Cikání a co s nimi

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Luke 24. 5. 2005 09:02

NO je fakt ze znam par lidi kteri bydli ve stejnym baraku jako oni a rozhodne se s nima nekamosi, spis k nim chovaji jistou nenavist, zalozenou na osobnim prozitku....
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 24. 5. 2005 09:05

Taky jsem chtěl říct a to mám vyzkoušený z praxe, že se na ně musí jen a jen tvrdě, pokud nechcete dopadnout špatně. Protože oni využívají strachu. Jednou mi chtěli krást na obchodě. Od té doby když přijdou víc jak dva, bez milosti je vyhodím, protože tím chráním majetek svůj a svých zákazníků a žádnej policajt by mi neřekl že je to rasismus. Ostatně oni by je ani nezavolali, protože nemají čistý svědomí.
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ukulelembo(smazano) 24. 5. 2005 10:04

aaaa píše:Bydleni v blizkosti cikanu napravi i toho nejvetsiho optimistu!!

Mam kamosa, kterej s nima bydli v Brne na Cejlu, a ten si zase libuje. Vetsina obyvatel toho domu jsou cikani, ale pekne si hlidaji poradek, aby se nic nestalo a nebyly zadny problemy. Zas na druhou stranu je mi jasny, ze to je svetla vyjimka...
Ukulelembo(smazano)
Čtenář

Odeslat příspěvekod aaaa 24. 5. 2005 10:54

Jo to je tech par cikanum, kteri jsou vzdelany a nekonfliktni.Ti se pak dokonce za to, ze cou cikani stydi a k cikanum se vubec nehlasi a nechtej s nima nic mit....tech je ale bohuzel opravdu pomalu
aaaa

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 5. 2005 11:29

Má známého a ten podniká. Má obchod s potravinama. První dva roky při inventůře vždy zjistil, že mu lidi měsíčně rozkradou zboží za 15 tisíc kč. Ten známý má měsíčně zisk okolo 35 tisíc, takže těch 15 tisíc je pro něho dost peněz. Samozřejmě měl podezření, že nejvíce kradou místní cigáni. Tak se naštval a zakázal jim vstup do obchodu. Prostě je vyhazuje a křičí na ně ať chodí jinak že tady o ně nestojí a když tu někoho z nich uvidí tak mu rozbije hubu. Je docela korba tak s tím nemá problém. Je to docela drastický způsob, ale pomohlo to. Cigáni už tam nechodí.
Další mesíc co dělal inventůru zjistil, že mu bylo rozlkradeno zboží v hodnotě jen 3 000 kč. A to mu tam hodili nakupovat jen tři cigánské rodiny. Vždy se jich do obchodu nahnalo tak 5 i děti a dělali tam čurbajs. Nedalo se to uhlídat. Několikrát je napomínal ať své děti nechávají venku ale oni nic. Tak jim zakázal vstup do obchodu a díky tomu nemá skoro žádnou ztrátu.
Jsou to hovada a měli by je všechny pozavírat..............
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 24. 5. 2005 11:37

Rozhodně se tu nemíním zastávat jedné nebo druhé strany, ale uvědomte si jedno. Pokud neco provede Rom, hned je z toho obrovský humbuk a všichni si na něj ukazují, začnou odsuzovat celou komunitu apod. Kdybyste si však prohlédli statistiky, zjistíte že to, co udělají Romové, je jen zlomek toho, co udělají "bílí" Češi. Vím, že v Česku žije mnohem více těchto "bílých" Čechů, ale jde o princip. Jakmile něco provede příslušník jiné rasy nebo národnosti, hned je z toho obrovské pozdvižení. U ostatních se to bere jako samozřejmost.
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 24. 5. 2005 14:04

S-Tony píše:
Jsou to hovada a měli by je všechny pozavírat.............../quote]

Dobrý nápad. Pak se zjistí, že z většinové společnosti se vymykají další lidi. Třeba mrzáci jsou darmožrouti, kteří jenom pobírají invaliďák, lenoši nemakají, a ukáže se, že jeden zrzavý borec je peďoš. Všechny je pozavírat, nejlépe do koncentráků, ať je brzo po nich - padni komu padni. Tohle už tu bylo, S-Tony, zkoušel to jistej pán z Německa. Bacha ale na to, aby ses na té straně za ostnatým drátem neocitl i ty.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnědka 24. 5. 2005 15:40

Ivo M. píše:Rozhodně se tu nemíním zastávat jedné nebo druhé strany, ale uvědomte si jedno. Pokud neco provede Rom, hned je z toho obrovský humbuk a všichni si na něj ukazují, začnou odsuzovat celou komunitu apod. Kdybyste si však prohlédli statistiky, zjistíte že to, co udělají Romové, je jen zlomek toho, co udělají "bílí" Češi. Vím, že v Česku žije mnohem více těchto "bílých" Čechů, ale jde o princip. Jakmile něco provede příslušník jiné rasy nebo národnosti, hned je z toho obrovské pozdvižení. U ostatních se to bere jako samozřejmost.
hnědka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luke 24. 5. 2005 16:20

jo asi tak jak píše hnědka, když je v poměrně málo procentní menšině vysoké procento kriminality, je to taky víc vidět. Řekl bych že třeba Vietnamců u nás žije taky poměrně dost, ale kolik z nich dělá na ulici bordel a dělá kapsáře, krade v obchodech? Nemohu si vzpomenout ani na dva připady. Netvrdím že jsou to andílci, prodávají pašované zboží (ale to je už na celní správě aby to řešila, nástroje na to má), rvou se mezi sebou, sem tam i rozsekají mačetou, ale vždy jen tiše v rámci své komunity - jejich problém.
Takže přes rasu bych to netahal.....to že jsou cikání černí, je jen výhoda pro nás, že ztrácejí moment překvapení, protože když je vidíme, tušíme průser.
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaaa 24. 5. 2005 21:34

Pred chvilkou davali v "Na vlastni oci" oci reportaz o cikanech jak je nikde nechteji. Kdyz se maj nastehovat do naky vesnice, tak razem lidi sepisou petice a kdyz ani to nestaci tak vyrazi do ulic a brani se zuby nehty jen aby se tam cikani neusidlili..je jim totoz jasny jakej by tam delali bordel a ze neumi nic jinyho nez krast....
aaaa

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 24. 5. 2005 22:03

Já jsem v Kostelci každý den (ale nebydlím tam) a je to tam opravdu "síla". Jsou okamžiky, kdy opravdu máte strach jít po ulici - jde-li proti vám desetičlená romská partička dvacetiletých chlapíků, není to nic závidihodného...

Já rozlišuji dvě skupiny tohoto etnika - tzv. Romy - to jsou ti čestní, pracovití (je jich menšina) a tzv. Cikány, neboli "Deža" - to jsou ti ostatní.

Jakmile kauza "Rokytnice"začala, byl v Kostelci velký rozruch - v pondělí Nova, ČTKčko a Radiožurnál, v úterý znova ČTKčko a Blesk... byla snaha to co nejvíce medializovat - někteří "obyvatelé" skutečně bydleli před obecním úřadem!

Já osobně tedy to, že byli vystěhování vítám. Ovšem, lituji občany Rokytnice.
Petr_Novak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 25. 5. 2005 21:43

Ivo (moderator) měl pocit že se drsně (a možná až rasisticky) vyjadřuji o cikánech. Doporučuji si přečíst diskuzi k článku o vztahu čechů k cikánum zde: http://lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=358775 (ten první odkaz skutečně nefungoval i když nevím proč, takže jsem to upravil podle S-Tonyho)
Myslím že to dokonale ilustruje většinový názor na cikány. Mimochodem jsem se místy i pěkně pobavil... :mrgreen:
Naposledy upravil Luke dne 26. 5. 2005 00:12, celkově upraveno 1
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 5. 2005 22:16

Ten odkaz nefunguje. Dostanete se tam přes článek:
http://lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=358775
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 27. 5. 2005 17:58

[quote="hnědka";Trosku jsem patral po googlu a co jsem se docetl:
- Romove tvori 3% obyvatel a 17% kriminality
- v Teplicich na 7% romu pripada 60% trestnych cinu

viz zde: http://www.christnet.cz/magazin/mag.asp?clanek=1278[/quote]
Pozor, ale Christnet není ZDROJ těch údajů, tedy je asi stejně tak hodnověrný jako toto diskusní fórum! Rozlišujte prosím mezi tím, odkud se informace vzala: to, že je "na ni link", neznamená, že to je ověřené!
Navíc tam autor přímo píše, že novější informace než je rok 1989 (!!!) nejsou k dispozici. Tedy to, co se zde navíc takovýmto způsobem uvádí, jsou informace nejméně patnáct let staré - o čem se tedy bavíme?
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 28. 5. 2005 10:17

bigdoc píše:Navíc tam autor přímo píše, že novější informace než je rok 1989 (!!!) nejsou k dispozici. Tedy to, co se zde navíc takovýmto způsobem uvádí, jsou informace nejméně patnáct let staré - o čem se tedy bavíme?
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků