Co říkáte na novelu zákona o sociálních dávkách?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Goci 20. 7. 2005 12:05

viz článek na idnes Vláda schválila zvýšení dávek pro většinu lidí.

Prý si mají výrazněji proti dnešku polepšit lidé bez práce, co budou na úřad nejen pasivně docházet, ale sami si práci hledat přes inzeráty či agentury. Ti, kteří na nalezení zaměstnání zájem nemají, si naopak mají pohoršit. Tak jsem zvědavej jak to bude. Nejradši bych nevaplácel těm "nepracujícím" a tak "diskriminovaným" černým občanům ani korunu, aby se jim vyplatilo pracovat i za minimální mzdu!

Zvýšení dávek:
přídavky na dítě:
- pracující manželé s příjmem 25000,- se 2 dětmi si polepší z 510,- na 555,- měsíčně
- oba manželé bez práce s jedním dítětem z 551,- na 576,-

rodičovský příspěvek
- se zvýší o 96,- z 3635,- na 3731,-

porodné
- z 8600,- na 8777,-
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djlooper 20. 7. 2005 12:22

U těch přídavků na děti a porodné je to naprostý výsměch...
Chtěl bych vědět (a asi tuším) co se dá za těch pár desítek korun navíc dneska pořídit...
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 20. 7. 2005 12:48

presne tak. tie peniaze by radsej mal stat rozumne investovat (napr nakupu pristrojov do deckych nemocnic)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod papaláš 20. 7. 2005 16:43

Já bych ty sociální dávky zrušil všechny do minuty,všichni nefachčenkové s tulení nemocí by měli místo dávek, raději jít makat, práce je, ne že není. Tuhle jsem šel do supermárketu a viděl jsem před marketem na chodníku, na trávě povalující se odpadky, nikdo to neuklízí, tak bych všechny ty flákače, somráky, bezdomovce poslal uklízet před tím supermárketem. V zimě je hodně práce, lidé si stěžují, že chodníky nejsou udržované, tak opět, bych to dal těm flákačům, jenže oni budou raději žít jako paraziti na úkor společnosti, než aby něco udělali, pro sebe, a pro své okolí. Kdyby všichni flákači, co jsou na těch úřadech práce šli makat a dělat něco pro životní prostředí, tak by ta česká města byla pěkná a kulturní, jenže takhle se budou na zemi povalovat pet lahve a vaigly od cigaret.
Ikdyby ti flákači měli dostat aspoň peníze na slanou vodu, takhle by makali a přestali by otravovat úřady práce, sociálky atd.

U důchodu bych zavedl maximální strop, tak 2 000,- Kč pro každého občana v této zemi, a pokud důchodce je soběstačný a nechce skončit v popelnici, tak ať si pravidelně přispívá na svůj důchod, nebo ať jako důchodce pracuje, pokud ty peníze prožere, jeho problém.
Sociální dávky se zkrátka a jasně musí zredukovat na to minimum, pokud chceme jako český stát uspět v tvrdé mezinárodní konkurenci, dokonce nám začíná šlapat na paty i Čína.
Sociální dávky by měli brát jenom ti nejpotřebnější, co se nedokáží postarat sami o sebe, nebo jsou to lidé s mentálním postižením, ale člověk, který nemá "levý" ruce a dokáže házet s lopatou, tak ať jde makat a neotravuje sociálku.
patřím mezi bohatou kastu národa,který se stárá sám o sebe a za peníze daňových poplatníků a nemám rád lenochy.
papaláš
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit2 26. 1. 2006 14:44

Chytraku...a co treba materska? Do ted byla asi 3500 mesicne. Dokazal by jsi z toho vyzit a jezte uzivit dite? Pochybuji. Diky novele zakona se tato castka zvedla asi o 4tis. Priste nemudruj a cti pozorne.
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit2 26. 1. 2006 14:46

a píše:presne tak. tie peniaze by radsej mal stat rozumne investovat (napr nakupu pristrojov do deckych nemocnic)

Jenze jak uz bylo receno. Nove a dokonalejsi pristroje vlastne vyrabeji dalsi a dalsi pacienty coz zatezuje rozpocet zdravotnictvi.
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod christian 26. 1. 2006 17:15

Kazdy penize jsou dobry i kdyz tohle zrovna je fakt vysmech :-(
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Ally 26. 4. 2006 20:28

Však jsem se málem smíchy neudržela, když mi u nějaké dávky ( přesun do vyšší kategorie - syn měl 15 let, takže nám mírně narostlo životní minimum) poslali dopis, že mi přidali 11 korun. Na kolik jen asi vyšlo zaslání toho dopisu? Tak mu můžu koupit o půl chleba měsíčně víc. Ten se poměje.
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod yarik 27. 4. 2006 05:32

Všecko je to fraška :twisted: :twisted: :twisted: Náš stát spíš krmí přistěhovalce a podporuje vietnamský tržnice :oboze Než aby honily pořádně výběry daní a ty pak rozdělili mezi rodiny s dětma :hm
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod christian 27. 4. 2006 08:54

Ally: I to se pocita :lol: Ale jinak opravdu je to vysmech. Meli by to platit ze svych platu :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 4. 2006 12:36

Vždyť už to platí ze svýho! Kdyby to neplatili, mohli by si nakrást ještě víc!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod maty1976 7. 9. 2006 13:55

[quote="papaláš"tJá bych ty sociální dávky zrušil všechny do minuty,všichni nefachčenkové s tulení nemocí by měli místo dávek, raději jít makat, práce je, ne že není. Tuhle jsem šel do supermárketu a viděl jsem před marketem na chodníku, na trávě povalující se odpadky, nikdo to neuklízí, tak bych všechny ty flákače, somráky, bezdomovce poslal uklízet před tím supermárketem. V zimě je hodně práce, lidé si stěžují, že chodníky nejsou udržované, tak opět, bych to dal těm flákačům, jenže oni budou raději žít jako paraziti na úkor společnosti, než aby něco udělali, pro sebe, a pro své okolí. Kdyby všichni flákači, co jsou na těch úřadech práce šli makat a dělat něco pro životní prostředí, tak by ta česká města byla pěkná a kulturní, jenže takhle se budou na zemi povalovat pet lahve a vaigly od cigaret.
Ikdyby ti flákači měli dostat aspoň peníze na slanou vodu, takhle by makali a přestali by otravovat úřady práce, sociálky atd.

U důchodu bych zavedl maximální strop, tak 2 000,- Kč pro každého občana v této zemi, a pokud důchodce je soběstačný a nechce skončit v popelnici, tak ať si pravidelně přispívá na svůj důchod, nebo ať jako důchodce pracuje, pokud ty peníze prožere, jeho problém.
Sociální dávky se zkrátka a jasně musí zredukovat na to minimum, pokud chceme jako český stát uspět v tvrdé mezinárodní konkurenci, dokonce nám začíná šlapat na paty i Čína.
Sociální dávky by měli brát jenom ti nejpotřebnější, co se nedokáží postarat sami o sebe, nebo jsou to lidé s mentálním postižením, ale člověk, který nemá "levý" ruce a dokáže házet s lopatou, tak ať jde makat a neotravuje sociálku.m/quote]

Z toho názoru je mi na zvracení, tento člověk uvažuje nebezpečně, děsí mě představa že by se někdo takový dostal k pozici rozhodovat. A to jsem pracující a slušný člověk.
maty1976
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Weslo 8. 9. 2006 14:41

já si myslím že by měli přídavky zrušit a šmahem taky snížit daně..nechápu logiku toho kdy já vykonám práci která stojí 23000,- a já z toho dostanu 13000,- do ruky a pak mi to po pětistovkách vracej pomocí přídavků....¨¨
Kód: Vybrat vše
- oba manželé bez práce s jedním dítětem z 551,- na 576,- [/code
o jako je? vždycky aspoň jeden pracovat může
Kód: Vybrat vše
rodičovský příspěvek
- se zvýší o 96,- z 3635,- na 3731,-
[/code]

to jako za co?
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec