hledat práci, nebo později zaopatřovat rodinu, tak se změní jejich pohled na svět a s tím i nahlížení na politiku.
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod ES0 23. 4. 2006 20:48

od 15? to by se potom klidne mohlo stat, ze se do parlamentu dostane tokio hotel, teda ne ze by na tom nejak moc zalezelo kdo je tam ted

chci rici, ze by volby spise vypadaly jak hitparada :-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod christian 23. 4. 2006 20:53

Ne. Podle mne je to akorat tah jak nalakat vic lidi aby se do parlamentu dostali ruzni "exoti"..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Andy 23. 4. 2006 21:08

Ja by som hlavne zrusil volebne pravo od 50 rokov vyssie.
Andy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 23. 4. 2006 21:30

volebne pravo by mali mat iba uspesni riesitelia testu o sposobilosti. nechapem ako mozu rozhodovat ludia ktori do toho absolutne nevidia a idu volit iba preto aby mohli poklebetit so susedkou
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodl 23. 4. 2006 22:55

Rozhodne ne! Jak psal ESO - za chvili by nam vladli pokemoni. I kdyz.. Alespon by byla sranda :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod yarik 24. 4. 2006 05:22

Kdybych věděl,že to něco změní tak ať jsou tam třeba pokémoni :tleskani ale ono je to úplně jedno :!: Ta paroubkova pata HIC :oboze taky stojí za to a měli by se :oops:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod johnnym 24. 4. 2006 06:11

ally píše:...Protože o životě (a neber to osobně jako nějaké podceňování) ještě moc nevědí. Až pak třeba dostudují a budou pracovat, nebo marně hledat práci, nebo později zaopatřovat rodinu, tak se změní jejich pohled na svět a s tím i nahlížení na politiku.i/quote]
To souhlasim, mužeme mít sice už trochu přehled a nastavené priority v životě, ale pořád je to na to ještě málo.

tquote="ESO"]..chci rici, ze by volby spise vypadaly jak hitparada :)

Jo, i to je možný. Tak mě napadá, kolik toho asi ví třeba tokio hotel o politice? (ponechme stranou srovnání se současnými pány politiky)

pquote="Andy"] Ja by som hlavne zrusil volebne pravo od 50 rokov vyssie.

Proč? Jediné, co mě napadá je, že starší lidé často volí KSČM, je to ten důvod?
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gekoncik 24. 4. 2006 07:36

Je mi 18 a taky nevím koho budu volit. Abych pravdu řekl žádný z mojich přátel toto nesleduje.
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 24. 4. 2006 07:39

Skoro si myslím, že o volebním právu by neměl rozhodovat tolik věk fyzický, jako spíše věk mentální. Někdo může mít přehled už v šestnácti, jinému může chybět soudnost i ve třiceti.. :hm

Odeslat příspěvekod kodl 24. 4. 2006 07:58

Majkl vP.: Krasná představa. Ale jak to chceš "měřit"?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod mbing 24. 4. 2006 08:14

Mentální věk se zjišťuje přes IQ testy, ale fyzický věk se dá snadněji zjistit.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 24. 4. 2006 08:18

2 Kodl> Možná nějakým tím testem způsobilosti, jak navrhoval výše Áčko a který si sám o sobě nedokážu moc dobře představit. Zato si dovedu představit, jak by už tak nízká účast u voleb vlivem podobného testu ještě klesla, protože řada víceméně flegmatických voličů by se na to nejspíš vykašlala.
Ta představa je možná utopická.. a proto tak krásná.

Odeslat příspěvekod christian 24. 4. 2006 09:08

Jenze nebude mit IQ test nebo co to navrhujete nahodou opacny efekt? Ze to akorat lidi odradi?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Další stránka