Přímluva za Kulínského

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Luke 29. 5. 2005 21:57

tak jsem jeden den četl noviny, kde se psalo že skupina známých tváří, umělců, píše dopisy nebo petici za propuštění Kulínského, který je obviněný ze zneužívání dětí mu svěřených. Ty známé osobnosti to zdůvodnily tak že Kulínskému vazba znemožňuje umělecké působení.
Když jsem si to přečetl, tak mě vzteky div nepraskla žilka na čele. To se nikdo z těch lidí kteří žádají jeho propuštění, nepozastavují nad tím co ten člověk udělal? Že je to zřejmě prase (omlouvám se prasatům) které przní malé holčičky?!
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 5. 2005 22:28

A copak on udělal? On už byl odsouzen, že to můžeš s takovou jistotou tvrdit, nebo prostě už pár měsíců, ze zákona nevinen, čučí v cele a čeká na to, až se policajti ráči vyjádřit s nějakou žalobou či než zasedne soud?

Co bys říkal ty, kdyby tě někdo zabásnul a pak tě pět měsíců držel v base bez řádného soudu?
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 29. 5. 2005 22:40

@ bigdoc: no asi si to někdo nevymyslel jen tak (toto zrovna ne)

@ Luke: Vazba mu tak akorát zabraňuje ve zneužívání a obtěžování mladých dívek. Měl si předem rozmyslet co dělá.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 29. 5. 2005 23:05

no, ono ti umělci mají vůbec trochu pokroucený názor na mezilidské vztahy,
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 30. 5. 2005 09:50

TOMBY píše:@ bigdoc: no asi si to někdo nevymyslel jen tak (toto zrovna ne)

@ Luke: Vazba mu tak akorát zabraňuje ve zneužívání a obtěžování mladých dívek. Měl si předem rozmyslet co dělá.m/quote]


Luke, Tomby: já si taky myslím, že to Kulínskej udělal a že za to má jít po zásluze bručet. Ale neproběhlo vyšetřování a neproběhl soud - tedy je potřeba na něj pohlížet jako na dosud ze zákona nevinného, jako na člověka obviněného. A takový člověk má svá práva: například mít právo být propuštěn do soudu na svobodu, pokud nehrozí určitá nebezpečí (ovlivňování svědků atd.). Je tedy potřeba toto posoudit - ne předjímat, že to udělal nebo ne a že tedy má zůstat v bani.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 30. 5. 2005 09:59

@ bigdoc: Ale také existuje nějaká doba uvalení do vazby, po kterou může být ve vězení. Nevím, proč by měl dostat vyjímku oproti jiným. Má hold smůlu.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 30. 5. 2005 10:46

bigdoc píše:A copak on udělal? On už byl odsouzen, že to můžeš s takovou jistotou tvrdit, nebo prostě už pár měsíců, ze zákona nevinen, čučí v cele a čeká na to, až se policajti ráči vyjádřit s nějakou žalobou či než zasedne soud?

Co bys říkal ty, kdyby tě někdo zabásnul a pak tě pět měsíců držel v base bez řádného soudu?
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 30. 5. 2005 10:50

TOMBY píše:@ bigdoc: no asi si to někdo nevymyslel jen tak (toto zrovna ne)

@ Luke: Vazba mu tak akorát zabraňuje ve zneužívání a obtěžování mladých dívek. Měl si předem rozmyslet co dělá.m/quote]
tak nějak souhlasím
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 30. 5. 2005 14:00

1. Přímluva je svatým a nedotknutelným právem těch, kteří se přimluvili, bez dalšího hodnocení.
2. Institut koluzní vazby u nás skutečně existuje, avšak je otázka, jak se s ním nakládá, a v tomhle případě je otázek víc.
3. Je zcela bez diskuse, že do odsouzení je každý podezřelý a obviněný nevinný, pokud se nepřizná.
4. Jsem přesvědčen, že několikaměsíční koluzní, popř. vyšetřovací vazba komukoliv nevinnému zničí život. Proto by se s ní mělo nakládat velmi, velmi opatrně.
5. Jetliže se jedná o obviněného dosud netrestaného a skutečně je třeba, aby se nezdejchnul nebo neovlivňoval svědky, stačil by institut domácího vězení. Obviněným dobrovolně přijmutý nesejmutelný náramek s čipem by byl i levnější, než půl roku vazby.
6. Myslím, že si málokdo uvědomuje, že třeba v případě živnostníka zajišťujícího jediný příjem rodiny může taková vazba znamenat definitivní konec všeho a neodvratnou a nenapravitelnou životní tragédii.
7. V této souvislosti: jak dlouho běhal a jezdil po svobodě pan Bulawa poté, co připravil o život tři policisty? Jak dlouho běhal a jezdil po svobodě ten frajer, co v Plzni vymetl tramvajový ostrůvek? A jak dlouho běhal po svobodě pan Opočenský? Divné, ne?
8. Osobní soukromý tip: Pan Kulínský ***** několik dívek, potažmo jejich dobře situovaných nebo věci znalých rodičů, třeba tím, že se nedostaly do elity jezdící se sborem po celém světě. Prostě proto, že na to nemají. A asi jim to bylo na rovnou, třeba i nevybíravě a bez servítků řečeno.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 20. 2. 2008 21:58

Luke píše:tak jsem jeden den četl noviny, kde se psalo že skupina známých tváří, umělců, píše dopisy nebo petici za propuštění Kulínského, který je obviněný ze zneužívání dětí mu svěřených. Ty známé osobnosti to zdůvodnily tak že Kulínskému vazba znemožňuje umělecké působení.
Když jsem si to přečetl, tak mě vzteky div nepraskla žilka na čele. To se nikdo z těch lidí kteří žádají jeho propuštění, nepozastavují nad tím co ten člověk udělal? Že je to zřejmě prase (omlouvám se prasatům) které przní malé holčičky?!
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 20. 2. 2008 23:49

Asspenn píše:2. Institut koluzní vazby u nás skutečně existuje, avšak je otázka, jak se s ním nakládá, a v tomhle případě je otázek víc.
3. Je zcela bez diskuse, že do odsouzení je každý podezřelý a obviněný nevinný, pokud se nepřizná.
4. Jsem přesvědčen, že několikaměsíční koluzní, popř. vyšetřovací vazba komukoliv nevinnému zničí život. Proto by se s ní mělo nakládat velmi, velmi opatrně.
5. Jetliže se jedná o obviněného dosud netrestaného a skutečně je třeba, aby se nezdejchnul nebo neovlivňoval svědky, stačil by institut domácího vězení. o/quote]


Že se u nás vazba používá někdy jako svým způsobem donucovací prostředek je smutná pravda. Přičemž psychologové tvrdí, že vazba je obvykle pro psychiku člověka tvrdší než vlastní výkon trestu (pokud na něj dojde).

Ad bod 8. - kdyby pánové Kulínský a Opočenský byli chytří tak začali dělat do modelingu, kde by mohli klátit patnáctky zcela bez problémů a ještě by byli za "celebritu"... :wink:
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 21. 2. 2008 18:28

Kulínský není deviant, on jen má rád mládí. :roll:

http://www.novinky.cz/clanek/133658-kul ... nalci.html
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 21. 2. 2008 20:48

Přesně tak! To bych musel být deviantem i já. A to tedy rozhodně nejsem!!! Nakonec si za to ty dívčiny můžou samy, protože stačilo, aby se jedna jediná ozvala a bylo by okamžitě po všech problémech. Tyhle nesmysly okolo x let starých "zločinů" bych neřešil, nebo rovnou trestal ty, co s tím vylezly až po takový době. Dal bych jim flastr za spoluvinu způsobenou lhostejností, kvůli níž došlo k tolika údajným případům.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 21. 2. 2008 21:10

kosťa: máš pravdu, ale asi určitě by to bylo tehdy dost složité. Já by jsem na lavičku obžalovaných vedle něho posadil taky jejich matky. Za spoluvinu
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 21. 2. 2008 22:23

Ty hlavně, ony inkasovaly za své malé kur-vičky...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků