Benzín a nafta za 35 Kč/l

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod yarik 9. 9. 2005 18:25

Moje Felda 1.9D frituje v pohodě 20l bio,10l normal,10 potr.olej :tleskani
Tzn.průměr 19,-Kč za litřík/5l na 100km = 0.95hal na 1km :lol:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 9. 9. 2005 18:51

yarik: mozes otom napisat nieco viac?
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yarik 9. 9. 2005 20:52

Co chceš napsat víc.-.frit.oil-Kaufland,nafta-PapOil :lol:
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 9. 9. 2005 21:04

yarik: kolik jsi s tím už najezdil? co výkon? není to líné?
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod a 9. 9. 2005 21:12

yarik: ziadne upravy na aute?
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 9. 9. 2005 21:29

Upravy nejsou potreba. Spis nevim jak se to projevi na zivotnosti. Hlavne cerpadla a vstrikovacu.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yarik 9. 9. 2005 23:35

Na bio naftu mám nalítáno 250K,a frituju asi 2K bez úprav a změn.Až to cenově sundaj budu zase jezdit jenom na bio,né že by mě fritování vadilo,ale je mi to proti srsti.Nejde mě o peníze zpíš to zkouším a jde to no :lol:
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LamB 10. 9. 2005 17:01

kamos jezdil na fritovaci olej s fechtlem cena pionyru byla tak 500 kč, ale na autě ktery ma hodnotu 50-100 tisic je to docela odvaha
LamB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis 10. 9. 2005 17:12

to by asi bocek neprezil, co daliborku??!!
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod Lemur 10. 9. 2005 21:07

K tomu oleji: v Brazilii, kde maji s biopalivy spoustu zkusenosti (jedzi se tam bezne na benzin:lih 1:1), jezdi i auta s diesely na rostliny olej. Jedine, cim se lisi od beznych motoru, je pouziti materialu odolnych proti pusobeni mastnych kyselin z oleje. Mam pocit, ze ty motory pro ne vyrabi Nemci, ale firmu si uz nepamatuju.

Ke kradeni benzinu: tata mi vypravel, jak jeho znamy, co kdysi pracoval v lovosicke chemicce, trpel tim, ze mu neustale nekdo kradl benzin (a to stal tenkrat par korun). Az mu pomohl jejho kolega, stary chemik, kery za valky pracoval v Penemude (tam, co testovali rakety V2),. Namichal mu jakousi smes, ktera vypadala jako benzin (slozeni bohuzel neznam) a mela mit vysoce destrutivni ucinky na motor. Ten znamy ji nalil do nadrze, pockal, az mu ji ukradnou, pak nadrz vynal, dvakrat vymyl (jiistota je jistota) a nadnal zas zpatky.

A zanedlouho slysel, co se stalo jeho sousedovi: Jak vyjel, bylo mu divne, ze motor se chova trochu jinak, a po chvily jizdy mu auto najednou chciplo - zavaril se motor. Odvezl ho do autoservisu, kde mu udelali kompletni generalku motoru. Vyjel ze servisu, a po par kilometrech opet zavaril motor, tentokrat totalne (pisty se temer "privarily" k valcum). V tom servisu mu rekli, ze je to dost divne a at si necha zkontrolovat palivo. On opravdu odeslal vzorek do nejakeho ustavu, co delal analyzu paliv, a prisla mu zprava, ze uvedeny vzorek neni vubec benzin a ze by s tim spis mohl pohanet rakety :-) Soused si to samozdrejme nechal pro sebe a od te doby uz nikdy benzin nekradl.

.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 11. 9. 2005 01:26

Lamb: No jo. To znam. Do toho se lilo vsechno od redidla pres petrolej az po brzdovou kapalinu. :D
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 11. 9. 2005 01:28

Lemur: Kdysi jsem jezdil na toluen. Dal se toho koupit sud mnohem levnejc nez benzin. A jezdilo to na to v pohode. Casem jsem ale zjistil, ze to do toho chce pridavat neco mastnyho. Asi tak litr oleje na jeden sud. Bylo to dost suchy a delalo to neplechu na klapkach a dalsich mechanickejch vecech.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 11. 9. 2005 01:33

Co se tyce toho oleje tak bych se bal dlouhodobejsiho provozu hlavne z hlediska zivotnosti cerpadla. Duvod je ten, ze cerpadla se naftou zaroven mazou a rostlinnej olej v se tomhle smeru chova prece jen malicko jinak. Nekdy se dokonce doporucuje michat male mnozstvi oleje primo do nafty (deci na nadrz). A mel jsem v ruce vstrikovac z auta, ktery na to jezdilo dlouhodobe. Bylo to cely tak nejak lepivy a jehla byla doslova zalepena v trysce.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LamB 11. 9. 2005 08:48

Bocek neprezije hlavne moji matku, vcera sem s ni jel a byla to fakt hruza, rozjezdy na 2, vytaceni pres spojku proste nadnarodni katastrofa
LamB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LamB 11. 9. 2005 08:52

Sranda je ze kdyz ste do fechtla nalili olej a trochu benzinu, tak si pak lidi mysleli ze prijela pojizna fritovaci spolecnost na hranolky
LamB
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka